f 389- f 275- Firma CHARLES SGHREUDER ZONEN Ter dekkingDe Engelsclie Volbloed „FLYING FISH" Met Bouman's taxi's reist men vlug en veilig door geheel Nederland BELASTING f 295— f 390 EIKEN SLAAPKAMERS Invulling Belasting-aangiften GEBRS. BOUMAN -AUTOVERHUURINRICHTING - WIJKEN AALBURG Adviesbureau voor Belastingzaken en Boekhouding: Spoorlaan 66 Tilburg. De Accountant: G. VENNINX. HEUSDEN Accountantskantoor H. KANT, Hcusden Land- en Tuinbouwers en Zakenlui I O. F. Huiskamers Eiken Huiskamers vanaf I enz. Eiken Theemeubels f 49. LEDIKANTEN SPIRALEN (160 br.) 3-deurskast, toogledikant, tafel, 2 aangeb. nachtkastjes. 2 stoelen, met 2 deurskast 4 KINDERWAGENS vanaf f 79. - Tafefs, stoelen, garnituren, clubs, enz. Prima bekleding Wijksestraat W*122 Telefoon no. 49 Binnenkort ontvangt U nieuwe belasting-aangiftebiljetten ter invulling, welke wij voor U behandelen en invullen tegen lage tarieven. Wij houden zitting in de volgende plaatsenAalst, Café Gijbe Ammerzoden, 't Centrum Andel, Café Bouman - Aalburg, Café Van Wijk Brakel, Werk liedengebouw Drunen, Café Klerks Dussen, Café „De Zwaan" Elshout, Café Gez. Klerks Hedel, Café Jansen Hedikhuizen, Café Van Dal Haarsteeg, Café Kooien Genderen, Café Van Wijk Meeuwen, Café Korevaar Nederhemert, Café Le Sage Kerkwijk, Café Van Rijnsbergen Poederoyen, O. L. School Veen, Café De Waal Well, Café Witjes Wijk, Café Duisterwinkel, De zitdagen zullen door middel van aanplakbiljetten bekend gemaakt worden. Lid Alg. Ver. van Acc; Lid Ned. Col. van Bel. Cons, Dekgeld f 100.(voor Engelsche volbloeds f 250. Stalling en weide f 2.per dag. Steenfabriek ,De Rietschoof" Nederhemert, Tel. 245 (Bommelerwaard) Dag en pacht te bereiken telefoon no. 9, na 17 uur no. 50 Ook voor ziekenfondsleden staan onze wagens ten allen tifde disponibel Iedere week gaan wij naar Deurne Thans is het zoover, dat onze Vertegenwoordigers ook U een bezoek kunnen brengen om het een en ander te verduidelijken. Wij verzorgen al Uw belastingzaken en alle bezwaar- en beroepschriften, enz. voor t 15.— per jaar, zonder dat er nog eenlge kosten bijkomen. Heb geen wantrouwen, doch onderzoekt de degelijkheid van onze kantoren. Onze Vertegenwoordigers zijn allen voorzien van een legitimatiebewijs, zoodat U er zeker van kunt zijn, met een vertrouwd Accountantskantoor te doen te hebben. Wij houden op 20 verschillende plaatsen in Brabant zitdagen, zoo ook voor deze omgeving te WIJK EN AALBURG in café Duisterwinkel Hoogen Maasdijk A 16, elke derde Donderdag der maand van 10-2 uur; te ANDEL in café Bouman dienzelfden dag van 3-7 uur; te MEEUWEN in café Korevaar elke vierde Donderdag der maand van 10—2 uur en te DUSSEN in café Leemans dienzelfden dag van 2-6 uur. Voorstel van B. en W. ,om uu- glaande 31 M|ei 1948 over ,te gaan tot ophalen van huis vuil lang's de huizien der bewoners gleliegien. aan de Rijksstraatweg, het Hoe'keinde en de Uitbreidinjgj. De Voorzitter licht toe, dat B. en W. hebben nagegaan hoeveel ingezetenen van de dienst die (kos teloos is, zouden gebruik maken. Een getal van 43 beeft ziich opge geven, wat B. en W. te laag ach ten. VB. en W. vinden het jammer, dat zich niet meerderen hebben opgegeven. Misschien heeft men giedacht dat er voor betaald zou moeten