Plaatselijk Nieuws Gemeenteraadsverslag TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Hoosden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Losse Nummers steeds voorradig r behorende bij het No. 6572 DONDERDAG 3 JUNI 1948 HEUSDEN. Voor het pers-, damkarrpf- oenschap van Noordbrabant voor- wedstrijd deed het de Heusdense deelnemer A. Nieuwkoop Zondag j.l. minder goed door tegen de zwakste deelnemer Beenhakkers slechts remise te spelen. Niettemin is hh nog steeds ongeslagen en 'heeft met Noyons uit Breda en D. J. Jansen te Ginneken de beste kansen om in de finale te komen. Van deze groep zullen er n.l. drie in de finale worden geklasseerd. Onder grote belangstelling der leden werd Maandagavond in h,aar clublokaal „De Gouden Leeuw", een belangrijke ledenver gadering gehouden der Kon. Erk. Hengelsportvereen. „Heusden". De Voorzitter, de heer S. van Eeuwijk heette de leden welkom en bracht hulde voor haar grote opkomst. Mededeling werd gedaan van aanvraag van nieuwe leden en be sloten werd bij toetreding als lid f 10 inleggeld te heffen. De 'heer v. Laarhoven, bracht als afgevaardigde der gehouden algemene vergadering der A.H.B. op 23 Mei te Utrecht, verslag uit. Besloten werd tot deelname aan het concours te Tegelen op 11 Juli a.s. waarvoor zich, 32 leden opga ven. Het jaarlijks Koningsvissen is bepaald op 8 Aug. en werd be sloten hieraan een gezellige avond te verbinden. In overleg met de heer Inspec teur der Domeinen te Den Bosch werd overgegaan tot uitreiking der officiële legitimatiekaarten der ver gunningen voor het loop recht over de weilanden der Bergse Maas, dat thans verplichtend is gesteld. Hierdoor is een belangrijke stap gezet voor den bloei der Heusden se 'Hengelsportvereniging. Na de rondvraag sluiting. In gezamenlijk overleg der besturen der beide plaatselijke Middenstandsverenigingen alhier werd besloten een gezamenlijke al gemene ledenvergadering te doen plaats hebben op Dinsdag 8 Juni a.s. in hotel „Het Wapen van Am sterdam. Daar de agenja, welke aan alle leden zal worden toege zonden, belangrijke punten bevat, hopen de besturen op een flinke opkomst. AALBURG. Zaterdag 5 Juni zal de Kies vereniging der S. G. P. des avonds een vergadering houden, om te trachten een studieclub op te rich ten. Tot dat doel zal de heer Boschaert uit Sprang- Capelle deze avond doel en werking der studie club uiteenzetten. DRONGELEN. Als men bij de buren een koffiepraatje gaat houden en men komt dan weer thuis, kan men soms voor aardige verrassingen komen te staan. Dit ondervond mej. S. M. K. wee jorige geitjes vonden het in de miuffe stal niet prettig! en gingen eens in de woonkamer kyV ken. Ze trokken aan het tafel kleed met de gievolgen dat sui kerpot, melkkan, enz. in scherven veranderden. De gbrdijnen voor het raam hadden schijnbaar meer houvast, want hier bleef het bij een paar uitglevreten hoeken. Ook werden de bloempotjes niet ont zien en werden, zeker omdat ze geen grassprietje konden vinden, kaalglevreten. Verder zijn ze aan het krijlgiertje spelen gegaan op de divan en de tafel. Ook hadden ze geen luiers aan met de gevolgen van dien dat de krenten op .tafel, divan en de vloer verspreid lageh. Toen ze dan ook thuis kwam, ging ze met de bezemsteel het tweetal, zich van gieen kwaad bewust, te lijf. Verder kwam ze tot de ontdek king! ,dat de Duitsers wel een gro te bende hadden gemaakt, maar de jonge diertjies niet minder. Ze is nog op zoek gegaan of ze soms nog een suikerbon of textiel punten achter hadden gelaten, maar neen hoor, daarom is ze maar weer aan het werk glegaan. EETHEN. Herhaalde malen komt het nog) ivoor, dat er munitie wordt gjevonden. Tot i6p: heden komt de mijnenopruimingsdienst dit gevaar lijke gloed je bergen. Dit is ook weer jgieschied in de afgelopen week. Ditmaal was er een mijn bij, die zeer scherp geladen lag. Om dat ze niet yjervoerd kon wiorden is ze onder water tot ontploffing