voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Distributiemededelingen DINAND STUFKENS no. 1 VAN AITÉNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6581 MAANDAG 5 JULI 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur op het gebied van brillen OPTICIEN Langendijk 37 G o r k u m HEUSDEN. Een woord van hartelijke dank aan de coilllectrices en milde gevers voor de Rode KmasHcoi- lecte van Zatierdaigl 19 .Juni jl. is hier zieker op zlijin plaats. De ophrenglst bedroeg f 139.37. jOpi het Ddnsdagl j.l'. te Eind hoven jg|ehouden examen voor het gtezellien-dipl. herenkapper, slaag de omzie stadjglemoot C. A. deRulij- ter. Henk K leinlo oh slaagde le Waalwijk voor het toelatingsexa men H.B.S. aldaar. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juni ingelegd f 8066,49 en terugbetaald f 38523,19. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 13635. ANDEL. Mej. G. Verhoeven alhier slaagde aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem voor het examen handwerken. De Herv. Knapenvereniging zal 22 Juli a.s. een plezierreisje maken naar Overloon, Nijmegen, enz. ALMKERK. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Herv. school alhier, is be noemd de heer J. v. Leerdam te Middelburg. Mej. J. v. Leeuwen alhier, slaagde te Gorinchem aan de Chr. Kweekschool voor het examen handwerken. Zij, die mede willen wer ken aan de Hist, optocht, of aan het openluchtspel, kunnen zich hiervoor opgeven Zaterdag 10 Juli a.s. in de zaal van de heer C. G., van Dijk. De aandacht wordt er nog maals op gevestigd dat de gemeen te-secretarie voor het publiek van des v.m. 912 uur geopend is. BABILONIëNBROEK. Ds. R. C. v. Putten, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een beroep naar Nieuw-Rever- land. DUSSEN. Aan Mej. V. v. Dijk alhier is eervol ontslag verleend bij het Districtsbureau van de Rijksdienst voor Landbouwherstel. In verband met de behoefte aan jachtgeweren ter verdelging van de spreeuwen in kersenboom- gaarden en mussen in granen, heeft de Plantenz.kund. Dienst te Wageningen nog de beschikking over een zeer beperkt aantal jacht geweren. Voor bovenomschreven doeleinden kunnen aan particu lieren aankoopvergunningen voor deze geweren door deze dienst worden uitgegeven. Aanvragen om toewijzing van een aankoopbon kunnen recht streeks aan de Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen wor den ingediend, echter niet zonder een verklaring van de Burgemees ter, waaruit blijkt, dat belangheb bende gemachtigd is een geweer voorhanden te hebben. 's-GRAVENMOER. De plaatselijke Rode Kruis - collecte heeft f93.50 opgebracht. Het bestuur der afd. dankt de da mes van de EHBO-club voor ha re welwillende medewerking. Dhr. P. v. Gugten is geko zen tot secretaris van de afdeling 's-Gravenmoer-Dongen van het Groene Kruis, in de vacature van de heer de Bruijn. GIESSEN. Op 27 Juli hoopt de Gein. Zang vereen, alhier, een reis naar Volendam, Marken enz. te maken. GENDEREN. Dinsdagavond half 8 houdt de Ant. Rev. Partij een bijeen komst in café „De Zwaan", waar bij als spreker zal optreden de heer C. B. v. d. Wal te 's-Bosfeh. (Zie advertentie). LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Volgens een in dit nummer voorkbmendte advertentie, zal' er Woensdagavond te Wijk1 een uit eenzetting! worden gegeven van het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw. Dus, landarbeiders, Woensdag! a.s. alle naar Wijk. Met ingang van 1 Juli 1948 zijn de bijkantoren van het Streekbureau voor de Wederop bouw „Land van Heusden en Al tena" opgeheven. Gelijktijdig met deze opheffing zijn twee bijkan toren van de Centr. Techn. in het Land van Heusden en Altena op gericht n.l. een te Werkendam en een te Genderen, terwijl op enkele plaatsen spreekuren zullen wor den gehouden. Op onderstaande spreekuren worden alle zaken be- deld, dus zowel voor Wederop bouw als voor de Centr. Techn. Dienst. Almker: Hoofdkantoor, Verlaat C 15, Tel. 26. Spreekuren elke Dinsdag en Vrijdag van 10—12 uur v.m. Dussen: Voorste Hoek A 87c. Spreekuren op Woensdag van 1011.30 uur v.m. Binnenkort zullen de spreekuren worden ge houden in het Gemeentehuis aan de Molenkade. Genderen: Bijkantoor, Kerkstraat B 116, Tel. 28. Spreekuren el ke Dinsdag van 1011.30 uur. Hoofd de WelEd. Heer A. J. de Ruiter. Wijk, in het Raadhuis, Telefoon 1, spreekuur elke Woensdag van 1011.30 uur. And el, in het Raadhuis, Telefoon 19. Spreekuren elke Vrijdag van 1011.30 uur. Werkendam: Bijkantoor, in "het Raadhuis, Tel. 17, Spreekuur el ke Dinsdag van 1011.30 uur. Hoofd dhr. Duynhouwer. Woudrichem, in het raadhuis, Tel. 17. Spreekuren alke Vrij dag van 1011.30 uur. Belanghebbenden worden aan geraden deze gegevens te bewa ren en in voorkomende gevallen te raadplegen. De heer J. Hagoort opzichter bij het Streekbureau te Almkerk is benoemd tot Gem.