- ALLEEN DAT IS VIM W. P. VAN DER ZALM „Elvehoe" VIM REINIGT ALLES HET VEILIGST! Zoekt U een' prima Naaimachine B. VIVEEN Een Thilot Handzaaimachine No. 3 Rugsproeiers en Onderdelen Een beetje VIM en wateren wèg is 't vuil,-snel en zeker! En vooral veilig! VIM bestaat uit microscopisch fijne deeltjes, eJk omhuld door een actief schuimlaagje. Daardoor kan VIM niet krassen, spaért het huis en huisraad! Vraag dus steeds om VIM en laat U nooit iets anders geven! -r"-L - - V0OR HIT «flHlCIHOf **UVIH fN ROlU»Tl" VA* VAATWMK.MtlS'* *U<tfN«tftfl, VlO»*'* "OUTRiu, 'T SCHUIMT EN" KAN NIET KRASSEN len te komen. De raad 'hecht hier aan zijn goedkeuring. De heer v. Kooten heeft be merkt dat de speeltuin op het „Eiland" ook des Zondags ge opend is. Hij voelt zich verplicht zich daartegen te verzetten. T)e Zondag dient rustdag te blijven. De speeltuin is een aantrekkings- punt voor de jeugd en geeft aan leiding tot ongepaste dingen. Hij zou dan ook voor willen stellen, deze speeltuin Zondags te sluiten. De Voorz. zegt dat deze kwestie indertijd in de raad besproken is en men toen heeft besloten dat de speeltuin ook des Zondags ge opend mocht zijn als er geen mu ziek bii werd gemaakt. De heer v. Kooten merkt op, dat als men het in Arnhem beter weet, dat dan ook de verantwoor ding daar rust. Met algemene stemmen wordt hierop besloten de speeltuin des Zondags gesloten te houden. De heer Slegh vraagt of er ook al wordt uitgezien naar bouw grond. De Voorzitter antwoordt ont kennend. Particulieren, die willen gaan bouwen, hebben zelf grond en men zit nog steeds met het! uitbreidingsplan. De gemeente kan op 't ogenblik maar niet willekeu rig grond gaan kopen. De heer Slegh zou dan spoed willen betrachten met het uitbrei dingsplan. De Voorzitter zegt, dat dit ge beurd, nogmaals zal op spoed wor den aangedrongen. Voor dit jaar 'heeft de gemeente evenwel geen bouwvolume toegewezen gekregen en kan er dus niet gebouwd wor den. De heer v. d. Werken zou door middel van de fabrikanten wonin gen gebouwd zien te krijgen. De Voorzitter zal dit bespreken. De heer Slegh heeft nog niets gemerkt van de penningen voor de honden. De Voorzitter zegt dat deze ko men, zodra de nieuwe verordening van kracht is geworden. De vergadering wordt hierop ge sloten. Vergadering van de raad der ge meente WERKENDAM op Vrij dag 28 Mei. Voorzifter: Ed.Achtb. Heer J. de Bruyne. Secretaris: de WelEd. Heer J. A. Timmermans. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met het uitspreken van 'het ambtsgebed. De notulen der drie voorgaande vergaderingen worden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken tref fen we aan een goedkeuring van de ontruimingstermijn van een wo- ping in de Keizerstraat No. 36 te verlengen tot 1 Jan. 1949. Een verzoek van de Fok- en Controlevereniging alhier, om sub sidie waarop afwijzend wordt be-; schikt. Een4 verzoek van de gemeente Dordrecht om subsidie voor de leerling A. C. v. Druneh, die de Machinistencursus bezoekt. Wordt alzo besloten. Een verzoek van tandarts de Haas uit Vrijhoeve-Capelle, om subsidie voor een in het leven te roepen tandverzorgingsinstelling voor schoolkinderen. De subsidie wordt gevraagd aan de gemeente, Groene Kruis en ouders der leer lingen. De Voorzitter stelt voor dit ver zoek tot nader aan te houden daar dit bij het Rijk in onderzoek is. v. Oord. Met de subsidie van de ouders ben ik het niet eens, daar de arbeiders een vrije tand heelkundige behandeling hebben. Voorzitter. Dit punt is ook bij B. en W. ter sprake' gekomen. AF les is nog te vaag om e'r een re geling van te ontwerpen. Wordt alzo besloten. Een verzoek van de Besturen bond wegens het ontstellend groei- Wij hebben vrijwel geregeld Nieuwe en Gebruikte Hand- en Trapnaaimachines in voorraad, alles met garantie en tegen vastgestelde prijzen. Ook voor reparatie is ons adres het juiste. Zendt briefkaart en wij komen U be zoeken. Erkend Naaimachinehandelaar en Reparateur Hoogstraat 44 WOUDRICHEM geschikt voor alle zaden Prima gesmede schoffels zelf scherpend Baby Bedkruikjes Pracht Tafelmessen Ook weer voorradig Hiermede berichten wij aan de veehouders in het land van Altena, dat wij de verkoop ter hand hebben genomen van de bekende WEIDE-AFRASTERINGSAPPARATEN Wij hebben een monsterapparaat in voor raad, dat bij ons te bezichtigen is Levering van deze apparaten kan op zeer korte termijn geschieden. Levering en plaatsing onder volle garantie. TECHNISCH BUREAU „EL GO" EETHEN ende cijfer van t.b.c. om te komen tot een massale doorlichting van de gehele bevolking. B. en W. stellen voor dit aan te: houden tot een nadere bestude ring. Zij veronderstellen dat dit verzoek is gekomen naar aanlei ding van een