gebracht en veroorzaakte nog een krater van 3 meter middellijn. Blijf het 'igjoede voioirbeeld vol- glen en meldt het als je wat vindt, maar vooral, blijf er af. GIESSEN. In de op 25 Mei gehouden ledenvergadering van de Oranje vereniging werd besloten op Za terdag 28 Aug. een Oranjefeest te houden. HEESBEEN. Donderdag de 27e Mei ver gaderde de' C.B.T.B. in de school alhier. Om 8 uur opende devoorz. de heer A. de Graaff de vergade- dering, las Ps. 100 en ging voor in gebed. Aanwezig 16 leden. De reis die dit jaar naar Zuid- Limburg zal gaan, werd vastge steld op 22 Juli. Zij, die de reis mee willen ma ken, kunnen zich hiervoor opge ven bij de voorzitter voor 12 Juni. Besloten werd om op 17 Juni weer te vergaderen. LAND VAN ALTENA. Nog! steeds wachten velen in de Maasdorpen op aansluiting aan de drinkwaterleidinjgl Het hoofd'buizennet is overal gie- reed, doch de watertoren te Almi- kerk functionneert nogl niet. Wel nadert hij zijn voltooiing'. Zodra hij in dienst glesteld is, zal •ook' de druk op het water veorm-eerdet ren. Thans komt het voor, dat zij, die reeds aangesloten zijn, op ver schillende tijden in de- week zon der water zitten. WIJK. De lezers van de Bibliotheek der Ned. Herv. Jeugdverenigin gen worden er op attent gemaakt, dat zij hedenavond 3 Juni de nog in hun bezit zijnde leesboeken moe ten inleveren. WELL. De muziekvereen. „O.B.K." hoopt op 5 Juni a.s. deel te ne men aan het festival te Ammer- zoden. Vergadering van de raad der ge meente BRAKEL. 1 Voorzitter: Ed.Achtb. Heer W. J. Pos. Afwezig de heren L. v. Dalen en C. v. Tuijl. De Voorzitter opent de verga dering waarna deze het gebeds formulier voorleest. De notulen der vorige verga dering worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken Van de geitenbokvereen. is be richt ingekomen, dat deze vereni ging wordt voortgezet en dat in het najaar een bok ter dekking zal worden gesteld. Op een verzoek van het bestuur van de Vereen. Centraal Pr oef- tuinbedrijf voor Gorinchem en Om streken om een jaarlijkse subsidie van f50,wordt afwijzend be schikt. Besloten wordt met de gestel de voorwaarden van Ged. St. ac- coord te gaan betreffende de aan leg van de weg Meidijk-Andelse afsluitdijk en de weg Brakel-Poe- deroijen. Eveneens wordt besloten in be ginsel 10 pCt. bij te dragen in de kosten van het definitief herstel van 'het dak der Ned. Herv. Kerk. Op een schrijven van Ged. St., houdende mededeling van de in stelling van een Verplegingsfonds geesteszieken wordt goedgunstig beschikt. Tegen betaling door de gemeente van een jaarlijkse premie per inwoner welke door Ged. St. wordt vastgesteld kunnen armlasti ge krankzinnigen verpleegd wor den in gestichten. Van het Hoofd der O. L. school is een verzoek ingekomen om de verouderde rekenmethode aan de ze school door een nieuwe te doen vervangen. Hieraan hecht de raad haar algemene goedkeuring. Besloten wordt verder om de lo pende geldleningen bij de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te converteren tegen een la ger rentepercentage waarna enige pensioengrondslagen worden vast gesteld. De wedde van de schoon maakster van het gemeentehuis wordt met f 50.per jaar ver hoogd, terwijl aan Mej. M. v.id. Bosch, onderwijzeres aan de O. L. school» op diens verzoek met ingang van 1 Sept. 1048 eervol ontslag wordt verleend wegens'hu welijk. De begroting voor het dienst jaar 1947 wordt gewijzigd waarna de schadevergoeding aan pachters van het perceel sectie A No. 3211 wordt vastgesteld. Voor bewoning van de dubbele arbeiderswoning wordt aangewe zen 'het gezin van A. Grandia en M. Vervoorn. Voorts wordt nog besloten de woningen van G. R. v. d. Linden en G. v. d. Linden te verbeteren, volgens rijksregeling alsmede het aangaan van een kasgeldlening, om deze later in een vaste lening om te zetten voor de particuliere 'wo ningbouw. Evenees wordt beslo ten de sloot achter H. Versteeg t.m. J. Duijzer van de