-opzichter van Rhenen, de heer H. v. d. Kop pel, statisticus op de afd. Vast stelling van het Streekbureau te Almkerk, is aangesteld bij de Ge meentepolitie te Amsterdam, ter wijl dhr. P. Schouten te Andel is benoemd tot opzichter bij Ipet bijkantoor Genderen van de Centr. Techn. Dienst. Ofschoon de watertoren te Almkerk in gebruik gesteld was, was de druk op het water nog te gering, zodat vele gebruikers daarvan hinder ondervonden. Nu evenwel de waterreservoirs zijn volgelopen, is dit euvel verdwenen De herbouw van een woon hui s- wirike 1 -schoenmakerij in het wederopbouwplan te Dussen, voor idle heer A. M. de Rooij, is oplgle- drajgjen aan de aannemers Gebrjs. v. d. Plulijnr aldaar. Aannèmer A. van Dion'glen te Dusaen ontvin[g| opdracht voorhtet herbouwen van leen woonhuis ten behoeve van de heer J. A. van Velthoven te Hank. Het herbouwen van een woorihuis-winkcT-slalgleidj ten be hoeve van de heer A. de Vries; te Veen is op'gledlragen aan aannemer N. Brouwer te Dordrecht. Aannemer J. E. Haspels te B.- Broek1 ontvinjg! opdracht tot de berboufw van een woonhuis-win kel-bakkerij vo'or de heer A. Vos te Dtronglelen. Het woonhuis van de wed. V. d. Beek-v. d. Kolk te Bab.-Broek zal: herbouwd worden door aan nemer 'H. C. VerzijH te Dubbeldam. De herbouw van een woonhuis- winkiel-slaglerij voor de. heer W. van Drunen te Meeuwen, is op<- igledragen aan aannemer C. Vos te Meeuwen. De firma H. Red'eker en Zn. te Meeuwen ontving) opdracht tot het herbouwen van een woonhuis ten behoeve vair de heer A. de Rooij te Bab.-Broek. Het woonhuis van de heer M. Hak te Genderen wordt herbouwd door aafmemer Hekenze te Hledel. MEEUWEN. Op Dinsdag 6 Juli hoopt de tuinbouwvereen. alhier te verga deren in café Korevaar. Aanvang 7.30 uur. De agenda vermeldt be spreking bewaarplaats vroege aardappelen en bestelling goed gekeurde aardbeiplanten. Gezien de belangrijkheid der vergadering, wekken wij alle telers van vroege aardappelen en aard beien op, deze vergadering 'te be zoeken. A.s. Donderdag 8 Juli des avonds om 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. op te treden Ds. v. d. Woestijne van Ridderkerk. NEDERHEJIERT. Naar we vernemen zal Za terdag 10 Juli de Mondaccordeon- club uit Zaltbommel wederom 'n concert geven in de speeltuin. UITWIJK. De Ned. Herv. J. V. „Im- manuel" alhier maakte per tou ringcar een reis naar Volendam, Marken, Amsterdam en het Gooi. Mej. A. v. Oudheusden. al hier slaagde voor het wettelijk di ploma Kraamverzorgster. In de polders van Uitwijk is men druk bezig met erwten- plukken. Ook de heer 'S. Olden burg is weer actief. Ook dit jaar heeft hij weer zijn vergunning voor het verjagen van het schade lijk gedierte en dagelijks kan men hem met zijn schietwapen er op uit zien trekken. Dat de boeren in deze streek gebaat zijn met de diensten van de ruim 85-jarige „Ouwe Fien" laat zich begrijpen. WIJK EN AALBURG. A.s. Woensdagavond 7.30 u. zal in café Duisterwinkei te Wijk een vergadering worden gehouden over het Bedrijfspensioenfonds in de Landbouw. Als spreker zal op treden de WelEd. Heer J. W. van Unnik, Inspecteur v. h. Bedrijfs pensioenfonds in N. Brabant. Daar het pensioenfonds voor de landarbeiders nog onbekend is, ra den wij iedere landarbeider, of wel die in enige tak van de land bouw werkzaam is aan, deze zeer belangrijke vergadering bij te wo nen. Tevens zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Zie advertentie. WOUDRICHEM. Hedenavond (Maandag) zal voor de Partij van de Arbeid spre ken de heer J. Knijpers, candidaat voor de 2e Kamer. De muziekvereniging „De Vol harding" van Gorcum zal mede werking verlenen. Voor het beroep haar de Herv. Gem. alhier heeft Ds. Go- verts te Oiid-Vossemeer bedankt. De heer IJ. v. 'd. Wiel al hier, slaagde dezer dagen voor elec tr omonteur WERKENDAM. Maandag 5 Juli des avonds om half acht spreekt in de Herv. school de WelEd. Heer P. Cnos- sen, hoofd van de Chr. Land bouwschool te Woerden in een openbare vergadering van de Chr. Hist. Unie over: Daarom Chr. Hi storisch. Zie advertentie. De Gem. Zangvereen. „Pro Muzika", alhier hoopt op 30 Juli a.s. deel te nemen aan net Zang concours te Montfoort, in de 2e afdeling. Woensdag 7 Juli a,s. des avonds half 8 zal in het kerkge bouw der Geref. Gem. als spreker optreden Ds. Chr. v. Dam. i Inlevering rijslbmmen. De bonnen 020 en 035 Algemeen voor 200 gram rijst moeten uiter-* lijk op Zaterdag 10 Juli bij de de taillist van wie men gewoon was dit artikel te betrekken worden ingeleverd. Zij, die met vacantie zijn, doen er goed aan de bonnen op 7 Juli, wanneer zij in hun woonplaats vertoeven in verband met de stemming, in te leveren. KIEST

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1