PistributiemBdedelingen SANAPIRIN OFFICIËLE 80NNENLIJST onder presidium van nievr. Rax, zitting1 mevr. Kooyman, mevr. y Vug|t, me]. Kempermian en mei. C. de Lorm. Donderdag! 15 dezer hoopt de Geref. Jeugdvereniging in ge combineerde vergadering jaarfeest te houden. NEDERIIEMERT. De alhier op Zaterdag! jl. gehouden speldjesdag: ten bate van de combinatie van Prot. Christ. In stellingen voor Kinderbescherming in Nederland heeft f 56.09 opge bracht. Lientje Spitzers verzamel de op het Eiland f 5^89, Poosje Smits en Corrie van Aalst langs de Diijk f 26.925 en JaanCje Bouw man en Aria van Aalst haalden m de straat f23.275 op. Alle glevers en geefsters dank voor hun gaven en de cofljectantien v oor nun nulp. In de vacature Joh. van 'Ooyen, Jzin. is tot notabel der Ned- Herv. kerk alhier gekozen, de heer T. Oomen Rzn. Het aantal nieuwe leerlin gen, dat deze week op de Chr. school werd toegjelatien bedraagt 25, zodat de school thans 137 leerlingen telt. iOok dit jaar zal te Ne- derhemert de gebruikelijke collectie worden glehouden ten bate van die T.R.C (-bestrijding, de Zgln. Emmia- bloemcollecte, die vastgesteld is op 2023 April a.s, Geeft met gulle hand en helpt mede om! deze em- stigfe ziekte te bestrijden. NIEUWENDIJK Op Zaterdag 17 April, des avonds om 7.30 uur, houdt de A.R.* Kiesver „Vreest God, eert de Koning", een ledenvergadering in de consistorie der Ger. Kerk. A'giendaCandidaatsüelling' Twee de Kamer. OUDENDIJK. Vrijdagavond hield onder leidingvan de voorzitter, de heer H. de Lorm, de vereniging voor Neutraal Dijz. Onderwijs haar ou deravond. Na opening door de voorzitter, las de secretaris, de heer W. Nieu- weribuiZen de notulen* welke, on veranderd 'Wetdfen Vastgesteld. Na een fgiunstig verslag van de kas- comimissie, werd de rekening over 1947 in zijn gfeheel goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing wierd herkozen de heer H. de Lorm, en gekozen de beer Jac. Kant Jac.zn., in de plaats van de heer A. B. -Holster, - die wfeglens hoge ouderdom niet meer voor- verkie zing in aanmerking wenste te ko men. Tot leden der kascommissie 1948 werden benoemd de heren C. van Vuuren en V. Vos. Voorts werd de mogelijkheid onder het oog gezien o'm jnplaats van per 1 April in het vervolg'1 per 1 September het leerjaar te doen aanvangen. Het bestuur werd glemachtigd dit punt nader te be zien. De voorzitter brengt aan de heer Holster, bij zijn heengaan als be stuurslid, dank voor alles wat hij vanaf de oprichting voor de school heeft gedaan. De heer H., zeer gevoelig voor deze attentie, zegt dat de liefde voor de school ter plaatse, on danks zijn heengiaan, bij hem zal blijven voortleven. Hiji dankt de voorzitter voor de woorden tot hem gericht en de leden voor liiet in hem gestelde vertrouwen. Als sluitstuk voor deze avond behandelde het h.d.sde heer van Beem, het onderwerp „Ons land' PWas nu eens geen sch ooilesje, maar een populaire voordracht over de wording van ons land, waar met aandacht naar werd ge luisterd. De Voorzitter bracht hem aan het einde hiervoor hartelijk dank en hoopte in een volgende lezing eens iets te mogen vernemen over het leven der dieren in de jaren voor Christus. Dislribuliekring GELDERMALSEN WERKKLEDING. Die Leider van de Distributiej- kringj Geldernialsen maakt bekend, dat in het tijdvak van .19 t.m. 24 April a.s. gelegenheid' wordt ge- igjeven tot het aanvragen van werk kleding Collectief en individueel) voor hén, die in het tijdvak van 5 t.m. 24 Januari (resp. 2 t.ni. 14 Februari) wel in de gelegen heid tot aanvragen ziijn gesteld, doch hiervan geen' gebruik ge maakt hebben. Dit jgeldt niet voor arbeiders, werkzaam inleen zelfstandig be roep of in een bedrijf met mini- der dan 5 arbeiders, die na 30 September 1947 reeds werkkleding ontvingen. De aanvragen kunnen ingediend worden in het tijdvak van 26 April t.m. 1 Mei- (terwijl de verstrekking van de werkkl edingbonnen tegelij kertijd zal plaats vinden) op de bekende zittingsdagen van de rei zende ambtenaarvoor