Plaatselijk Nieuws Ingezonden Binnenland TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Mijnhardtjes behorende bij het No. 6584 DONDERDAG 15 JULI 1948 HEUSDEN. Maandagavond vergaderden de leden van de Oranjevereniging in het Wapen van Amsterdam". Na de gebruikelijke opening door de voorzitter en vaststelling van de notulen legde het bestuur haar plannen voor de a.s. feestdagen op tafel. Deze plannen werden met enkele wijzigingen goedgekeurd. Het' programma is nu als volgt samengesteld Duur der feestelijkheden 2 dagen 31 Aug. (nationale feestdag): Reveille. Kerkdiensten. Hierna gaat het bestuur der O.V. haar gelukwensen aan de vertegen woordiger van H.M. de Koningin, de burgemeester, aanbieden, dan kinderaubade voor het gemeente huis, waarna een muzikale wande ling door de gemeente volgt, 's Middags zijn er diverse volks spelen voor de ouderen, o.a. twee rondes van Heusden, één voor fiet sers en één voor 'hardlopers. Deze spelen duren tot plm. 6 uur. 's Avonds wordt een openlucht spel opgevoerd, met medewerking van de Heusdense fanfare en als slot van de eerste dag een tableau 1 September 's Morgens tractatie der kinde ren op de scholen, 's Middags wor den er kinderspelen gehouden, waaraan prijzen verbonden zijn. 's Avonds is er op de Vismarkt zang. T.z.t. zal het programma uitvoe rig worden bekendgemaakt in het Nieuwsblad. De voorzitter sloot deze matig bezochte vergadering om kwart voor elf. Woensdag! 21 Juli a.s. hoopt de Reisver. van de K.A.B- een ple zierreis te maken en wel voormid dag! mzar Bilthoven, het sanatorium „Bergl en Bosch" en namiddag naar Hilversum, de K.R.'O.-'studio. Die overige1 tijd. zal waarschijnlijk worden besteed met een bezoek aan de Loosdrechtsie Plassen. Er zijn nog enkele plaatsen over voor gezinsleden van de K.A.B. Voor deelname wende men zich tot M. Remie. Zondag! j.l. nam de Heus dense Heng'elsportvereniging deel aan het Intern. Concours te Tegle- len, uitgeschreven door de Hengel sportver. „De Snoekbaars" aldaar. De reis werd gemaakt met een touringlcar van Kras uit Ammerzo den. Een 34-tal leden namen deel aan corps- en personeelvissen en met succes. Behaald werden de vijfde korpsprijs zijnde een zilve ren lauwerkrans en een zilveren medaille voor de meeste deelne mers. Twee leden behaalden een personele prijs. Zeker een mooi succes, vooral omdat de weersgesteldheid en het hoge water niet medewerkte egi ook de slechte toestand aan de Maas het vissen zeer bemoeilijkte. AMMERZODEN. Bij het alhier door de Eerw. Zuster^ afglenomen examen slaag den voor lingerie de dames .Co de Wilt uit Bern en Cor Rink uit Hedel. Voor costumière de dameis Thea van Oord en Greta v. d. Berk uit Ammerzoden. BRAKEL. Op de O.L. school dezer iglemeente is een sirene geplaatst, welke uitsluitend dienst zal doen voor oproep van brandweerperso neel ter plaatse. Deze oproep zal echter alleen geschieden door de daarvoor aangewezen personen. Wanneer er brand in het dorp is lope men dus niet naar de sirene, maar melde deze brand zo spoedig1 mogelijk bij de Burgemeester of bij de brandweercommandant J. de Weerd, de brandmeester G. A. J. de Stigter of de onderbrand meester W. Versteeg!, B< 25, aihier. Bij eventuele brand glelieve men met bovenstaahde dus wel reke ning te hooiden. DUSSEN. Door de Ned. Herv. ge meente alhier werd toezegging van beroep uitgebracht op cand. van Kootten van Veenendaal. Die vorige week verzamelden de kinderen van de Chr. Nat. school alhier voor de kinderen van „Sonnevanck" een bedrag van f 70.door middel van prikkaar- ten. HANIG Bij' het gehouden Mulo-exa men te Breda, slaagde dezer dagen de heer J. H. v. Achterberg. LAND VAN ALTENA. Die Chr. B.L.O. school te Gorkum! wordt momenteel bezocht door 8 leerlingen uit Almkerk, 3 uit Andel, 2 uit Eethen, .5 uit De Werken, 14 uit Werkendam, 2 uit Woudrichem en 1 uit Wijk, voor zover dit het Land van Heusden en Altena betreft. VEEN. ;Op de gehouden verga de- ring' der Oranjever. „Prinses Mar griet" is tot bestuurslid gékozen J. Vos, wegens vertrek van J. van Dioiik. Op Zondag! 