-voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws .ftllflEfl CONCERT UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6574 MAANDAG 10 JUNI 1948 VAN ALT^NA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Dinsdagavond hielden de R. K. en Prot. Middenstan|dsvereni- gingjen in de achterzaal van hotel „Het Wapen van Amsterdam", eien !g|ecom!bineer de ledenvergadering De Voorzitter van de Prot. Kies- vjérenigfingl die deze avond de liei- dinjgl zou, hebben, kon door per soonlijke omstandigheden eerst laat op de vergadering! aanwezig zijn, zodat de heer A. Verschuur, voor zitter van de R.K. Middens tands- verenigjing, de leiding nam. Na een woord vaij welkom, lezing! der notulen en mededeling! van een paar berichten van ver hindering' kwam het voorstel aan de orde voor het houden van een Fancy fair. De Voorzitter lichtte toe, dat de beide middenstandsJviereniigiin- gen in een bestuursvergadering hadden besloten poigjinglen in het werk te giaan stellen, om het vol gend jaar een Middenstandsten toonstelling! te organiseren. Voor bestrijding,' van de eer site kosten wil men in October a.s. een fancy- fair houden. 1 De leden, waarvan er een 30- tal aanwezig was, verleenden hier- aan hun toestemming! en beloofden hun volledige medewerking. Hierna kwam aan de orde het voorstel voor het houden van een etalaglewedstrijd van 31 Augustus tot 6 September. Bij dit punt rust te de leiding in handen van de Jieer C. Kuijsten, voorzitter van de Prot. Middenstandsvereniging1. Die leden waren van oordeel, dat de organisatie van een derge lijke wedstrijd overglelaten behoor de te worden aan de Oranjevierieni- gingi, aangezien deze wedstrijd een onderdeel vormt van de jubile urn en Kroninjglsf ees ten Nog werd even in het kort de te houden tentoonstelling ter spra ke gebracht en werd besloten de ze zo mogelijk in bet voorjaar van 1949 te houden. Bij de rondvraag werd bel enigie zaken vah ondergeschikt b langl, ook' de kwestie van de jacht haven aangesneden, waarin voor Heusden een zeer groot belang wordt gezien. Algemeen werd dan ook 'betreurd, dat de plannen jzo groots waren opglezet, dat ervoor Heusden niet aan te denken valt. Besproken Werd een eenvoudiger plan en er werd besloten alles in het werk te stellen, om dit alsnog er door te krijgen. In een gecom bineerde vergadering van de be sturen der verenigingen Heusdens Belang en Middenstandsverenlg|in- der de ogen worden gezien, gbn ,zal deze kwestie alsnog pn- Hierna volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. De collecte voor de Natio nale Reclassering'sdag, vorige week in onze gemeente gehouden, heeft in totaal opgebracht f65.05. Aan onze collectanten, die dit mooie bedrag bijeenbrachten, har telijk dank, evenals aan de ge vers. Jammer, dat er nog steeds men sen zijn, die ondanks voorlichting per radio en krant, niet het doel' van de reclassering bekend is. Zij geven niets, omdat volgens hun zeggen het geld gebruikt wordt voor dronkaards Over de verschillende Wijken was de opbrengst als volgt Oudh. f4.06, Herpt f12.56, He- dikhuizen f6.965, Heusden f41.465 (N f12.46, W f 10.675 Z f9.82, O f8.51). AALBURG. Met de bestrating1 der wie- iglen alhier is men thans gereed giekomen en het mioet gezegd wor den, het is een ware uitkomst, daar men thans in de winter van de modder en des zomers van het stof bevrijd is. De wégien zijn thans voor alle verkeer weer open- iglesteld behalve de Lange Steeg, die nolg! voor het verkeer van alle voertuigen gesloten is. De studievereniging! der S. G.P. hoopt Maandagavond 14. Ju ni a.s. te vergaderen in het kerk gebouw der Ger. Gem., om ais het miogelijk is een bestuur te kiezen. Als spreker zal optreden de heer Boschaert uit Sprahgi-Ca- pelle. Wij! wekken allle jongis men sen op, om deze vergadering bij1 te wonen. AALST. De fanfare „Prins Hendrik" nam Zaterdag! 