Polder over te nemen. Met alg. st. wordt na een kor tie discussie besloten niet tot herin deling van de Bommelerwaard over te gaan daar hieruit gfëen enkel voordeel voor de gemeente Brakel kan voortvloeien. De 'heer Ermstrang vraag naar de nieuwe begraafplaats. De Voorzitter zegt een en an der op 'het plan-bureau bespro ken te 'hebben en zegt, dat he'tl plan thans ter goedkeuring naar de Griffie is gezonden. Spreker heeft reeds op spoed aangedron gen. De 'heer Vervoorn vindt het thans een onaangename toestand met de tegenwoordige begraaf plaats. De heer Ermstrang vraagt naar de Commissie Prijsbeheersing. De Voorzitter zegt dat de stuk ken reeds aan de heer de Stigter verzonden zijn. De heer Ermstrang zegt, dat de sloot bij C. Salm thans vol vuil ligt en, dat op die sloot alles uitloopt. De Voorzitter zal 'het Bouwtoe zicht op een en ander attenderen. De 'heei Ermstrang zegt,, dat de kwestie met Me Geitenfokvereni- ging nu toch opgelost moet wor den. De Voorzitter zou voor 1 Sept. een oplossing willen zien. De 'heer v. Dam zegt, dat de Geitenfokvereniging een dezer da gen een vergadering heeft gehou- van Ons Vrije Nederland 40 ct, Het Kompas 2Vj2 Okido«.25 Okidoki25 Kroniek van de Week. 30 Panorama30 enz. enz. in den Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN den en, dat er thans ernstige plan nen bestaan om een oplossing se brengen. De heer Vervoorn zegt, dat de sloot bii de z.g. Kikvors vol vuil en rommel ligt. De Voorzitter zegt, dat v; Wijk, van wie de sloot is, indertijd de belofte heeft gedaan de sloot he lemaal dicht te zullen maken en geeft toe, dat het thans een vuile boel is. Spr. zal v. Wijk echter op een ander wijzen. De 'heer Vervoorn zegt, dat er van de kerktoren steeds stenen vallen en dat dit gevaar kan op leveren voor diegenen die langs de toren heen moeten. De Voorzitter zegt, dat 'hij zo spoedig mogelijk opdracht zal ge ven bedoelde losse stenen van de toren te doen laten verwijderen. De heer Duijzer vraagt of men ook nu de huur van de arbeiders woningen niet moet vast stellen. De Voorzitter zegt, dat dit *het Rijk moet doen. De 'heer Duijzer vraagt of er van de vleeskeuringsdienst nog geen bericht is ingekomen. De Voorzitter zegt dat 'hiervan nog niets is ingekomen. Door Kerkwijk is wel een regeling ont worpen voor keuringen van huis slachtingen in het najaar a.s. waardoor het nadelig saldo van de dienst zal worden opgeheven. Steeds zijn er nog besprekingen gaande over de samenvoeging van één vleeskeuringskring. Hierna sluiting met dankgebed. Vergadering van de raad der ge meente NEDERHEMERT op Donderdag 27 Mei des nam. 2.30 uur. - Voorzitter Ed.Achtb. Heer C. v. Ommeren. Secretaris: WelEd. Heer v. d. Kolk. Afwezig de heer de Gaaij. De Voorzitter opent met het for muliergebed. De Secretaris leest de notulen die worden vastgesteld. Ingekomen stukken Schrijven van Ged. St. waarin de gemeente wordt medegedeeld, dat alles moet worden gedaan om een sluitende begroting te krijgen en dat bij nieuwe uitgavendi e niet verplichtend zijn, nauwlettend moet worden nagegaan, of de inkomsten van de gemeente, deze nieuwe uit gaaf kunnen dragen. De Voorzitter merkt op, dat dit schrijven wel voor kennisgeving kan worden aangenomen, doch dat er in de toekomst rekening mede gehouden zal moeten worden. f Schrijven Ged. St. over herinde ling van de Bommelerwaard en verzoek om voor 1 Juni 'hierover bericht in te zenden. Bii dit schriP ven is een rapport ingediend, op gemaakt door de Stichting voor Welvaart in de Bommelerwaard, waarin wordt gezegd dat de Bom melerwaard omvattende 13 ge meenten, meest klein van zielen tal en met weinig groeikracht, nog niet overal waterveij is. Alleen Zaltbommel en Maasdriel tellen meer dan 4000 inwoners. Alleen intercommunale samenwer king kan verbetering brengen en daarvoor is het nodig grotere en levenskrachtige gemeenten te

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5