voor het Land van Eeusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws AM UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6578 DONDERDAG 24 JUNI 1948 Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Die jongeheer H. Schimmel slaaglde voor het toelatingsexamen Gymnasium te 's Hertogenbosch. Hij glenoot zijn opleiding van de heer W. Knoop, Hoofd aer O. Lagjere school alhier. Op 29 Juni a.s. hoopt onze vroegere stadgenoot, de ZeerEerw. Heer Arn. Verhoeven, de dag! te herdenken, waarop hij 25 jaar ge leden rector werd van het Fra terhuis te Goirle. H|ijl werd.in 1893 alhier geboren en was 5 jaar ka pelaan te Asten. In 1923 werd hij tot rector benoemd. Zoals wij in het kort reeds meldden zulen Zondag' 27 .Juinj alhier" de jaarlijks terugkerende zeil wedstrijden worden glehouden, georganiseerd door de vier Zuide lijke watersportvereniglingende Vikingl uit den Bosch, de Amer van Geertruidenbeiigi, de Bergse Maas te Waalwijk en Neptunus uit den Bosch. Het wedstrijdcomité is samen gesteld uit bestuursleden van ge noemde verenigingen en staat on der leiding! van de voorzitter van „Viking". Het aantal deelnemers wordt ie der jaar groter, ditmaal zullen ook jachten uit het Noorden n.l. uit Amsterdam, Rotterdam', Dordt en Gorcum deelnemen. Ér worden meer dan 100 jachten verwacht en het is zelfs niet onmogelijk, dat ook uit Belglië jachten aan de wedstrijd zullen deelnemen. De salonboot Janihudi zal ge legenheid bieden om de wedstrijd mee te maken, terwijl vanaf de stadswal het aardige schouwspel zeer gloed is waar te nemen. Bij gunstig weer staat Heusden weer een druk bezoek te wachten. Des middags om 4 uur vindt in Hotel Concordia de prijsuit- reikdnJgi plaats. Dinsdagavond werd Heus den te ruim half negen opgeschrikt door het geloei van de sirene, als teken dat er in de gemeente brand was uitgebroken. Dit de v.rn. chi- choireifabriek stegen dikke rook wolken op. Onmiddellijk rukte de brandweer uit en wist spoedig! wa ter te gleven. Ook de'E.H.B.O. moest in actie komen, aangezien er in het gebouw ook slachtoffers bleken te zijn. De politie hield het toegestroomde publiek pp een vrij behoorlijke afstand. Gelukkig bleek alles, hoe echt het ook leek, slechts een oefening te zijn, waarover slechts weinigen van te voren "waren ingelicht. De oefening slaagde uitstekend en de sameiiwerking tussen bracidweer en E.H.B.O. liet niets te wensen over. De biljartver. D.E.S. alhier heeft een vriendschappelijke wed strijd gëspeeld tegen de biljart club gevestigd in het hotel-café restaurant Joris sen te Eerkei. De eindstand van deze zeer spannen de wedstrijd was 318356 ten voordele van Eersel. AALBURG. Voor de Ger. Gemeente al hier, hoopt heden Donderdagavond om zeven uur op te treden Ds. van Dam van Werkendam, terwijl Maandag 28 Juni, des avonds om zeven uur Ds. van den Berg uit Utrecht in djs Dienst des Woords hoopt voor te gaan. AALST. De fanfare „Prins Hendrik" nam Zaterdag! 