INGEZONDEN Voetbalsport Veilingberichten Gevonden en verloren voorwerpen OFFICIËLE BONNENLIJST Binnenland WIJK EN AALBURG. De Postdui venvereniging al hier, hield Zondagt 23 Mei een wedvlucht vanuit Qiuievrai.il (B.). De prijzen werden behaald door J. Bouman 1, 4, 10 J. Schouten 2, 5> 7C. v. .Vuren 3, '6, 8, 9. Aangewezen duif, J. Bouman. WOUDRICHEM. Ds. Marsman van Bruinisse heeft voor het beroep naar onze glemeente bedankt. Een dezer dagen zal de nieuwe brug aan de Koepoort- straat jgieopend worden. A.s. Vrijdagavond zal in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst gehouden worden. Sprekers zijn Ds. Roth uit Sliedrecht en de heer Wilson uit Hilversum. Laagste inschrijf ster voor het verfwerk der militaire gebou wen en werken in de dienstkrijng Woudrichem ,Was de fa B. Schotel en Zn te Dordrecht voor f9.200. WERKENDAM. Donderdag 21 Mei heeft op enig|szins officiële wjijjzte de eerste steenlegging plaats^ ge had van de nieuwe pastorie der Ned. Herv. kerk alhier. De !glenodigden en dat waren de kerkvoogden, de notabelen en de lieden van de kerke raad, verza melden zich om1 4 uur .blijf de repds in aanbouw zijnde nieuwe pastorie. Allereerst werd het woord gevoerd door de heer S. Kuiper pis pnes.r kerkvoogd. Deze memoreerde de gebeurtenissen voorafgaande aan. de verwoesting] in die nooit pe vergieten nacht van 22 April 1945. Verder bracht hiji een woord ,yan dank aan de gemeente voor de giro te financiële steun, zodat kon worden overgegaan tot de bouw van de noodkerk en een eigen pastorie. Zeer in het bijzonder dankte hiji de heer C. ,H. Bogers voor het vele werk dat jhijl gledaan heeft om tot de werkeilijkie uitvoer ring van de plannen te geraken. In opdracht van de kerkvoogidiiji werd daarna pan de heer (C. H. Bogers, als oud-PresidentJkerkv. verzocht over 'te gaan om de sym bolische handeling van de eerste steenlegging te verrichten. Deze gling daartoe aanstonds over en dankte daarna yoor de eer welke hem te beurt was gevallen. Daarna sprak de Burglemeester een enkel woord en hoopte ,dat spoedig] ook tot de herbouw der kerk zou kunnen worden overgie- glaan. Tenslotte sprak Ds. de Bruin, Ned. Herv. predikant, de wens uit, dat dit nieuwe huis inderdaad een pastorie zou Zijin. 1 1 Nadat de pres .-kerkvoogd al-, len had dank gebracht, overhan digde hiji een ieder van het werk- v'olk een enveloppe met inhoud. Hiermede was deze plechtigheid ten einde. Het bestuur van „Veilig ba den" is thans als voljgt samenge steld S. Kuiper, voorzitterD. A. Briene, secretaris; C. vanBneu- gel, penningmeesterJ. Visser, J. Paans, J. C. v. d. $traaten, leden- Voor de Stichting 1940 '45 is als fiagift alhier een bedrag ontvangen van f3.en f25. Dezer dagen had het 3-ja.rig zoontje van J. C. Visser het pn- fgeluk over een ballustrade te vgl- len van plm. 4 Meter hoogte. Het kind werd bewusteloos opgienomen. Na onderzoek constateerde de ge neesheer een zware hersenschud ding en een schor/der fractuur. De toestand van het kind is zorgelijk. ZUILICHEM Zaterdag j.l. geraakte ineen onbewaakt ogenblik het kind van de familie Fuijkschot alhier te wa ter. De heer de Graaf uit Del wij nen, welke liet ongeluk zag ge beuren, sprong het kind na pn bracht het op het.droge. Het kind kwam niet de schrik vrij. Een woord van dank aan 'de redder is hier zeer zeker op zijn plaats. In Nederland daar klinkt het zo „Lof zij d'E.H.B.O." E.H.B.O. staat altijd klaar, Ge roept haar nooit vergeefs. Bewijs die. flinke ledenscliaar, Dat Almkerk is, goedgeefs. Ze is zo echt Samaritaans In woord, maar daden ook. Ze vergt van u gpen uren gaans, Als 't kwaad u soms bestook. Geen lid, laat u ooit halfdood liggen, Al maakt zich elkeen van. -u weg], Door moffentroep drong] z'heenals wiggen, d'E.H.B.O tjleef mensen dreg. Een keur, 'van goed geschoolde leden r Saam werkend, met het Groene Kruis, Richt zij1, in 't grootst gevaar, haar schreden Voor hulp, tot in de kleinste kluis. Er wordt oj> aard zoveel geleden, De leidslien jgaan dan schuw voorbij, Maar of het morgen is, of heden, d'E.H.B.O. staat u ter zij. Voor trouwe hulpe in gevaren Klinkt thans d'E.H.Bi.O.