voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Firma NORT, Gasthuisstraat 13, GORINCHEM, Telef. 2487 Plaatselijk Nieuws SAMAPIRIN UITGAVE: FIRMA L. J. VÈERMAN, HEUSDEN No. 6562 DONDERDAG 29 APRIL 1948 en VOORHANGERS in alle prijzen lAf,° VAN AlT^HA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Zaterdag herdacht het echt paar F. Overbeek-Wilschut de dag dat het voor 45 jaar in het hu welijk trakl. Dit feit werd slechts in familiekring herdacht, niettemin de Heusdense fanfare had er lucht van gekregen en bracht het echt,- paar een serenade. Op het Consultatiebureau v. zuigelingen waren 20 zuigelingen voor onderzoek aanwezig, waarvan uit Heusden 15, Veen 1, Herpt 1. Heesbeen 1, Doeveren 1, Hedik|- huizen 1. Volgtende zitting Dinsdag a.s. AALST. Het verheuigld ons te kun nen mededelen, dat van alle jon gens die uit onze plaats in Indië vertoeven bericht is ontvangen, dat de pakketjes die hun door het comité uit naam van alle inwoners medio Januari werden gezonden, door hen in goede orde en ge zondheid zijn ontvangen. Vele brie ven spreken van dank voor dit medeleven en de steun die hier door in de vreemde wordt onder vonden en mede helpien om de hun opgelegde zware taak te ver lichten. Laat dit ook in de toe komst zo mogen blijven. De co mitéleden treffen inmiddels weer voorbereidingen om opnieuw de jongens overzee te doen blijken dat ztij niet worden vergieten. De ouderavond van de .Chr. Ulo-school „West Bommelerwaard" zal gehouden worden op Donder dagavond 29 April, om 7.30 uur in de Geref. Kerk alhier. Het U/s-jarig zoontje van. de heer heer Chr. Biesheuvel tui melde boven van de zolder en bekwam een schedelbasisfractuur. ANDEL. Cand. Poelman hoopt 20 Juni a.s. zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk alhier. CAPELLE. De namiddag}- en avondH uren van j.l. Zaterdag stonden ge heel in het teken van het zilveren huwelijksfeest van de Edelachtb. Heer Burgemeester en Mevrouw Smit. Voor de aanvang van de recep tie, die van 4 tot 6 uur werd ge houden in de raadzaal ten ge meentehuize te Vrij hoeve-Cape 11e, brachten de muziekverenigingen „Sirena" uit Vrijh.-Cape 11e en „Kunst na Arbeid" uit Capelle het jubilerend echtpaar een serenade. Tijdens de receptie was het een voortdurend gaan en komen van belangstellenden uit alle lagen der gemeenten a en talrijke waarde volle cadeaux en bloemenmanden en planten werden aangeboden, o. m. zilveren broodmaiïd en zilveren messenleggers namiens een veertig tal plaatselijke verenigingen, bene vens een album, vervaardigd door de kunstschilder Gerard Gerrits, vermeldende de namen van de deelnemende verenigingeneen zilveren bonbonnière van het se cretarieper soneel en de dienst van gemeentewerken; een Delfts blau we schaal met zilveren hengsel van de Maatschappij Noordbrabant v. Landbouw en het bestuur der Chr. Laglere Landbouwschooleen pa- rapluiestandaard en Delfts blauw wandbord, het z.|g bevrijdings bord van de gemeenteraadeen vlucht vanaf Duffel (B.) luidt als J. van Doornik 1, 7, 14,, 2^9 H. Vos 2, 4, 9, 18, 28, 33 Fr. iv. Onzenoort 3, 8, 19, 39. 