bericht in de pers, dat in een gemeente in Noordbra bant, die doorlichting heeft plaats gehad. v. Oord. Toch is het noodzake lijk dat hieraan gewerkt wordt. Ik heb arbeiders gesproken, die zelf de onkosten willen betalen. Voorzitter. Dan is er ook niets wat lien fegen' behoeft te houden. Wethoudër Ippel. De veronder stelling dat dit verzoek is geko men naar aanleiding van die ge meente in Noordbrabant, is niet juist, doch dat het N.V.V. vorig jaar reeds f 1000 'heeft besteedt aan kosten daarvoor in onze ge meente, dat is de oorzaak van dit adres. Kornet. Doelt dit op een ver plicht onderzoek. Voorzitter. Neen, zo ver zijn we nog niet, het gaat ter bescherming van de volksgezondheid. Wordt besloten tot nadere be studering. Een circulaire van de Minister van Binnenl. Zaken, dat aan de lagere gesalieerde ambtenaren de; pensioensbijdrage is verlaagd van 472 tot 2 pCt. B. en W. vragen machtiging om dezelfde financiële regeling^ bij gem.-ambtenaren toe te passen als bij de Rijksambtena ren. Alzo wordt besloten. De regering stelt geld beschik baar voor woningsplitsing en wo ningverbetering. J^ij nadere kennis name hiervan heeft dit een verge lijking met een kindje met een lam handje. Voor de gemeente Werkendam zou de premie komen op plm. f 800. Er is bekend van een split- singsgeval alhier, dat f 1000 en zelfs f7000 moet kosten. Boven dien zijn de eisen zo gesteld dat in 11 gemeenten van het Land van Altena slechts 3 splitsings- of 5 verbeteringsgevallen daarvoor in aanmerking komen. B. en W. wordt machtiging ver leend wanneer er verbeteringen zijn aan te brengen dit te doen, het c red iet daarvoor wordt be schikbaar gesteld. De raad hecht zijn goedkeuring aan het herstellen van de Veer- stijger a. d. Werkendamse kant. Dit werk is opgedragen aan de fa. v. Loon voor f 3135. Een ontwerpregeling wordt goedgekeurd voor toekenning van een teigemoetkoming aan ambte naren in de kosten verbonden aan de studie voor vakepcameins tot een bedrag van drie vierde van de cursus en reiskosten en voor niet- kostwinners de helft. Hierbij zal de ambtenaar de ver plichting worden opgelegd, dat wanneer hij binnen 2 jaar vertrekt deze toekenning moet terugbeta len. Voor de komende verkiezingen worden benoemd om .zitting te hebben in stembureau E W. G. de Waard, voorzitter; J. C. Visser en C. v. d. Wiel, leden.. Plaats vervangers: J. A. Timmermans, J. Cornet, A. Wijnja en S. Kui per. Stembureau II: C. Ippel, voor zitter, T. de Klerk en D. A. Brie- nen, leden. Plaatsvervangers: W. A. de Klerk, T. G. v. Oord, G. Kornet en A. v. Houwelingen. Wordt besloten, de veerman Heistek voor het jaar 1917 een gratificatie te verstrekken van f 350, op grond van de lange vorst periode 1946-1947, waardoor de veerboot niet kon varen. Aan de orde komt een ontwerp overeenkomst tussen rijk en de gemeente Werkendam betreffende de aanle'g van een nieuwe haven. J. C. Visser vraagt of het afwijkt van het concept dat wij destijds gehad hebben. Voorzitter. In hoofdzaken niet. Er zijn echter wel kleine wijzigin gen aangebracht, die slechts tot voordeel zijn onzer gemeente. v. Oord vraagt nadere inlichtin gen omtrent het artikel dat aan geeft dat bij ijsgang en storm, de schippers vrij zijn van betalen van havengeld. Voorzitter. Wie zal dat anders doen dan de havenmeester. G. Kornet. Er zijn kleine scheep jes, die met een gering briesje wind moeten vluchten, terwijl de grotere schepen dan nog rustig kunnen varen, zodat dit niet voor uit te zeggen valt. Hierna gaat de raad accoord met de overeenkomst. De Voorzitter wenst de raad en de gehele bevolking geluk met dit bereikte resultaat. Dit zal blijken een groot belang te zijn voor de gehele bevolking van Werkendam. Bij deze haven komt plm. 20 ha industrieterrein waarvoor nu reeds de aanvragen bij de gemeente be ginnen binnen te komen voor dat terrein. Voor de varende bevol king zal déze haven van zeergroot nut blijken te zijn. l J. C. Visser zegt dat de schip pers tussen het Plein en de Schuts- sluis niet meer bij de wal kunnen komen met hun schip, Spr. vraagt of dat niet uitgediept kan worden. Voorzitter. We zullen de zaak onderzoeken. G. Kornet. Dat is het bezwaar dat er niets meer aan gedaan wordt. J. C. Visser. Dit moet men niet; opnemen om "het dempen tegen te gaan. Vermoedelijk zal dit toch niet zo gauw gebeuren. Doch het is nu lastig voor de schippers. Voorzitter. De Centr. Dienst is nog steeds bezig met onderzoek voor demping. D. A. Brienen wijst er op, dat de sloot tussen Mijnlief en pasto rieterrein nagenoeg dicht is en wanneer slager v. d. Steenhoven, weer gaat slachten, het vuil door de riolering niet zal kunnen weg-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7