Plaatselijk Nieuws Distributiemededelingen Geronden en verloren voorwerpen Verplichte bespuiting tegen de Coloradokever. De plaatselijke bestuursleden zijn in Waalwijk: S. Gruppelaar Grotestraat 1'80 Kaatsheuvel: S. de Cock, Huize: „Den Horst" Sprang-Capelle: J. van Herpen. Rodevaart B 113p Drunen: Mr. van der Heijden, Grotestraat 176 Vlijmen: H. Werther, Grotestraat 52, Haarsteeg Heusden: A. van Delft, Burchplein Waspik: J. Strenge HEUSDEN. Onder zeer veel belangstel ling herdacht het echtpaar A. de Vries en W. de Ridder Vrijdag zijn gouden huwelijksfeest. De Heusdense fanfare bracht des 'avonds een serenade. Zeer Veel' injgé zie tienen, waaronder de Rurgiemeester, kwamen hun ge lukwensen aanbieden. Woensdag; kwamen weder om een paar oorlogsvrijwilligers in onze glem. uit Indië terug n.l. A. v. Diiemen en H. Wijnstekers.; De buurtbewoners hadden voor een feestelijke ontvaniglst gezorgd. Zeer veel inglezetienen, waaronder de Burglemeester en zijn echtge note, alsmede bestuur van NI WIN en Thuisfront kwamen hen be groeten. De Heusdense fanfare bracht een serenade. Onze oud-stadgenoot Th. Burghouts (Broeder Wenceklaus) vierde vorige week Dinsdag in het Capucijnenklooster te Udenhout zijn gouden kloosterjubileum. Öp 25 October 1874 werd 'hij alhier geboren en trad in 1899, dus op 25-jarige leeftijd in het klooster. In 1913 vertrok hij naar de Missie van Borneo als broeder- timmerman. 33 jaar heeft Broe der Wenceslaus in de tropen door gebracht, slecht onderbroken door enkele malen van zijn welverdiende rust in Holland te genieten. Tij dens de oorlog 'heeft hij enige ja ren in een interneringskamp door gebracht bij de Jappen. 3 Januari 1946 is hij gerepatrieerd. Kapelaan Burghouts een heer neef van de jubilaris, eveneens uit onze gemeente, heeft in de Kloosterkerk Dinsdag een H. Mis van dankbaarheid opgedragen. Het feest werd verder in intieme kloos terkring doorgebracht. ANDEL. Die rolbrug! over de sluis is zodanig! aangevaren, dat zij niet kan worden glebruikt en het ver keer is g'estremd, zodat dit thans moet plaats vinden over de Drug te Nederhemert. ALMKERK. De collecte alhier gehouden ten bate van 'het Ned. Comité „Verenigde Naties helpen het Kind", bracht op ruim f166. Tot ambtenaar ter secreta rie alhier, is in de vacature G. P4 v. Ballegooijen benoemd de heer D. Wijnans Zz. Voor een aandachtig luiste rend aantal ouden van dagen, sprak de heer P. C. Trouwborst, bondsvoorzitter, in de zaal „Con cordia" alhier over de positie der ouden van dagen, voorzover 'het de Noodwet Ouderdomsvoorziening betrof, meende spr. dat het een stap was m de goede richting. Weliswaar zijn de uitkeringen niet aan de hoge kant, maar er was alle reden te over om te trach ten de normen der uitkering van de Noodwet te verhogen, b.v. door een tijdelijke bijslag van 50 pCt. 11 Nov. 1917 is een adres aan de Eerste en Tweede Kamer aan geboden, hetwelk ter inzage werd gelegd. Niet één Kamerfractie heeft aan het Bestuur van de Bond mededgedeeld, dat dat adres door hun was ingezien. Wel was mede- Allerwege zijn de laatste dagen de coloradokevers boven de grond gekomen en weldra zullen ook de larven in grote getale aan het aard appelgewas gaan knagen. Voorts verplaatsen de kevers zich door de lucht, waardoor ook tot dusver onaangetaste velden besmet zullen worden. Om verdere uitbreiding van de plaag te voorkomen en de aanwe zige kevers en larven zoveel mo gelijk uit te roeien bestaat in Lim burg tussen 24 Mei en 2 Juni de verplichting het aardappelgewas ten minste eenmaal met een insec- tendodend middel te bespuiten of te bestuiven. Dergelijke perioden van verplichte bespuiting of be stuiving zullen door de burgemees ters worden afgekondigd voor Bra bant, Zeeland, de Zuid-Hollandse eilanden, Gelderland, alsmede de omgeving van Deventer van 26 Mei tot 5 Juni a.s.; voor het ove rige deel varf Zuidholland, Noord holland, Overijsel en Zuidelijk Drente van 31 Mei tot 9 Juni a.s. gedeeld dat zij het in hun partij