Plaatselijk Nieuws Binnenland SAMAPIRIN Buitenland Voetbalsport TWEEDE BLAD OVERGANGSEXAMENS LANDBOUWSCHOOL TE ANDEL. NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard behorende bij het No. 6556 DONDERDAG 8 APRIL 1948 DUSSEN. Op de Maandag j.l. te Alm- kerk gehouden keuring van stie ren, werden goedgekeurd de stie ren van de navolgende eigenaars: P. v. Achterberg, A. Boenders, Gebr. v. Bragt, A. M. Boender, B., G. Koekkoek, W. A. v. Meel. Als tweede presidente van de Ghr. Gem. Zangvereniging al hier, is gekozen Mej. A. Postel, gez i nsverz org ster a 1 h i er 's-GRAVENMOER. Maandag 5 April j.l. kwa- men de Geref. Knapienverenigin g „Samuël" en de Kleine Meisje s- -ver. ^Mirjam" in gjecombineefde jaarvergadering! met begunstigers en genodigden in de Geref. Kerk alhier bijeen. Vrijdag! 2 April: j.l. kwam de Chr. Jeugidcentrale alhier in centraal verband bijeen, in die^ Chr. Geref. Kerk alhier, onder leiding! van haar voorzitter, de heer Ph. Quist. In dezie verga'ofeiing wedden 2 inleidingen gehouden door Th. Rutters, waarop teen geanimeerde bespreking1 volgde. Die heer J. Borstlap sprak nog! een slotwoord. WIJK EN AALBURG. Zaterdagavond 3 April gaf het gemengd koor „Con Am ore" in de zaal van café „Maaszicht" alhier, haar laatste uitvoering van het winterseizoen. Zoals wü dat gewend zijn van deze populaire vereniging was de zaal wederom geheel bezet. Na opening door de voorzitter, de WelEd. Heer J. d. Dekker werd allereerst het Wil- helmus ten gehore gebracht ge volgd door een zevental zang nummers. Van deze willen wij speciaal door haar mooie uitvoe- ring vermelden: Avondvrede, Do- mine, salvam fac Reginafri Nois- tram en Avondliedeke. De zanguitvoering, die een zeer aandachtig en dankbaar gehoor had werd besloten met de po pulaire kikker:cantate. Na de pauze werd opgevoerd üe klucht „Ketty jokt nooit". Mede te oordelen naar het da verend gelach en applaus viel het stuk uitstekend in de smaak van het publiek. De diverse rollen werden goed vertolkt. Al met al kan het bestuur van „Con Amore" en haar directeur, de WelEd. Heer Baselaar op een geslaagde avond terugzien. ZUILICHEM Ingaande 1 April 1948 .tot en met 1 October 1948 mogen de winkeliers hun winkels voor het publiek open stellen van Maandag tot en met Vrijdag1 van 5 uur v.m. tot 19 uur n.m. en Zaterdags van 5 uur v.m. tot 20 uur n.m. Verkiezingen eincl Juni of begin Juli. Als alles meeloopt, zullen de verkiezingen nog net voor de va- cantietijd begint, gehouden wor den, vermoedelijk eind Juni, of begin Juli. Zes maanden voor vervalsing van veevoederbonnen. Gedurende de laatste tijd werd enige malen geconstateerd,— dat veevoeder en -zaaizaadbonnen, het zij door degene aan wie deze wa ren uitgereikt, hetzij door diens leverancier, waren gewijzigd. Te gen de plegers werd proces-ver baal opgemaakt wegens valsheid in geschrifte. Deze delicten worden zwaar ge straft. Dit ondervond een veevoe derhandelaar, die voor een derge lijk feit door de politierechter werd veroordeeld tot 6 maanden gte- vangenisstraf, waarvlan 2 maanden voorwaar TABLETTEN (MIJNHARDT) 10 Ion suiker in beslag genomen. Een chocolade- en suikerwerk- fabriek in het Westen ,des lands bleek bij controle door ambtena ren van de C.C.Di. circa tien ton suiker meer in voorraad te heb ben dan in haar .administratie was verkregen door in chocoladepro ducten grondstoffen te verwerken, welke, daarvoor niet waren toe gewezen. Ook werd een hoglerver- werkinglsverlies opgegeven dan in werkelijkheid bestond. Het bleek, dat reeds 500 kg' suikler, die op dezelfde wijze; was verkregen, Zwart was verkocht. Die nog Aangetroffen tien ton zou waarschijnlijk dezelfde wieg' .zijn ge gaan, indien niet tijdig! tot inbe