Zomer artikelen!! A. TREFFERS, B103, GENDEREN. Ongeveer 1 H.A. HOOILAND Voetbalwedstrijd HOLLAND-ZWEDEN te Amsterdam. een Huiskamer-Ameublement Gemeenteraadsverslag Coöperatieve Boerenleenbanken „Meeuwen en Genderen" fraaie Handwerkcursus E. K. 'T LAM - Coupeuse Aangeboden Koolplanten H. ZWART een Hl TT EK AR TABAKSPLANTEN. vorderingen Bloemenplantjes. Zwempakken Zwembroeken voor slechts f 195. TE KOOP: Aangeboden een 2-paards Maaimachine en een Stortkar. N.V. „A.L.A.D." Wijk en Aalburg, Telef. 9 en om opgeleid te worden tot stikster Aanmelden: HOOGSTRAAT 145. HEUSDEN Aangeboden Te koop aangeboden: Behangselpapieren Randen Plakmeel Lakverf lste soort TOKO ROUBOS, Dussen-Binnen, A 57, Dussen Vliegertouw, Emmertjes, Schopjes, Ballen groot en klein, Zandvorm, Kaarten, Springtouwen, Kruiwagen- tjes, Steppen, Belhoepels voor de kinderen vindt U bij VerderHooirijven, Strekels, Vlie genvangers, D.D.T. poeder, Vliegen meppers, Limonadeglazen, enz. enz. te koop. Te bevragen bij W. VAN DRUNEN Slager te Meeuwen (N.-Br.) bij G. Bruijsters C 89 Hedikhuizen prima goed verspeende Bevragen bij J. M. Schreuders, No. 60, Veen Te koop: in prima staat J. S. VAN GORKUM - B 37, Genderen Op Woensdag 9 juni a.s. gaat er een touringcar naar de Degene, die deze reis mede willen maken, gelieve zich zo spoedig mogelijk op te geven bij bestaande uitEiken Buffet, 2 Armfauteuils met 4 stoelen (laag stoffering), Eiken Uittrek- tafel, Pracht Eiken Spiegel en een Eiken verschillende soorten B. de Graaff, Waardhuizen F 22, Almkerk Verghdtering van de raad der ge meente DUSSEN, pp Vrijdag1 21 Mei 1948, des nam. om 4,30 uur, in het café a an de heer A. B. J. Heessels te Dussen. VoorzitterEdelachtb. Heer A. J. A. Oderkerk. SecretarisWelied. Heer A. A. Snijders. .Aanwezig1 allé leden. (Opening met het formulierge bed. Alvorens met de afwerking der agenda te beginnen, dankt de Voorzitter de leden van de raad, mede namens zijn echtgenote, voor de wijze waarop zij zijn huwelijk hebbén willen gedenken. Hij ver zoekt hen met hun echtgenoten een persoonlijk bezoek te willen brengén. 1 Injgékomen stukken Brief van Ged. Staten, waar in ziij mededelen voornemens te zijn de verbeteringen in de finan ciële positie Voorgesteld in de cir culaire van de Minister van Bin nenlandse Zakten van 1 April 1948, ook Van toepassing te verklaren op de secretarissen eb ambtenaren Van de burgerlijke stand, met ver zoek eventuele op- iof aanmerkin gen voor 1 Juni a.s. te hunngr kennis te brengén. Op voorstel van B. en W. wordt besloten geen op- of aanmerkingen uit té breniglen. De gtemeenteJbegr. 1948 wordt de raad aangeboden. Als leden der Commissie van onderzoek worden door de Voor zitter aangewezen, de heren v. Et- ten, v. Dortmont en v. d. Zou wen. Voorlopige vaststelling geméem- terekening! 1944. Deze gemeenterefcening is door een comm. bestaande uit de heren A. Z. Snoek, "C. L. de Wit en "J. M. van Dortmont lOnderzocht in hare vergladering van 18 Mei j.l. Het lid van Dortmont was lotmi redenen van particuliere aard niet aanwezig1. t De commissie meent het Voli- gfende onder de aandacht van de raad te móeten brengén 1. De aanbiedinjg' dezer reke ning geschiedt te laat. Het is ge wenst de achterstand met betrek king tot de gemeente-financiën zo spoedig' miogelijk in te halen en zorg te dragen dat ook de rekenin gen over 1945 en 1946 binnen niet al te langte tijd ter voorlopige vaststellinig Worden aangeboden. 