Voetbalsport Gevonden en verloren voorwerpen Distributiemededelingen Gemeenteraadsverslag t De eindstand van de on derlinge camp. van de schaak club „Het Probleem" is als,volgt: G. Groeneveld 15 p., A. v. d. Heu vel 13Y2, H. Katerberg 13, P. Cor net 127„ P. Walraven 11, C. Hak kers 11, J. v. d. Heuvel 9l/2> M- Brienen 8, Toni Visser 7y2, J. Vis ser 7, T. Verschoor 2. In een van de vele viswa teren rondom Werkendam is de ze week liet z.g. visserslatijn eens bewaarheid geworden. Een van Werkendams verwoedste henge laars, de heer A. v. d. W. h^d, toen hij zat te hengelen naar een voorntje het geluk beet te krij gen, doch het ging niet zo mak kelijk en na veel worstelen mocht het hem gelukken een karper van niet minder dan 5 kg op de wal te brengen. Trots als een pauw stapte v. d. W. het dorp binnen met z'n vangst dm toch maar te tonen, dat alle latijn geen vis serslatijn is. Voor het wettelijk diploma kraamverzorgster slaagden de da mes A. Paans en A. II. Paans al hier. De Gebr. Visser Jz'. alhier waren de laag'ste inschrijvers voor de zinkwerken onder Hardinxveld en S lied recht voor f93988. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA A.s. Woensdag 30 Juni speelt het eerste elftal een vriendschappelijke wedstrijd te gen een combinatie van Wilhel- mina I en II uit .'s Bosch. De thuisclub speelt momenteel zeer g(oed, dus belooft het een span nende wedstrijd te worden. Betrokkenen worden verzocht de aanvraag spoedig in te leve ren. 25 nieuwe textielpunten geldig. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat wederom 25 pun ten van de textielkaart VA 804 worden geldig verklaard. Ook thans wordt er op gewezen, dat van deze 25 punten er vijf als- extra beschikbaarstelling zijn te beschouwen. Met ingang van 1 Juli 1948 wor den geldig de bonnen gemerkt „Textiel K vijf punten",, „Textiel K Reserve" ter waarde van 10 punten, „Textiel L één punt" en „Textiel M één punt". De bonnen gemerkt „L vijf pun ten", „M vijf punten", „Reserve L" en „Reserve M" zijn derhalve voorlopig niet aangewezen voor de aankoop van textielgoederen. MELK VAN DE BON. Naar wordt vernomen zal zeer binnenkort het bericht kunnen wor den verwacht, dat melk zonder bon mag! worden verkocht. In principe is reeds daartoe besloten. Over de uitvoering! worden nog besprekin gen gevoerd. NIEWE BONNEN WERKKLE DING. Het C.D.K. deelt mede, dat thaps ook de bonnen voor werkkleding H 5 en L 5 tot nader order gieldig zijn voor het kopen van werk kleding!. De bonnen H 6 t.m. Hi 12 en L6 t.m. L 12 ziijn nojgl niet gel dig. De bonnen H 1 t.m. Ö4 en L 1 t.m. L 4 en de rantsoenbon nen FC en FD' blijven voorlopig! geldig. GEVONDEN een armband, m. paarse kralen belegd. Terug te bekomen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Dussen A 80. VERLOREN Een zilveren bro che (gledachtenis), op 20 Juni, van Bab.-Broek naar Gorinchem. Te- gien beloning terug te bezorgen bij C. Lank'haar, G 66, B.-Broek. meente is. Aanvankelijk had de eigenaar zich bereid verklaard het stukje grond aan de gemeente over te doen. Hij is daarop evenwél teruggekomen. Zou hij bij jie ge meente aankloppen om zijn ter terrein met het naastgelegen ter rein terug te kopen, dan kan de raad daarover beslissen. Door een viertal raadsleden, nl. de heren A. v. BI adel, B. Ver schuur, te Vruchten en P. H. Dek ker was het navolgende adres gericht aan de raad met memorie van toelichting: Wij hebben de eer aan de raad van de gemeente Heusden voor te stellen om aan te kopen resp. in het belang der volkshuisvesting te onteigenen een strook grond aan de in het verlengde van de Noor dersingel geprojecteerde weg langs de Denier, deel uitmakend van liet perceel van Wed. Chr. Merkx al daar en wel vanaf de bouwval aan de Noordersingel to t de loods, met inbegrip van een evenredig' deel van deze loods en een breed te, voldoende voor het bouwen van urgentie- c.q. prioriteitswo ningen. Memorie van toelichting: Het ontbreken van een reserve aan bouwgrond heeft vooral de laatste twee jaren nadelige gevoh gen ^eliad en is ook Riu weer de oorzaak, dat van de 25 toege wezen. prioriteitswoningen er slechts 17 of 18 aanbesteed zullen