voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6579 MAANDAG 28 JUNI 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Stichting Tentoonstelling ,,De Nederlandse Vrouw" 1898 1948, Op 2 September orgjaniseert de Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 18981948" een fieestehj- ke bijeenkomst op het Binnenhof te 's Gravenhagie. Hier aal de Ere voorzitster Prinses-Regjentes Ju li .ana bij: aanweaigj zijp. De bij eenkomst, die om 2 uur 's mid- dalg's begint, zal opgeluisterd wor den door 'koorzang! en volksdans, voorafgegaan door een défilé, waaraan vrouwen in klederdracht of feestrok kunnen deelnemen. Kosten van deelneming! zijn 25 ct. per persoon, entree vrij!. De en- trée-prijzen voor toeschouwers be- dragen f 1.50 en f 1.Laten vele vrouwen aan het défilé deelnemen. Zij moeten zich voor 15 Juli op- gleven aan het secretariaat, Ko ninginnegracht 12b, Den Haag. (Naam, a jres, plaats van herkomst, klederdracht of feestrok vermel den). Ver wacht wordt, dat vele vïOuwen deze feestvierin|g| door haar aanwezigheid luister bij! zul len zetten. De deelneemsters moeten om 11 uur aanwezig; zijd op het 'Binnen hof te 's Gravenhpge, ingang bij het Mau ritshuis. Er zal: eerst een repetitie wor den gehouden, waarna er gelegen heid is de meegebrachte boter hammen te gebruiken, terwijl; kof fie, thee of limonade te verkrij gen zullen zijn tegen de prijs van fo.25. Na afloop der feestelijkheid om circa 3.30 uur i.s er ruimschoots) tijd om de tentoonstelling! te be zoeken. 'Mpn kan Den Haag bereiken per trein of per autobus. De N.V. Transport 'Mij. v.h. Moerman en Robbers, Schoonderloostraat ,57 te Rotterdam (Wis bereid een tocht per bus voor u te orjglaniseren, waarbiji bezoek aan de tentoonstel ling! en een rit door de stad pp| het programma staat. |Mjen dient zich voor dit laatste gteval, hetgeen in alle opzichten is aan te bevelen, met b>ovenjg|e- noemde firma in verbinding! te stellen. Wiji raden busvervoer zeer aan. Voor degenen, die met treinen komen, bestaat glelegenheid voor het in bewaring 'geven van .jas sen, tassen, te.d. Zij', die per'auto bus komen, wordt aangeraden de bussen zelf voor dit doel te gle bruiken. De bussen kunnen dicht bij geparkeerd worden. HEUSDEN. De speldjesdag, ten bate van het Katholiek Thuisfront, bracht in onze gemeente f 30.02 op. Woensdag 23 dezer speelde het iste vijftal der biljartverenig. D.B.C. uit Dussen een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het istie vijftal van K.Ó.T- alhier, in het café van de heer A. Nooten. De uitslag was 253224 in het voordeel van K.O.T. In het verdere verloop der raadsvergadering van Vrijdag avond waarvan wij het eerste ge deelte nog in dit nummer opne men, werd het voorstel van de 4 r a ads leden ver wo rpen Het voorstel van de heer Lut- gert om Ir. v. d. Laan, de stede- bouwkundige, een nieuw plan te doen maken, voor een gedeelte lijke bebouwing van het terrein werd hierop met algemene stem men aangenomen. AALBURG. Donder dag 1 Juli hoopt des avonds om zeven utur voor de Ger. Gemeente alhier voor te gaan, Ds. v. d. Ketterij van Vlaardingen. ALMKERK. Bij; de gehouden onderhand se aanbestedinjg voor het bouwen van een pastorie der Herv. glem. alhier, waren de laajglste inschrij vers de heer G. den Bested (tim merwerk) en de heer W. van Straten (metselwerk) voor de som van f39700. Donderdag j.l. bracht de beroepen predikant bijl de Gerief. Kerk' alhier, Dis. Brink, een be zoek aan deze giemeente. Nadat pastorie enz. in ogenschouw wa|S genomen, werd door verschillende personen met Z.Eerw. in de Con sistoriekamer kennis iglemaakt. 'Met glrote dankbaarheid kan worden gemeld, dat door verschil lende Herv. gemeenten in Fries land reeds een flink1 bedrag; is bijeenglebracht, voor de bouw der Herv. kerk alhier. Wijl willen ho pen, dat nóg meerdere gemeenten idit voorbeeld zullen volgen, op^ dat de Herv. Gemeente spoedig! kan overgaan tot de bouw der kerk. ANDEL. (Het twee-jarig kind der fa milie v. A. alhier trok spelender wijs een in de schuur staande fiets omver, waardoor het onder dit vehikel geraakte. Het gevolg was, dat de kleine een been brak, zodat geneeskundige hulp dadelijk nodig was. DUSSEN. Voor de Stichting 1940 '45 werd alhier f 54.75 gecollec teerd. Aan de R.K. Huishoud- en industrieschool te 's Boschv slaag de voor Huishoudkundige, onze dorpsgenote mej. A. J. II. Simo: nis. Door het bedanken van mej. v. d. Oven als secretaresse der Chr. gem. zangvereniging „Ex celsior" alhier, wegens vertrek naar elders, werd in haar plaats gekozen tot secretaris, de heer P. Koops Lzn. LAND VAN ALTENA. Het erwtenplukken is op de akkers in het Land van Al tena in volle gang. Er worden aardige lonen verdiend, daar de plukkers 6 a 7 cent per kg ont vangen. MEEUWEN. Woensdag 30 Juni a.,s., zal de inschrijving plaats hebben voor Ijs-, Gebak-, Snoep- en Fruittent voor het te houden Concert op 10 Juli a.s. (Zie advertentie). NIEUWENDIJK. Woensdag 30 Juni is door de A.R. Kieskring 's Hertogen bosch, een openbare vergadering belegd in de Geref. Kerk alhier, waarbij als .spreker zal optreden Mr. G. van Baren, oud-burge meester van Delft, met het on derwerp: „Het roer moet om". Ds. I. Hamming zal een .slotwoord spreken. (Zie advert.). Het Kon. erk. fanfarecorps „Overwinning! na Strijd", directeur de heer O. Walraven, hoopt 30 Juli a.s. deel te nemen aan het concours te Montfoort. Men zal uitkomen in de afdeling! Uitmun tendheid. WIJK. Op Donderdag! 