18 Juli hoopt die heer Zweerus, Theol. student te' Rotterdam op te treden voor de Ger. Gemeente en wel 'smor- iglens om 9.30, 'smiddags om 2.30 en Is avonds om 6.30 uur. iMaandag! 5 Juli, des avonds om 8 uur, kwam de raad dezier glemieiente in een spoedeisende ver gadering bijeen. Met de Voorzitter en Secretaris waren alle leden te genwoordig. Vastgesteld werd de verordening! op de heffing van op centen op de personele belasting voor het jaar 1948'49, die door de raad werd vastgesteld op 150 opcenten. Het vermenigViuldigingscijfer voor het Lager Onderwijs werd vastge steld op 2, ingaande met het be lastingjaar 1 April 1948. Die gemeenterekening voor het jaar 1946 werd door de raad voor lopig vastgesteld, zoals ze door B. en W. de raad was aangeboden. Eveneens de begroting voor 1948. Aan de orde kwam ook nogi de schoolkwestie, waarover B. en W. enige mededelingen deden. 1 Die Voorzitter deelde nogi me de, dat B. en W. een onderhoud hebben gehad met de P.N.E.M., met het resultaat, dat de straatver lichting met 12 of 13 lichtpunten zal worden uitgebreid. WIJK EN AALBURG. De supporters-belangstelling voor de zangvereniging „ConAmo- re" in het concours te Vaasen op 4 Augustus a.s., blijkt zeer groot te zijn. Reeds drie bussen van de onderneming A.L.A.D. zijn bijna geheel volgeoekt. De repetities voor dit groot zangifestijn hebben een uitstekend verloop, zodat goede verwachtin- glen gekoesterd mogen worden. Op 24 Juli a.s. neemt Con Amore deel aan het festival te Genderen en op 31 Juli aan dat te Veen. Op deze daglen wordt bij wijze van generale repetitie deelgenomen met de concoursnumrhers Dorps vesper van Leo Smits enBrechtje- Buur en Jacob Hamel. WERKENDAM. Laagste inschrijf ster voor het aanleggen van klinkerwegen in de Zuidpolder onder Pijnacker was de fa. Visser alhier, tegen f 74.900. WELL. De muziekver. „O.B.K." al hier directeur de heer P. J. G. Baselaar, behaalde j.l. Zaterdag op het federatief concours te ZeeÜslt bij Eindhoven, in de ie afdeling een eerste prijs. De overwinnaars van moeheid engedeprimeerdheid^Doo^30^jcent Niettegenstaande de late thuis komst ,werd de heer Base laar een prachtige bloemenmand aangebo den, waarbij mej. H. de Koning hartelijke woorden tot hem richtte naar aanleiding van het behaalde succes. De heer Baselaar zeide in zijn antwoord, dat hij zijn krachten zal blijven geven om de vereniging op een nog hoger peil te brengen. ZALTBOMMEL. Tot praeses dier classis Zalt- hornmel van Herv. kerken is be noemd ds. Hevboer, tot bestuurs lid D's. van Galen te Brakel. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Met belangstelling, later met er gernis, heb ijk1 en meer met imiij', de circulaire glelezen, die de Zui velfabriek „Altena" te Nieuwen dijk' heeft laten bezorgen. Met jear- 'glemis, omdat deze fabriek op un faire en onwaardigle wijze de pro ducten van de melkhandelaren Kant en Struik, die deze van leien ander bedrijf betrekken, tracht omlaag te halen. Wij! herinneren ons echter, dat wij zeer dikwijls zure melk ontvin gen, toen dezie mielkslijtiers nog van de fabriek' te Nieuwendijk be trokken en wij' herinneren ons eveneens, dat zij! een jaar geleden juist daarom van fabriek veran derden. Kant en Struik hebben deze stap dus gedaan in het be lang van hun afnemers en inder daad van zure melk hebben wij sedertdien geen last meer gehad. 