Uit voorraad leverbaar: Boekhandel Firma L. J. VEERMAN NOORDBRABANTSE DAMBOND VOO* FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM - Die raad hecht aan dit ontwerp zijn goedkeuring. Verhoging' verzekerd bedrag der giemeentegelden. De Voorzitter licht toe, dat het in verband met de verhoging! van het gemeentelijk budgiet B. en W. voorstellen de vgrzekiering van f 5000 tot f 9000 te verhogen. Dhr. E. v. d. Beek vraagt hoe ver Jiet onderzoek van de diefstal is gevorderd, is hieraan wel de no dige aandacht geschonken? De'Voorzitter antwoordt, dat het onderzoek nog steeds gleen resul taat heeft opgeleverd, fiet onder zoek is geschied door de recher che uit 's Bosch. De heer E. v. d. Beek trekt over het geyal zijp schouders op. Het moet voor B. en W. toch oiok. wel een vervvelende gieschiedenis zijn en hij zou dan ook alles doen om hiervan opheldering1 te krijgen. De Voorzitter zegt, deze week nog een onderhoud te hebben g|e- had met de politieautoriteiten,doch men 'komt niet veel vierder. Wethouder G. v. d. Beek erkent, dat het voor B. en W. een ver velende zaak is en daarom wil hjij ook alles aanwenden om ophel dering te verkrijgen. Dezer dagen heeft hem iemand verteld, dat de heer Donken zou hebben beweerd, dat het geld het raam en het kistje de deur is uitgegaan. Als dit werkelijk is gezegld, kan hiier- ,door misschien opheldering' ko men. De heer Donken verklaart zulks niet te hebben gezegjd, het beste is dat de heer v. d. Beek met de persoon bij hem komt die dit be weert. De Voorzitter noemt het een treurige zaak, dat er geen ophel dering over deze diefstal is geko men en Bi. en W. zullen zeker pi les doen om opheldering!te ver krijgen. De heer v. d. Heuvleit vraagt of het 'kistje ook werkelijk door het raam kan, er ïs beweerd dat dit niet het gieval is. De Voorzitter zegt, dat dit zeker 'kan, de heren kunnen zich na de raadsvergaderingi daarvvan zelf overtuigen. Met algemene stemmen wordt hierop tot de voorgestelde verho ging! der verzekering besloten. Bespreking wegver be tering inde gemeente Eethen. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. een voorlopig! plannetje 'hebben ontworpen voor weg Ver betering' in de gemeente, die de dorpen Drongelen, B.-Broek, Ee then en Gender en zal omvatten en waarvoor de totale kosten wor den begroot op f196.625. Het le jaar zal aan rente en aflossing 'n be drag nodig zijn van f 12000, waar in de polder zal pet. ten laste van komt, terwijl f8762 belasting1 geput kan De heer Donken wel zeggen, dat ook, doch spr. niet eens. Spr. keloos zo door gemeentegeld te De heer Donken merkt op weg verbetering niet smijten doet de regering is het daarmede noemt het toer tje gaan en met smijten. dat met ragen en 1 5 de gemeente uit de straat- worden, op wel- vraagt ke wijze de verbetering! tot stand zal worden glebracht, waarop de Voorzitter antwoordt, dat het klin- kerwegien zullen worden. De aan leg hiervan is wel hogier, doch op de duur voordeliger. De heer Donken informeert of hierin door de een of andere in stantie nog subsidie wordt ver leend, waarop de Voorzitter ont kennend antwoordt. De heer E,. v. d. Beek vraagt of het al zeker is dat de polder zal bijdragen. De Voorzitter zegt, dat dit al leen voor de polder Drongelien vaststaat. De heer E. v. d. Beek noemt het een groot bedrag!, het eerste jaar zal het nog wel gaan, (mis schien nog twee jaar, maar daar na? Het is alles mooi en prachtig, maar wie zal het beta1 en, we zit ten ook voor onze nazaten. Men moet niet denken, dat *het zo kan blijven, we leven een leven van luxe en men beslist over grote bedragen of het niets is, men kan 'geld is, doch noodzakelijk. In de tijd van spr.'s raadslidmaatschap is besloten tot de eiectrische verlich ting', de waterleiding!, de bouw van het gemeentehuis. Later is geble ken, dat deze beslissdnglen juist zijn geweest. Het is iqen 'hoog! .be drag', doch spr. is overtuigd dat het nodig is. De heer E, v. d. Beek jzegit, dat de gemeente de wegen in orde maakt, terwijl ze door de zware wagens van elders worden stuk gereden, is daaraan niets te doen? De heer Gouda merkt op, dat toen het ging over de Wegverbete- -ring! in Genderen er geen