INGEZONDEN Burgerlijken Stand I WIJNEN LIKEUREN.! Invulling Belasting-aangiftep Kastpapier JAN BASTMEIJER ZONEN - GORINCHEM Accountantskantoor H. KANT, Heusden (Wettig gedeponeerd) j i Vraag Uw winkelier beslist om dit merk Binnenkort ontvangt U nieuwe belasting-aangiftebiljetten ter invulling, welke wij voor U behandelen en invullen tegen lage tarieven. Wij houden zitting in de volgende plaatsenAalst, Café Gijbe Ammerzoden, 't Centrum Andel, Café Bouman Aalburg, Café Van Wijk Bra kei, Werk liedengebouw Drunen, Café Klerks Dussen, Café „De Zwaan" Elshout, Café Gez. Klerks Hedel, Café Jansen Hedikhuizen, Café Van Dal Haarsteeg, Café Kooien Sonderen, Café Van Wijk Meeuwen, Café Korevaar Nederhemert, Café Le Sage Kerkwijk, Café Van Rijnsbergen Poederoyen, O. L. School Veen, Café De Waal Well, Café Witjes Wijk, Café Duisterwinkel. De zitdagen zullen door middel van aanplakbiljetten bekend gemaakt worden. Lid Alg. Ver. van Acc. Lid Ned. CoL van Bel. Cons, Verenigde Natie,s helpen het Kind Een maand geleden kwam in Amerika een gezelschap bijeen in een eerste-rangs restaurant. Het gezelschap bestond uit hoogge plaatste personen o.a. de Gouver neur van Tennessee, vele Burge meesters en andere autoriteiten. De kellners brachten grote bla den binnen, waarop de borden stonden, alle met een deksel ge dekt. De borden werden voor de gasten neergezet, de deksels weg genomen en de verbaasde gasten aanschouwden een vierkant blokje vlees, een klein beetje margarine, een dun sneedje brood en een bor relglaasje afgeroomde melk. Hierbij lag een kaartje, waarop stond: „Hoe zoudt U het vinden om een derde van deze maaltijd voor Uw ontbijt te krijgen, een derde voor Uw lunch eii nog eens een derde als avondeten?" De tafel-president legde toen uit, dat deze hoeveelheid voedsel het kwantum voorstelde dat kinderen in de nopdgebieden per da_g 'te eten 'kregen... in het gunstigste geval. Er moest iets gebeuren om aan deze noodtoestand 't hoofd te bie den. Het UNRRA-werk, dat veel becriliseerd is, doch dat onge twijfeld ook veel goeds heeft ge,- daan, liep eind Ï946 ten einde. Door do Verenigde Naties werd een nieuwe organisatie in het le ven geroepen, het International Children's Emergency Fund, dat gefinancierd werd met enkele over geschoten fond,sen van de UNRRA en voorts verzocht om contribu ties van de regeringen der aange sloten en getroffen landen. Het doel, dat dit Fonds, kort weg ICE F genoemd, zich stelde, was twintig millioen kinderen te helpen door het verstrekken van extra voeding ter waarde van 300 calorieën per dag, De bijdragen waren echter bij lange na niet toereikend. Men heeft met de in gekomen gelden een programma kunnen opzetten, om gedurende een half jaar drie en een half millioen kinderen deze extra voe ding te verschaffen. Toen de Algemene Vergadering der Verenigde Naties op 11 Dec. 1946 bijeen kwam, aanschouwden de gedelegeerden een droevig beeld. Bijna de halve wereld was ondervoed; de kinderen de minst schuldigen leden het meest. Honger, ziekten, kinder sterfte alom. Een kindersterfte van 10 pCt. was normaal. In som mige streken, met name 'in Hon garije, Joegoslavië en Roemenië loopt dit cijfer op tot 30, 40 ja zélfs 80 en 100 pCt. Streken, waar geen kind in leven blijft. En de fondsen van het ICEF waren veel te gering om aan de nood tege moet te komen. De Noorse afgevaardigde, dhr. Aake Ording, is toen met het plan gekomen, de oproep niet te rich ten tot de regeringen, doch tot de volkeren zelf. Zii zijn het „die de Verenigde Naties vórmen. Hier was een schone kans om naast hulpverlening aan de kinderen de gedachte van internationale sa menwerking tot een werkelijkheid te maken. De heer Ording herinnerde zich hoe in Noorwegen een actie om één dag loon af te staan voor hulpverlening aan getroffen gebie