1 Juli a.s. hoopt de heer Joh. Bonman de dag te herdenken, dat hij; voor 2 5 jaar in dienst trad bij de firma Gebr. de Kok alhier. Het zal deze ij verigle en plichts getrouwe werker die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. VEEN. Dinsdag 6 Juli a.s. zal de Oranjever. „Prinses Margriet" in de school alhier een algemene le- denvergl. houden. (Zie adv.) De gem. zang ver. „Zang- lust" is voornemens op de a.s. Feestdag een volkszang te orga niseren, waaraan alle ingezetenen boven 16 jaar kunnen medewer ken. De repetities vangen aan Vrij dag 2 Juli te 7 uur in de school. Grote opkomst gewenst. Zie ook de advertentie in dit nummer. |Op 1 Juli zal alhier de School m.d. Bijbel worden ge opend. Woensdag 30 Juni d.a.v. heeft in dit verband een officiële bijeen komst plaats in de Ned. Herv. Kerk alhier, des n.m. 7.30 uur, waarbij verschillende sprekers het woord zullen voeren. Alle bplangs te 1 lenden zijn har telijk welkom, terwijl de zitplaatsen in het "kërkglebouw vrij zullen zijn. Dinsdag 22 Juni j.l. werd er in café de Waal alhier een vergladering gehouden met als on derwerp „Om het behoud van on ze Openbare school". Een twee tal sprekers Zette het doel en het karakter van het openbaar onder wijs uiteen en wekte de aaifwezd- gjen op dit onderwijs met kracht te s termen, opdat de openbare school niet alleen bewaard blijve, doch nog| meer moge uitgroeien. Aan de hand van het gesproke ne ontwikkelde zich een levendig debat, waariiit echter geen nieuwe glezichtspunten naar voren kwa men. Tengevolge van 't slechte weer was de belangstelling niet Iglroot. Tot ere voorzitter der gem. zangver. „Zanglust" Js met alge mene stemmen benoemd Dr. J. H. v. d. Loo, die deze benoeming heeft aanvaard. WIJK EN AALBURG. - Donderdag 24 Juni j.l. is de afd. Wijk en Aalburg van de Ned. Chr. Landarbeidersbond een feit geworden. Tot secretaris is benoemd M. van Bergeijk, Hoge Maasdijk A 33, terwijl M. Vos, Aalburgsestraat B 191 als penning meester zal fungeren. WOUDRICHEM. Zaterdagl 3 Juli a.s. houdt de Ned. Chr. Wandelsport Bond een nationale Bondswandeltocht, over afstanden van 15 en 25 K.Mi., te Woudrichem. Aan elke deelnemer die voor de eerste maal deelneemt, wordt het fraaie originele N.C.W.B. Ikruis verstrekt, terwijl zij die reeds meer malen aan een derg[el|ijke tocht heb ben deelgenomen, een cijfertje aan een lint, gleljk aan het aantal ke ren dat men heeft deelgenomen, ontvan|g|en. Groepen van minstens 12 perso nen ontvanglen een groepsprijs, ter wijl bovendien extraprijzen beschik baar zullen worden glesteld voor giroepen met de beste algemene indruk. Dje organisatie van deze tochten is opgfedragen aan de Chr. Jeugd ver. Oranje Garde alhier. Voor in lichtingen en inschlrijvingen wende men zich tot B. v. Herpen A 22 te Woudrichem of aan de start, Kazerne Woudrichem. WERKENDAM. De Rehobotschool alhier hoopt Maandag 5 Juli a.s. het 60-jarig bestaan der school plech tig te herdenken in de Noodkerk, waar alle belangstellenden van harte welkom zijn. De herden kingsrede zal worden gehouden door Prof. K. Dijk. Ook met de o ud-leerlingen zal dit jubileuai worden herdacht, waarover nog nadere mededelingen zullen vol gen. Naar aanleiding van dit jubi leum wordt een kinderfeest geor ganiseerd op Vrijdag 2 Juli a.,s. De kinderen zullen 's morgens een rondgang door het dorp maken. 'Op Vrijdag 2 Juli a.s. des avonds 8 uur zal in café Zwets een ledenvergadering der Oranje vereniging worden gehouden ter nadere vaststelling van de fees telijkheden ter gelegenheid van het gouden jubileum van H. M. de Koningin te houden op Donder dag 26 en Vrijdag 27 Aug. as. Voor de te houden optocht die zowel historisch als allegorisch zal zijn en waaraan tevens een reclame-optocht zal worden ver bonden, wordt reeds op deze ver gadering opgave van deelneming verwacht, met het oog op de ma ten van de costuums, Voor de hi- historische optocht die zeer in teressant zal worden, "en ge deeltelijk pp wagens zal zijn, zijn reeds meer dan 100 costuums ge huurd. Als hoofdfiguur dient f5,en als bijfiguur 13,be taald te worden. Deze week slaagden voor eindexamen H.B.S. de heer J. Blokland -Jr. en Mej. M. v. d. Assem beiden alhier.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1