(en HOUTEN ROEIBOOT, Zwaar gegalv. Emmers WECKTHERMOMETERS MAANDMAEET Donderdag 17 Juni a.s. Aangeboden Koolplanten J. ZWART Douwetgberts THEE Wat is TENGOFIX een Rubber Teerproduct, in Michael's Ijzerhandel, Attentie Gemeenteraadsverslag Voor ieder bedrijf De juiste truck tropenzon gerijpt! I 33 33 irma TE KOOP: met kruisbodem Firma G. VAN DE WATER - Woudrichem Tevens Uw adres voor LOONMAAIEN en -FREZEN. Verder: alle Teerproducten. Waar verkrijgbaar? nnnzrzzuzr wijk en aalburg Wegens vacantie zal mijn zaak vanaf 21 Juni t./m. 23 Juni a.s. gesloten zijn. D. VAN BURGEL, Kapper, Almkerk Van V2 ton30 ton In diverse wielbases In diverse uitvoeringen Lage prijzen Vraagt inlichtingen Official dealer Gorinchem Telefoon 2747 J- Schreuders. Hoge Maasdijk 105a Wijk en Aalburg, Per stukf 3.50 zolang de voorraad strekt. Tevens een klein partijtje ontvangen. Rode-, Witte-, Groene- en Gele Savoije, Vroege Groene Spitse-, Spruiten-, Putjes- en Knollenplanten. Preiplanten. Tuinder Almkerk - D 80 Tel. 32 Onder de jrijke Stralen «fer HBjretCfCf» figgecr dè plantages, "waar_de:thee wordt gecultiveerd-en geplukt» JEnjhet fijnste, van die^ jplantages gaaf njfar! Ü.E., ohi! en melanges uit; jsamenr te] stellen, Adie. dar "bijzondere aroma dragen, waardoor Douwet Egberts thee altijd weer herkent! Tl het ideaal dekmiddel voor ijzere golfplaten en poreuze asbestcementplaten met scherfgaten. Zo juist ontvangen een klein partijtje Bruine en Blauwe Inmaakpotteil. Tevens voorradig SEIZEN, ZICHTEN en AARDAPPELROOIVORKEN. Vergadering van de raad der ge meente WOUDRIGHEM, op Woiensdag 9 Juni, des n,.m. 7.30 uur. Voorzitter: Edelaehtb. Heer 'Chr. van Rijswijk. Afwiezigi rmet kennisgeving wet houder Hartman. Opening! met het formulierge- bed. Die notulen worden na lezing vzastgesteld. Ingekomen stukken Eien aantal besluiten van Ged. Staten bot goedkeuring van vroe ger genomen raadsbesluiten, die alle voor kennisgeving worden aangenomen. Schrijven van Ged. Staten be trekking1 hebbende op de bezol diging van gemeente-ontvanger en ambtenaar van de Burgerl. Stand, waarin wordt aangedrongen voor deze ambtenaren, evenals dit voor het rijkspersoneel geschied een toe lage van 9 pet. te verstrekken. Op voorstel van B. en W. gaat de raad hiermede accoord. Nota van aanmerkingen op de gemeenterekening voor 194.5 B. en W. worden gemachtigd dezfe nota af be werken. De rekening wordt opnieuw ge wijzigd vastgesteld- Schrijven van de Inspecteur der Domeinen te Dordt over een stuk grond langs de Merwede, die de giemeente tot heden in huur had voor 21 gulden per jaar. De huur overeenkomst is ten einde, en thans wordt voorgsteld deze huur die thans f 30.per jaar moet bed ra gen voor 8 jaar te verlengen. De raad gaat hiermede accoord. Circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken, om evenals dit voor het rijkspersoneel is ge schied, de pensioensbijdrage van 41/3 pet. te verlaglen tot 2 pet. Ook hieraan hecht de raad ziijin goedkeuring'. Circulaire van de Minister van Wederopbouw, betreffende woning- splitsing' en woningverbetering, Hoewel hiervoor zich in de ge meente nog gben gegadigden heb ben aangemeld en hoe mooi de opzet ook lijkt en er weinig van terecht zal komen, stelt de raad B. en W. een blanco ere diet ter beschikking' om in geval