Zaltbomj- mel op het voormalige kringkan- toor. Dislribuliekring 251 WAALWIJK INLEVERING BONNEN VLEES WAREN. In verband met Voorschother- ziening van het hrtikel vleeswaren in de week 53 (26 April1 Mei 1948). heeft in de week 52 (1.9 April24 April) jg|een inlevering van vleesbonnen ter verkrijging van een toewijzing Vleeswaren plaats. AANVRAGEN WERKKLEDING. In het tijdvak van 16 t.m. 30 April 1948 zal nogmaals de ge legenheid worden gegeven tot het indienen van collectieve (bedrijven waarin 5 of meer werkkleding- dragjende arbpiders werkzaam zijn; zowel als individuele aanvra gen om werkkleding voor hen, die in het tijdvak van 5 t.m. 24 Januari 1948 resp. 2 t.m. 14 Fiebr. in de g(eleg|enhieid ziijn geiwaest ©en aanvraag! hiertoe in te dienen, doch hiervan geen gebruik heb ben gemaakt. Formulieren moetien wórden af- glehaald vanaf 16 April t.m. 22 VEEN. Maandag 12 April had de eerste steenlegging plaats van de nieuw te bouwen pastorie voor de Ned. Herv. gemeente Hiervoor bestond glrote belangstelling. Die plechtigheid, welke door de Presi dent-Kerkvoogd, J.C. Rlankers werd verricht, werd glevolgd door een toespraak van de administre rend kerkvoogd, de heer Jac. v, d. Pol. Volledig verslag hierover in teen volgend nummer. |Op 9 April j.l. werd de eindles giegieven van de 30-uren- cursus in groententeelt. Dieze eind les bestond uit het berekenen van de productiekosten van. yroegie aardappelen. Aanwezig waren het bestuur der Tuinbouw ver enigling1,een leraar van het Consulentschap Geldermal- sen, de directeur, de secretaris en de boekhouder van de Coop. Groenten- en Fruitveiling te Veen, die alen nog enkele woorden hel> ben gesproken, over het nut van het tuinbouwonderwijs, de afzet van de producten en tevens werd dank gebracht aan de leraar van deze cursus, voor het mooie werk door hem gegeven. .De oudste cursist bracht dank voor het genoten onderwijs, en overhandigde de onderwijzer, de heer J. Noordermeer, een couvert met inhoud. In de pauze weird door de da mes Noordermeer en v. Balle- gooijen een heerljke kop koffie gepresenteerd April 1948. Indiening van de for muleren (waarop uitreiking werk- kledingbonnen terstond zal plaats vinden) kan geschieden vanaf 23 April t.m. 29 April 1948 op de plaatseljke distributiekantoren (zut- daglen). Overlegging van de Twee de Ddstributiestamkaart is zowel bij de afhaling als bij de inleve ring van het formulier, vereist. Niet in aanmerking komen Ar beiders, werkzaam in een zelfstan dig1 beroep of in een bedrijf met minder dan .5 arbeiders, die na 30 September 1947 reeds werkkle ding ontvingen, evenmin rijksdien sten, -instellingen, de Ned. Spoor_ weglen en de P.T.T. Arbeiders, Werkzaam bij de Ned. Heidemaatschappij, D.U.W Grond- m'ij., N.O.f-Polder, e.id. moeten in dividueel een aanvraag indienen. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn helpt altijd BONNEN WERKKLEDING. De bonnen voor werkkleding H 3 en L 3 zijn tot nader onder Igieldig verklaard voor het kopen -van werkkleding. ONGELDIGE KOLENBONNEN. Het C.Di.K. deelt mede, dat na 17 April a.s. niet meer geldig! zijn bom 76 BV der brands tof fenkaar- ten TA 707 en TB' 707 de boe nen istie t.m. 12de periode dier brandstoffenkaarten WA 707 en WB 707 (voor B-, C;_ en Pi-klein verbruikers) de rantsoenbonnen „een eenheid 19471948" voor brandstoffen. SCHOENENBONNEN VOOR KINDEREN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat aan kinderen ge boren in de maanden April of Mei van een der jaren 1932 t.m, 1946, alsmede aan kinderen gebo ren in Juni 1947 een sclioerteni-' bon zal worden uitgereikt, van de soort en de' maat, als overeen komt met leeftijd ©n geslacht van het kind. Bon 606 zal van het inlegvel worden verwijderd. De distributiediiensten zullen plaatse lijk bekend maken op welke dagen men dezie bonnen in ontvangst kan nemen. Deze cursus is schitterend |g|e- slaagd en laten we hopen, dat vele jonge tuinders hierdoor aan gemoedigd worden om1 ook tuin bouwonderwijs te volgen en dat