voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Nieuwe Dienstregeling Nederl. Spoorwegen U"D vAN AlT£HA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f. 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN,.HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Hèusden No. 6564 .WOENSDAG 5 MEI 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur DE TENTOONSTELLING .WAALWIJK 1948" yt in haar laatste voorbereitlingssladium Nog slechts enkele weken schei den ons van de opening der ten toonstelling en menigeen zal ge zien hebben dat op de terreinen aan de Bernhard- en Wilbélmina- straat hard aan de opbouw wordt gewerkt. Wekenlang voerden zware vrachtwagens honderden tonnen aarde aan voor de egalisatie van het hind; het gemeente-personeel heeft dit werk krachtig ter hand genomen en thans wordt ook door dë tuinlieden van twee plaatselij- bloemisterijen 't terrein in een fraai park herschapen. Sedert enkele dagen voeren reusachtige trailers dagelijks vele tonnen bouwmaterialen aan voor de grote expositiehall die door een' ploeg bouwlieden wordt opgetrok ken. De poortgebouwen en de recla me-toren zijn aanbesteed en zul- ten. weldra verrijzen. Heden wordt ook het secretariaat reeds naar het terrein verplaatst. Midderwijl worden in vele ateliers de stands gebouwd' die straks de duizenden bewonderaars zullen trekken. Aan het uitgebreide feestpro - gran\ wordt de laatste hand ge legd., Voor het cabaret werden eerste klas artisten geëngageerd en alle voorbereidingen voor een. uitgebreid en .uitstekend verzorgd café-restaurant zijn getroffen. De officiële tentoonstellingsca talogus zal dezer dagen van de persen komen en verspreid wor den. De N.S. en de B.B.A. hebben hunne volledige» medewerking toe gezegd voor het vervoer van de bezoekersstroom Nog vele belangwekkende ge gevens zijn voo hand en, doch het bestuur zal pas bij de opening alle kaarten op tafel leggen. IIEÜSDEN. In verband met de viering van de Nationale Feestdag zal het PTT-Kantoor voor de Post-, Tele graaf- en Telefoondienst om jó uur worden gesloten. De bestelling wordt normaal uit gevoerd. Zaterdag i Mei vergader den stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap „De Binnen Oude Maas" in café Central al hier. In deze vergadering* werd de ^rekening van het dienstjaar .1946 1947 voorlopig vastgesteld met een bedrag aan inkomsten van f1053.80 en uitgaven f987.54, al zo een batig slot» van f 66.26 voor afdeling A, voor afdeling* B aan inkomsten f2557.75 en uitgaven f2454.87, alzo een batig slot van f 102.88, dit is de "Laatste rekening waarbij de afdelingen naar voren komen, thans wcfrdt het verhou- dingscijfer 321 voor de ver schillende waterschappen gebruikt. De begroting voor het jaar 1948 '49 werd vastgesteld met een bedrag van f3790.84 aan inkom sten en uitgaven, de kapitaaldienst f 16.500. Het aftredende lid van het Dag. bestuur Chr. A. J. van Herpt, werd met algemene stemmen her kozen. Tot uitvoering van werken in eigen beheer werd eveneens machtiging verleend. Mededeling werd giedaan van de begroting van de waterlopen ,Q>m deze in orde te makelt) deze be dragen voor het Dirunens Loopke f26.900; de Wetering f33.000; het Kuikse Graaf f12.600 en de tochtsloot f 4.000. Op Zaterdag 1 Mei verga derden stemgerechtigde ingelan den van het waterschap „De Ho ge Maasdijk van het bovenland van Heusden". Bij ziekte van de Dijkgraaf, de heer H. A. M. J. M. Verhoeven, werd deze vergade ring gepresideerd door A. M. Buijs Mzn. De rekeping voor het dienst jaar 1946'47 werd voorlopig vastgesteld met f3599.521/2 aan in komsten en f1713.49 aan uitga ven. alzo een batig slot van fi886.o31/2- De begroting is ont worpen met een bedrag van f2843.351/2 aan inkomsten en uit gaven; deze geldt voor het dienst jaar 1948'49. Wegens periodieke aftreding van de heemraden J. J. Brouwers en J. A. de Vaan Mzn. werden de volgende voordrachten opgemaakt j. J. J. Brouwers. 