>-ers mars. En wie op 't schone werk wil staren Is nimmermeer van geven wars. Speel wel, Fanfare! straks komt de tijd Van dank, voor d'E.H.B.O. Vijftig] jaar heeft uw toon ,ons Verblijd, BravoBravoBravissimo H. A. ALMSTEIN. HEUSDEN. A.s. Zaterdag! spelen 2 junioren elftallen 'een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Haarsteegi-juH nioren te Haarsteeg. Het Btelftal speelt om 3 uur tegen Haarsteeg B en het A-elftal om 4 uur tegen Haarsteeg A. Ver trek B-elftal om 2 uur, het A-* elftal om 3 uu:r vaijaf h§t clubhuis bijl P. Verbeij. Voor opstelling zie raambiljet bij de heer M. Gijls wijt. Die 'leden der v.v. Heusden die voor kaarten Holland-Zweden in aanmerking komen, kunnen deze afhalen op Zoodag 30 Mei in ca fé Verbeij om 12 uur. Tevens kan dan onderling] die reisgelegenheid besproken worden. Het bestuur verzoekt tevens de leden des avonds op het veld aan wezig te zijn, om aan de werk zaamheden met bet afzetten van het speelveld deel te nemen en het werk niet op een paar men sen af te schuiven. Immers een goed terrein komt aan de gehele vereniging ten goede. Toont u dan ook een goed lid, en helpt allen mede. Ter elfder ure is door de K.N. V.B. de nog te spelen competitiet- wedstrijd Heusden-Veerse Boys in gelast. Deze wedstrijd zal op het Plerptveld Worden gespeeld. Aan vang half 3. Wij zijn benieuwd wat Heusden in haar laatste wed strijd nog in petto heeft. Wij voor ons houden bet op 'n overwinning. AALST. In een aantrekkelijke wedstrijd won Roda I Zaterdag met 61 van het op bezoek' zijnde Sparta 1 uit Andel. Roda 2 speelde te Aalburg tegen Wilhelmina 3 en verloor hiervan met 2—1' al moet gezegd worden, dat de leiding van deze wedstrijd wel wat te wensen overliet. De reserves behaalden een 21 overwinning] op Noad 3 te Wijk. Volgens voorlopig programma gaat het iste elftal a.s. Zaterdag naar P.V.V. I te Peursum, Roda 2 is vrij en de derde elftallers gaan naar Well I. 1 ANDEL. Zaterdag speelde Sparta I een •uitwedstrijd tegen Aalst I en ver loor in een onfortuinlijke wedstrijd met 61. Sparta II won niet 41 van Zuilichem 2. Zaterdag a.s. speelt Sparta 1 een uitwedstrijd tegien Brakel 1 Sparta 2 speelt om 5 uur thuis een wedstrijd tegen Kerkwijk 1. VEEN. Het eerste elftal der v.v. Achil les alhier speelde j.l. Zaterdag] een •uitwedstrijd tegen het sterke Sleeu- 'wijk 2 en wonnen met 32. Dieze wedstrijd stond op een sportief en hoog! peil. A.s. Zaterdag een thuiswedstrijd tegien Schelluinen I om 6 uur. Het tweede elftal wist het in de thuiswedstrijd tegien Brakel 3 niet verder te brengen dan een gelijk spel 11. A.s. Zaterdag een uit wedstrijd tegen Hellow 2, om 7 u. WIJK EN AALBURG. N.p.A.Di Door een verschui- vinigl in het programma was het iste elftal j.l. Zaterdag; vrij. Het 2e speelde thuis tegen Stedoco II en won wederom, thans met 4o. De reserves speelden tegien Aalst III een goede wedstrijd, doch ver loren met 21. k A.s. Zaterdag speelt het iste thuis tegen Woudrichem II. Aan vang! 5 uur. Het 2e speelt even eens thuis tegien Noordeloos II. Aanvang! 7 uur. Het derde moet .naar Zu ilich e m III. WILHELMINAHet tweedeelf tal leed j.l. Zaterdaig] haar eerste nederlaag. Met 21 wierd van Rijsw. Boys I verloren. Het derde handhaafde het ongeslagen record door met 21 van Aalst 2 te winnen. Well I won met 51 van het vierde elftal. A.s. Zaterdag staan twee thuis wedstrijden op het programma n.l. het tweede om 5 uur tegien Zuili- chem I en het derde om 7 uur tegten Stedoco 2. Het vierde speelt een uitwedstrijd tegien Brake! 3. VEILING VEEN. Veilingl van 24 Mei Eerstelin gen gr. 7379, klieine 46, kriel 14 per kg; Aardbeien I en II 1329 p ons; Bloemkool I 29 36, id. II 24, Gr. sjalotten 29 31, Rabarber 68, Kropsla 3 380.. Ongestempelde kisten mogen niet meer vol aangevoerd worden.