kunnen worden. O nder dez e o m s t and ighede m heeft het ons bevreemd, dat tot dusver de raad van de zijde van het college van JB. cn W. geen voorstellen bereikt hebben met be trekking tot het in ons voorstel genoemde terrein. Nu langs dit perceel een straat geprojecteerd is, komt naar onze mening de aan deze straat grenzende strook voor bebouwing in aanmerking en wij achten ons niet verantwoord, als wij deze mogelijkheid onbenut la ten. Te minder zal hiervan spra ke mogen zijn nu alle andere gronden in deze omgeving, die op gelijke wijze gelegen zijn en voor bebouwing in aanmerking komen, overgenomen zijn. In ver band hiermede zou een uitzonde ring alleen te rechtvaardigen zijn als er zeer sterke argumenten voor zouden pleiten. Dit is naar onze mening in het geheel niet liet geval. Het betreft hier een terrein, wharvan de gedeeltelijke overna me zeer zeker geen vitale belan gen van de eigenaresse zal scha den. Indien de loods al als be drijfsruimte ^gebezigd zou worden, dan biedt de Lest van dit com plex op verschillende wijzen ge legenheid 0111 in de vervanging daarvan te voorzien. Wij denken hier bijv. aan de als autobusga rage in gebruik zijnde schuur. En wanneer er al bezwaren van andere aard bij de eigenaresse bestaan, dan kunnen wij niet aan nemen, dat die ernstiger zijn dan die van hen, die reeds en veelal op grotere schaal een offer in het belang der gemeen schap wilden resp. moesten bren gen. Uit stedebouwkundig oogpunt komt het ons niet ideaal voor om aan een nieuwe weg en aanslui tend op een complex nieuwe wo ningen een blinde gevel en een bouwvallige blinde muur overeen afstand van meerdere tientallen meters te handhaven. Ook om de ze reden verdient dus bebouwing de voorkeur. Wij zijn van mening, dal ter verkrijging van een "juiste be bouwing, de gehele aan de gepro jecteerde weg grenzende strook overgenomen moet worden. Ten aanzien van de diepte zouden wij niet verder willen gaan dan nood zakelijk is en in dit opzicht re fereren wij ons aan het oordeel van de stedebouwkundhge. Uiteraard is ook dit weer een llechts partiële oplossing van het bouwprobleem en wij zijn van Distributiekring GELDERMALSEN Na-uitreiking bonkaarten 808 enz. De na-uitreiking van de bon kaarten 808, de tabaks-, versnape ringen- en gecombineerde kaar ten, *resp. QA, QB en QC 808, aan personen woonachtig in de gemeenten behorende tot de Dis tributiekring Geldermalsen, zal plaats vinden te Geldermalsen, Cu- lemborg en Zaltbomimel, ten dis tributiekantor e, op Vrijdag 2 Juli a.s. van 912 uur v.m. en van 23 uur n.m. Uitreiking toewijzingen scheer zeep aan kappers. Herenkappers kunnen in het tijdvak van 5 t.m. 16 Juli a.s. per form. MD 23341 aanvragen indienen voor scheerzeep voor de 8e, 9e, 10e en 11e periode 1948. Bij indiening van de aanvragen dient te worden overgelegd het door de Centrale Ambachtsadmi nistratie afgegeven „bewijs van in schrijving 1948". Herenkappers., die niet in staat zijn bedoeld be wijs van inschrijving over te leg gen, komen in geen geval voor scheerzeep in aanmerking. Aanvragen toew. suiker enz. voor de schooljeugd i.v.m. de vie ring v.ih. a.s. Regeringsjubileum van H.M. de Konirtgin. Gedurende het tijdvak van 4 Juli 't.m. 28 Augustus a.s. kun nen aanvragen 0111 toewijzingen voor suiker en-of versnaperingen worden ingediend voor: 1. Openbare scholen door de gemeente 2. Bijzondere scholen door het schoolbestuur. De benodigde aanvraagformu lieren MD 243II dienen te wor den afgehaald op de kantoren te Geldermalsen, Culemborg en Zalt- bommel of bij de reizend-ambte naren op de bekende zittingsda gen en uren. Op de aanvraag dient nauw keurig het aantal leerlingen, waar op de aanvraag betrekking heeft, te worden vermeld. Vergadering van de raad der ge meente HEUSDEN, op Vrij dag 25 Juni, 11.111. 8 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer A. van Delft. Aanwezig alle leden. Opening met het formulierge bed. Vervolgens legt de heer H. Lub gert, het nieuwbenoemde raads lid, in handen van de Voorzitter de vereiste eden af, die de heer Lutgert hierop geluk wenst met zijn benoeming en de hoop uit spreekt, dat hij veel in het belang van de gemeente Heusden mede zal mogen tot stand brengen. De notulen der vorige vergade ring worden hierop vastgesteld. Ingekomen stukken Besluit van Ge&. St. tot goed keuring van de gein.