slagneming was overgegaan. Geldigverklaring rantsoenbonnen voor oliehoudende verf. De Directie van het Rijksbu reau yoor Chemische Producten maakt bekend, dat de rantsoen- bonnen voor oliehoudende verf, genummerd S 1 t.m. S 38.000, van af 1 April 194!8 recht geven op het kopen van oliehoudende grond- of dekverf, blanke lak, menie of in olie gemalen kleur- pastA, in totaal een hoeveelheid van 30 kg per bon niet te boven gaande. De geldigheidsduur van deze bonnen ik drie maanden. Engels toestel neergestort te Ber lijn. Geramd door Russische jager. Maandagmiddag is een liintoe- stel van de British Airways met 14 passagiers aan boord geramd door een Russische jager boven het Berlijnse vliegveld Gatow. Beide toestellen stortten bran dend neer, waarbij zowel de Rus sische piloot als de veertien in zittenden van het Engelse toestel om het leven kwamen. Het Britse toestel vloog, vol gens Engelse zegslieden, zeer nauwgezet in de veiligheidsstrook, waarbinnen zich geen Russische toestellen mogen bevinden. Het passagiersvliegtuig maakte aanstal ten te landen, toen plotseling de Russische jager naar beneden doek en de .achterkant van het toestel raakte. Officieren van de RAF gaven als hun mening te kennen, dat de Russische vlieger „acrobatische" toeren aan het ma ken was en zij vertelden verder, dat er in de laatste weken al meer incidenten zijn voorgevallen door soortgelijk Russisch optre den. De Britse opperbevelhebber in Duitsland heeft persoonlijk gepro testeerd bij de Russische opper bevelhebber. Nog denzelfden dag hebben de Russische autoriteiten in Berlijn hun leedwezen betuigd over het tragisch ongeval met het Engelse vliegtuig. Marshall-hulp begonnen. Met de uitvoering van het Mar shall-plan is reeds een begin ge maakt. Een tijdelijke organisatie die door het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken is ingesteld, zal de plannen om aan de zestien landen de hun beloof de goederen te sturen, voorlopig uitwerken. In een voor voetbal! totaal on geschikt weer speelde de v.v'. Heus den voor de K.N.V.B. beker te gen Drunen. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Doordat de wind dwars over* het yéld stond was de bal meer buiten dan bin nen het speelveld. Die rust kwam met oo. Na rust maakte Dru- nen vanuit moeilijke positie 1o- Heusden zit daarna bijna géregeld voor het Drunen-doel, doch zij kon den het doel niet vindien. Circa 5 minuten voor het einde benut J. van Wijk een toegekende strafschop 11. Met deze stand komt het einde. Het 2e elftal komt er hoe lan- gCr hoe beter in, thans was het Nicuwkuik dat met 3-o er onder werd gehouden. Niettegenstaande de sterke wind werd een aantrek kelijk partijtje ten beste gegeven. Vooral het positiespel is beter ver zorgd dan dat van veel spelers van het eerste elftal. In deze vorm spellende hoort zij in .de bovenste regiojien thuis. Degenen die zich hebben op- glegfeven voor de wedstrijd Hol land-Religie moefen, om in aan_ merkingl te komen voor een kaart je, persoonlijk' komen loten bij P. Verhèij, a.s. Zondag om 12 uur. Zij die niet komen zonder daar toe een gleldigle reden ,op te ge ven worden gleacht gjeen animo te hebben voor een kaartje. Men kome dus Zelf loten. A.s. Zondag komt de 3e klasser Vlijmen op bezoek voor de K.N. V.B.-bëkler. Wij zijn benieuwd wat Heusden tejgën deze 3 e klasser zal presteren. Aanvang 2.30 uur op het Heusden.-terrein. Die overghngjsexamens van de ie, 2e en 3e klasse en hiet eindk examen aan de Landbouwschool te Andel zijn achter de rug1. De uitslag is als volg|t: Bevorderd van de ie naar de 2 e klas 1. A. A. v. d. Assem1, Werken dam. 2. C. van Bergleyk, Werkendam. (Biesbosch). 3. Adr. Blankers, Veen. 4. Joh. Crielaard, Andel. 