5 Juni deel aan het festival te Ammer zoden. Die v.v. Roda kwam Maan dagavond j.l. in algemene leden vergadering! bijeen in café v. Dijk. Ruim de helft der leden zijn aan wezig als de voorzitter de ver gadering met een woord van wel kom opent. De secer. leest de no tulen der vOrigle bijeenkomst en igieeft een uitvoerig! jaarverslag de welke onder dank voor de samen steller worden goedgekeurd. Uit bet halfjaarlijks kasover zicht van de penningm. blijkt 'nvrij iglroot 'batig! saldo aanwezig, niette genstaande de posit materiaal voor terreinondierhoud nolg! steeds een vrij gtroot bedrag vergt en ook vermakelijkheidsbelasting1 op de entree's in deze gemeente 'is ïn- glevoerd. De aftr. bestuursleden worden met !g|rote meerderheid van stem men herkozen. In de elftalcom missie krijgen zitting de leden C. Vernooiji, H. Bouman en P. Baas. De controlecommissie wordt biij ac- clam. berk. De maandcontributie blijft ongewijzigd vastgesteld op f 1Tenslotte worden nog: een aantal' kaarten voor de interland wedstrijd Nederland-Zweden onder de leden verloot, waarna door en kele leden bij de rondvraag nog het woord gévoerd wordt en de voorz. tot sluiting overgaat. ANDEL. De Oranjevereniging alhier houdt Vrijdagavond half acht, een vergadering in de Chr. school al hier. Op het programma staan o.a. bestuursverkiezing en bespreking! eventuele feestelijkheden op de na tionale feestdag. De collecte die alhier ge houden is voor de Stichting 1940 -1945 heeft f212.opgebracht. De collecte voor het Herv. Consistoriefonds heeft ruim f 109 opgebracht. BESOYEN Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd, mej. Anspach te Dongen. GENDEREN. Op Woensdag! 17 Juni, des avonds te 7.15 uur, hoopt de N. C.V.B. gecombineerd met de Herv'. en Gerief. M.V. een vergiadering te houden; Zuster H. Sondoljsvan de Stichtingl „Veldwijk" te Erme- lo hoopt dan' een lezing te hou den. Deze vergadering wordt in het schooliglebtouw gehouden. De muziek'vier. „Excelsior" alhier hoopt pp 17 en 24 Juli een een festival te organiseren. Houdt Uw huid smetteloosxurven DOOS 40 g 75fi CAPELLE. Die pos tduivienvereni.ging! De Luchtvaart, hield j.l. Zondag! een Wedvlucht vanaf- Orleans met de volglende uitslag: H. van Kampen 1 J. de Meter 2, 11, 19, 20; Sjt. van Peer 3, 6, 15, 23 Adr. Kloot wijk 4P. Nieuwenhuizen 5, 8, 14; Fr. van Onzenoort 7, 9, 12), 18; H. Vos 10; J. van Doornik) 13, 17; H. Ver duin 16; W. Ver steeg! 21 en iML van Peer, 22. Eveneens werd eietn vlucht van af Quievrain gehouden, waarvan de uitslajgf is als vlolgtM. Verduin 1 M. van Peer 2, 4, 7!; Sit. vjain Peer 3, 10; B. Pols 5, 6, 9, 12!; Adr. Blom 8 en H. van Kampen 11, 13. 