2. C. H. van Everaingen. 3. A. J. Buijs Jzn. 1. J. A. de Vaan. 2. M. H. v Engelen. 3. J. P. van Mierlo. Enkele ingekomen stukken ver- den ter afdoening overgegeven aan het Dag. bestuur, die deze biij herstel van de Dijkgraaf zullen af werken. Voor de gewone onder houdswerken werd eveneens mach tiging gegeven. AALBURG. Dinsdagl 11 Mei hoopt voor de Ger. Gem. alhier op te treden, des avonds om 7 uur, Ds. Lichten berg!. AALST. Na sinds 27 April van het vorig jaar door het .Vertrek van Ds. van der Kooij vacant te zijn geweest, was het Zondag 2 Mei voor de Ned. Herv. gemeente een heugelijke dag. In de jnorgiengods- dienstoefening werd Ds. N. .War moltz, gekomen van Vreeswijk, door Ds. Klein Kranenburg van Bruchem, met een predikatie naar aanleiding van Nehemia 2 20 (middelste gedeelte) aan de ge meente 'verbonden. - Was er des mprgens reeds veel belangstelling, des namiddags toen •Ds. Warmoltz zijn intreepredicatie hield, was het kerkgebouw meer dan vol, o.a. merkten we op Ds. Klein Kranenburg, Ds. van Galen, Ds. Douwes, burgemeester Pos, af gevaardigden van naburige kerke raden, een groot aantal overge komen vrienden uit Vreeswijk en vele anderen. Z.Eerw. bediende het woord uit Romeinen 1 11 en 12. Na de predicatie richtte Ds. Warmoltz zich allereerst tot gijn bevestiger, bracht deze dank voor de wijze waarop dit was geschied en hoopte dat de uitgesproken wensen in vervulling zouden gaan. Ds. van Galen werd dank ge bracht voor het werk als consu lent in de gemeente verricht, dat steeds -onder moeilijke omstandig heden plaats vond, vanwege pet grote aantal vacatures in de ring. Het verheugde Z.E. dat ook na mens de ring Ds. Douwes aan wezig was, terwijl toegezegd werd lid van de ring te worden. Dank' werd gebracht aan de kerkeraad voor de hartelijke ontvangst, het geen boven alle lof verheven is. Z.E. verwachtte samenwerking!èn broederlijke genegenheid, want bedenk, aldus spr., dat ik als vreemde in uw midden sta. Hij hoopte voorts op goede samen werking! tot eer van God en. tot heil der gemeente. Ook de aan wezigheid van burgemeester Pos wordt door Ds. op hoge prijs1 gesteld. Burgerlijke en kerkelijke zaken zijn wel gescheiden, doch er zijn veel aanknopingspunten. Ook hoofden van scaolen wordt steun toegezegd, terwijl opgapist etn koster eveneens hartelijk worden toegesproken. Verder doet het Z Eerw. goed, dat zovelen van Vrees wijk zijn overgekomen, daar vele herinneringen en banden hem bib- den aan deze gemeente. Het was moeilijk afscheid te nemen, doch bedenk „veel verandert, Eén blijft". Tenslotte richtte de nieuwe leraar zich tot de gemeente en zeide dat een zware taak hem wachtte, doch ontvang1 mij in de Heere, ik ben ook maar een mens. Voorts hoopje spr., dat zij die critiek hebben aan de pastorie zullen komen, die ten alle tijde voor iedereen te betreden is. Ds. van Galen het woord ver krijgend e, spreekt zijn blijdschap uit over de nog spoedige ver vulling van de vacature en neemt met enkele woorden afscheid pis consulent van de' gemeente, waar aan voor hem vele «aangename herinneringen overblijven, vooral de catechisaties. Ds. Douwes spreekt namens de