Voetbalsport De Moedermelkcentrale van het Nederlandse Roode Kruis. OFFICIËLE BONNENLIJST NEDERHEMERT Het concert door de Mond- accordeon vereniging Concordia" uit Zaltbommel, dat j.l. Zaterdag in de speeltuin zou plaats 'hebben, en door het slechte weer geen doorgang kon vinden, vindt nu plaats op Zaterdag 12 Juni. Rectificatie. Meldden we in 'tnummer van Maandag j.l. dat Ds. Dorsman Donderdag 3 Juni ten huize van D. Oomen voor zou gaan in de dienst des Woords, (dit is niet geheel juist, doch Z.Eerw. 'hoopt een rede te houden in ver band met de a.s. verkiezing. RAAMSDONK. Het maken der opritten aan de brug te Keizersveer is tegen f 39,600 gegund aan P. v. Oort en Zn. alhier. WIJK EN AALBURG. De Postduivenvereniging pi llier hield Zondag j.l. een wed vlucht vanuit St. Quentin (Frank rijk). De prijzen werden behaald door J. Schouten 1, 18 10; J. Bou- man 2, 5, 6, 7 en 11C. v. Vip-en 3, 4, en 9. Aangetekende duif J. Schouten. Door de Oranjevereen. „Wil- helmina" alhier is besloten het 50-jarig Regeringsjubileum van onze Koningin op 6 en 11 Sept. te herdenken. Aan 'het industuderen van het op te voeren openluchtspel is reeds een begin gemaakt, costuums, ver lichting en geluidsinstallaties ziin reeds gehuurd, zodat de opbouw en organisatie voor het groots ge beuren verder ter hand genomen kan worden, 'het geheel 'belooft •een waardige herdenking van dit zeldzame jubileum te worden. Zodra mëer bijzonderheden be kend zijn, zullen deze zo spoedig mogelijk gepubliceerd worden. WELL. Wegens verdere restauratie en verbouwing van de Herv. Kerk te Ammerzoden zullen de diensten voor Ammèrzoden ootk gehouden worden in „Ons H-uis" tie Well. WOUDRICHEM. In café v. d. Wiel hoopt op Maandag 7 Juni a.s. de Fok- en Controle vereniging Nooit Ge dacht" een openbare vergadering te houden. Op deze vergadering 'hoopt men "5e onvruchtbaarheid onder het vee te bespreken en tevens onder het oog te zien, de mogelijkheden die bestaan om hier van verlost te worden. t WOUDRICHEM. Vorige week kwamen de vrouwelijke leden van de Partij van de Arbeid in vergadering bij een ter oprichting^van een afzon derlijke Vrouwenclub. Tot voor zitster werd gekozen Mevr. de Joo- de-Struik, secr. mej. M. Borg, pen- ningm. mej. M. v. Straten. Kuij- pers sprak zijn vreugde uit over het tot stand komen van de afd., wees op 'het noodzakelijke van een goede onderlinge verstandhouding, waardoor een band gevormd wordt en spoorde aan elkander tot mo rele steun te zijn. Ingekomen was een brief van Mej. Jansen, lerares te 's-Bosch die zich bereid verklaarde binnen kort voor de afd. te komen spre ken. Het advies van 'het secreta riaat is: Hoogstraat A 41. De club telt thans 28 leden. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. Mevr. v. Eeten is benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. school te Giessen. WERKENDAM. Gebr. v. Oord waren tegen f 1.048.000 laagste inschrijvers voor het verbeteren van de zeewering te Westkapelle. i -Het maken van een haven en sluisput alhier is gegund aan Holl. Aann. bedrijf Zanen Ver stoep N.V. te Den Haag voor de som van f 736,500. Hedenavond half acht hoopt in de Chr. Ger. Kerk voor te gaan Ds. v. d. Bijl van Katwijk a. Zee. Op 1 Juni herdacht Mevr. A. M. Duinhouwer-v. d. Wiel het feit dat zij voor 25 jaar werd ver bonden aan de P.T.T. als Post kantoorhoudster in de Biesbosch. De muziekvereen. „Kunstna Arbeid" te Biesbosch alhier be haalde op het muziekconcours te Apeldoorn een le prijs in de 4e afdeling met 313 punten. Dezer dagen slaagde te Am sterdam voor het diploma vakbe kwaamheid kruidenier, de heer C. P. Cornet Jzn. alhier. ZUILICHEM. A.s. Maandag 7 Juni hoopt bij de 'heer L. A. Schriever te Zui lichem op te treden voor de S. G. Kiesvereniging Ds. Dorsman van Schelluinen. Dhr. J. v. Loopik alhier, werd Zaterdag j.l. dusdanig door een 'haan in zijn hand gepikt, dat 'hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. HEUSDEN. Heden Donderdag neemt de trai ning weer een aanvang. De junio ren komen om circa half 6 en de senioren om circa 7 uur. De leden kannen zich verkle den bij de heer P. Verheij, (Bo