1 Zondag! e.k. wordt een vlucht georganiseerd vanaf St. Quintin. Weer keerde: een oorlogs- vrij willigler na een verblijf van ruim 2 jaar in de Oost ter plaatse te rug! en wel de soldaat J. van Bieek Wzn., die j.l. Maandag te Rotter dam van het troepentranspoirt- schip „Waterman" ontscheept werd. De ouderlijke woningi, waar de repatriërende natuurlijk een blij de begtroetingi wachtte, was feasr- telijk versierd, terwijl de: Nieuwie- vaart in feesttooi was, doordat van schier alle woningen de vlag wap- perde, als bewijs, dat "de buurt zich eveneens verheugde ovier de thuis komst van hun buurjongen. Aan het a.s. Zaterdag op de muziektent naast het gemeentehuis te Vrijh.-Capelle te geven avond concert door de Harmonie „Apol lo" uit Kaatsheuvel zal medewer king! worden verleend door die Mandolinevereniging „A Tempo". LAND VAN ALTENA. Door de besturen van de verscchillende Christ. Besturenioon- den uit het Land van Heusden en Altena, onderafd. van het C.N.V.. werd j.l. Zaterdag) in café J)e Lorm te Giessen een vergadering gehouden om te komen tot het organiseren van een Landdag. Op deze vergadering' was aanwezig die heer Bensen uit Eindhoven, C.N. V.-bestuurder voor het zuiden, wel ke de verschillende bezwaren hier aan v erbonden schetste. Door gro te overeenstemming van de aan wezigen werd besloten in de maand Aug. een Landdag te houden te Nieuwendijk. -De classis Alirikerk der Gerefkerken wordt gehouden 17 Juni a.s. te Almkerk. Op deze vergadering zal cand. Poelman, be- te géven door de „Heusdense Fan fare", afgéwisseid door zang van het „Heusdens Dubbel-Mannen- kwartet" op Zaterdag! 12 Juni a.s. op de Kiosk, Vismarkt, des avondjs om 8 uur. Programma Heusdense Fanfare 1Holland-Indië-mars, Willy Schoofcemeyer- 2 Irénée, Ouvért., A. Delbecq. 3. L Amour Filial, G. Gad enne Heusdens Dfubbel Mannenkwart. 4. IMijin Nederland. 5. Herfst. 6. Avondrust. 7. Lenteavond. 8. Droomland. Heusdense Fanfare 9. Sous; les Fillieuils, Ouvert., Canivez. 10. La Reine des Songés, Ouverture, G. Gadenne. 11. Favoriet, marsch, S. P. v. Leeuwen. Voor de eerste maal' zal as. Zaterdag! het Heusdens Dubbel' MannenkWartet op de kiosk zingen. Wij vxaigén de medewerking der Heusdense bérgeHji, tijdens de mu ziek, maar toch zeker tijdens de uitvoering van de zangnummers, om alle stilte in acht te nemien. (Ouders, waarschuwt vooral' de kinderen, opdat het concert in alle opzichten mogé slagen. roepen predikant te Andel, ge ëxamineerd worden. MEEUWEN. Tot afgevaardigden naar de classicale vergadering! te Almkerk wierden glefcozen als primus de he ren v'. Rijybergten en in 'tVeld, en als secundus de heer Vos. NIEUWENDIJK. A.s, Zaterdag! 12 Juni zal de afd'. Nieuwendijk van de Partijl van de Arbeid een bijeenkomst houden op het ij'sclubterrein al hier. 1 [Op de Zaterdag! j.l. gehou den vergadering van de Oranjever. Prinses Margiriet" te KiEe, werd tot voorzitter gekpzen in de plaats van de heer H. van Breugjel, die bedankte wegens drukke werk zaamheden, de heer S. W. van der Zouwen, in de plaats van de heer W. Ka sen, die ook bedankte, de heer J. van der Stelt Hz. Dsu G. Brouwer te Har- lin'gén, heeft voor het beroep naar de Geref. Keork alhier bedankt. ÏMéj. A. de Bruin, onderwij zeres aan de School met de Bijbel alhier, 'hoofd de Weled. Héér C. de Jager, is benoemd aan de Chr. school' te Utrecht. WIJK. Onze géachte predikant, Ds. H. Harkema, heeft een beroep ontvangén naar de Ned. Herv. 'kérk te Hoogeveen. WIJK EN AALBURG. De fanfare „Oefening en Uitspanning" alhier heeft het de laatste tijd druk. Ze nam deel aan de festivals te Haarsteeg en Nieuw- kuyk en gaf Maandagavond het sluitingsconcert op het festival, uit- (Harnamelis creme)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1