voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws UnmEfi Palestina. **1° VAN ALTtHA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6570 DONDERDAG 27 MEI 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur De Arabische staten zijn over eengekomen, evenals de J.oden, ge volg! té geven aan de order van de Veiligheidsraad om het vuren te staken, onder voorwaarde, dat zowel in politiek als in militair opzicht teruggekeerd zal worden tot de status quo van 15 Mjei, de dag dat de Joodse staat werd uitgeroepen en de Arabische in vasie begon. Verder zouden als voorwaarden zijn gesteldStop zetting van de Joodse immigratie in Palestina en niet-erkenningi van de staat Jsraël. Tenslotte hebben de Arabische landen vier zocht om een uitstel van 36 uren voor het van kracht worden van de order. Engeland zal dit Verzoek onder steunen. Aanvankelijk leek het niet waar schijnlijk, dat de Arabische landen aan de order van de Veiligheids/- raad gevolg zouden geven, doch voor de actie die door Engeland en Amerika is gevoerd, zijti zij gezwicht en hebben zij zich even eens bereid verklaard het vuren te staken. HEUSDEN. Wanneer heel' Nederland zich gaat opmaken om op luister- wijze het 50-jarig regeringsn jubileum te vieren van onze be minde Landsvrouwe, dan denkt ie der onzer daarbij ook zeker pan onze soldaten in Indië. Gedachtig de leuze „Ons hart is bij hen" moeten wij ze toch zeer zeker [in onze feestvreugde betrekken. Ie dere militair moet in de feestweek een jubileumpakket ontvangen. Tweehonderdduizend fieestpakket- ten moeten naar Indië. Pakketten gevuld met cigaretten, veïsnape- ringen en toiletartikelen eneen nogl nimmer te voren gepubliceer de foto van H.M, de Koningin. Wat kost onS zo'n pakket? Niet meer dan fi.50' terwijl het dank zij de gulheid van het Ne derlandse bedrijfsl'èven 'n waar de van plm. f4.vertegenwoor digt. Voor elk bedrag van f 1.50 wordt een etiket bij het pakket gédaan, waarop naam en adres van cïfe gever zijn vermeld. Deze gezamenlijke actie van Ni- win, Katholiek Thuisfront en Pro- testant-Interkerke'ijk Thuisfront zal in Heusden zeker slagen. Binnen enkele dagen zullen de dames van de verschillende co- mité's u de etiketten Tomen pref senteren. Begin de jubileumfeesten miet een gul gebaar voor de jongens in Indië. AALBURG. De collecte, gehouden ten bate van sanatorium „Zonnegloj- ren" 'te Soest, bracht op f64.25, waarvoor alle gevers en geefsters hartelijk dank wordt gezegd. AALST. De fanfare „Pr:ns Hendrik" alhier, zal op Zate'dag 19 Juni deelnemen aan het federatief con cours te Pe nis en alsdan uitkomen in de tweede afdeling. ANDEL. De Vereniging van Reclas- seringsinstellingen heeft besloten in het tijdvak van 1 tot 6 Juni een Nationale Reclasseringlsdag1 te hou den. In verband daarmede zal ook te Andel op ;een van die daglen een bus- en lijstcollecte worden gier' houden. Het reclasserinjglsiwerk is* het werk van naastenliefde. Het is de plicht die Christus ons heeft op gelegd. Het is menselijkheid m zijn hoogste vorm. Wij' hopen daarom, dat ieder de oolëltte zoveel mogelijk zal' steunen. ALMKERK. Op Zaterdag 29 iMei a.s. zal in deze gemeente een groot scheepse collecte gehouden worden ter ondersteuning! van het werk der Ned. Ver. E.H.B.D., afd. Akti- kerfc. Op génoemde datum wordt door gteheel Nederland