den, een groot succes was gewor den. Daarom stelde hii voor, de oproep tot alle wereldburgers te doen luiden: „Give one day" „Geef een dag" beleg het inko men van één dag in de leniging van de nood van millioenen kinde ren en daardoor in de vrede van morgen. Het plan werd besproken zowel in de Algemene vergaderin <|>als in de Econonjische en Sociale Raad. Tenslotte werd het met algemene stemmen goedgekeurd. En zo ont- s'tond deze oproep, die tot de we reld tot ieder persoonlijk zou worden gericht onder de naam: „United Nations Appeal for Children". De heer Aake Ording werd directeur van deze organi satie. Het Appeal, kortweg UNAC ge noemd, is dus bedoeld om fond sen bijeen te brengen voor het ICEF. Het besteedt de fondsen niet zélf het is slechts een collecte- apparaat. Hoe is nu de uitwerking van deze oproep? In de deelnemende landen worden Nationale Comité's gevormd, die elk op 's Lands wijs de campagne in eigen land voeren, en die volle vrijheid hebben het parool „Give one day" op eigen eigen wijze te interpreteren. In ons land werd een comité opgericht, waarin -38 organisatie\ die vrijwel Utile schakeringen van onze samenleving omvatten, zitting hebben. II.K.H. Prinses Juliana werd bereid gevonden het ere voorzitsterschap te aanvaarden. Voorzitter is Prof. Mr. B. Kra nenburg, voorzitter van de le Ka mer der S taten-Generaa 1 Op 29 Febr. 1948 heeft Prof. Kranenburg in een radiorede de Nederlandse campagne ingeleid. Voor het Nederlandse Comité was het sterk de vraag, of een op roep „Geef 'één dag" in Holland succes zou hebben. Oorspronkelijk werd deze oproep dus niet ge bruikt, v doch wij hoopten door een overwerk-actie en door een verzoek om gedurende enkele we ken een zeker percentage van het loon af te staan, tot een respec tabel bedrag te komen. De rede van de Voorzitter even wel en een oproep van Bernard Person uit Lake Success op de zelfde dag, had het onverwachte resultaat, dat honderden brieven werden ontvangen van mensen,' die graag "bereid waren één dag salaris, loon of pensioen af te staan. Twee oude dames zonden een postwissel met de mededeling: „Hier hebt U twee dagen...rust". Hoe het geld zal worden be steed'? Er wordt zoveel mogelijk gewerkt met vrijwillige medewer kers zodat practisch iedere cent die wordt ingezameld, ten goede komt van de noodlijdende kinde ren. 55 pCt. wordt ter beschikking gesteld van het International Chil dren's Emergency Fund, onder de nadrukkelijke voorwaarde, dat dit geld niet in deviezen kan wor den uitgekeerd. Het zal dus in overleg met het ICEF in ons land worden besteed, b.v. door het tij delijk opnemen van noodlijdende kinderen, door het ter beschikking stellen van scheepsruimte, enz. 30 pCt. komt ten goede van hongerende kinderen in geheel In donesië of in de West. 15 pCt. blijft ter beschikking van Nederlandse kinderen, die hulp behoeven. Er zijn meer acties in voorbe reiding; een grote landelijke .col lecte, een campagne onder de schooljeugd, enz. In Mei zal de campagne haar climax bereiken; dan zullen overal affiches ver schijnen; wij hbpen een film in de bioscopen te kunnen vertonen; de dag-, weekbladen en tijdschrif ten geven, op enkele uitzonderin gen na, goede medewerking. Eind Mei moet dé actie afgelopen zijn. Het Nederlands Comité „De Verenigde Ntaties helpen het Kind" Stadhouderslaan 146, Den Haag. Giro-rek. 9600. aan rollen en vellen alle kleuren Firma L. J. VEERMAN Boekhandel - Heusden HEUSDEN. Over - de maand April. Geboren: Hariet te M., d. van' C. P. H. van Hotten en C. C. Cy van Asseldonk; Cornelis B., z: van G. Kolff en B. v. d. Heuveli Theodora J., d- van M. A. de Kort en J. M. v. Bokhoven; Govert A., z. van A. Weck en A. de Rooij. Ondertrouwd: A. Kleijssen, 27 j. en D. C. Lamers 24 j.; D. de Raden 25 j. en A. Kwetters 19 j.; J. Vos.27 j. en ~C. M. Livestro 25 j.; M. Mommersteeg 32 j. en A. H. v. d. Brandt 24 j.; A. C. SmeuF 32 j. en M. A. P. Buijs 25 j. Getrouwd: L. C. v. Leijsen 27 j. en A. T. v. Hooff 35 j.;' M. F. v. d. Staak 24 j. en J. P. v. d. Broek 27 j.; F. Vesters 26 j. en R. J v. d. 