Plaatselijk Nieuws Voetbalsport te getuigen door woord 'en daad dat 'het werkelijk bevrijdende woord in 'het Evangelie gesproken is. Wii allen ouderen en jongeren, laat ik zeggen de christelijke kerk van Heusden, hebben de opdracht om direct of indirect te laten zien dat het enige behoud ligt in een terugkeer tot den levenden God. Want, indien de Heer, die ons 'heeft bijgestaan, niet had gered, wii waren lang vergaan. Daar moeten wij ons voor geven, en daar moeten met name wr Pro testanten ons voor inzetten. Daar om worden wij met nadruk terug geroepen van alle oppervlakkige en zondige vreugde, en zeker in de ze dagen van de kermisvreugde die er zo onschuldigjes uitziet met z'n schommels en draaimolens, maar die altijd weer ontaart, waaraan dus onlosmakelijk verbonden is, dronkenschap, 'een onverantwoor de geldsmijterij. Deze kermis is een pest v6or Heusden en omlig- v gende plaatsen. Want daarom is het zo'n magneet, omdat het zon dig is. En het is ten hemelschrei- HEUSDEN. Begunstigd door prachtig weer mocht de kermis zich pp Hemelvaartsdag! in een druk be zoek verheugen. Teglen 7 uur was het ,zo ge weldig! druk, dat men zich slechts met moeite een doortocht wist Je banen. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behorende ambts gebied, werd gedurende maand April ingelegd f 17195-77, terug betaald f39316.05. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 13609. AALBURG. !Mej. !M. Nieuwkoop glhier, kwam, op haar rijwiel gezeten, te ^Jidel in botsing met een auto, waardoor zij een hersenschudding opliep, zodat Zij enige tijd rustza) moeten houden. Terwijl de landbouwer iMar- celis Mans zich j.l. Woensdag per •rijwiel naar Den Bosch beglafwerd hij te Vlijmen door een auto aan gereden, zodat hij bewusteloos werd opgenomen. Direct naar het ziekenhuis te 's Bosch overge bracht, is hij, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, nog dien zelfden dag aan de gevolgen over leden. Wel een zeer tragisch sterfge val voor- zijn huisgenoten, doch vooral in 'tbijzonder voor zijn zoon, die thans als militair in In- dië vertoeft. ANDEL. Donderdagavond wordt in café Bouman alhier een léden- vergladering gehouden van de afd. Groene Kruis Woudrichem en om streken. (Zie advert.J. Ds. Klerkx alhier heeft be dankt voor het beroep naar 1de Herv. igtemeente van Hoogevepn. ALMKERK. fOp initiatief van de E.H. Bi.O. alhier zal in de dorpen Alrn- kerk, Uitwijk, Waardhuizen, Nieu- wendijk en Kille een grote col lecte langs de huizen worden ge houden, waarvan de opbrengst ten 'goede komt aan de plaatselijke militairen, welke thans in Indië vertoeven. De muziekverenigingen hebben hun medewerking reeds toegezegd en zullen op die da tum een muzikale wandeling! door de dorpen maken. Ook een aan tal collectanten en collectrioes heb ben zich hiervoor reeds aange meld. Een aanbeveling zal de^e actie wel niet behoeven. De alhier gehbuden Em- mabloemcollecte ten bate van de T.B.C.-bestrijding bracht f 133.30 op. Nq des v.m. bevestigd te end dat zoiets gebeurt op de dag waarop wij gedenken de Hemel vaart van den Heere Jezus, en op de Zondag waarop Zijn Evangelie en zeker -niet de wereld in 'het centrum mag staan. Vrijheid krijgen en bevrijding vieren is anders. Het betekent: intens dankbaar zijn voor wat God ons gaf en ons ten volle bewust zijn van de grote roeping die juist door de hergeving van onze vrij heid in hoge mate is versterkt. Bevrijding vieren wil zeggen, door ons staan en onze roeping en de uitoefening ervan, God groot maken voor zijn zegeningen o.a. van 5 Mei 11945. Het koor en het dubbel man- nenkwartet zongen op keurige wij ze nog enkele liederen o.m. „Mijn Nederland" en „Lenteavond" én na dankgebed werd deze plechtige dienst door gemeentezang besloten met: „Dankt, dankt nu aller God." De collecte voor de Stichting 119401945 die aan het einde werd gehouden bracht f 104.70 op. zijn, deed j.l. Zondag 2 jMei Dis. C. J. Hakman voor een- stampvol Ikerkgiebouw des nam. 2 uur, in de Geref. Kerk te Boorberghum (Fr.) zlijn intrede, met een pre dikatie over fLom. 1 