MEUBILEERING BEDDEN - WONINGINRICHTING - MATRASSEN Fa. Oh. Schender ét Zonen WIJKSESTRAAT W 128-130 Tel.49 HEUSDEN ELASTING slaagt U bij ons xtaar haxtewensch! .piken en om finish slaapkamers f275 f330, f469 Voor Uw complete Adviesbureau voor Belastingzaken en Boekhouding: Spoorlaan 66 Tilburg. De Accountant: G. VENNINX. Elvehoe Ziet onze ruime sortering Eigen stoffeerderij Land- en Tuinbouwers en Zakenlui I Dienstregeling Spoorwegen voorstel door de heer v. d. YViel wordt ondersteund, wordt hierop met algemene stemmen aangeno men. öp voorstel van B. en W. wordt met algemene stemmen besloten tot het aangaan ener rekening-cou rant-overeenkomst bij de plaatse lijke Boerenleenbank. De Voorzitter deelt mede, dat zowel de Bijzondere school in de vesting als die aan de Oudendijk oorlogsschade hebben opgelopen. De schoolbesturen moeten voor betaling een verzoek richten tot de raad, waarop de gemeente liet bedrag voorschiet, deze zal het dan zeer waarschijnlijk van het rij k terugontvangen De heer Kuijpers vraagt wie of de schade vaststelt, als dit de schade-enquête moet doen, dan komt er niet veel van terecht. Als de gemeente het bedrag voorschiet en het rijk betaalt liet niet terug, hoe moet het dan? De Voorzitter antwoordt dat de Techn. Dienst de schade opneemt. Zou het rijk, wat niet waarschijn- nik is, 'het bedrag niet terugbeta len, komt dit ten laste van de gemeente. Rondvraag. De lieer Kuijpers informeert of er al iets omtrent het veer be kend is. De Voorzitter zegt dat de teke ning voor de herstelling zo goed als gereed is. De heer Spoor vraagt of B. en W. niet het plan hadden, van ver betering van de Hoogstraat met de aanwezige stenen. 'De Voorzitter zjeigit, dat B. en W. hierover aanvankelijk wel heb ben ;giedacht, doch nu zouden zij de stenen willen igfebruilden voor verbetering1 van de KerkstraatZe zouden ook de Ragfijns traa't en Landpoorstraat ineens in de ver betering willen betrekken. Het col lege vreest dat de aanwezige ste nen met het oog op de schuine kanten te glad zullen zijn. De beer Spoor vraalgft of het oo'k de bedoel'injgl is de Ragijhe- straat naar d,e Kleuterislcbool daair- biji te betrekken. De Voorzitter antwiooridit, dat dit wél de bedoeling! van.R. en W. is, ze zouden oo'k een belgfroting wil len doen maikien voor verbetering van de riolering! in genoemde stra ten, doch hij vreest, dat de kosten te hoog zullen worden voor de glemeente. De heer v. Straten vraagt of die afwatering van de Woningen bij hem in de buurt niet verbeterd kan worden. Tengevolge Van de verhoging der Zandstoeeg is deze verslechterd en waarop loost de riolering van de nieuwe woningen, vraagt spr. De Voorzitter antwoordt, dat de ze in de polder loost. Er worden septietariks aangebracht en B. en W. zouden ook nog voordat in de polder wordt geloosd, een grote vergaarbak waarin het Vuil achter blijft, willen doen aanbrengen. Wat de verbetering van de waterafvoer bij de Woningen in de omgeving van de heer v. Straten betreft, hiervoor zal spr. een begroting doen maken. De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de raad gaat over in geheime zitting. Kort verslag' van de openbare ver gadering van de raad der ge meente RRAKEL. Voorzitter: Edelachtb. Heer W. J. Pos. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige verga dering worden na voorlezing on veranderd goedgekeurd. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten houdende de goedkeu ring van het raadsbesluit strekken de tot conversie geldleningen groot fióoo.en f4712.50. Een besluit van hetzelfde college houdende de goedkeuring van het raadbesluit tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling voor het bouw- jen woningtoezicht in de Bomméler waard. Eén beschikking van de Ylnus- ter van Wederopbouw en Volks huisvesting houdende toekenning van een bedrag ad f2.3.30 uit 's Rijks kas pdss bijdrage over het exp'loitatiejaar 1947'48 met be trekking 'tot de beide arbeiders woningen aan ,het Hovend. Een schrijven van Ged. Staten dat geen bezwaar bestaat tegen verhoging van de jaarwedde van schoonmaakster van het gemeente huis. Een beschikking! van de Minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting houdende toekenning ^an een jaarlijkse bijdrage in de bouw van een particuliere woning. 'Op advies van B. en YV. wor den deze stukken voor 'kennisigie- viijjg! aangenomen. Op een verzoek van J. van Cam- pen om diens café gedurende het voetbalseizoen tot des avonds 11 uur geopend te mogen houden, wordt met algemene stemlmen af wijzend beschikt, daar gieen ver band tussen de voetbalsport en het sluitingjsuur van meergenoemd café bestaat. De heer Ermstrang vraagt of het juist is, dat het café van die wed. van Veenenaal wel tot elf uur igleopend mag zijn. De Voorzitter zegt, dat dit niet het geval is en alle café's op- een zelfde tijdstip moeten sluiten. Van de Commissie van de Ge combineerde Brandweeroefeningi in de B o rome Ier waard is een verzoek ingekomen om een bijdrage van f 50.ter bestrijding van de kos ten verbonden aan de op 21 (Au gustus a.s. te houden interlocale brandweeroefening te Zaltbom- mei. Besloten wordt de gevraagde Ibjij- drag(e te verlenen. 