19 Juni, onder lei ding van haar dirigent, de heer Joh. van Ber'kel uit Ammerzoden, deel aan het fedératief concours te Per nis en behaalde in de tweede afdeling een tweede prijs. Door de P.T..T is vanaf de telefooncentrale tie Zuilichem een kabel gelegd naar ons dor^, waar bij tegelijkertijd een twintigtal rtïeuwe aoonné's worden aange sloten. Dit betekent een belangb rijke verbetering voor het tele foonverkeer naar ons dorp, daar tot opi heden slechts twee boven grondse aansluitingen aanwezig wa ren. Alle abönné's komen pp het net Brakel en dragen daardoor het kengletal K ,4187 voor hun telefoonnummer. Ook naar het dorp Poederoijien wordt een ka bel igielegd, ziodat ook deze abön né's voortaan automatisch te "be reiken zullen zijn. AI met al een mooie verbetering! voor de bewo ners in deze dorpen. De jaarlijkse verhuring1 der zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk zal plaats hebben a.s'. Zaterdag: 26 Juni, des namiddags 2 uur in het kerkgebouw. ANDEL. Uit deze gemeente wordt naar de tentoonstelling „De Ne derlandse Vrouw" een tekenihglvan de igledenksteen aan de sluis, inge zonden. De alhier voor de Stichting 1940'45 glehouden collecte heef t f212opgjebracht. Zondag! 1.1. was voor de le den der Geref. Kerk alhier eien belangrijke, verheugende dag, om dat toen de beroepen predikant, cand. Poelman, zijn intrede - deed in zijn nieuwe gtemeente. Daar Prof. de Hartoglh, die aan vankelijk als bevestiger zou op treden, verhinderd was, werd cand. Poelman bevestigd door Ds. Ros van Sleeuwijk. Na zijn intrede des namiddags, werd de nieuwe predikant nog toegesproken door Ds. Ros, zijn plaatselijke college Ds. Klerkx, bet hoofd der school, de heer G. Vos en namens de kerkeraad door de heer W. Versteeg. De leerlingen van de hoog ste klassen der Chr. school alhier, zullen 8 Juli a.s. een plezierreisje maken naar Nijmegen, Arnhem enz. De lange zomerdagen zijn nu eenmaal het meest geschikt olm met verenigingen, scholen en cur sussen reizen te maken. Zo maak ten ook j.l. Vrijdag de jongens van de 4e klas der Landbouw school met <Je pas gediplomeerde leerlingen een excursie per tou ringcar naar Wageningen, waai' een bezoek gébracht werd aan het Rijksproefstation voor Zaadcontro le en de Plantenziektenkundigle. Dienst. Op de terugreis via Utrecht werd ook nog een ogenblik ver toefd bij de vele graven der oor logsslachtoffers op de Grebbeberg. Zo'n bezoek roept weer herinne ringen wakker aan de dagen van Mei 1940 pm kwart voor 11 reed de bus Andel binnen en keerden de excur- sisten per rijwiel naar hun diverse woonplaatsen huiswaarts. We hopen, dat zie thuis gloed geslapen hebben, ai zal het een korte nacht geweest zijin, waht het is in deze tijd van het jaar voor onze boerenjongens vroeg dag-. Hamamelis-crème. Betoverend mooi voor de huid. Doos 40 ct CAPELLE. Voor het diploma Coupeuse slaagde bij: het te Eindhoven ge houden .examen met lof, rhejCor- rie van Dam te Vrijh.-Capelle. De postduivenvereniging Die Luchtvaart hield met oude duiven een wedvlucht van Ghateauraux af, waarbij! de eerste duif pas Zondags avond 8.31.50 geconstateerd werd en de laatste prijswinnende duif Maandlagfnorgen 7.32.36. De prij zen werden behaald door P. Nieu- wenhuizen 1 M. van Peer 2, St- van Peer 3 H. Verduin 4J. van Doornik 5, 7 Adr. Klootwijk 6 W. Versteeg! 8, 12; Gebr. v. On- zenoort 9, 14; C. Broe'ks 10; C. van Tilborg 11 H. Vos 13, 17; Adr. Blom 15 en H. van Kampen 16. A.s. Zondag wordt gevlogen vanaf Pont St. Mjaxence. DUSSEN. !Op Zaterdag 26 Juni a.s. zal in het café van de heer A. B. J. Heessels: alhier de aanbe steding van het ban werk in de Dusse plaats vinden. A.s. Zaterdag wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de brandweer (afd. Dussen) en een elftal van de v.v'. Dussense Bo^ys. Dieze wedstrijd wordt giespeeid ten bate van ^Onze jongens in Indië", op het terrein van de Dussense Boys. Toen He heer W. Koops al hier een dezer