'Uit de naburige gemeenten Rijs wijk en Sleeuwijk vernamen wij, dat men daar nog tamelijk dik wijls last heeft van zure melk. Die karnemelk van „Altena'be stond meestal uit stukken en brok ken en was o.i. beter gesichikti voor veevoer. Indien van dergie- lijke karnemelk pap bereid wordt, zal de kwaliteit vermoedelijk wel niet ZO' superieur zijn, als de circu laire wil doen geloven. Thans zorgt „Altena" er natuurlijk wel voor, dat in Woudrichem en Ouden dijk het allerbeste aan de markt gebracht wordt, maar in andere glemeenten is haar karnemelk nog steeds slecht 1 Wat de yoghurt betreft, kunnen wij de fabriek te Nieuwendijk' slechts a dviseren om in de berei ding! van dit product eerst jiog eens wat les te nemen. v Bovendien hebben wij! nu, onze melk allen omstreeks 12 uur in huis, terwijl „Altena" zijn slijters zo laat bediende, dat velen y|an ons de melk eerst in de namiddag) kregen, soms zelfs pas om 4 a 5 nur. f Nu tracht de Coop. Zuivelfa briek „Altena" te Nieuwendijk om de zelfstandigle en onafhankelijke melkhandelaren Kant en Struik, die in het belang van hun klanten van fabriek veranderden, door een laag -bij-de-girondse campagne eruit te werken, om zodoende in hun ge bied weer het monopolie en ,de macht in handen te krijgen. Als dat lukt zullen wij! weer alles moe ten „slikken"! Op minderwaardige en indirecte wijze wordt daartoe o. m. de leuglen gelanceerd, dat wij thans gieen verse, doch met oude resten vermengde gortpap voorge zet zouden krijgen. Hun opzet zal echter niet slagen, omdat wij, huis vrouwen van Woudrichem en Ou dendijk, de melkhandelaren Kant en Struik niet in de steek laten, omdat wij weten, dat zü ons goed bedienen, omdat zij een beter pro duct hebben dan de fabriek ,te Nieuwendijk en omdat wij de mi sère van vroegier niet vergeten zijn. Mej. A. M. v. Straten-Viveen. Hoogste. 27, Woudrichem. NED. JEUGD BRACHT HULDE AAN DE KONINGIN. Ruim 3000 jongeren, in uniform of zomer- en kampkleding, hoofd zakelijk Amsterdamse leden van de bij de N.J.G. aangesloten landelijke jeugdorganisaties, hebben Zater dagmiddag in het Olympisch Sta dion te Amsterdam, op 'het mid denterrein en de sintelbaan, het door dr. "H. Knorringa geschreven en door Ben Groeneveld, Ben Al- bac'h en Anton Sweers geregisseer de „jeugdstadionspel" gespeeld. Circa 30.000 jongeren, afkom; stig uit alle delen van het land, keken en beleefden van de tribu nes af dit spel en de hulde aan de Landsvrouwe mee. Toen naaf loop de Koningin zich langs een 'haag van jongeren naar haar op de sintelbaan voorgereden auto be gaf, kende het enthousiasme der jeugd geen grenzen meer en slechts met moeite kon de 'hofauto zich een weg banen door de stormach tige juichende jongelui. WEGVERBINDING ROTTER DAM—DEN BOSCH. Die A.N.W.B. deelt mede dat Donderdag! 15 Juli het gedeelte SchieHjuinenGorkum van de nieu- wie autosnelweg! RotterdamN'iji- miéglen opengesteld zaL worden. Deze belangrijke rijks'wieg zal dan van Rotterdam1 (Ridderkerk) tot Waardenburg1, waar hij! aansluit op de we'gl UtrechtDen Bosch, in glebruik' ziijn, zii het dan, dat voor- lopigl sllecnts een rijbaan beschik baar is. Die opening van het gedeelte ScbelluinenGorkum betekent een aanzienlijke verbetering van de veibinding RotterdamDen Bosch, daar hierdoor de gevaarlijke smal le Merwededijk, de nauwe traverse door Gorkum en de al1 evenzeer smalle Arkelse dijk vermie den kun nen worden. RICHTPRIJS KOOLZAAD OOGST 1949. De in het vorig! jaar verhoogde richtprijs voor koolzaad van de oogtet 1948 heeft de verbouw sterk gestimuleerd. Het koolzaad- en. raapzaadiareaal was van 49.509 hd in 1943 teruggelopen tot 4.074 ha in 1946 e nó98 ha in 1947. De verhoogde richtprijs heeft tot ge volg! gehad, dat circa 11.000 ha voor de oogfet 1948 zijn uitgezaaid, welke uitbreiding ten goede komt aan de vetproductie van eigen bo dem. Gelet .op de verkregen (uit breiding van het areaal, is de richtprijs voor koolzaad van de oogst 1949 thans bepaald op fóo.- per 100 kgi. Deze prijs is f 10. lager dan die voor de oogst 1948, doch heeft een stimulerende ten- denz voor de verbouw behouden. BERNADOTTE OP SCHIPHOL. Graaf Bernadotte, de bemidde laar in het conflict tussen de Jo den en de Arabieren, is Zondag middag op doorreis naar Lake- Sucoess, uit Genève in het witte vliegtuig van de K.L.M., de Da kota PHTCT met als gezag voerder Viruly, op Schiphol ge land.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5