'Staak 23 j.; L. B Sluii- mers 26 j. en S. Kwetters 22 j. Overleden: Elbertus Abraham de Bruijn, echtgenoot van Nelletje' Smink, eerder weduwnaar van D. van Oversteeg, 85 j.; Hendrikus1 v. Balkom, echtgenoot van Maria Bruijstens, 80 j.; Maria den Tek weduwe van Adrianus v. Zijl 80 j. ALMKERK. Over de maand April. Geboren: Peter F., z. van O. A. v.. Breugel en L. v. Bruggen; Hendrik, z. van W. Scherff en A. de Zeeuw; Cornelia, d. van J. de Ruiter en T. KoekkoekTeunis, z. van T. v. Oudheusdei^; Zeger, z. van G. C. v. Herwijnen en El v. Herwijnen; Helena j., d. van L. Straver en J. H. Muijen; André, z. van A. v. Wijk; Anna H., d. van J. Pruijsen en B. C. Brongers; Martinus, z. van M. Scherff en P. Benschop; Cornelis D., z. van H. Broekhuizen en G. Romijn; Ge- rardus Stijn, z. van G. v. Rongen en S. v. Schijndel; Adriana, d, van W. B. de Graaf en E. Neder- veen; Jaap je W., d. van M. v. Ballegooijen en P. Kamp; Franc'i- na 'D. P., d. van W. Hermsen en P. de Peuter; Pieter, z. van P. Kant ërl P. A. v. Tilborg; Johan nes A. J.. z. Ajan K. A. v. Hel den en C. W. v. Herwijnen. Getrouwd: IJ. Heijstek 24 j. en T. C. Ottevanger *23 j.; W. Herm sen 26 j. en P. de Peuter 22 j.; A. Roubos 51 j. en E. IIol 23 j.; J. de Heus 22 j. en M. v. d. Stelt 21 j.; L. de Rooij 27 j. en D. Bran derhorst 27 j.; j. v. Breugel 23 j. en A. J. Verschoor 25 jC. Kamp- steeg 28 j. en J. K. de Vries 23 i. DUSSEN. Over de maand April. Geboren: Helena W. M., d. van A. J. Kivits en P. de Wit; Ilelène, M., d. van C. v. Kapel en J. "MG v. et. Sluis; Rosinus P. M., z. van A. Winterm ans en C. W. Leeggan- gers; Matheus C. G. P., z. van M. W. v. Bragt en M. P. Moe renhout; Helena A. M., d. van L. v. d. Bosch en H. v. Delft; Pieter Egbert, z. van H. J. Klun- der en P. II. ten Have. Getrouwd: H. S. Boogaarts 28 en M. v. Culenborg 24 j.; B. Golverdingen 23 j. en M. H. v. Krimpen 22 j. Overleden: C. J. de Veth, 66 j., echtgenoot van A. M. v. d. Pluijm. NEDERHEMERT. Over de maand April'. GeborenElize, d. van G. van Aalst en P. de WeerdArie? z1. ^an P. van Driel en J. van Kuijk Geertruida,' d. van H. Bouman en G. J. RoelandTeuiitje, d. van T. van Aalst en J. Nieuwkoop. OverledenLevenloos aangege ven ii POEDEROIJEN. Over de maand April. Geboren: Adriana, d. van G. W. Groeneveld en E. Schriever; Ger- rit C., z. van W. v. Ooijen en J. v. d. Meijden; Willem, z. van A. Donkersloot en A. Baks. Ondertrouwd: J. A. E. Bok en J. M. A. M. Brienen; G. v. Veen, wedn. van J. v. d. Meijden en M. .van Deuveren. SPRANG-CAPELLE. Over de maand April. Geboren: Christiaan, z. van T. v. d. Mast en M. v. Boxstel; Ka rei, z. van M. A. Spierings en E. Hoogmoed; Corneelia, F., d. van D. v. Zeist en M. Timmer mans; Pieternella A., d. van A. J. Bogers en J. H. Werther, intussen overleden; Roelof A., z. van B. C. van Helden en M. J. Blom; Jaco- ba, d. van M. W. Verhagen en A. A. Boezer; Dirk W, z. van W. Mandemakers en J. de RooijDirk M., z. van W. v. Dongen en C. E. de RooijCornelis B., z. van C. J. Maijers en P. Verhoeven; Roe land A., z. van R. Gouda en A. Wieringa; Machiel, z. van C. v. Oosterhout en A. M. v. Drunen. Getrouwd: E. Hartzuiker 26 j. en A. M. v. d. Schans 23 j.; M. A. van Os, 23 j. en A. C. v. Pelit 25 j.; M. T. Kruijf, 24 j. en M. W. Treffers 25 j.; J. G. P. v. d. Bergh 28 j. en M. Reijnaars 30 j.; P. A. de Jong 28 j. en D. A. Blom 20 j. Overleden: M. J. Treffers 68 j., echtg. van T. Gouda; H. de Bie 70 j., echtg. van J. v. Vuuren; A. v. d. Ploeg 78 j.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4