bezwaar werd glemaakt. In principe is toen ook besloten tot de wegVerbete- rinlg die thans aan de orde ,is. Dhr. E. v. d. Beek verklaart nooit optimistisch te zijn geweest, voor de wegiverbeteringi .zoals die in Genderen is geschied. Als spr. het had moeten doen dan had hij deze 'wegVerbetering met ophogen en grint tot stand gebracht.i De heer v. Mersberglen is het met de heer Gouda eens, aan de hand van- de wegVefbetering in Genderen is gezegd, dat de weg- verbeter iiig in Drongelen veel zou "kosten, doch in principe is toen Des'loten daarmede accoord fce glaan, ook met die van De beer G. v. hieraan toe, dat men het er toe:n algemeen over eens was, dat de weg in Drongelen en B.-Broek verr beterd moest worden. Het ging1 er alleen nogl maar over \of bet asfalt, 'klinkers of grint zou wor den, doch er is toen tevens bij gezegd, als we bet doen, moet het gbed gebeuren. Het is waar, «de cijfers zijn hoog' en de druk wordt zwaar. De beer v. d. Heu viel vraagt of bet niet mogielijk is om de weg van Genderen naar Aalburg iets breder te maken in overleg met de polder .van Aalburg'. De heer G. v. d. Beek merkt op, dat men daarvoor land moeten gaan onteigenen, is het wel mogielijk een selplaatsen te, maken. B.-Broek. d. Beek voegtt zou ..misschien paar wis- Politeia, Grote Mannen over Staat en Maat schappij f David Copperfield, Ch. Dickens f De Geschiedenis van Amerika, J. T. Adams f Verrassende ontmoetingen, A. Viruly f Nieuw Nederi. Woordenboek, Dr. de Nieuwe Spelling f Schidlof's Taaimethode Engels f 12 50 17.50 10.- 5 25 Jong 6.50 5 90 Kookboek van de Amsterdamse Huishoud school, elfde en nieuwste druk W a n n e e f 4.95 Praktise Recepten, van de Huishoudschool Mariak'oon f 5 75 Zoo leeft Duitschland, op de puinhoopen °P - van het derde rijk- f Varen in oorlogstijd, Graaf van Limburg btrirum. De lotgevallen van de Ned. Koopvaardij in de tweede wereldoorlog Ik ging door Rusland, John Fischer Jane Eyre, Charlotte Brontë Het verjaagde watar, A. den Doolaard f Dokter in Pa. ijs, Elmenhorst Westerman f 0ns dagelijksch brood, Pearl Buck f Jerusalem, Selma Lagerlöf f Pa Bakker en zijn omgeving C datel van Cronin, goedkope uitgave het leven was goed, M. Donker f rode paarden, uit het Heens door olanus Stamperius Hackaerts, S. Cemtervall De En De Mons f f De 9 50 8.90 5 90 4 90 7.50 6.90 7 50 5.90 3 90 2 90 790 4 9a 5 90 4.90 Aaikee, jaap Kolkman Heusden Telefoon 19 EINDSTAND COMPETITIE 1947-1948 Hoofdklasse: Excelsior, Den Bosch E.D G., Eindhoven Ph. Damcl., D S.V., Breda T.D.V., Tilburg D O S. Breda Tivoli, Eindhoven V.DHeusden A.D.A., Ammerzoden 8-7-1-0-15 7-5-0-2-10 7-4-2-1-10 8-3—2—3— 8 8-3-2-3- 8 8-3-1-4- 7 8-2-1—5- 5 8-2-0-6- 4 8-1-1-6- 3 Eerstee klasse groep 2 Eerste klasse groep 1 D.V.S., Schijndel Excels. 2, Den Bosch E.G.D., St M. Gestel W.D.V, Waalwijk O.G., Werkendam E.B D., Boxtel B.D.G., Berlicum V.D. 2, Heusden 7 7 0 0—14 7 4 2 1 10 7-4-1-2- 7-4—1-2- 7-3-0-4- 7-3—0—4- 7—1—0—6— 7-0—0-7— 9 9 6 6 2H 0 E.H.D.C 1, Helmond Ph. Damcl. 2, Eindhoven E D.G. 2, Tivoli 2, Vriendenkr., Lieshout E.V.D.C., Valkensw. E.V.D.V., Eindhoven E.A.D., Asten E.H.D.C. 2, Helmond Beslissingswedstrijd Ph. Damclub 2—E.H.D.C. 8-6-1-1-13 8-6-1—1-13 8-5-2-1-12 8-5-1-2-11 8-5-0-3-10 8-21-5- 5 8-2-0-6- 4 8-1-0-7- 2 8-1-0-7- 2 1 6-14 Eerste klasse groep 3 B O.Z.D.C., B. op Zoom D.G.V., Raamsdonkveer G.D V., Breda D.D V., Dongen T.D.V. 2, Tilburg D..A.M., Dongen R.D.C., Roosendaal D.V.O., Oosterhout 7-5-1-1-11 7—5-0-2-10 7-4-0-3- 8 7-3-1-3— 7 7-2-2-3- 6 6-2-1-3— 5 5-1-2-2- 4 6-0-1—5— 1 De heer E. v. d. Beek1 dat deze er altijd zijn geweest. De heer Prinsen brengt Bi. en W. een compliment voor hun voortvarendheid en deze. Hiji twij;- félt er niet aan of bet gield hier voor zal er best kiomen, evenals voor het licht en de waterleiding. Het voorstel van B. en W. hier op in stemming! gebracht, wordt aangenomen met 6 teglen 1 stem. Die heer E. v. d. Beek' yierklaarde zich teg'en, hij zou het op minder kostbare wijze willen doen. Vastgesteld worden regelen om trent de toepassingd van artikel 1 der woonruimte wet 1947. Bespreking wederopbouwpllan- nen voor de dorpen Meeuwen, Drongelen, Genderen en Eethen. Die