dagen van het mel ken terugkeerde, geraakte hiji pp de Miolerikade met zijn emmer melk bekneld tussen het stuur, zo dat hijT in de Dusse terecht kwam. Door voorbijgangers werd hij weer op het droge gebracht. DRONGELEN. De heer R. v. d. Schans al hier is benoemd tot leraar aan de landbouwwinterschool te Hoofd dorp Haarlemmermeer EETHEN. De Contactcommissie voor de Stichting „De Nederl. Vrouw 18981948" brengt alle dames, die medewerkten aan de verzame ling der handtekeningen en geld bedragen en vooral ook de geef sters harteljjk dank voor de hulp èn steun die vrijwel algemeen in onze gemeente werd geboden. - De totaal bijgedragen som was f550.25, terwijl ongeveer 750 handtekeningén werden geplaatst. GENDEREN. Zaterdagavond ontstond een begin van brand bij de wed. P. Kramer. Door enkele voorbijgan gers werd dit opgemerkt. Daar er echter niemand thuis was, werden de ruiten ingeslagen en was men het vuur spoedig meester. De oorzaak was vermoedelijk een defect aan een petroleumstel. Op Dinsdag 29 Juni zal alhier inschrijving zijn voör een Consumptie-, Vis-, Ijs-, GebakH, Snoep- en Fruittenf voor het te houden festival op 17 en 24 Juli. uitgeschreven door de muziekver. alhier. v (Zie adv.) LAND VAN ALTENA. De Landbouwvoorlichtings- dienst heeft een bodemopnamie ge maakt van het Land van Heusden en Altena. Het lig|t nu in de be doeling) allerlei proeven te nemleln, om zodoende een gloed beeld te krijgen van de mogelijkheden, die deze bodem in zich sluit. Dit me de met het oog! op het intensiveren der bedrijven. Het onderhoudswerk aan de Bergjsche Maas, perc. I en III is tegten f32000 gegund aan de fa. J. v. d. El shout en de Bont te Raamsdonk. Die Rijkswaterstaat heeft het maken van he tonbanden vo o r de brug hiji Keizersveer gegund aan dé N.V. Betondak te Gorkum te gen f4.65 per M. NIEUWENDIJK. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd, de heter A. Vlieger te Middelburg en tot onderwijzeres mej. P. Vmg|e*rling te Goes. NIEUWENDIJK. De Chr. gem. zangvereni ging „Oefening Kweekt Kunst", directeur de heer J. de Graaf, hoopt 28 'Juli a.s. deel te nemen aan het concours te Putten. Men zal uitkomen in de afd. Uitmun tendheid. IMien zal uitkomen in de afd. U itmuntendheid Naar we vernemen zal de Chr. Besturenbond in het land van Heusden en Altena in Augustus» alhier een landdag organiseren. SPRANG. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, beeft een beroep ontvarigjen naar de Ned. Herv. kerk te Oud-Beijerland. A.s. Zaterdagavond zal in die Geref. Kerk alhier een bijeen komst worden glehouden, waarin als spreker zal optreden Mr. J. A. de Wilde van 's Gravenbage, oud-minister van Financiiën en lid van de Tweede Kamer. Toegang en debat vrij. Ds. G. van Dijk, emeritus predikant van de Ned. Herv. kerk, vroeger predikant hij de Ned. Herv. kerk alhier, is te Ommen overleden in de ouderdom van 88 jaar. SLEEUWIJK. Laagste inschrijver voor de bouw ener boerderij te Diussenwas C. F. van Wendel de Joode alhier, tegien f 36.200, aan wie het werk is opgledragen. Zaterdagavond zal de A.R. Kiesvereniging alhier een open- luchtsamenkomst houden, waarbij als sprekers zullen optreden Djs. Fokkema te Delft en Ds. Schaafs- ma te Ommen. De fanfare „Nooit Gedacht'uit Almkerk en de zang vereniging „Soli Deo Gloria" van Werkendam, het Geref. Zangkoor uit SleeuWijk zullen hun medewer king verlenen. (Zie adv.). rn

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1