1 Het bedrag! als bedoeld in ex- artikel 55 der Lager Onderwijswet 1920 wordt voor bet jaar 1947 vastgesteld op f 13.10 p. leerling. Het punt benoeming! van een onderwijzeres wordt van de agen da afgevoerd, daar de onderwijze res welke voor een benoeming) in aanmerking kwam, haar sollicitatie heeft ingetrokken, wegens benoe ming elders. Vastgesteld worden de regelen omtrent het verrichten van vor deringen ter bevordering yan een doelmatige verdeling van woon gelegenheid. De gemeenschappelijke regeling voor het bouw- en woningtoezicht in de Bo mme Ier waard- wordt met één artikel aangevuld welk luidt De jaarwedde van de technische ambtenaar wordt vastgesteld door de in artikel 2 sub 3 bedoelde commissie. Na een uitvoerige uiteenzetting van de Voorzitter wordt metal gemene stemmen besloten de jaar- wedderég'eling van de ambtenaren ter secretarie definitief vast te stél len. Rondvraag!. D|e heer Ermstrang vraagt of het niet moglel'ijk is, dat de weg Brake! Poederoijen wat verbéterd wordt, daar deze thans in zeer Slechte toestand verkeerd. De Voorzitter z'eglt, dat bedoelde weg inderdaad slécht is. Er is nog steecis gé wacht op afdoende ver betering. De beer Ermstrang vraagt of verbetering1 met de weg slede van de polder niet mogelijk is. De Voorzitter zegt, hiernaar te zullen informeren en zal zo moge lijk verbetering laten aanbrengen. De heer Ermstrang vraagt, wan neer het schilderen van de twee arbeiders woningen aan het Hovend zal giebeuren. 1 Die Voorzitter zegt, dat er thans giébrek aan schilders bestaat. Spr. heeft reeds alle moeite gledaan om deze woningen geschilderd te krij gen, "doch het is hem niet mo gen gelukken. Ook verschillende andere gémeentegebouwen mpes- ten nodig! geschilderd worden. Die heer v. Tuijl informeert naar de sloot nabij' de Kooihoek, welke sloot zeer vuil is. Die Voorzitter heeft deze zaak met de wethouders bekeken en zegt, dat dit meer een persoon lijke kwestie is. De bewoners moe ben in de eerste plaats zelf die sloot wat schoon houden, wat hier niet het gleval is. Die heer Vervoorn zegt, dat zelfs de YV.C. er op uitlopen. Spr. vraagt of riolering niet mogelijk is. Ook bij M. van der Linden is het een smerige boel. Vanaf de straat is reeds te zien sw;at of er in de sloot uitloopt. Die beer Vervoom vraagt of de iglemeentepomp aan het boveneind niet gemaakt kan worden en hoe of bet is gelegen met de water kraan in de school, die stuk is. Die Voorzitter zegt opdracht te zullen géven een en ander zo spoe dig] mogelijk in orde toe doen la- toen maken. Die heer L. van Dalen vraaigt of het juist is, dat aebber C. die Boef grond aangevraagd is. Die Voorzitter zegt, dat van He- miert van pilan was aldaar toe gaan b ouwén ,doch thans heeft deze een stukje grond op bet oog pabij de Mjole ns toeegsGr oenstee g Niets meer aan de orde zijnde sluit die voorzitter de vergadering. Vergadering van de raad der ge meente ZU1LICHEM op Vrijdag 2 Juli 1948. Voorzitter G. Hobo. wnd. bur gemeester. Secretaris: II. C. v. Os. D.e Voorz. opent de vergadering met voorlezing van het formulier- gebed. De notulen der vergadering van 21 Mei 1948 worden gelezen en na een kleine wijziging, onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: T wee goedkeu ring s bes luiten v an Ged. St. één tot verhuring van het gras en rietgewas der gemeente en één betreffende erfpachtsuitgifte aan YVed. P. A. v. d. Bogerd. i/M GARNITUREN STOELEN vanaf f95 enz. Pracht LEDIKANTEN f45 geschilderd eiken f59, f69, f93 SPIRAALMATRASSEN f28 f33,74, f38, f42,40 SCHUIFTAFELS f38,75 f45, f59. f65 HUISKAMERS compleet f 245 enz. enz. Hiermede berichten wij aan de veehouders in het land van Altena, dat wij de verkoop ter hand hebben genomen van de bekende Thans is het zoover, dat onze Vertegenwoordigers ook U een bezoek kunnen brengen om het een en ander te verduidelijken. Wij verzorgen al Uw belastingzaken en alle bezwaar- en beroepschriften, enz. voor t 15. - per jaar, z >nder dat er nog eenige kosten bijkomen Heb geen wantrouwen, doch onderzoekt de degelijkheid van onze kantoren. Onze Vertegenwoordigers zijn allen voorzien van een legitimatiebewijs, zoodat U er zeker van kunt zijn, met een vertrouwd Accountantskantoor te doen te hebben Wij houden op 20 verschillende plaatsen in Brabant zitdagen, zoo ook voor deze omgeving te WIJK EN AALBURG in café Duisterwinkel Hoogen Maasdijk A 16, elke derde Donderdag der maand van 10-2 uur; te ANDEL in café Bouman dienzelfden dag van 3- 7 uur; te MEEUWEN in café Korevaar elke vierde Donderdag der maand van 10—2 uur en te DUSSEN in café Leemans dienzelfden dag van 2-6 uur. 91 II WEIDE-AFRASTERINGSAPPARATEN Wij hebben een monsterapparaat in voor raad, dat bij ons te bezichtigen is Levering van deze apparaten kan op zeer korte termijn geschieden. Levering en plaatsing onder volle garantie. TECHNISCH BUREAU „ELGO" EETHEN verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. VEERMAN te Heusden. - Prijs 25 cent

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6