- VERLOREN te Giessen een vul pen mét gouden pen, kleur blauw zwart, merk' de La Rue, Londen. Inlichtingen bij de Postcomman'- dant Rijkspolitie te Giessen. AAN KOMEN LOPEN, een jachthond, teef, kleur zwart en grijs met Zwarte vlekjes. Inlich tingen bij de postcom!mandant der Rijkspolitie te Giessen. VERLORENEen vulpen tij dens de Heusdense kermis. Terug te bezorgen bij K. F. Nieuwkoop, Herptsestraat 251, Heusden. GEVONDEN1 lederen drijf riem, portemoimaie met inhouden erikele aan elkaar bevestigde con tactsleuteltjes. Inlichtinglen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Nederbemert. GEVONDEN Een kindersok en een kindermuts. Terug te bekomen bij de Postcommandant der Rijks politie te Wijk en Aalburg. VERLORENEen portefeuille, inhoudende f3 of f4 en versna peringsbon. Terug te bezor gen bij D. Bleijenberg, &eistraat A 176, Wijk en Aalburgi GEVONDENEen zakmes en portemonnaie. Inl. bij de Rijkspo litie te Veen. VERLOREN Een bruin lede ren portemonnaie. Inl. bij de Rijks politie te Veen. VERLORENEen donkerbrui ne linker glacé handschoen, tus sen Waalwijk en Genderen. Terug te bezorgen bij J. Vos, B ió, Genderen. voor het tijdvak van 30 Mei t.m. 12 Juni 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC. 409 Algemeen, 1600 gram brood geldig t.m. 5 Juni). 410 Aljglemeen, 3 eieren. 411 ALgièmeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 413 Algemeen, 250 gram zachte zeep plus 250 gram soda. 415 Allgiemeen, 750 gram suiker, Doterhamstrooisel enz. of 1500 (glram jam, stroop enz., of 75Ó 'glram versnaperingen. 405 Reserve, 800 gram brood gleldig t.m. 5 Juni). 408 Reserve, 400 gram brood geldig t.m. 5 Juni). BONKAARTEN KD, KE. 909 Aljglemeen, 400 gram brood igleldig t.m. 5 Juni). 910 Allgiemeen, 3 eieren. 911 Algiemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gteba'k. 913 Allgiemeen, 500 gram zachte zeep plus 500 gram soda. 915 Aljglemeen, 750 gram suiker, [boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 [gram1 versnaperingen. 905 Reserve, 400 gram brood1 gleldig t.m. 5 Juni). 908 Reserve, 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel óf kinder meel of kinderbiscuits. TABAK- en VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB, QC. 55, 59 Tabak, 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. 57 Versnaperingen, 200 gram! ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 Igjram jam, stroop <enz. 60 Versnaperiniglen, 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz1, of 200 {glram jam, stroop enz. VERLORENE^g. zilveren ro zenkrans in etui. Berichten aan het bureau dezer courant. GEVONDENEen 1/2 liter. Te rug1 te bekomen bij H. Kerkwijk, A 179, W[ijk. GEVONDEN in Heusden, een handtasje, waarin een kinderstrijk ijzer. Terug te bekomen boekhan del fa. Veerman te Heusden. VERLORENZondag j.l. te Andel een zilveren dames-polslior-! loge zonder bandje. Rond model. Adres gemeentesecretaris te An* del. SYNODALE WAARSCHUWING TEGEN COMMUNISME. Zondag werd in de hervormde kerken een kanselboodschap van de Generae Synode der Ned. Her vormde Kerk voorgelezen. In deze boodsdhap waarschuwt de Syno^ de tegien het communisme, dat Zijn wortels heeft in een volstrekt verwerpelijke Leer, waarbij het men selijk willen en handelen uitslui tend door maatschappelijke krach ten wordt bepaald. Zoals het thans optreedt eist het totale gebonden heid aan menselijke machten, wel ke zich niet onderwerpen aan God, maar zich in satanische hooglmoed stellen in de plaats van God. Het huldiglt, in Zijn niet meer van de praktijk te scheiden leer, onge breideld geweld. INTREKKING ULTIMATUM MELK VAN DE BON. Het bestuur der federatie van melkhandelarenorgjanisaties in Ne derland deelt het volgende mede „De aanneming van de resolutie te Utrecht op de vergadering van melkhandelaren is voor de minis ter van' landbouw, visserij en voed selvoorziening aanleiding geweest het bestuur der federatie tot een onderhoud uit te nodigen, dat in middels heeft plaats gehad. Minis-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2