Talens- inkten Gimborn- Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN Rouwdrukwerlcen De heer Snoek spijt het, dat B. en W. slechts 25 cent voorstellen, hij kan er mede accoord gaan dat er geen gulden wordt gegeven, doch zou het bedrag op 50 cent stellen. Het is een algemeen be lang, dat 'het vee gecontroleerd wordt op t.b.c. Hiervoor wordt wel een subsidie verkregen doch die weegt niet op tegen de kosten die er aan verbonden zijn. Uit het Noorden van ons land 'heeft men na de bevrijding voor het verlo ren gegane vee veel uitschot ge kregen. Hij acht een subsidie van f300 voor eenmaal wel gewettigd, om daar mede de verbetering van de veestapel te stimuleren. Men zit in een argrarische gemeente en hij acht het geen weggegooidgeld. Bovendien is de melkprijs door de Stichting van de Landbouw be rekend op 21.03 terwijl deze slechts 18 cent bedraagt en zijn 'het v.n.l. de kleine bedrijven die geholpen worden. De Voorzitter heeft uit het adres niet kunnen opmaken, dat de sub sidie slechts voor 1 keer gevraagd wordt, hij meent dat het wel de gelijk de bedoeling is deze elk jaar te ontvangen. De 'heer Kolff wil het voorstel van de 'heer Snoek ondersteunen. Weth. J. de Jongh meent het voorstel van B. en W. te moeten handhaven, omdat morgen ook an deren met hetzelfde verzoek kun nen komen. De 'heer Snoek merkt op dat in het Noorden van het land de t.b.c. bestrijding verplichtend is, hier ge beurt dit nog; vrijwillig, vandaar dient dit gestimuleerd te worden. Uet is niet alleen een boeren-, doch een algemeen belang, dat het Nederlandse volk t.b.c.-vrije melk krijgt. De 'heer Ouwerkerk ziet het nut wel in, doch is tegen het maar Steeds meer toenemen van leunen op de publieke kas. Iedereen heeft hier een hekel aan geleide econo mie. IS en BLIJFT Binnenkort verschijnt, als roman, door Mac. KINLAY KANTOR naar de indrukwekkende, diep-menselijk inslaande film, die duizende en duizende heeft ontroerd en geboeid. Prijs f 4.90 Tekent spoedig inBoekhandel Firma L. J. VEERMAN - Botermarkt, HEUSDEN, Tel. 19 worden door ons te allen tijde ver vaardigd. Des avonds na 6 uur zich te vervoegen Botermarkt O 87 of N 96 Firma L. J. VEERMAN Tel. 19 Heusden. De heer Snoek stemt dit laatste toe maar geleide economie zou in deze tijd toch niet helemaal gemist kunnen worden. Pe Voorzitter brengt hierop het voorstel van B. en W. om een subsidie van f 150 te verlenen in stemming dat wordt verworpen met 1 stem, die van weth. de Jong'h voor. Het voorstel van de 'heer Snoek om de subsidie op f 300 te stellen wordt aangenomen, alleen weth. J. de Jong stemde tegen. Besloten wordt er mede accoord te gaan, dat de rijksregeling voor de bezoldiging van 'haar ambtena ren ook van toepassing wordt voor de gemeente-secretaris en -ontvan ger en dus geen op- of aanmerkin gen hiertegen in te zenden. Verzoek van de Vereniging voor Onvolwaardige Krachten te Den Bosch om subsidie, door als lid tot deze vereniging toe te treden, de minimum-contributie bedraagt f5,per jaar. Op voorstel van B. en B. wordt tot toetreding beslo ten. Schrijven van de heer Ouwer kerk, lid van de raad, waarin hij bericht dat hij bij het onderzoeken der gemeen te rekening heeft ge constateerd, dat de kosten voor de diverse stembureaux in de gemeen te veel tiiiteenlopen. Hij vraagt daarom of het niet 'beter is dat evenals ook op meer (andereplaat sen geschied de leden presentie geld ontvangen. De Voorzitter zegt dat B. B. en W. dit schrijven, dat eigenlijk aan hun college is gericht, hebben be sproken. Het is hier altijd zo ge weest, dat de leden (hun verterin gen kregen. Krijgen zij presentie geld dan moeten zij die daaruit ook weer betalen. De 'heer Burghout acht het toch niet in orde, dat 'het eene stembu reau zoveel meer kost dan het andere. De Voorzitter zou deze kwestie eens in Den Bosch willen bespre ken en nagaan wat daar het beste wordt geacht. Het schrijven wordt hierop aangehouden. Van Ged. St. is terugontvangen de gemeente-begroting met enige bemerkingen. B. en W. worden gemachtigd deze af te handelen. Van