2. B. en W. worden verzocht te onderzoeken of het niet moge lijk is over te giaan tot renteverla ging van de leningsschuld der ge meente. 3. Bevorderd dient te worden dat hetgeen in 1944 te verhalen bleef aan inkomsten zo spoedig' mogelijk wordt ontvangen. 4. In het alg'emeen wordt er met het oog' op de toestand van de rijks- en giemeenterdinanciën op aangedrongen een zo zuinig moge lijk beheer te voeren. Met inacht neming, dezer punten adviseert de comlmissie de rekening Voorlopig vast te stellen zoals zij door B. en W. is aangeboden en wel voor de gewone dienst met een totaal aan ontvangsten f 132.686.52, uit gaven f212.639.60, nadelig slot f 79.953.08. KapitaaldienstOnt vangsten f 13.935.56, uitgaven f1409.93, batig slot f 12.525.63 B. en W. stellen de raad voor overeenkomstig het advies der commissie tot voorlopigte vaststel ling over te gaan. Ten aanzien der aangege\en punten merkt het college opdat deze aangelegen heden haar volle aandacht heeft. Het is de bedoeling de rekenin gen 1945 en 1946 nog in de loop van dit jaar aan te bieden. De nog te verhalen posten zullen, voor zover dit nog niet is geschied zo spoedig mogelijk worden ingevor derd Een voorstel tot rente veria- Degenen. die nog hebben, wegens geleverde materialen of be wezen diensten, op het Concours-comité te Andel, moeten hun facturen uiterlijk a.s. Zaterdag inleveren bij den Penningmeester H. VAN RIJSWIJK te Andel, welke a.s. Zaterdag van 1920 uur ten zijne huize zitting houdt ter uitbetaling. Na dien datum kunnen geen facturen meer ter betaling worden aange nomen. Het Uitvoerend Comité van het Concours te Andel. De aandacht van spaarders en rekening houders, welke een geblokkeerd tegoed heb ben van meer dan f 500,wordt er op gevestigd, dat aanvragen tot overboeking op optie-rekening dienen te worden ingediend vóór 1 Juni a.s. Op Vrijdag 28 Mei a.s. zal hiertoe speciaal gelegenheid worden gegeven voor het af halen van formulieren, te Meeuwen van 9 tot 12 uur en te Genderen 's middags van 2 tot 5 uur. De Kassier, M. G. A. BROUWERS. Uitgaande van Instituut „IM0VA" zal een worden gegeven. Ook onderwijs in de vakken maatnemen, patroontekenen, knippen, naaien en ver sierend afwerken van Dames- en Kinder kleding. Voor schoolgaande meisjes wordt apart les gegeven. Witboomstr. 197, VEEN bij Heusden. en verkrijgbaar bij HAK, Manufacturen, Dussen Rode-, Witte-, Groene- en Gele Savoije, Vroege Groene Spitse-, Spruiten-, Putjes- en Knollenplanten. Tuinder Almkerk - D 80 Tel. 32 ging zal rua overleg met de geld gevers eerstdaags de raad berei ken. Of tot verdere bezuiniging kan worden ovlergegaan zal blij ken bij de behandeling van de begroting 1948. De rekening worBt hierop voor lopig vastgesteld. Vaststelling' subsidies. Bij de aangleboden begroting wordt gevloegd een lijst van ge raamde subsidies, contributies enz Voorgesteld wordt deze bij een officieel besluit vast te stellen. Dit is gewenst, omdat in verband met de vernietiging van archiefstukken tengievolge van oorlog.3 geweld niet steeds vastgesteld 'kan worden op welk besluit de subsidies enz be rusten. Alle opgenomen subsidies .en contributies Zijn reeds bij eerder genomen raadsbesluit toegekend of waren reeds sinds jaren op de be groting geraamd. Het volgende wordt hieromtrent nog' opgemerkt a. In