Gemeenteraadsverslag Met de nieuwe punten haar VERSCHOOR! Allicht. VERSCHOOR'S Manufacturen INGEZONDEN Gevonden en verloren voorwerpen Voor slechts 4 punten f 2.95 Wij ontvangen steeds enorme partijen Textiel, bezoekt daarom regelmatig onze zaak, U bent altijd welkom, ook al koopt U niet. Ook in bijbehorende artikelen, als Bedden, Dekens, Spiraal- en Stromatrassen, Matrasdekken, enz., naar de tijdsomstandigheden ruime voorraden. DEZE WEEK Uw speciale aandacht voor een grote zending LINKS GEWEVEN KOUSEN, in moderne frisse dessins, Al Uw goederen worden franco thuisbezorgd. WOUDRICHEM Vergadering van de raad der ge meente DE WERKEN EN SLEEUWIJK op Zaterdag 26 Juni j.l. des v.m. 11 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer J. de Bruyne. Secretaris: de WelEd. Heer P. C. Beukenkamp. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de verga dering met het ambtsgebed. De notulen worden aangehou den tot een volgende vergadering. Ingekomen stukken Goedkeuring van Ged. St. van de heffing Begraafkosten tot 1 Januari 1952; idem kasgeldlening groot f 120,000. T er u go nt v a ngen s al ar is ver o rde- ning met enkele aanmerkingen. Voorstel van "B. en W. hen een crediet toe te staan van f 400, voor het aankopen van een blij vende herinnering ter gelegenheid van het 50-jarig Regeringsjubile um voor de leerlingen der lagere scholen. De Voorz. zegt dat ver moedelijk een wandtegeltje voor deze gelegenheid zal worden aan geboden. Wordt alzo besloten. Verzoek van de Oranjevereni ging te Sleeuwijk om f 1,subsi die per leerling der lagere school. De Voorzitter zegt dat deOran- jevereen. over 1947 geen subsidie heeft aangevraagd, doch hen nu alsnog deze te verstrekken, zijnde f 0,25 per leerling. Voor de subsidie over 1948 zal worden ge vraagd tot welk bedrag zij mogen gaan. Wordt z.h.s. besloten. B. en W. stellen voor de wo ning Kerkeind no. 36, bewoond door A. van Andel, onbewoon baar te verklaren. De Voorz. zegt dat volgens de Centr. Techn. Dienst deze wo ning niet meer te bewonen is. de Joode. Was deze woning vre- ger ook reeds door 2 v gezinnen bewoond, of is dit geschied door de omstandigheden. Sterrenburg. Deze woning is al- lijd door 2 gezinnen bewoond. Wordt alzo besloten. Sterrenburg. Is het waar dat van een woning achter Mevr. Sig- niond de schuur gesloopt moet worden. Dat zou een groot ge mis zijn voor de 4 bewoners die er gebruik van maken. Voorzitter. We hebben de eige naar last gegeven de schuur af te breken, daar het een gevaar voor de omgeving is. Wanneer die eenmaal gesloopt is kan men de zaak nader bezien. De Koning. Zijn de overige be woners van die onbewoonbaar verklaarde woning van plan om dat vrijgekomen gedeelte voor slaapgelegenheid te gebruiken. Voorzitter. Ze mogen het niet gebruiken als woon- of slaapgele genheid, doch wel voor washok en dergelijke. Op voorstel van B. en W. wordt de gem.-begroting 1947 en 1948 ge wijzigd. De Voorz. deelt nog mede dat er thans een wetsvoorstel is inge diend inhoudende: dat oorlogs schade aan gem.-eigendommen ook uitbetaald zullen worden. Als voorbeeld haalde spr. aan dat de ULO-school voor het grootste ge deelte is leeggeplunderd en ver-e nield. De kosten hiervan belopen f 10.000.Wanneer wij dit ver goed krijgen wordt dat een mee valler voor de gemeente. Eveneens zullen de Weermachtsgelden aan de gemeente worden vergoed. Ook het salaris van de Burgemeester dat gedurende een tijd aan mii en aan v. Duist werd uitbetaald zal door het Rijk worden terugbe taald. De Graaff. Over het sloten gra ven aan de Zandsteeg zou de Voorzitter inlichtingen inwinnen, komt dit nog in de raad. Voorzitter. De raad heeft des tijds de credieten daarvoor reeds - «030 r EM* 1 ..1 verstrekt en het werk is thans in uitvoering. Dat dit weer in de raad komt is niet nodig. De Joode. Is er nog iebs aan te doen aan die woningen binnen dijks van de Wed. Westerhout, daar die bewoners hun huiswa ter nog niet eens kwijt kunnen. Riolering of sloot is er niet aan wezig. Voorzitter. We zullen dit door de Techn. Dienst laten opnemen. Hierna gaat de raad over voor het behandelen van reclames hon denbelasting in besloten vergade ring. Mijnheer de Redacteur, Ondergetekenden vragen beleefd plaatsing voor het volgende: Aan de inwoners van Wijk en Aalburg! Het jaar 1948 is een jaar van herdenking. In 1648 dus 300 jaar geleden herwon ons Volk door de Vrede van Munster na 80-jarigen zwaren