bestuur zouden bestuderen. Voorts behandelde de spreker het Rapport inzake herziening So ciale Verzekering, waaruit bleek, dat wat de toekomst betreft, en als bedoeld rapport aanvaard zou worden, men evenals bij de N.W. aangewezen zou zijn om onder steund te worden door Armenzorg. De afdeling Almkerk werd opge richt. Op 18 Juni a.s. des n.m., 2 uur, zal in de zaal v. JDijk een ver gadering worden gehouden van de Bond van Ouden van Dagen, Alle belangstellenden zijn welkom. Aan de Ernmikhovensesteeg! is men bezigl met de bouw ,van een nieuwe Almbrulg!. Aan de Brugdam ligt evenwel nogi een noodbrug, maar ook hier voor bestaan plannen deze door een flinke, permanente brug tie vervahglen. CAPELLE. Ten gemeentehuize werd j.l. Dinsdagavond een vergadering ge houden van het voor de gemeente Sprang-Capelle opgerichte UNAC- comité, waarin zitting hebben de EdAchtb. Heer Burgemeester A. Smit, voorzitter; Mej. P. J. Rij ken, Secretaresse; Mevr. Waverijn en de heren C. Braspenning, C. D. Rempt, Jac. v. Zeist, A. Spuij- broek, P. C. v. d. Hoven, W. Bras penning, G. de Rooij en Chr. v. Peer. Verschillende voorstellen voor 'n zo mogelijk Zaterdag 5 en 12 Juni a.s. te houden collecte werden be sproken. Medewerking zal ge vraagd worden aan de verschillen de muziekverenigingen, aan de hoofden der scholen voor het aan wijzen van enkele leerlingen uit de hoogste klassen om op te treden als collectanten en tevens aan de Padvinders om des avonds tijdens de motor-demonstraties op 5 Juni en een concert op 12 Juni te col lecteren. Alle fabrikanten zullen een verzoek ontvangen om een bijdrage voor het UNAC-werk te geven. Op 'het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart zullen de Motorkozakken a.s. Zaterdag 5 Ju ni een demonstratie geven. Het muziekgezelschap „Kunst na Ar beid" zal hierbij zijn medewer king verlenen. In de Nieuwstraat is een buurtcomité gevormd met 'het oog op het Zaterdag 12 Juni a.s. te vieren huwelijksfeest van Koen Rosenbrand en Pietje v. d. Schans. Op uitnodiging van de Oranjevereniging te Vrijhoeve-Ca- pelle zal het muziekgezelschap Apollo" uit Kaatsheuvel Zater dag 12 Juni a.s. op de muziektent naast het gemeentehuis een con cert geven. Ten aanzien van het resterende deel van Nederland staan de data nog niet vast. Het is zaak dat iedere aardap pelteler in deze periode 'het gewas behandeld met een insectendodend middel. Iedere teler, dus ook de volkstuinder en de particulier, zijn daartoe verplichtbij nalatigheid zal op grond van de colorado- keverwet proces-verbaal moeten worden opgemaakt en kan de be spuiting op kosten van de nalatige door de burgemeester worden ge last. De plicht voor iedereen, om de coloradokever te verdelgen, indien deze op zijn perceel voorkomt,blijft bestaan: er mag de gehele zomer op geen enkel perceel een haard van kevers of larven voorkomen. Men is dan strafbaar en proces verbaal zal onmiddellijk worden opgemaakt. Daarom: laat eenieder zijn ge was behandelen vóór het te laat is. Elke kever of larve, thans gedood, betekent tientallen vraatzuchtige rovers minder in de zomer.- -Te Utrecht slaagde voor het examen Apothekers-assistente Mej. Rina van Drongelen te Vrijhoeve- Capelle. Woensdag j.l. keerde Ser geant H. J. v. Achterberg, na een verblijf van ruim 2 jaar in de tro pen, weer ip zijn woonplaats Vrij- noeve-Capelle terug, waar hem in het ouderlijk huis een hartelijke ontvangst wachtte. Ook de buurt bewoners toonden hun medeleven, want zij hadden voor een passende versiering gezorgd en van vele woningen woei de Nationale drie kleur. DUSSEN. In verband met de inwer kingtreding van de verordening betreffende de vermakelijkheden- belasting zullen verzoeken omver gunning tot het houden ener ver makelijkheid tenminste 10 dagen voor 'het houden der vermakelijk heid mondeling ter Gemeentesecre tarie moeten worden gedaan. DRONGELEN. Een veehouder, die meteen 'hittekar, geladen met 12 kalveren, op de pont alhier overvoer, beleef de een angstig ogenblik, toen het paard, dat de wal naar zich toe zag koi^en, achteruit begon te lo pen en door het hek, dat openge duwd werd, de Maas inreed en alzo de kalveren een ongewenst bad bezorgde. Het gehele geval kon weer op 'het droge gebracht worden. MEEUWEN. A.s. Woensdag 2 Juni des avonds om 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden stu dent Kersten uit Rotterdam. NIEUWENDIJK. De alhier gehouden collecte voor het t.b.c.