ring en hoopt op goede samen werking, ook op de ringbijeen- komsten.' Burgemeester Pos dankt voor de hartelijke woorden tot pem ge richt en ook voor die gewijd aan de nagedachtenis van zijn vrouw. Hij roept de nieuwe Jeraar met zijn gezin een hartelijk welkom toe in de gemeente jèn wenst de gefneente geluk met haar nieuwe predikant. Vervolgens voeren erikele vrien den uit Vreeswijk het ;woord en gedenken in waarderende woorden de arbeid door Ds. .Warmdjtz fn Vreeswijk verricht. De heer van Roekei spreekt namens de Chr. Jeugdverenigin gen en als hoofd der Chr. school, waarna tenslotte oudeiiing v. cl. Ent het woord voert namens ker keraad, kerkvoogden en notabelen. Hij hoopt op eendrachtige samen werking met de diverse colleges. Hij stelt de gemeente voor als een eigenaardige gemeente, daar velen zich schuil houden achter het scherm van onmacht. Gemeen te veracht uw leraar niet, roept spr. uit en vermaant liun vervol gens tot trouw kerkbezoek. Op zijn .verzoek zingt de gemeente haar nieuwe herder en leraar Ps. 27 5 toe. i Nadat Ds. Warmoltz pile spre kers dank gebracht heeft yobr de ingaande 9 Mei 19 48 verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. f. VEERMAN te Heusden. - Prijs 25 cent. vele gioede woorden en wensen tot hem gesproken en nogmaals zijn volle medëwérking toezegt, ook ten aanzien van de Christ. Jeugldverenig. wordt deze plech tige en indrukwekkende samen komst door hem met dankgebed beëindigd, De Oranjever. „„Trouw aan Oranje" houdt in verband met de •herdenkingg van de bevrijding op heden Woensdag1 5 Mei een z.g. Pranje-avond. Zij hebben daar toe de .beschikkingg over de g'rote garage van de nieuwe fabriek aan het veer te Aalst. Medewerking verleent de J.V. te .Uitwijk, die zullen opvoeren het op de be vrijding van toepassing zijnde to neelstuk! „Als het lerue wordt". Voorts ztullen de plaatselijke .mu ziek- en zangverenigingen mede werking verlenen. ANDEL. Maandagmiddag! geraakte het tweejarig zoontje van H. Groe- nenberg alhier onder een auto, waarbij het kipd onmiddellijk werd gedood. De chauffeur treft geen schuld aangezien bet kind onder het achter wiel van de auto liep. EETHEN. Het ligt in het voornemen om op 19 Juni a.s. in het dorp Eethen een Niwin-concert ,te or ganiseren met medewerking van de plaatselijke verenigingen, ter wijl getracht zal worden om een openluchtspel te doen opvoeren. De opbrengst van de toegangsbe wijzen zal in zijn geheel bestemd worden voor de jongens uit de gem. Eethen, die in Indië onder- de wapenen zijn, door het zenden van boekjes en lectuur van pns medeleven te doen blijken. GENDEREN. Pp 13 Mei a.s. hoopt de N.C.V.R., afd. Genderen, in het schoolgebouw een vergadering te houden. Ds. J. .J Moll hoopt dan een lezing! te houden. De nieuwbenoemde direc teur aan de Stoomzuivelfabriek al hier, de heer Santema uit Ee bij Dokkum, hoopt deze week in func tie te treden. 1 De muziekver. „Excelsior" alhier, hoopt deze zomer een fes tival te organiseren. NEDERIIEMERT. De elk jaar gebruikelijke collecte van de Tuberculosebestrij ding de zgjn. EmmabloemcalLec-te heeft in onze gemeente het aar dige bedrag van f91.13 .opge bracht. Collectanten hartelijk dank voor hun hulp. Alle gevers en g'eefsters dank voor hun gaven. Een lichtpunt aan «de Nieu- wendijk is geen luxe. Eindelijk is de wens van de bevolking in dit gedeelte van het dorp vervuld. De bewoners in deze omgeving hebben het felle schijnsel van de lantaarn met verheuging begroet. UWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1