de Inspecteur van het La ger Onderwijs is bericht ontvan gen dat er geen bezwaren bestaan tegen de verzoeken van de school besturen aan 'het Verlaat en te Waardhuizen tegen herstelkosten, van 'hun schoolgebouwen. B. en W. stellen dan ook voor de be dragen van f 4338.90 voor de school aan het Verlaat en f 6375,39 yan die te Waardhuizen toe te kennen, waarmede de raad ac coord gaat. i Vastgesteld wordt een verorde ning op de heffing en invordering van besmettelijke ziekten gelden. Besloten wordt tot overname van 4 noodwoningen van 'het rijk tegen het bedrag van f8497,80, waarvan de huuropbrengst f936,perjaar bedraagt. Aan- en verkoop van bouwgrond. Van het prijzen bureau is bericht ontvangen dat de prijs voor aan koop van 34 are grond is bepaald op 90 ct. per c.A. en de verkoop prijs van 6 are aan 'het kerkbestuur op 50 ct. p. c.A. Eveneens die voor de aankoop van 40 X16 m voor de bouw ener huishoudschool op 90 ct. per c.A. Op voorstel van B. en W. besluit de raad tot de ze aan- en verkoop. Voorstel herstel Almbrug. De Voorzitter deelt mede dat door de Centr. Technische Dienst een rapport is ingediend. De nieu we brug Is door de heer v. d. Mast ontworpen. Met het -bestuur van het Waterschap „de Alm" is overleg gepleegd, die in de totale kosten twee vijfde zal bijdragen, terwijl als de brug gereed is de ze aan de gemeente zal worden overgedragen. Het advies luidt hiermede accoord te gaan, onder de voorwaarde dat de vergoeding der oorlogsschade ten goede komt aan de gemeente voor wat "betreft de bovenbouw en aan het water schap voor de onderbouw. De her bestrating van de weg die wordt begroot op f 1000,komt even eens ten laste van de gemeente.. B. en W. hebben een en ander besproken en menen de raad in deze zin tot de herbouw te moeten voorstellen. De heer Snoek heeft te Wou- drichem de brug gezien, die door de Genie is gelegd, deze is eenvou dig, waarom moeten die voor ge meente en waterschappen zo luxe worden gebouwd, zodat ze veel duurder worden. Het is smijten met geld. De heer Heijstek merkt op, dat een eenvoudig man de begroting had gemaakt, deze kwam op een drag van 15.000 gulden. Nu is het door een architct gebeurd en moet het plm. f30.000 kosten. De raad besluit hierop overeen komstig het voorstel van B. en W. Voorstel bijdrage in de kosten yan herbouw van de duiker bij de Kromme Steeg. Doordat deze duiker breder wordt gemaakt, zul len de meerdere kosten volgens de berekening van de Centr. Tech. Dienst 15 a 1600 gld. meer kosten, welke meerdere kosten voor de helft ten laste van de gemeentié komen. Besloten wordt deze bij drage te verlenen. Beschikbaarstelling premie voor woningverbetering en splitsing. In verband met een circulaire van de Minister was men aanvan kelijk met deze regeling zeer inge nomen, maar nu men aan de uit voering toe is, komt het hierop neer dat slechts 20 cent per inwo ner zal worden bijgedragen, wat betekent dat in 'het gehele Land v. Heusden en Altena slechts 5 verbeteringsgevallen of 3 split- singsgevallen kunnen worden ge holpen. De animo is groot, daar om zal getracht worden een ho ger bedrag te krijgen, omdat op' deze manier woningen bewaard kunnen blijven die anders verlo ren gaan. B. en W. stellen voor, aan deze regeling mee te doen, waarmede de raad accoord gaat. De 'heer Heijstek verlaat de ver gadering. Garantieverlening aan bouvv- spaarkassen bij woningbouw. De Voorzitter zegt dat het be treft particuliere spaarkassen. Er bestaat een regeling waarbij door de gemeente een voorschot aan particulieren kan worden verleend voor het bedrag dat zij niet van de spaarkassen ontvangen. B. en W. zijn van oordeel dat 'het wenselijk is hieraan mee te werken, wijl daardoor de particuliere bouw be vorderd wordt. Ook hieraan hecht de raad zijn goedkeuring. Vaststelling electricteitstarieven voor 1948. Op voorstel van B. en W. wordt besloten deze tarieven op dezelfde hoogte vast te stellen als het vo rig jaar, n.l. 50 K. 25 cent, cle volgende 150 a 20 ct., de daarop volgende 150 15 ct. en al wac daar boven wordt verbruikt