voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Binnenland Gemeenteraadsverslag UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6571 MAANDAG 31 MEI 1948 Bijzonder Staatspensioen v.m. Verzetslieden. VAN AlTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur DE LARENSE PAKKETTEN- AFFAIRE. Zoals bekend, heeft de Justitie enige maanden geleden op grond van vermoedelijk gepleegde fraude een hoeveelheid goederen in be slag genomen, afkomstig vaneen particulier geschenkzendingenbu- reau in Indië, welke goederen mid dels een in Laren (N.H.i gevestigd kantoor zouden worden gedistribu eerd onder de geadresseerden in Nederland (de z.g.n. Larense .pak ketten-affaire). De Justitie is thans zo ver met het onderzoek gevor derd, dat met een verdeling der aangetroffen producten een aan vang kan worden gemaakt. De vol gende regeling is hierbij getroffen. Zij, die volgens aanwijzingen van de Indische en Nederlandse administratie tot dusverre nog niets van de aan 'hen afgezonden pro ducten in 'hun bezit hebben gekre gen, ontvangen volledig hetgeen door de gever voor 'hen werd be steld. Deze pakketten zullen on der rembours worden toegezonden, waarin verdisconteerdkosten voor opslag, verpakkingsmaterialen, ar beidslonen en verzending). Daarentegen zal aan alle overi gen, inclusief de afzenders, wier bestellingen slechts gedeeltelijk werden uitgevoerd, in Indië resti tutie worden gegeven in geld, zulks op instignatie der militaire auto riteiten in Indië. De nog aanwe zige voorraad restantgoederen (te gering om hen, die slechts ge deeltelijk hun bestelling ontvingen, te kunnen voorzien) zal via de Prov. Voedselcomm. aan daarvoor in aanmerking komende instellin gen, zoals ziekenhuizen e.d., wor den verkocht, teneinde de gelde lijke vergoeding als bovenom schreven, zoveel mogelijk te doen plaats vinden. De NIWIN treedt in opdracht van de Justitie slechts op als uit voerend orgaan en draagt voor de kwaliteit der producten dan ook geen enkele verantwoordelijkheid. INHULDIGING TROONOPVOLGSTER. Naar wij vernemen, maakt de datum van de inhuldiging en de eedsaflegging van prinses-regentes Juliana als Konimglin der Neder landen thans onderwerp uit van bespreking in de Ministerraad. Overwogien wordt deze plechtig heid te doen plaats hebben op de dalgl, dat vijftig jaar geleden haar moeder koningin Wilhelmina, in de Nieuwe Kerk te Amsterdam als Koningin werd ingehuldigd, dat is op 6 September 1948. KRISTALSODA VOOR HET REI NIGEN VAN EMMERS. Ten einde veehouders e.a. in staat te stellen kristalsoda te be trekken voor het reinigen van em mers e.d. heeft het Rijksbureau voor Chemische Producten hen in het bezit gesteld van kaarten waar van zo mogelijk elke maand een bon zal worden aangewezen voor 'het kopen van soda. Ten einde de handel gelegen heid te geven zich te bevoorraden, moeten veehouders bon 001 van deze kaart inleveren bii hun leve-» ranciers. Deze bon dient uitslub tend voor bevoorrading van de handel. Soda mag daarop dus niet worden afgeleverd. Detaillisten kunnen op bon 001 372 kg soda betrekken en moeten de bonnen daartoe geplakt op opplakvellen inzenden aan een grossier of fabri kant. Bii de plaatselijke distributie diensten kunnen deze bonnen niet worden ingeleverd. Zodra de handel bevoorraad is zal een koopbon worden aangewe zen. 1 11 f :f"i KOFFIESiURROGAAT VRIJ IN PRIJS. i De prijs yoor köffiesurro'glaat is met ingtang van 25 Mei 1948 vrij' Igèlaten. Men verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op het Bijzonder Staatspesioen waarop v.m. verzets lieden resp. 'hunne nabestaanden aanspraak kunnen maken. Zij dienen daarom voor 28 Sep tember een aanvraag in te dienen bij de Bijzondere Pensioenraad on der overlegging van de nodige be scheiden. invulling der aanvragen en het verzamelen der daarbij over te leggen bescheiden blijken zeer tijdrovend te zijn, 'het is daarom gewenst, de behandeling onverwijld ter hand te nemen. Ook zij die menen dat zich ten gevolge van hun verzetswerk eerst later, wellicht na jaren, symptonen van invaliditeit kunnen openbaren doen goed thans een aanvrage in te dienen, aangezien ook voor deze gevallen aanvragen die na 28 September binnen komen, be slist niet meer worden aangenomen De Wettelijke bepalingen laten dit niet toe. Zii die menen dat verwanten of kennissen voor een bijzonder pen sioen in aanmerking zullen kun nen komen, worden verzocht hen op deze mededeling te attenderen.. Zij die voor de behandeling hun ner aanvragen medewerking wen sen kunnen zich wenden tot de hierachter volgende pl. bestuurs leden van de Stichting 1940-1945: Vergadering van de raad der ge- meent VEEN op Donderdag 27 Mei des v.m. 10 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris: WelEd. Heer More- fissen. Aanwezig alle leden. Opening met 'het formuliergebed. Lezing notulen, die worden vast gesteld. Ingekomen stukken Een drietal goedkeuringsbeslui ten door Ged. St. van vroeger ge nomen raadsbesluiten. Proces-verbaal van kasopname bij de gemeen te-ontvanger waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke or de werd bevonden. Verzoek van het Centraal Proef- tuinbedrijf te Gorinchem om sub sidie, wordt na ingewonnen advies op voorstel