4L 45 Adr. Spier ingS 5, 15; P. Nieu- w erfhuizen 6, 13, 21, 36'; J. de Meter 10, 22, 26; Adr. Blom 11., 42; St. van Peer 12, 25, 30; Adr. Klootwijk 16, 24, 40; W. Haverhals 17; H. van Kampen 20, 32 C. Groene veld 33, 37, Bi. Pols 27, 43; W. Versteeg 31, 35; v. Beijnum ,34 G. Treffers 38 en M, Verduin 44. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn helpt altijd In verband met de Hemelvaartsdag zal ons blad niet op Donderdag 6 doch reeds op Woensdag 5 Mei verschijnen. Adverteerders en Correspondenten gelieve daar mede rekening te houden en te zorgen, dat hun copie uiterlijk Dinsdagmorgen in ons bezit is. DE REDACTIE. 'Marglrietruiüers oen kristallen vaas van" bestuur en directie van de Stoomzuivelfabriek „Die Toe komst", terwijl van particuliere zij de verschillende kristallen, zilveren en andere voorwerpen werden aan- gleboden. jOnder de meer dan 60 bloeml- s tukken war en bloemenmanden van de Chr. Vakbeweging, de voor malige vterzetsgtroep „André", de 'gymnastiekvereniging „Pro Pa- tria", de IJsclub „Eendennest"', de voetbalveE „Sparta", de Burge meesters uit de Langstraat met Delfts blauwe vaas, van personeel en leerlinglen van de O.L. school, van de glemeenteraad en de groep Rijkspohtie. 'Onder de honderden, die het jubilerend echtpaar kwamen geluk wensen waren o.a.. Burgle mee ster en mevr. Lambooy uit Waalwijk, Burgemeester en Mevr. Bianchiuit Geertruidenberg1, Burgemeester en Mevr. Couwenberg uit Waspik, Mr. van der Heiden, Burgle meestee van Dirunen, Burglemeester Prinsen van Raamsdonksveer, Ds. en Mevr. Wisgérhof, Ds. en Mevr. de Kruik, Ds. en Mevr. de Bruijn en ver schillende doktoren. JSfa 7 uur maakte de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje'de muziekvereniging „Marijke", de Chr. gem. zangvereniging .^Ex celsior" en de Chr. gemengde zangver. „Hallelujah" nog hun op wachting. Onze vroegere -dorpsgenoot W. J. Heijmans Gzn., thans pre dikant bij de Ned. Herv. gem. te Oudeland (Zld.), ontving een beroep naar de Ned. Herv. gem. te Terneuzen. De heer J. Kraak heeft be dankt als penningmeester van de Oranjevereniging Wilhelmina' ïn zijn plaats is benoemd de heer L. Steijn. De uitslag van de j.l. Zon dag door de postduivenvereniging „De Luchtvaart" gehouden wecf- DUSSEN. Evenals het vorig; jaar zal. naar w'iji vernemen, ook dit jaar in deze gemeente ien wél pp Dins dag! 4 Mei a.s., worden herdacht allen, die zowel van Nederlandse als van geallieerde zijde, zijn ge vallen voor de bevrijding van pus vaderland. Alle fnglezetenen' zonder onder scheid van rang of stand, maar jnr zonderheid die nabestaanden, vrien den én kennissen, van Tien, die voor de bevrijdingg of tengevolge van oorlogsgeweld hun lieven moes ten geven, met name ook die oud|- militairen en thans in .dienst zijnde militairen, alsmede allen die enig kerkelijk of burgerlijk ambt bekle den, worden uitglenodigd deel te nemen aan de stille tocht, die als voliglt gehouden zal worden Voor het dorp Dussen: 18.00 uürVerzameLen nabij1 de R.K. Jongenssschool. 18.15 uur: Vertrek naar „de plaats, waar het stoffelijk over schot van de gesneuvelde En- igtelse militair gerust heeft. 18.30 uur: Na aankomst bij! deze plaats inachtneming! van twee minuten volkomen stilte, aange kondigd en besloten door trom geroffel ter herdenking! van al len, die yoor de bevrijding1 tof tenglevolge van oorlogsgeweld hun leven giaven. Voor hét dorp Hank 19.15 uur: Verzamelen nabij de R.K. Jongensschool. 