strijd zijn vrijheid en on afhankelijkheid. Op 6 September a.s. hopen we te herdenken dat vóór 50 jaren onze Koningin haar zegenrijke regering over ons volk aanvaardde. Wij willen thans hier op de grote betekenis van deze feiten niet verder ingaan, maar alleen wijzen op de grote daden der Oranje's door de eeuwen heen voor ons volk verricht; nooit kan ons volk Oranje genoeg liefhebben en dankbaar zijn voor alles wat» zij voor ons land en volk hebben gedaan. Hoewel er een schaduw valt over het zeldzame jubileum van onze geliefde Vorstin, nu zij te kennen heeft gegeven haar rege ring neer te leggen, toeh zijn we ook weer verheugd, dat een jon gere spruit uit dje Oranje's gereed staat om de troon der Nederlan den te aanvaarden. Schier overal in ons land maakt men zich op om dit jubileum en kroningsfeest te vieren. Hoewel het geen tijd is voor uitbundig feestgedruis heeft het bestuur van onze Oranjevereniging gemeend, deze zeldzame gebeurtenissen niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Wij besloten dan ook deze op waardige en grootse wijze te vie ren; de '6e September hopen wij niet de schoolkinderen het jubile um en kroningsfeest te herdenken, tractatie (zo ruim mogelijk), een zanghulde van alle schoolkinderen samen plm. 400, voor het gemeen tehuis, optocht met versierde wa gentjes, fietsen enz. en een grote ballonwedstrijd staan op het pro gram, geen moeite of zorgen wor den ontzien om onze kinderen een onvergetelijk en dag te bereiden. 's Avonds om 7 uur zal voor de volwassenen een groot historisch openluchtspel worden opgevoerd. Dit spel zal ons verplaatsen in de dagen van het beleg en de val van 's-Bosch en ons doen zien, de grote opofferingen, zorgen en moeiten der Oranje's om onze vrij heid te verkrijgen. Kosten noch werk worden ontzien om U al wat oog en oor kan boeien te brengen. Décors, costuums, prui ken, verlichting en geluidsinstal latie, alles eerste klas werk, zul len als 'tware het beleg en de val van den Bosch doen medema ken. 't Geheel wordt opgeluisterd door toepasselijke muziek en zang waarvoor onze plaatselijke mu ziek- en zangvereniging hunne wel willende medewerking hebben toe gezegd. Zaterdag 11 September des nam. volksspelen, terwijl het program ma voor 's avonds nog nader be kend zal worden gemaakt en het geheel besloten zal worden door een groot schitterend vuurwerk. Inwoners van Wijk en Aalburg, in de maand Juli zal de contri butie voor onze Oranjevereniging worden opgehaald door de heer G. Poorter. Het bestuur heeft ge meend de contributie voor dit jaar, gezien de hoge kosten aan' dit zeldzaam mooie programma verbonden, te moeten verhogen tot f 1,50 per lid. Deze hebben dan ook daarvoor gedurende beide da gen vrije toegang. Tot 1 Augustus en beslist niet later kunnen zich nieuwe leden opgeven bij een der bestuursleden of bij G. Poorter. Wij verwachten dat nog velen in onze gemeente en toch zeker ouders van schoolgaande kinderen ons streven om de Oranjeliefde, bij onze jeugd en bij onze ^dorps genoten aan te kweken zullen steunen door lid te worden van onze Oranjevereniging „Wilhelmi- na". U, mijnheer de Redacteur dan - kend voor de verleende plaats ruimte. Namens het bestuur der O.V., J. VAN LOON, Voorz. E. DE GRAAFF Dz., Secr. VERLOREN: Vanaf Sleeuwijk t.m. Dussen, een blauwe bontman tel. Tegen beloning terug te be zorgen bij Job Verhoeven, Sleeu wijk. VERLOREN: 'n Stamkaart met inlegvel ten name van en terug- te bezorgen bij C. M. de Ruiter, F 90, Meeuwen. GEVONDEN: een bruin lederen porlemonnaie met 'Inhoud. Inl. te bekomen bij de Rijkspo litie te Veen. GEVjONDENEen sleutel voor een auto-portier. Inlichtingen te be komen bij de post-commandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. VERLORENEen donkerblau we glabardine regenjas met capu chon tijdens of na het festival te Hankeen "paar zwarte dames schoenen met veters, vermoedelijk glaande vanaf de Hoek naar sluis Korn te Dussien. Teru[gj te oezor- glen bij de Postcommandant der Rijkspolitie B 8o te Dussen. GEVONDENEen roodkleurige portemoniiaie, op Zaterdag 19 Ju ni j.l'. op het fes tivalter rein te Hanksedert enkele weken komen aanlopen, een zwart-bonte pirn:, meer zwart dan wit, grote kol,, op beide hoornen letters inglekerfd. Inlichtingen bij de postcomman dant der Rijkspolitie te Dussen. ".-f, ammmmmwm—Êmnmmmmmmmm^^mmmmmmmmmtmmmmtwt j yjp

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4