zich aan vragen zouden voordoen, deze te kunnen afwerken. Verzoek van het Centraaf Proef- tuinbedrijf om een minimum sub sidie beschikbaar te wallen stel len van f 50. De Voorzitter deelt mede, dat, de gemeente tot heden een jaar lijkse subsidie verleend van f 10 per jaar. Aangezien van hoger hand wordt aangedrongen subsi- die's niet te verhogen en met het verlenen daarvan de uiterste zui nigheid te betrachten, kunnen B. en W, geen vrijmoedigheid vinden op het verzoek in te g!aan, het college zou het bij een bedrag van f 10.willen laten. De heer Spoor is van oordeel, dat het wel! op de weg der ge meente ligjt de subsidie te ver hogen, aangezien door meerdere ingezetenen profijt van de,zie proef tuin wordt getrokken. Hij vreest na de toelichting van de Voorzit ter ,dat een bedrag van f 50.niet door Ged. Staten zal worden goed gekeurd, niettemin zou hij de sub sidie toch willen verdubbelen en brengen op f 20. De heer Holster is hiet aange naam dat de gemeente jaarlijks een subsidie van f 10.heeft ver leend. Als hij echter niet vreesde, dat Ged. Staten een bedragi van f 50 niet zullen goedkeuren, zou hij het verzoek willen voorleggen, Niettemin zou hij toch de sudsi- die willen b r engen op f25. Er zijn spreker meerdere ge vallen bekend, dat ingezetenen van de proeftuin hebben geprofi teerd. Het ligt in de bedoeling! van het bestuur aan het bedrijf een- school voor fruitteelt te verbinden. Zijn zoon heeft 5 jaa,r lang een cursus in Geldermalsen g|evoligid. Het is hem bekend dat meerdere personen uit de gemeente niet kon den worden toegelaten, omdat er geen plaats meer was. Komt de school in Gorinchem tot stand, dan zouden zij die kunnen bezoe ken en zouden vermoedelijk meer deren met het oog! op de mindere kosten, daarvan gebruik kunnen maken. De Voorzitter merkt op, dat dit nog toekomstmuziek is. Was de school opgericht, dan zouden B. en W, zeer zekier met een ander voorstel zijn gekomen en zouden, naar hij! overtuigd is, hebben voor- glesteld, een subsidie per leerling te bepalen, zoals zulks ook voor andere inrichtingen op landbouw gebied geschied. Er wordt be weerd, dat het exploitatietekort veroorzaakt wordt door verplaat sing' van het bedrijf, omdat de gemeente het tegenwoordige ter rein nodigi heeft voor haar uit breidingsplan. In hoeverre dit juist is kan spr. niet beoordelen. De heer Hoster, die voor kort bestuurslid van het proefüuinbedrijf is geweest, zeglt dat de bewering dat de proeftuin verplaatst zou worden omdat de gemeente het terrein voor woningbouw nodig heeft, onjuist is. Deze moet worden verlegd, omdat het tegenwoordige terrein te klein is, in verband met uitbreiding voor fruitteelt. De ge meente Gorinchem heeft voorlo pig .dit terrein niet nodig. Voor lichting inzake fruitteelt is drin gend noodzakelijk. Het ligt in de bedoeling een paar H.A. boom gaard aan te leggen. De heer Kuijpers voelt meer voor een subsidie per leerling dan voor een vaste subsidie. De heer v. d. Wiel merkt iop, dat als het is Zoals de heer //olster zegt, waaraan hij niet twijfelt, de zaken wel iets anders komen te liggen. De heer Spoor wil na de toe lichting van de heer Holster zijn voorstel terugnemen en dat van de INTERNATIONAL F Gebr. Voorsluijs yW-St r --

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 3