van B. en W. met al gemene stemmen afgewezen. Van Ged. St. is terugontvangen de gemeenterekening 1945 met eni ge opmerkingen van administra tieven aard. B. en W. worden ge machtigd deze af te handelen. Goedkeuring van de verordening tot vaststelling vermenigvuldi- gingscijfer schoolgeld. Adres van tandarts de Haas te Vrijhoeve-Capelle over de oprich ting van een schoolartsendienst, waarvoor de kosten op f 1,per kind per jaar zullen komen. Wordt aangehouden aangezien hierover binnenkort een wettelijke regeling is te verwachten. Aan W. Timmermans wordt op diens verzoek ontheffing verleend voor het 2e halfjaar 1948 van zijn aanslag in de hondenbelasting, aangezien zijn hond is overleden. Beschikbaarstelling van premie voor woningverbetering en split sing. B. en W. worden gemachtigd hieraan voorzover mogelijk mede te werken. Een blanco crediet wordt hiervoor beschikbaar ge steld. De heer v. Ballegooijen vraagt of gevallen die reeds hebben plaats gevonden, hier ook onder vallen, waarop de Voorzitter ant woordt van helaas niet. Wethouder Honcoop vindt het jammer, dat de zaak tegenvalt, er is slechts 20 ct. per inwoner voor beschikbaar, hiermede kan slechts weinig worden gedaan. De Voorzitter merkt op, dat 'het niet onmogelijk is dat hierin nog enige verbetering zal komen. Aanvulling plaatselijke politie verordening. De Voorzitter deelt mede, dat van de Tuinbouwvereniging Veen, Wijk en Aalburg een verzoek is ingekomen, maatregelen te willen nemen, tegen de overlast, die los lopende honden aan de tuinbouw- gewassen veroorzaken. Ze zouden bepaald willen zien dat 'het ver boden is tussen 1 Maart en 1 No vember honden op straat los te laten lopen. B. en W. stellen voor de verordening in deze zin te wij zigen. Wethouder Honcoop vindt het wel wat ver gedreven. De heer Dekker, die zelf reeds 2 maal schade heeft ondervonden, doordat een 'hond een 4-tal zijner schapen heeft doodgebeten, meent dat de maatregelen niet streng ge noeg kunnen zijn. De Voorzitter merkt op, dat als bekend is welke 'hond het heeft ge daan, de politie kan optreden. De heer Honcoop heeft er geen bezwaar tegen dat gevaarlijke hon den vastgehouden moeten worden dat evenwel geen enkele hond op de openbare straat zou mogen los lopen vindt hij wel wat te vecr gedreven. De Voorzitter acht ook een mo gelijkheid om de overlast van hon den tegen te gaan, verhoging van de hondenbelasting die nu slechts f 2.50 en f 5.bedraagt. Dhr. Timmermans vreest dat, als de bepaling wordt gemaakt, zoals ze wordt voorgesteld, men alle ingezetenen tegen zich zal krij gen. De Voorzitter zou dan de bepa ling zo willen redigeren dat het verboden is, honden zonder toe stemming van de eigenaar tussen 1 Maart en X November op bouw- of weiland los te laten lopen zon der toezicht. Met alg. stemmen hecht de raad hieraan zijn goedkeuring. De geldende regeling voor de salariëring van het rijkspersoneel wordt eveneens van toepassing ver klaard voor het gemeentepersoneel waarbij 'het verhaal der pensioen- drage van 472 op 2 pCt. wordt teruggebracht. De gemeentrekening 1946 en de gemeentebegroting 1948 worden de raad aangeboden. De Voorzitter wijst de 'heren Dekker, v. d. Pol en Timmermans aan als leden der commissie van onderzoek. De rekening 1946 geeft een be drag van f 36,123,47 als batig sal do aan. De begroting 1948 sluit met een post onvoorziene uitgaven groot f5028'. Oninbaar wordt verklaard een bedrag van f7.50 aan 'hondenbe lasting. De gemeentebegroting voor 1947 wordt gewijzigd conform 'het voor stel van B. en W. Van de kierfceraad van Veen is een verzoek binnenjglekomen om Iglelden beschikbaar te willen stel len voor eerste inrichtin'gl en aan schaf firigi van hulpmiddelen voor de op 1 Juli te openen Christel, school. Op -voorstel van Bi. en W. wordt besloten de benodigde gelden be schikbaar te stellen. Rondvraag'. De heer Smits informeert naar de sloot in de Kronkelsteeg', die langs de nieuwe huizen loopt. De Voorzitter zeglt, dat het in de bedoelindgl ligt, deze te dem pen. Aanvankelijk was het de be doeling! er bruggen te leggen, doch als de sloot wordt giedempd is men van de kosten af en de weg wordt breder. In het najaar zul len er dan ook bomen langjs ge plant worden. De Voorzitter deelt mede, dat de bouwvolume van het v.m. ge meentehuis en veldwachterswoning .gebruikt zou kunnen worden voor de bouw van 2 dubbele woningen. De heer v. d. Pol vraagt, waar deze gebouwd kunnen worden. De Voorzitter merkt op, dat dit juist een puzzle is. B. en W. z!ij!n op 't ogenblik echter bezig de be- nodiglde grond te krijgen. De heer Dekker acht het onbil lijk, dat zij, die in verband met de woningnood personen bij' zich heb ben ingenomen, daar maar steeds mee bezwaard blijven. Dezelfde spr. informeert hoe of het staat met de bestrating'. De Voorzitter verwacht thans spoedig! de toestemming om1 daar mede te kunnen beginnen. 1 De heer v. d. Pol vraagt, wan neer de nieuwe huisnummering' komt. x I De Voorzitter antwoordt met 1 Juli, men krijgjt dan geen wijken meer, doch er zal worden door genummerd. De heer Timmermans heeft iets voor besloten vergadering, zodat de openbare zitting wordt ge sloten. f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1