vters 15. Na de dienst volgden de ge bruikelijke toespraken, waarin de ke r kerah dsleden van Almkerk, (welke aanwezig „waren) op har telijke wijze door Z.Eerw. wer den toegesproken. Woensdalgi 5 IMjei j.l. vierde het echtpaar M. van Wijk-Duij'ser alhier de dag1, waarop het voor 50 jaren door de band des huwelijks werd verbonden. Des avonds bracht de mjitziekver. alhier de oudjes een serenade, hetwelk veel volk op de been bracht. Nadat Dinsdajgiavond 4ÜVEei een herdenkingsdienst had plaats Jglehad in de Geref. Kerk, waarin beide predikanten voorgingen, Werd na deze dienst door pile plaatselijke verenigingen deelgeno men aan de stille tocht naar dei begraafplaats, alwaar door de voor zitter der Oranjever. bloemen wer den gestrooid op die graven der gévallenen. Nadat door de mu- zjekver. „Nooit Gedacht" het Wil helmus was gespeeld, was deze indrukwekkende plechtiigjheid ten einde. - CAPELLE. De bij de Ned. Herv. gem'. a.d. Loonsendijk beroepen predi kant, Dis. W. L. Tukker dit Bles- kensgraaf, bracht pen dezer 'da gen een bezoek ter kennismaking aan deze gemeente, waarbij Z. Eerw. in de avonduren in het 'kerkgebouw in de Dienst des Woords voorging. Meerderen van de vele belangstellenden maakten na beëindiging van de kerkdienst gebruik van de gelegenheid tot kennismaking met de beroepen predikant. De marinier H. Chabot kwam een dezer dagen na een verblijf van 3 jaar als oorlogs vrijwilliger in militaire dienst, waarvan ruim 2V2 i!a£LT in Indië, weer in het Vaderland en bij zijn ouders te Vrijhoeve-Capelle terug, waar hem een hartelijke begroe ting wachtte. De buurt toonde Zijn medeleven door het uitsteken van de vlag, terwijl voor de woning door de zorgen van de buurt bewoners een versiering \%as aan gebracht. Het muziekgezelschap „Sirena" bracht de gerepatrieer de, die enkele jaren weckend lid van deze vereniging is geweest, in de qvonduren onder grote toe loop van belangstellenden, een se renade. 1 De in de giemeentp Sprang- Capelle giehouden E mmab loemcol - lecte heeft f 264.79 opgebracht. Ter gelegenheid van debe- vrijdingisdag werd op de avond van de Nationale Feestdag! op (de muziektent over de Binnenhaven een gloed geslaagd concoert ge geven. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands-' vrouwen komt Woensdag} 12 iMiei a.s., des avonds om acht uur in het gebouw van de Chr. Lagere Landbouwschool in ledenvergade ring! bijeen. DUSSEN. Zaterdaglmiddag 1 Mei arriveer de burglemeester Oderkerk en zijn echjgenote met familieleden, na Zijn huwelijksreis weer in de gje- meente. Nabij zijn woningj werd bij hartelijk ontvangen door 4e beide wethouders, de gemeente secretaris, alsmede het voltallige secretarie-personeel. Dioor de fan fare werd een welkomsmars ge speeld en door de jongfens en '{die meisjes van de R.K. scholen en van de school m.d. Bijbel wer den welkomsliedjes gezongen, waar na d e echtgenote1 van de bur- iglemieester door de meisjes van beide scholen bloemen kreeg aan geboden. - In hotel Heessels verwelkomde wethouder van D|ijk de Burgje- meester en zijn echtgenote en bood dé heèr Fr. Pienninx namens alle verenigingenvan Dussen een prachtigl schilderstuk aan, voor stellende het kasteel van Dussen. Hierna had de receptie plaats, waarvan zeer druk gebruik werd (gemaakt. Daarna had de' verwelkoming1 te Hank plaats. De burglemeester en zijn echtgenote rwerden afge haald door de fanfare St. Ce cilia, alsmede door alle school kinderen. Wethouder van Biesen sprak namens de inwoners van HanJk. Die heer Hanegraaf bood namens alle verenigingen in Hank e en volledig glas stel aan alsmede een schilderstuk, voorstellende de R.K. kerk na de evacuatie. Door de kinderen der R. K. meisjesschool werden tweestempii- gie liedjes gezongen. Méde na mens de pastoor sprak Kapelaan Gerrits zijn gelukwensen uit. Namens de .protestanten sprak de heer v. d. Zou wen en namens de middenstand de heer A. Pien ninx. Na hartelijke woorden van die burgemeester volgde ook hiereein druk bezochte receptie. (Op 12 Mei a.s. zal het 55 jaar geleden Zijn, dat het echt paar P. Schalken en M. vanSteijn in het huwelijksbootje stapte. Beide oudjes verkeer en nog! in een goede gezondheid. Uit de buurtbewoners is ,een comité jgie- vormd 0111 deze dag niet onge merkt te laten voorbijglaan. GENDEREN. Aan de firma P. A. Kra mer, aannemers te Gen deren, is opgedragen de herbouw van een woonhuis voor de heer M. J.' Mouthaan te Genderen, een hoofd onder wij zerswoning! pij de Chr. school te Genderen en een woon winkelhuis piet bakkerij voor de heer D. E. Ockers te Meeuwen. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Aan de aannemer H. C. Verztijl te Dordrecht is opgledra- gen de herbouw van een woon huis met schuur voor de wed. C. v. d. Beek te Babiloniënbroek. Aan de aannemer A. vanDon- gen te Dussen is opgedragen het herbouwen van een woonhuis met schuur voor de wed. A. A. Ver hoeven te Dussen. LAND VAN ALTENA. Pp Donderdag 13 Mei a.s. hoopt de Stamboekvarkénsfokver. Land van Heusden en Altena en Biesbosch haar 13e fokdag' te hou den. De inzendingen zijn gezien de omstandigheden goed, ruim 80 hokken zijn opgegeven, meest pri ma materiaal. De vereniging hoopt op goed weer en druk bezoek, en niet zo als vorig jaar, dat er bijna geen belangstelling is, want dat gaat niet goed. Het is niet moedge vend voor de aanvoerders en voor het bestuur, door wien alles is gedaan om het zo goed pnogelijk itL orde te hebben. Men wordt dan ook aangeraden om Donderdag 13 Mei naar Alm kerk te gaan en te zien wat de vereniging in de 15 jaren van haar bestaan bereikt beeft. Het zal zéker de moeite waard zijn, gezien de vele successen die door de fokkers zijn behaald. De keuringen vangen aan om 10 uur. MEEUWEN. Dinsdagavond zijn degenen die door de oorlog!in onze ge meente zijn gévallen, herdacht. Een gir o te stoet uit geheel de gemeente Eethen, maakte een om gang langs het kerkhof en ver enigde zich tenslotte in de per. kerk, waar een korte herdenkingls- dienst weid gjehouden, onder lei ding van Ds. Hoeufft v. Velsen. De kerk was geheel gevuld. NEDERIIEMERT. Onze dorpsgenote, Janneke Spitzers, behaalde op het te Zalt- bomimel gjehouden examen, het diploma kraamverzorgster, SLEEUWIJK. Het dochtertje van Colijn in de Schoolstraat alhier, kwami te vallen met het gezicht op een brandend oliestel. Hef kind be kwam zulke brandwonden dat het in het ziekenhuis moest worden opgenomen. VEEN. Voor de Ger. Gem. alhier hoopt Dinsdag 11 Mei op te tre den, de heer Wyting van Amers foort. WIJK. N Naar wij vernemen gfaat vandaag! de openbare school 'weer naar haar eigén lokalen, zodat het Verenigingsgebouw, dat door de fanfare „Gerening! en Uitspanning" bereidwillig werd afgestaan voor het houden van school, weer ge heet ter beschikking van de ver eniging komt. 1 Het festival, uitgeschreven door de fanfare „Oefening! en Uit spanning" alhier, werd Woensdag met een concert van de vereni ging en de Zangvereniging »Con Arno re'7 gjeopènd. Het was ieen heel mooie avond, met prachtigl weer. Over het bezoek viel piet te klagen. |Op Hemelvaartsdag namen de reeds vroegler genoemde harmo nieën en fanfare 's deel, zodat het talrijke publiek van de mooie muziek die werd gémaakt, kon genieten. De dag werd besloten met een concert door de fanfare St. Caecilia uit Ammerzoden, on der leiding van de heer JL van Bèrkel. Met alle aandacht werd de mooie muziek beluisterd iep. al gemeen werd geconstateerd, dat deze fanfare op de .goede weg iSj om wéér de trap Je bereiken, waar op ze voor de oorlogl pp de muzi kale ladder stond. 1 Het géheel was een goed ge slaagde dag. WIJK EN AALRURG. Naar wij vernemen is door de N.V. A.L.A.Di. een luxe tou ringcar aangekocht, plaats bieden de aan 45 personen. Deze wagen is naar de eisen des tijds ingericht. AALST. De uitslagen van de op He melvaartsdag gespeelde wedstrij den voor het wisselprijstournooi waren als volgt Brakel-Zuilichem 3o. Roda IG.J.S. I 21. Tussen wedstrijd G.J.S. IIAalst II i—1. Finale BrakelAalst o2. Roda kwam zodoende zelf in het bezit van de' wisselbeker, Bra kel behaalde de tweede prijs.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2