worden, wat niet zo is. Aan de Kille heeft zich niemand opgegeven, De gemeente heeft vuilnisemmers opjgiedaan, waarvan er ook upigj in voorraad zijn. Ojn- danks de geringe aanmelding me nen B. en W. toch tot ophalen van het vuil te moeten overgaan in de overtuiging dat het aantal deelnemers wiel zal toenemen. De heer Wendel de Joode vraagt of het nu ook niet ge wenst is, om verschillende vuilnis belten op te ruimen gn tot een te. verenigen. De Voorzitter zegt, dat B. en1 W. van plan zijn om de vuilnisbelt op het vijverplein op te ruimen. Vermoedelijk heeft de heer Wen- del de Joode meer het oog; op de plaatsen waar geen vuilnis ge stort mag worden, dit is ook dn strijd met de politieverordening en als de ophaaldienst in werking is, zal er door ,de politie ook streng worden toegezien. Deze vuilnisbel ten liggen meest op particulier terrein. De heer de Koning vraagt ,of de ophaaldienst met de auto vait de gemeente zal worden uitgevoerd en of er al iemand voor aan gewezen is. De Voorzitter antwoordt, dal de auto van de gemeente zal wor den glebruikt en dat het in de be doeling ligt om de werkman van Werkendam chaufferen' te laten lenen. Pruijssen zal dan worden belast met het ophalen van het vuil. De heer de Koning had ver wacht dat er een oproep zou zijn gedaan. Die Voorzitter merkt op, dat Pruijssen reeds 2 jaren lang tot volle tevredenheid de gjerpeente heeft geholpen. Die heer D. Groeneveld vraagjt of Sleeuwijk en Werkendam dan gezamenlijk gebruik van de au to zullen maken, waarop de Voor zitter antwoordt ,dat zulks niet in de bedoeling! ligt. Die heer V. Straten vraagt of de gemeente bijl uitbesteding, niet voordeliger zou uitkmoen. Die Voorzitter betwijfelt zulks^ de meeste gemeenten waar dit ge schiedt stappen er van af. Die beer v. Straten vraagt waar men in de Kille met het vuilnis Die Voorzitter neemt aan van gedeeltelijk op plaatsen die daar voor gieschikt znjn, doch ook ge- deel tijk op plaatsen die daarvoor niet geschikt zijn. Die heer A. 'Groeneveld spijt het, dat zich aan de "Killle niet meer personen hebben aangiemeld. Het is de Voorzitter echter bekend, dat hij: zich wel heeft opgegeven. Hierop wordt ook dit voorstel van B. en W. met algemene s te mi men aangieno me n Voorstel van B. en W. om gel den beschikbaar te stellen tot ner- stelilngi van de haven te de Kille. De Voörzitter licht toe, dat de kosten zijn begroot op f i3»5o. De heer de Graaff zou een be tonnen schoeiing; willen plaatsen en de bestaande aan de andere zijde gebruiken, dan krijgt men afdoende werk. s De Voorzitter me'rkt op dat dit zeker f 10.000 zou kosten en B. en W. voelen er niet voor om 1er zoveel geld in te steken, met het oog op de. drooglegging van de Biesbosch. De heer Dekker meent, dat de haven dan toch wel zial blijven. De Voorzitter acht dit onwaar schijnlijk, het peil in de Biesbosch wordt dan aanmerkelijk verlaagd. De heer A. Groeneveld vraagt hoe langi het nog duurt eer deze drooglegging tot stand. komt. De Voorzitter zegt, dat dit vol gens de Rijkswaterstaat in de loop van 7. jaren zijn beslag zal krijgen. De heer D. Groeneveld gelooft ook, dat er dan meer gereden zal worden in de Biesbosch, dan ge varen. Met algemene stemmen wordt hierop bok dit voorstel Van