de vorigle raadsvergade ring1 is aangehouden een verzoek om subsidie van het Centraal Proeftuinbedrijf in Gorinchem. Voorgesteld wordt dit te weige ren. Na ingewonnen inlichtingen bij tuinderskringen blijkt in deze gemeente van deze proeftuin sedert jaren niet meer dat nut getrokken te zijn, dat een gemeentelijke sub sidie gjemotiveerd maakt. Voorts blijkt de financiële positie van dit bedrijf precair géworden te zijn mede door de maatregielen op het gebied der volkshuisvesting geno men door de gemeente Gorinchem Het lijkt minder juist dat andere Iglemeenten hiervan mede de las ten moeten dragen. b. Evfeneens is aangéhouden een subsidie van de F okcontrolet- verenigjing. Voorgesteld wordt de ze eveneens af te wijzen. 'Voor zo ver B. en W. kunnen zien is het priVé belang' dat belanghebbende landbouwers hierbij hebben zo evident, dat het bezwaarlijk aan gaat de gemeentelijke financiën daarvoor aan te spreken. te. Aangehouden is nog een subsidieaanvrage ten behoeve van de hb-c.-bestrijding! in het Land van Altena. Deze aangelegenheid zal eerstdaag's het onderwerp van behandeling vormen in een tot 'dat doel bijeen geroepen vergadering van vertegenwoordigers van diver se gémeentebesturen teneinde "één van de bestuursleden in de gele genheid te stellen op verschillende vragen, waarvan het al dan niet noodzakelijke van een subsidie af hankelijk is. De heer Koekkoek vraagt of het de bedoeling is de subsidies thans definitief vast te stellen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling ïs, om de suÖsTdie's opnieuw vast te leggen, wijl het archief der gemeente ge heel verloren is geg'aan. De heer Koekkoek vindt net mét juist dat cfe ene fanclbouwscnooi Fio.per feeriYrig krijgt en de andere slechts f 5. 5 De Voorzitter merkt op, dat slechts f 5.is gevraagd. 5 De heer v. Honsewijk acht wel motieven aanwezig om de fokj- UIT VOORRAAD zonder vergunning, 10 kleuren Burgstraat 19 Gorinchem en controlevereniging een subsi die te verlenen. De Voorzitter meent, dat in deze niet van een algemeen belang ge sproken kan worden. Het betreft meer het persoonlijke belang} der veehouders. Gaat mén op dit ver zoek in, dan zou 'b.v. ook aan metaal- bewerkerS; schoenmakers en krui deniers, als ziij in q^ganisatievér- band een sübsidie vrOegen, dezle niet geweigerd kunnen worden. Ze ker ïs de gemeenschap gebaat bij een goede landbouw, maar ook bij een middenstand. Werd aan getoond dat de hygiënische belan gen, door de controle in het 'be lang! van-de gemeenschap werden gediend ,dan zou het een ander geval worden. Men dient zich even wel op het standpunt te plaatsen, dat gieen particuliere belangen op de rugi der gemeenschap mag worden geladen. B. en W. ach ten geen gemeentebelang aanwe zig, vandaar hun advies. De heer Koekkoek is het hier mede niet eens. Dussen en ook Hank heeft een overwegend agra rische bevolking!. De controle en fokverenigingen betreden ook het terrein der T.B.C.-bestrijdingi, wat wel degelijk als een algemeen ge meentebelang mag gelden. De aan vraag wordt gesteund door de diverse landbouworganisaties en door Ged. Staten. Spr. kan zich niet verenigen met het prae-advies van B. en W. en zo deze dit handhaven, dan wil hij er een voor stel van "maken om wel subsidie te verlenen. i iieeiiieuueuje Stiksters gevraagd Meisjes gevraagd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 3