venzaal). Werkt allen mee, in 't belang van uwe vereniging. Wij verwachten alle spelers zonder uit zondering. Er wordt getraind op 't pleintje aan de 'haven. AALST. Op verdienstelijke wijze won Roda 1 Zaterdag de uitwedstrijd tegen P.V.V. 1 te Peursum. Irt de eerste helft wisten zij reeds een 30 voorsprong te bereiken, om na de hervatting i\og even zoveel malen te scoren. De thuis club kon de eer redden, maar daar bleef het dan ook bij. Eindstand Veel zwak geboren babies, die aan 'het einde van de oorlog stier ven, hadden waarschijnlijk gered kunnen worden als men hun de moedermelk, die de eigen moe ders niet hadden, toch zou heb ben kunnen verschaffen. In de kinderkliniek van Prof. v. Creveld in Amsterdam wist men dit heel goed; maar wetenschap baat weinig als de middelen ont breken om die wetenschap toe te passen. Deze stand van zaken be vredigde echter een chemicus werkzaam in het laboratorium van de kinderkliniek tevens verbon den aa,p het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst v. h. Nederlandse Roode Kruis -aller minst. Kon men moedermelk maar verduurzamen zoals koemelk. Maar dan moesten er niet alleen alle voedende bestanddelen in be waard blijven, doch ook de be schermende, die een baby behoe den voor infectie. De jonge we tenschapsman Dr. G. G. A. Mas- tenboek kwam op de gedachte om moedermelk te drogen op dezelfde wijze als men dit met bloedplasma doet. Hij nam proeven en tenslotte ge lukte het hem om aan de moeder melk bii lage temperatuur het vocht te onttrekken zodat de vaste stof overbleef. Prof. v. Creveld gebruikte in zijn kliniek de eerste resultaten en met succes. Nu restte nog het probleem om wat in het klein gelukt was in het groot uit te voeren. Het voorstel van de leek, een grote hoeveelheid materiaal te nemen, klinkt eenvou dig, maar houdt juist veel moei lijkheden in. Dat groter quantum kan niet betrokken worden van een moeder in een ziekenhuis, waar dille hygiënische voorzorgen genomen zijn en alle medische 61. De voor het tweede eltal in gelaste thuiswedstrijd tegen Bra- kel 2 is door 'hen op onfortuinlijke wijze met 21 verloren. Zoals te verwachten was verloren ook de reserves te Well van het le elf tal aldaar en wel met 30. A.s. Zaterdag om 7 uur ontvangt Roda 1 het sterke, nog ongesla gen Koz. Boys 2 uit Werkendam. Te verwachten is dat dit een span nende partij zal worden, immers als Roda deze wedstrijd wint, ko men zij met 'de gasten gelijk bo ven aan de ranglijst. Het 2e elftal gaat naar Noad 2i te Wijk, waar oppassen de bood schap zal zijn, terwijl Roda 3 de gastheer van Hellpuw 2 zal zijn. Óver de uitslag van deze laatste wedstrijd valt weinig te voorspel len, daar deze reserveploegen el kaar voor de eerste maal ontmoe ten. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde „Sparta" met een door invallers verzwakt elftal, een uitwedstrijd tegen „Bra- kel 1" en verloor met 6—0. Sparta 2 behaalde een mooie 3'0 overwinning op Kerkwijk 1. Zaterdag a.s. speelt Sparta 1 om 5 uur thuis tegen Noad 1 uit Wijk. Sparta 2 speelt eveneens thuis en wel om 7 uur tegen het nog ongeslagen Wilhelmina uit Aalburg. JVEEN. De j.l. Zaterdag door de v.v. Achilles" gespeelde wedstrijden, hadden tot resultaat, dat het le won met 51 voor Schelluinen en het 2e elftal met 31 van Hellouw 2. A.s. Zaterdag gaat 'het eerste op bezoek bij Aalburg 2 en 'het tweede bij Wijk 3. WIJK EN AALBURG. NOAD 1 speelde j.l. Zaterdag 22 gelijk tegen Woudrichem 2. Het 2e won met 3-0 van Noor deloos 2 en 'het 3e speelde Dins- controle uitgeoefend kan worden. Men moet de hulp inroepen van moeders, die thuis van hun over vloed willen afstaan. Die zijn er genoeg, maar hierbij moeten zo talrijke hygiënische voorzorgen in acht genomen worden, dat er niet zonder meer over het gehele land mee begonnen kan worden. Een door de Moedermelkcentrale ont worpen pomp, waarmede de moe ders zelf de melk kunnen afkolven, wordt ter beschikking gesteld van de vrijwillige geefsters ondercon trole van wijkverpleegsters. Ste riele flesjes worden rondgebracht en élk ingekomen flesje wordt op bacteriën onderzocht na