het volgend winter seizoen met ©en 2-jarigie tuinbouwcursus begonnen kan worden. WIJK EN AALBURG. Gisteren is de oudste i;nwq- ner onzer gemeente, de heer Adam Nieuwkoop, overleden. Hij mocht dê leeftijd van 93 jaar en 5 maan den bereiken. De muziekvereniging „Oe fening en Uitspanning" alhier, or ganiseert op Hemelvaartsdag a.s. en de avond voorafgjaande, een giroot Nationaal festival, waarvoor reeds verschillende bekende ver enigingen hunne medewerking heb ben toegiezegd. Er wordt momenteel door ge noemde vereniging!, die bij elke feestelijkheid steeds belangeloos hare medewerking verleend, actie gevoerd om donateurs te werven, welke bij het'te houden festival en bij uitvoeringen e.d. vrije toe- g'ang hebbeti. Steunt allen onze populaire muziekvereniging, door het kopen van een donateurskaart, welke bij het bestuur en Eden ver krijgbaar zijn. WERKENDAM. Donderdag 15 April, des avonds om 8 uur, zal de afd. van de Ned. Chr. Vrouwenbond al hier een vergjadering worden ge houden, waar als spreekster hoopt op te treden. Me]. Roodt van voor het tijdvak van 18 April t.m. 1 Mei 1948. BONKAARTEN KA, KB, KU. 323 Algfemeen, 1600 gpim brood (geldig t.m. 24 April). 324 Algemeen, 200 gram brood of 400 gram roggebrood, (geldig^ t.m. 24 April). 325 Algemeen, 400 g'ram brood of 1 rantsoen gebak. I 326 Algemeen, 100 g'ram bloem of zelfrijzend bakmeel of kin dermeel. 327 Algemeen, 750 gram suiker, boterhamstrooisel enz', of 1500 giram jam, stroop enz. /of 750 giram versnaperingen. 328 Algemeen, 1 ei. 329 Algemeen, 375 gram zachte zeep plus 125 giram soda. 315 Reserve, 800 gram brood (geldig t.m. 24 April). 318 Reserve, 400 giram brood (geldig t.m. 24 April). BONKAARTEN KD, KE. 823 Algemeen, 400 giram brood (gleldig t.m. 24 April). 824 Algemeen, 200 g!ram brood of 400 gram roggebrood (geldig t.m1. 24 April). 825 Algemeen, 400 g|ram brood of 1 rantsoen gebak. 826 Algemeen, .100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of 'kinder meel of kinderbiscuits. 827 Algemeen, 750 giram suiker, boterhamstrooisiel enz1, of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen. 828 Algemeen, 1 ei. 829 Algemeen, 750 gram zachte zeep plus 250 gram soda. 813 Reserve, 400 gram brood (gleldig) t.m. 24 April). 818 Reserve, 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits. TABAK- en VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB„ QC. 37, 38, 41 Tabak, 2 rantsoenen siglaretten of kerftabak. 39 Versnaperingen, 200 grain ver- 'snaperingfen of 200 giram suiker boterhamstrooisel enz. of 400 'giram jam, stroop enz. 42 Versnaperingfen, 100 giram ver snaperingen of 100 gjram suiker, .boterhamstrooisel enz1, of 200 A gram jam, stroop enz. Voorburg met het onderwerp „De inheemse vrouw". Die Postcommandant der Rijkspolitie alhier maakt bekend, dat van 1 April tot 1 Oct. 1948 de winkels op de eerste Vijf werk- dagfen der week tot des namiddags 7 uur gfeopend moglen zijn, Za- terdagjs tot des nam. 8 uur. Winkels wharin banket, vis en fruit worden verkocht op de eer ste vijf werkdagen der week tot des nam. 8 uur, Zaterdag's tot des nam. 10 uur. De glem. zangver. „Pro Mu- sica" hield Maandagavond haar contactavond. Het doel van deze avond was contact te zoeken $net het publieken het te tonen wat op het glebied van zang gepresi- teerd kan worden en daarin is zij geslaagd. Een koor dat nog slechts een half jaar bestaat is nog! afhan kelijk van het publiek. Het moet nog een ieder overtuigen dat het bij Pro Musica goed en geziellig zingien is, met als achtergrond de schone kunst en daarin heeft de Directeur de heer Noekes zich een meester getoond. Naast zang was er ter afwisse ling ook toneel. De avond wend met een gezellig dansje besloten. Rectificatie. In het Raadsverslag der gem. Eethen, opgenomen in ons blad, komt voor dat J. v. PI oven vrij stelling van schoolgeld hoeft (aan gevraagd. Dit moet niet zijn J. v. Hoven te Meeuwen* maar J. v Hoven te Babiloniënbroek

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2