-begrotingen die van het Vleeskeuringsbedrijf 1948. Idem, van het raadsbesluit tot aankoop van een perceel grond van de fa. de Haan en Oerlemaiis. Rapport van het Verificatiebu reau van kasopneming bij de ge meente-ontvanger, wordt ter in zage gelegd. Nota van aanmerkingen geval len op de gem.-rekening voor '45. B. en W. worden gemachtigd deze opnieuw vast te stellen. Door de voorgestelde wijziging wordt het nadelig saldo van ruim f8000 veranderd in een voordelig saldo van ruim f 15000. Jaarverslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim, idem, van de Vleeskeuringsdienst voor 1947. Schrijven van de 'Wederopbouw waarin wordt medegedeeld dat het bureau voor Wederopbouw alhier met 1 Juli wordt opgeheven. Het rijk heeft een gedeelte van bet ge meentehuis in huur, welke huur telkens voor 1 jaar is aangegaan. B. en W. stellen voor de huur op 1 Juli te doen eindigen, waarmede de raad accoord gaat. Verzoek van J. Verheij alhier, 0111 vergoeding van reiskosten voor zijn kind, dat de ambachtsschool te 's-Bosch bezoekt. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, aangezien de wet inwilliging van dit verzoek niet toelaat. De heer Dekker meent dat het streven om bekwame krachten te krijgen, gesteund dient te worden. Om bekwame gein.-ambtenaren te krijgen wordt zonodig wel geld uitgegeven. Het kan wel niet ge bruikelijk zijn om het bezoek aan een ambachtschool te steu nen, doch spr. acht het wel wen selijk dat dit bezoek door de over heid wordt aangemoedigd en ge steund. Hij zou geval voor gevai willen bezien en dit verzoek niet afwijzen. Voor het regeringsjubi leum wordt geld uitgegeven, cer- Wïil H. M. de Koningin heeft ver zocht de feestelijkheden zo sober mogelijk te houden. De heer Verschuur is het niet met de heer Dekker eens, om ge val voor geval te bezien. Is het niet mogelijk dat een regeling ge troffen wordt. In het Welvaarts plan voor Noordbrabant zegt de Commissaris dat tegen het onge zonde streven om een kantoor kruk boven een ambacht te zoe ken, maatregelen genpmen dienen te worden. Spr. zou al het mogelijke wil len doen, om dit ongezonde stre ven omgebogen te krijgen. Hiii wijst op de gemeente Reusel, die in deze geest iets doet. Hij zou, aangezien er in Heusden geen am bachtsschool is, het bezoek van deze scholen in Waalijk en Den Bosch door leerlingen uit deze gemeente willen bevorderen. De heer te Vruchten acht het eveneens wenselijk dat met de vernieuwde omstandigheden wordt rekening gehouden en dat B. en W. aan deze kwestie alle aandacht schenken. De Voorzitter zegt dat B. en W. zeer zeker welwillend tegen over het verzoek zouden hebben gestaan, als de wet inwilliging toe- s.tond. Na het gesprokene lijkt het hein echter wenselijk het verzoek aan te houden, 0111 bij de gemeen te Reusel te informeren naar de daar vastgestelde regeling en de normen. De raad gaat hiermede accoopd. De gemeentebegrotingen 1947 en 1948 worden gewijzigd overeen komstig het voorstel van B. en W. Wat de wijziging der gemeen tebegroting 1948i betreft, deze houdt verband met het regerings jubileum van H. M. de Koningin. Op voorstel van B. en W. wordt hiervoor een post uitgetrokken van f700. De Oranjevereniging te Heusden zal daarvan f250, te Herpt f150 en te Hedikhuizen f 100 krijgen, terwijl f200 zullen worden besteed aan het verven der muziektent. Besloten wordt vervolgens tot onteigening over te gaan van een strook grond gelegen aan de hoek Wi t tebr o od s tr aa t - P u iters t r a a tei - gendom van P. J. Verschure. De heer Verschuur kan aan dit speciale geval zijn stem wel ge ven, doch zou, als een eigenaar zelf wil bouwen, daaraan de voor keur willen geven. De heer v. BI adel heeft gehoord dat de eigenaar er zelf zou willen bouwen. De Voorzitter zegt dat het (ter rein daarvoor te klein is, dan zou 'het naastgelegen terrein ook aangekocht moeten Worden, dat op 't ogenblik eigendom 'der ge

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2