5. Joh. den Dekker, Veen. 6. P. A. Dekker, Diussen. 7. J. A. de Gier, Gorinchemi 8. H. C. Hoevenaren, Dussen. 9. Cornells Kant, Rijswijk'. 10. Fr. Kant. Rijswijk. 11. Joost Kant, Almkerk. 12. Joost Kant, Rijswijk. 13. H. S. Koekkoek, Almkerk. 14. A. W. v. d. Mieyden, Her- wijnen. 15. Dl Millenaar, Dus sen. 16. A. Nieuwkoop, Wijk. 17. A. van ,Oudheusden, Waard huizen. 18. Gerrit de Reuter, Almkerk (met lof). 19. C. J. Scheurwater, Almkerk. ,20. J. Schouten, Andel. 21. P. Schouten, Waardhuizen. 22. J. Verhoeven, Rijswijk. 23. Job. Verschoor, Almkerk. 24. R. J. Versteeg, Genderen. 25. A. B. Verwijs, Andel. 26. P. M. A. Verwijs, Andel. 27. G. A. v. d. Werken, Aalst 28. T. N. van Wijk, Genderen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas.: 1J. v. d. Beek, Genderen' 2. W. Dl Blankers, Veen. 3. W. Bleijenberg, Wijk. 4. P. Bok, Poederoijen (m. lof). M. Crielaard, Andel. A. van Dalen, Brakel. Ant. van Drunen, Nieuw en- dijk. C. H. van Giessen, Wijk'. 10. B. M. Ippel, Werkendam1. 11. M. J. Kentie, Woudrichem. 12. B. Koekkoek, Almkerk (met lof). 13. Adr. Kolff, Almkerk (m. lof). 14. A. J. Kuipers, Wijk. 15. J. 'tLam, Veen (met lof). 16. J. A. de Lorm, Giessen. 17. T. Mans Azn,, Aalburg (met lof). 18. Joh. Mans Jzn., Aalburg (m. lof). 20. J. B. Nieuwkoop, Wijk. Joh. van Oudheusden, Waard huizen. E. P. Raams, Dussen. D. A. van Rijswijk, Wijk. L. C. Schreuders, Werken dam (Biesbosch A. Straver, B.-Broek (m. lof). Z. J. van Vark, Dussen.' 6. 7- 8. 9- 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. J. C. Visser,, Biesbosch (Nieu- 'wendijk). 28. J. Wester,laken, Rijswijk. 29. G. van Wijnen, Aalburg. Bevorderd van 1de 3e naar die 4e klas 1C. c van Arklel, Herwijnen. 2. A. van Bergeyk, Werkendam (Biesbosch). C. H. Bok', Poederoijen. 3 4 5 6 W. J. Bok, Poederoijen. C. Crielaard, Andel. C. den Dekker,, Andel. 7. Bi. P. van Gammieren, Gende ren. 8. G. J. ,van der Giessen, Vuren 9. Dl. de Graaff, Nieuwendijk. 10. Jan Kant, Werkendam (Bies bosch). 1 11. J. W. jde Rover, Sleeuwijk. 12. G. Schreuders, Genderen. 13. J. A. Schreuders, Werken dam (Biesbosch1 14. A. T. C. Snoek', Almkerk, 15. KL Vink', Woudrichem. 16. J. A. v. Zandwijk, Herwijnen. 17. L. van Zandwijk, Herwijnen. 18. H. van der Zalm', Brakel. 19. A. P. van Wijk', Genderen. 20. J. G. van Wijk', Genderen. Ditmaal hebben slechts 8 leer lingen de school met een diploma verlaten, 'tls het restant Van de zgn. „onderduikersklas", 'die tij1- dens de Duitse bezetting gevormd werd. Jammer genoeg, moesten 2 flinke kerels in militaire dienst en zo dolend e ontij dig de school vaarwel zegglen. Een diploma miet* vrucht '(gem. cijfer een 6) verwiervven 1M. A. van Korven, Herpt. 2. L. H. N. Haitsma-Muliey, Utrecht. 3. M. J. van Oord, Werkendam. Een diploma rhet zeer veel vrucht (gem. cijfer een 8 of hogieïj 1. H. A. den Dekker,/ Werken dam. 2. G. J. van Haaf ten, Andél. 3. H. P. van Hofwegen, Almkerk. 4. I. 'tLam, Veen. 45. J. van Wijlen, Gendërèn. Als blijk van waardering gjavén de scheidende leerlingen hun Leer meester een paar prachtige boek werken cadeau. De oudste leer ling I. 'tLam ulit Veen,"bracht hein namens zijn medescholieren ineen hartelijke toespraak dapk voor het genoten onderwijs. Verder werd nog het ,woord gëvoerd door de w.n.m. Rijks- landbouwconsul. Ir. J. M. .Schijen, door de heer A. D- v. d. Schans, voorz. van het Schoolbestuur, door de heer G. v. d. Beek, voorz. der Commissie vafi Toezicht en door de heer A. den Dekker, vader van één der leerlingen. Voor de nieuwe éursus, die 12 April a.s. aanvangt, zijn 27 jon gens ingeschreven. De school telt dan weer 101 leerlingen. IIEUSDEN. 19. J. M. Mans, Aalburg (m. lof).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5