-fonds „Draagt El kanders Lasten", uitgaande van het C.N.V., op het concoursterrein van het fanfarecorps „O. n. S." bracht op f50,26y2. Mej. v. A. had het ongeluk met een teil kokend water van de trap te vallen, met het gevolg, dat zij ernstige brandwonden aan haar arm opliep. De Pinkstercollecte, gehou den in de Geref. Kerk, bracht ruim f 500,op, Dit bedrag is aanmerkelijk lager dan vorige ja ren. NEDERHEMERT. Donderdag' 3 Juni a.s., des avonds om half acht, hoopt Ds. Dorsman van Schelluinen ten huize van D. Oomen voor te g'aan. Woensdag) 2 Juni a.s., zal de beroepen predikant bij de Ned. Herv. kerk ,alhier, Ds. D. J. van de Graaf van Vinkeveen, een be zoek Brengen pan onze gemeente. Des lavonds om 7 uur hoopt Z.E. aan de Noordzijde voor te g'aan in de Dienst des Woords. Door 'de mijnopru iming's- dienst rwerd Donderdag j.l. op de Maasdijk 'nabij de Kapelstoep een Vliegtuigbom ^uitgegraven, die in het 'najaar ypn 1944 was uitgewor pen, 'in verband met het bombar deren Van schepen, die op de z.g. Dode 'Maas hun toevlucht hadden gtezocht. De bom werd op een vrachtauto geladen om elders ge demonteerd 'te worden. UITWIJK. Donderdag 3 Juni a.s., des avonds om half acht, houdt de Oranjever. „Beatrix" alhier een^le denvergadering in het verenigings gebouw. W OUD RICHEM Wegéns vernieuwing der brug bij de Loevensteinse poort is het verkeer over de Schapendam gestremd. Het verkeer van de rich ting1 Rij swijk moet dus nog door de Postweg. .(Alleen licht verkeer). Het echtpaar P. v. Straten- Schriek vierde onder grote be langstelling zijn 40-jarig huwen üjksfeest. 1 Disfcributiekriiig GELDERMALSEN Uitreiking nieuwe bonkaarten. Medebrengen: Tweede Distribu tiestamkaart inwisselbon, welke links bovenaan de bonkaart 806 voorkomt; controlekaart CM, CA of CB voor a.s. en jonge moeders. AMMERZODEN, Vrijdag 4 Juni: A 1 t.m. A 100. Zaterdag 5 Juni: A 101 t.m. A 150. Maandag 7 Juni: A 151 t.m. A 250. Dinsdag 8 Juni: A 251 t.m. B 12. Woensdag 9 Juni: B 13 t.m. C 80. Donderdag 10 Juni: C 81 t.m. C 169. Vrijdag 11 Juni: C 170 t.m. einde D. Gesticht. VOLGENDE PERIODIEKE UITREIKING. Op de voedingsmiddelenkaart 808 en de volgende is naast de in wisselbon een ruimte in de tekst uitgespaard. In deze ruimte wordt door de ambtenaar, belast met de uitreiking de datum aangebracht, waarop de volgende bonkaart dient te worden afgehaald. In den ver volge zal, wat de uitreiking van bonkaarten betreft, in de nieuws bladen geen uitvoerige bekendma king meer verschijnen. Men wordt dus dringend verzocht de bonkaar ten af te halen op de datum ver meld in de uitgespaarde ruimte van de laatst ontvangen bonkaart, onder overlegging van de inwissel bon met datumstrook. NIEUWE BONNEN VOOR WERKKLEDING. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat thans ook de bon nen voor werkkledinjgi H4 en L4 tot nader order géldig zijn voor het kopen van werkkleding'. Op de bonnen H4 kan men kopen: een overall, een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lanjgé witte jas, een laboratoi- riumjas of een mouwschort. Op de bonnen L4 kan men kopen een werkbroek of werkjasje van keper, drill satijn beaverteen, En gels leer, manchester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas.' De bonnen H 5 t.m. 12 en L5 t.m. 12 zijn nog] niet geldig. VERLOREN op de weg' Neder- hemert-Heusden_Andel, een notu lenboek. S.v.p- terug; te bezorgen bij G. Koolhaas, B 48, Aalst (G.). GEVONDENEen bril. Terug te bekomen bij de Postcontmaiv dant der Rijkspolitie te Wijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2