19.30 uur: Vertrek naar het graf van de gesneuvelde Engelse mi litair. 19.45 uur: Na aankomst bij deze plaats inachtnemingvan twee minuten stilte, aangekondigd en besloten door tromgeroffel ter herdenking van allen, die voor de bevrijding of tengevolge van oorlogsgeweld hun leven gaven. 20.00 uurOnthulling gedenk steen ,op het graf van de gé- sneuvelde Nederlandse militair W. Prinsen. Van des avonds 18 uur af zul len van alle openbare gébouwen en zoveel mogelijk van alle par- tir^iere woningen de vlaggen half stok liangén, terwijl café's enver- kooplocaliteiten gésloten zullen zijn. Dinsdagmiddag, bij het af rijden van de sluis, werd het paard van G. Laros uit Kaatsheuvel schichtig en raakte te water. Die wagen, die met ou d ij zier en loml- pen beladen was, v werd zwaar be schadigd, terwijl voerman en paard geen letsel bekwamen. Op 20 Mei a.s. hoopt liet echtpaar Fr. Mjeijiers en Adriana Hofmans zijn 50-jarig huwelijks* lijksfeest te vieren. De buurtbewo ners en kinderen zullen deze dag zekér niet ongemerkt voorbij la ten gtaan. Zaterdag 1 Mei 1948 be staat voor de beviol'king dezer ge meente gelegenheid de Burgemees ter en zajn echtgenote hun gelulkf- wensen aan te Bieden en wel a) voor Dussen, tussen 15.30 en 16.30 uur in hotel Heessels b) voor Hank, tussen 17 en 18 uur in het gymnastieklokaal der R.K. Meisjesschool. De bevolking wordt vierzochtter ere van de feestelijke intrede die vlaggen uit te steken, .voornamelijk die bewoners, die langs de weg van Dussen naar Hank woonach tig' zijn.' EETHEN. Bij' de rijkspolitie alhier is een rund (schot), Zwartbont, ge stald. Inlichtingen bij de Rijkspol. GENDEREN. De gehouden maandelijkse collecte j.l. Zondag in de Herv. Kerk heeft f 100.opgebracht. fOp Dinsdag 4 Mei zal in de Geref. Kerk een huwelijksinzege ning plaats hebben. Alsdan hoopt voor te gaan, Ds. de Jager uit Dussen. NEDERHEMERT. Op de Nieuwendijk op het Eiland had Zaterdagavond onze plaatsgenoot J. v. A. het ongeluk van de melkauto te worden ge slingerd. Na verschillende buite lingen bleef hij liggen en werd bij de heer W. binnengedragen, waar Dr. Schimmel van Heusden de eer ste hulp verleende, die constateer de, dat geen edele delen 'geraakt waren. Met verscheidene ontvellingen aan het gelaat werd hij per luxe auto naar zijn woning vervoerd. Over de maand Maart be droeg de opbrengst der busjes f7i.53 on de kerkcollecte f30.90, zodat in totaal voor het Bouwfonds in deze maand f 102.43 werd bijr een gebracht. Bijzondere gitfen kwamen deze maand niet binnen. Daar met de maand JMaart een nieuw jaar is ingegaan, zo sporen wij alle collectanten, geefsters en gevers aan, onversaagd voort ,te gaan om het doel ,te bereiken. Maandagmorgen j.l. had op de Maasbandijk een ernstig onge luk plaats. Een paard met wagen, bestuurd door de G. sloeg bij de Zonnebrillen Allen, die niet aan bedoelde stille tocht deelnemen, worden ver zocht zich tijdens voormelde uren niet op de voor deze tocht bestemj- de weg te begeven, voor de na- kominggi van welk verzoek inzon derheid de medewerking van ou ders en onderwijskrachten wordt verzocht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1