deze; actie ondernomen. Gezien de prestaties die de afd. E.H.B.O. in de achter ons ligl- -igende oorlogsjaren bewezen heeft, behoeft deze collecte naar onze mening geen verdere aanbeveling. Geef dus met milde 'hand voor de ze prachtigé b' efdadigheidsinstel- lingt Tijdens deze collecte zal demur ziekver. alhier haar medewerking verlenen. Op Vrijdag 4 Juni a.s. zal alhier de voorjaarspaardenmarkt worden gehouden. Vanaf 26 LMei t.m. 5 Juni a.s. zal alhier de eerste bespuiting plaats hebben van aardappelvelden, voor de zo zeer gevreesde colo radokever. DRUNEN. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tot Burgemeester der gemeente Loon op Zand-KaatsheuH vel, de heer Mr. R. J. 'Fa. van der Heijden, tot dusver dorgel meester alhier. RENDEREN. Maandag werd alhier aan besteed het bouwen van een woon huis voor de heer C. Saakes. Architect C. Kleinloog. De uitslag was als volgt Henhense, Hedel 'f15.030. H. Kleinloog, Gender en f 14.828. D Colet, G end er en f 14.768. G Haspels, Genderen f 14.728. J Haspels, B-Broek f14.647. C Vos, Meeuwen f 14.580. fa G. Nieuwkoop, Heesb. f 14.565. fa Kramer, Genderen f14.444. De muziekver. „Excelsior" hoopt deel te nemen aan het Nat. muziek- en zangconcours te Montn foort en hoopt uit te komen in de i'ste afdeling j De Chr. Oranjever. „Julia na" hoopt Donderdagavond een vergadering te houden. Naast be stuursverkiezing zal dan gespro ken worden over de a.s. feestelijk heden. 's-GR AVENMOER. Door de Geref Kerk alhier werd een beroep uitgebracht op candidaat Koffeman te. Amster dam. Onze dorpsgenoot A. v. d. Schans keerde na een verblijf als militair in de tropen, behouden in zijn ouderlijke woning terug. De buurtbewoners hadden voor zijn woning een erepobrt geplaatst. Ter gelegenheid van het i21/o-jarig huwelijksfeest van de Edefachtb Heer Burgemeester de zer gémeente ,werd aan mijnheer en mevr. de Raadt door het fan farecorps „Euterpe" een serenade gébracht De Geref Jongélingsvereni- giing Prediker 12 ia alhier, hoopt in het najaar van dit jaar haar j\\~ jarig! bestaan te herdenken. Ter gélegenheid hiervan werd door de leden een feestcommissie benoemd, welke thans met de voorbereidende werkzaamheden voor de herden king reeds een aanvang! heeft ge nomen LAND VAN ALTENA. Op 24 Mjei hield de Coop. Stoomzuivelfabriek „Altena" te Nieuwiendijk, een ledenvergade ring, om het steeds meer om zich heengrijpen van het onvruchtbaar blijven der koeien te bespreken. De Weled. Heer Dr. J. Kirch, directeur van de Prov. Gezondi- beidsdienst voor Noordbrab. hield een lezing daarover. Op zeer duidelijke wijze wist hij de verschillende besomettinjglen van het vee en de bestrijding v. d. steriliteit voor te stellen. Door verschillende aanwezigen werden vragen op dit gebied ge steld, speciaal over de kunstmar tigie inseminatie, wat volgens spr. geen kunstmatige bevruchting is, maar wel een stap in de goede richting, om de steriliteit te be perken, daar door de inseminator alle koeien beoordeeld moeten wor den, alvorens deze behandeld wor den. Er is dan ook door het bestuur van de Coop. Zuivelfabriek in principe besloten om met de be<- sturen van de fok- en contróleH vereniging deze zaak nader te be zien en indien moglelijk, gehoord de vele klachten, over te gaan tot K.I. in onze omgeving. Personen welke opg'eleid willen worden voor