op 12 ct. De Voorzitter zegt dat de tarieven niet verlaagd kunnen worden, om dat nog meerdere transformatoren huisjes worden gemist en de boel in het honderd zou lopen als door lagere tarieven 'het verbruik hoger zou worden. i De 'heer Snoek meent, dat de fout uitsluitend bij de PNEM ligt, aan waterschappen wordt de stroom Wel voor 4 cent geleverd, men kan dat dus aan de gemeente ook wel doen. Besloten wordt het verhaal van pensioensbijdrage voor het ge- ipeentepersoneel, evenals dat voor het rijkspersoneel is geschied, te verlagen van 4L/2 pCt. op 2 pCt, Vaststelling uitbreidingsplan. De Voorzitter deelt mede dat in verband met dit punt een schrij ven is ontvangen van de heer v. Herwijnen, waarin deze verzocht rekening te- willen houden bi1* de vaststelling van 'het uitbreidings plan met zijn bedrijf. Spr. zegt dat met de bezwaren van adressant rekening zal worden gehouden. De heer Snoek is bi\het onder houd met Ir. de Bruijn tegenwoor dig geweest en hij meent dat 'hier en daar toch nog wel een addertje onder het gras schuilt. Hij heeft tegen verschillende we gen bezwaren geopperd en spr. meent dat men moet toezien .dat geen gekke dingen worden uitge haald. De overheidsbemoeiing wordt toch al zo groot, dat de raad niets meer te zeggen Leeft. Hij zag daarom gaarne, dat de geopperde bezwaren goed in de notulen worden vastgelegd. Spr. vraagt verder of ook een oplossing is gevonden voor indu strieterrein. De Voorzitter antwoordt ontken nend, wel is opgegeven waar deze B. en W. het geschikst gelegen lijkt. De 'heer Colijn had gedacht het uitbreidingsplan voor Uitwijk te laten vervallen. De Voorzitter zegt dat dit niet gaat, 'het plan gaat over de ge hele gemeente waarbij een deel niet kan worden uitgesloten. i Met alg. stemmen wordt 'hierop 'het uitbreidingsplan vastgesteld. De Voorzitter deelt mede dat van Ged. St. de opmerking is ont vangen dat er nog enige leningen zijn, die geconverteerd zouden kun nen worden. Aangezien het slechts kleine leningen betreft, waren B. en W. aanvankelijk van mening 'hiervoor geen moeite te moeten (doen. Een opgaaï is aangevraagd, doch nog niet ontvangen, daarom Vragen B. en W. machtiging om de bedoelde leningen te kunnen converteren. Deze machtiging wordt verleend. Verder wordt besloten tot het aangaan van een geldlening groot f 50.000. De gem.-begroting wordt gewij zigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Voorstel verhuur gemeentewo ningen. Over deze kwestie ontspint zich een langdurige discussie, waarbij meerdere leden zich niet kunnen verenigen met het advies van de commissie, welk advies door B. en W. is overgenomen. Men betreurt en in alle verpakkingen en kleuren voor diverse doeleinden bij Firma L. J. VEERMAN, Heusden het dat geen woning is beschik baar gesteld voor een onderwijzer waardoor de kinderen een tijd op straat lopen. De Voorzitter merkt op, dat is gezegd dat als de gemeente dit jaar nog bouwvolume kreeg toege wezen er dan een woning bij zou zijn voor een onderwijzer. De heer Kolf, voorzitter der Commissie, zegt dat er op 't ogen blik nog geen onderwijzer is. De heer Snoek antwoordt daar op dat het schoolbestuur beweert dat als er een huis beschikbaar is,< er dan ook met 2 maanden een onderwijzer zal zijn. De 'heer Snoek haalt er ook het geval Bras bij, die uit zijn wo ning is gezet, er» was hem wel een andere woning aangewezen, doch deze was niet geschikt. De Voorzitter merkt op, dat niet de gemeente, doch de Kantonrech ter deze man op straat heeft ge zet. De heer Snoek vestigt ook de aandacht op het huis van de St. Antoniusstichting, waarom is daar in slechts 1 mens gezet, waarom wordt dit niet gevorderd. De heer Ouwerkerk zou B. en W. willen verzoeken in het geval huis van de Antoniusstichting de sterke arm te gebruiken, zoals de commissie ook heeft geadviseerd. Wat de toewijzing der woningen betreft, kan geen overeenstemming worden bereikt, zodat de openbare vergadering wordt geschorst en de raad overgaat in geheime zit ting. -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4