binnen komst op Jiet laboratorium. Het hiermede belaste personeel moet volkomen gezond zijn en onder hen mogen geen bacillendragers zijn. Hun kleding is gesteriliseerd; de arbeid geschiedt onder ultra violette stralen. Ieder risico, dat er ooit een ongeluk zou kunnen gebeuren, moet uitgesloten zijn. Dit alles is oorzaak dat de moe dermelkcentrale voorlopig alleen in Amsterdam functionneert. Wel biedt men van alle zijden het Rode Kruis verheugende hulp: moeders, de geneeskundige- en gezondheids diensten, het Groene, het Oranje- Groene en het Wit-Gele Kruis en de Bond van Nederlandse Melk- slijters, die hun ijskasten welwil lend ter beschikking hebben ge steld om de inzameling van de moedermelk te vergemakkelijken. Het streven van de moedermelk centrale van het Nederlandse Roo de Kruis de eerste en tot nu toe de enige op de wereld die de moedermelk lyophiel droogt is, haar onbeperkt houdbaar pro-s duct over het gehele land aan' alle babies, die fnoedermelk van node hebben, te verschaffen en zo mogelijk een voorraad te vor- jnen. De regels, volgens welke thans beslist wordt op .de aanvra- geh, zijn voorlopig nog gericht op de allerdringendste gevallen. vooT 'het tijdvak van 6 t.m. 19 Juni 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC. -121 Melk, 6 litter melk. 423 Melk, 7 liter melk. 426 Vlees, 100 gram vlees. 427 Vlees, 300 gram vlees. 428, 429 Boter, 250 gram botefr of margarine of 200 gram vet. 440 Algemeen, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 448 Algemeen, 1600 gram brood Geldig t.m. 12 Juni. 449 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 435 Reserve, 1200 gram brood. Geldig t.m. 12 Juni. 434, 437 Reserve, 500 gr. boter of margarine of 400 gr. vet. 438 Reserve, 400 gram brood. Geldig t.m. 12 Juni. BONKAARTEN KD, KE. 923 Melk, 12 liter melk. x 926, 927 Vlees, 100 gram vlees. 928 Boter, 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. 929 Boter, 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet. 946 Algemeen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 948 Algemeen, 400 gram brood. Geldig t.m. 12 Juni. 949 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 935 Reserve, 400 gram brood. Geldig t.m. 12 Juni. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH (bijz. arbeid- a.s. moeders en ziieken). Geldig zijn de bonnen van de strook G. Deze bonnen zijn 14 dagen gel dig. Op de B- en C-kaarten raken de bonnen 433 en 436 Reserve los van de kaart. Deze bonnen zullen nog worden aangewezen. Men beware deze dus zorgvuldig. Op Donderdag 10 Juni zullen op de A-, B-, C- en D-kaarten bonnen voor 400 gram brood méér wor den aangewezen dan deze week, zodat per veertien dagen in totaal op de A-kaarten 3600, op de B- kaarten 6000, op de C-kaarten 4400, op de D-kaarten 2000 en op de E-kaarten 8Q0 gram brood ver krijgbaar is op de gewone brood- bonnen. i Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 4 Juni worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 7 Juni a.s. mag wor den gekocht. VEILING VEEN. Aardappelen 1528, Aardbeien 1391 p. pond, Charlotten 912, Rabarber 69, Spinazie 2628. Groene Savoye kool 7, Peulen 1.08 tot 1.24, Bospeen II 2128, Dop erwten 82, Bloemkool 2455, Krop sla 45. dagavond een uitwedstrijd tegen Zuilichem 3 en verloor met 3-—-0. A.s. Zaterdag gaat het le naar Andel 1, het 2e speelt om 5 uur thuis tegen Aalst 2 en het 3e om 7 uur tegen Veen 2. A.s. Vrijdagavond ledenvergade ring van Noad, in de zaal van Duisterwinkel. Óp deze vergade ring zullen tevens de toegangskaar ten voor de wedstrijd Holland- Zweden verloot worden. WILHELMINA. Het 2e elftal behaalde j.l. Zaterdag een 62 overwinning op Zuilichem I. Het vierde verloor met 31 van Bra- kel 3 en de junioren brachten de NO AD-junioren een 80 ne derlaag toe. De wedstrijd voor het derde werd uitgesteld. A-S- Zaterdag speelt het e(erste thuis .t^gen Haarsteeg 1 een vriendschappelijke wedstrijd. Aan vang 7 uur. Het vierde speelt om 5 uur thuis tegen Kerkwijk 2. Het 'tweede en derde spelen uit resp. tegen Veen 1 en Andel 2.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2