B. en W. aangenorften. Aanwijzing! leden stembureaux. Voor Sleeuwijk worden aangie- wezen Burgemeester J. de Bruijne, als Voorzitter, de" heren V. Arkel en de Koninjg, leden, Wendel de Joode en de Rover, plaats ver v. leden. Voor de Werkenweth. Ippel, voorzitter, 'de heren v. Straten en D. Groeneveld, leden, en de heren Sterrenburg en v. d. Assem plaats vervangende leden. Voor de Kille de heer Dekker, voorzitterde heten de Graaff en A. Groeneveld, leden- De kasgeldlening groot f25.000 lopende bij de Coop. Centr. Raif- feisenbank, die per 4 Juni afloopt, wordt met 1 jaar verlengd. lOp voorstel van B ien W. wordt besloten de woning tcxpi 't'Zahd, eigendom van de gemeente, aan de tegenwoordige huurder v. An del voor f17501:te verkopen. Reclames hondenbelasting] zul len in besloten vergadering wor den behandeld. Rondvraag De heer de Graaff vraagt in lichtingen over het buis van La- grou&, dat door T. Versteeg is bewoond, deze beeft het land be werkt en bemest en lijdt, nu hij de woning' moet verlaten, schade^ De Voorzitter merkt op, dat de gemeente daar buiten staat, depe kwestie dient de huurder met La- g'rouw te regelen. De heer A. Groeneveld vraagt of de woninglen aan de Kille reeds definitief zijn toegewezen. Het duurt echter zo erg; .lang eer deze zijn afgewerkt, de termijn is zeker al met 5 maanden overschreden.. De Voorzitter antwoordt, dat de woningen reeds definitief zijn toe gewezen. Het overschrijden van de afleveringstermijn is een gevolg van materialengebrek. Met afleve ring wordt echter alle spoed be tracht- De heer De Koning' vraagt of de bestaande woningen in de Schoolstraat niet op Jiet riool kun nen worden aangesloten. Die Voorzitter belooft, dat B. en W. dit zullen bezien. De vergadering wordt hierop gesloten, de raad' gaat over in ge heime zitting] voor de behande ling van reclame's hondenbelase tinig Kort verslag van de vergadering van de raad der gemeente ZUTLICHEM, óp Vrijdag 21 Mjei j.l. VoorzitterEdelachtb. Heer C. Hobo, wnd. burgemeester. SecretarisWeled. Heer H. C. van Os. De Voorzitter opent de verga- derinfg) met voorlezing van het f ormul i ergeb e d De notulen der vergadering van 27 Febr. j.l. worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.a. een besluit van Ged. Staten dezer provincie, houdende mede deling ,dat het presentiegeld van de leden van de raad ingaande 1 Januari 1948' is vastgesteld op f3.,per lid per vergadering. Een verzoek van diverse per sonen om pachtvermindering, als mede een verzoek van de Cen trale Tuinbouwcommïssiè in de Bommelerwaard om subsidie voor de instandhouding van het Proef- en selectiebedrijf te Zaltbommel. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat binnenkort omtrent straatverlich ting een rapport van de P.G.E.M.. is te wachten. Verlichting van de Meidijk is wegens hoge kosten en slechte materiaalpositie niet mot- gelijk. Vervolgens wordt de begrpting 1947 op verschillende punten ge wijzigd. Aan de Bijz. school wordt f250.- toegekend voor het aanschaffen van een boekenkast. Besloten wordt om voor een leerling uit deze gemeente, wel ke een school voor buitengewoon lager onderwijs te Gorinchem be zoekt, in samenwerking met de 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7