Voorzitter zeigft, dat het ein- zover is, dat de opbiouwplan- nen glereed Zijn. Dorp voor dorp worden de plan nen behandeld. Het meest aantrekL kelijk plan is dat van Meeuwen. (Wij hopen op deze plannen nader terug te komen in een afzonder lijk artikel. Red.) De plannen voor Meeuwen, Dronglelien en Eethen worden ongewijzigd vastgesteld. Hoewel B. en W. en de raad bet plan voor het dorp Genderen zoals het döor Ir. de Biruijn is ont worpen ,bet juiste lijkt, menen Ze toch, om aan de bezwaren van de wed. v. d. Heuvel tegemoet te komen, daarin enige wijz:ig|ing te moeten aanbrengen. De Geref. Kerk die op het terrein van deze weduwe was geprojecteerd, zal iets wor den verplaatst, zodat slechts een klein gedeelte van dit terrein ont eigend lie hoeft te worden. De heer E. v. d. Beek vraaglt, hoeveel terrein er dan nu ontei gend zal worden. De Voorzitter antwoordt van hoogstens 10 are: volgens het plan de Bruijn zou het 50 are zijn dig geweest. d. bij van Heuvel verdere de De lieer v. er op aan dat het landelijke bewaard blijft, aan de Doeveren se Steeg is dit geheel verloren ge gaan. Ook het plan Genderen wordt met algemene stemmen, met aangegeven kleine wijziging goed gekeurd. Machtiging een br&ndweergarage tot liet bouwen van met berg- voor de lijkwagen te Gen- verband stellen B. en W dan ook voor de politieverordening te wijzigen in dien zin, dat het ver boden wordt honden een half uur voor zonsondergang en een half uur na zonsopgang los en even min deze op bouw- en weiland te laten lopen. Hierdoor ver krijgt de politie de macht, deze honden op te vangen en zo 110- dood te schieten. De heer v. d. Beek zegt dat 5 zijner schapen zijn doodgebeten en ook een knecht van hem is een schaap kwijt geraakt, zijn be drijf is er zeer mede geschaad. Van zijn 25 schapen zijn er vijf vernietigd en ook bij andere scha-1 penhouders zijn er doodgebeten. De bepaling kan niet te scherp worden gemaakt, wat de politie betreft, daar lacht spr. 0111 Ook de jagers zijn gedupeerd kunnen ook die niet worden inge schakeld om er een einde aan te maken. Niet alleen schapen, zelfs ook vee werd aangevallen. De Voorzitter zegt, dat aanvan- een uitzondering1 was gje- maa'kt voor eigien honden op eigjen weiland, doch dezie heeft men op advies van de politie laten vallen. Vorigi jaar bracht de hondenbe lasting' 1200 gtulden op. Spr. zou dit bedrag nog' willen verhogen als de politie er niet teveel doodschiet. De heer v. d. Beek vraagt of honden overdag ook op straat mo gen lopen en óf dit alleen mag' als ze aan een touw worden |gfe- leid. v De Voorzitter antwoordt, dat als ze als losliggend zijn aangegeven, ze overdag ook mogen loslopen. De heel; E. v. d. Beek iacht het dan maar lapwerk. Het gaat óver 'Se vraag!, moet de schapen- fokker zijn schapen maar opruimen en moeten de honden maaT vrij zijn of moet het andersom, maar dan ook radicaal. De Voorzitter zou het met de voorglestelde wijziging voorlopigr gemeente i willen proberen. x De verordening! wordt hierop met óp een na algemene stemmen aangienomen. De heer E. V. d„ Beek verklaarde zich tegen, omdat hij de bepaling! niet sterk genoeg achtte. (Slot in 't volgend -nr.) dringt bouw: plaats deren. De Voorzitter licht toe, dat het eindelijk gelukt is de woning van Brouwers aan te kopen. B. en W. komen nu met het voorstel het voorste gedeelte te doen opj knappen en het achterste te ver bouwen tot garage en bergplaats. De totale kosten zijn begroot op f16000, waarbij de verbetering der woning is inbegrepen. Met algem. st. wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. De Voorzitter zegt dat de'hon den herhaaldelijk huishouden on der de schapen, zodat het nodig is daar iets tegen te doen. In dit AND EL. Over de maand Maart. Geboren: Adriana G., d. van A. Noorloos en A. Schouten. DE WERKEN EN SLEEUWIJK Maart, z. van Cor- Maschkina; C. v. Oord Van 21 t.m. 29 Geboren: Cornelis, nelis Visser en Wera Teunis G., z. van N. en Jantje Vos: Jaenette J., d. van J. de Keizer en J. Groeneveld. Overleden: Wilhelmina Walra ven, wed. van A. Pellekaan, S3 j.; Ar ie Ritmeester, echtgen. van H. van Beek, 76 j.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 8