inseminator, kunnen zich opgeven op het kantoor van de zuivelfabriek te Nieuwenciijk. De cursus zal aanvangten over plm. 6 weken. ,t Geheel overziende kunnen we constateren, dat 'tvoor de veehou derij in het Land van Heusden en Altena een zeer bealngrijke avond is geweest. Op Vrijdag 28 Mei a.s. zal te 's Bosch op het veemarktterrein een Centr. Varkensfokdag worden gehouden, waaraan ook door een 9-tal fokvarkens uit het Land van Altena zal worden deelgenomen. Een ieder die belang stelt in de varkensfokkerij, verzuime Meze fok- dag niet. NEDERHEMERT. Na een verblijf van ruim 2 jaar in Indië keerde sergeant G* van Heemskerk Woensdag' 19 M#i j 1. om 6 uur terug in de ouderv- lijke woning De heer H. Knoop had voor een passende versiering binnen- en buitenshuis gezorgd en de huis kamer was in een ware bloemen tuin veranderd'. Nadat de eerste ontmoeting niet de familieleden had plaats gevon den, werd Gerard door vrienden en kennissen welkom gehelen. Het comité „Onze Jonigbns Overzee" wenste hem gleluk met zijji behouden thuiskomst en bood hem namens de ,g!ehielte gemeente een prachtige sigarettenkoker aan, met inscriptie* Het was een gjaan en komen van vrienden en kenb nissen „Er heerste een gezellige drukte in de vriendelijke, glas tv'ri jé woning op het Eiland. Neaerhemext hleeft laten zien, dat de jongens, die Ver overzee hun plicht deden en nog doen, niet worden vergeten. Volgens de advertentie in dit blad zal de mondaccordeon- vereniging „Concordia" uit Zalt- bommel a.s. Zaterdag een concert (géven in de speeltuin op het ei land. c Gezien de grote successen de zer vereniging, beloofd dit een zeer gezellige avond te worden. De Raad dézer gémieenfie komt as. Donderdag 27 Mei, des middags oni' half drie in open bare vergadering bijéén. De opbrengst van de aolléc- te voor „De Nederlandse Vrouw 18981948' 'welke zich tot doel stélt bijl het Régéringsjubileum een waardigi geschenk aan te bieden aan H'M. de Koningin, heeft het mooie bedrag! vaii f24105 opge bracht. 'n Pracht resultaat! Allien, die hieraan op enigerlei wijze hebben meegewerkt, veel! dank -Twintig miiiioen kinderen Verhongleren Thjaar is Veel mee ge zegd, maar niet allés* In Europa hebben dertig milloen kinderen di rect hulp nodig Wijl moeten hel pen! 1 Doen wij hét niet, dan zal een 'géslacht opgroeien, dat sléchts vij andschap en haat kent. Tegén hun tijdgenoten Tegen uw kinderen!' Wat u kunt doen? Helpen Door uw eigen finan ciële bijdrage. Volgende week 31 Mei3 Juni a.s. wordt in een huis aan huiscollectè van u een bijdrage glevraagd tot steun aan noodlijden de kinderen der géhele 'wereld. In ieders brein staat gegrift dé ze ontstollen-de waarheid: Twintig miiiioen kinderen verhongeren! As. Vrijdag 28 Mei, des avonds om half acht, hoopt in de Ned Herv. berk Noordzijde voor te glaan in de Dienst des Woords, Ds Dorsman van Schel- luinen. NIEUWENDIJK. Door de kerkeraad der Ger. kerk werd beroepen Ds. Brouwer te Harlingén. Het dochtertje van W. G. werd dusdanig aangereden met een motorrijwiel, dat zij een schouder fractuur en een ernstige hoofdf- wond opliep. De Chr. gem1, zangvereni ging „Oefening kweekt kunst", hoopt deel te nemen aan het con cours te Putten. (Harnamelis creme; Fcn ware verrassing voor elke vrouw of meisje V 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1