voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Gemeenteraadsverslag Binnenland UITGAVE; FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6585 MAANDAG 19 JULI 1948 (Wjeinig appels en peren dit jaar. «A»o m AlieNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Pp de te 's Bosch gehou den examens slaagden onze stad- 'glenoten de jongeherenHans iMerkx voor iste klas R.K. Ly ceum, Rens Mjerkx voör 2 de klas R.K. Lyceum, Christ Mjerkx voor 3de klas H.B.S. Vorige week Maandag hield de Oranjevereniging een ledenver gadering in 't Wapen van Amster dam. 37 leden waren present, toen de heer C. Verhoeven de aanwezi gen, in 't bijzonder de heer Burge meester een welkom toeriep. De opkomst had zeker groter kunnen en moeten zijn, gelet op 't .„Gouden Feest" onzer Vorstin. Een pijnlijke indruk maakte het, toen de voorzitter mededeelde, dat 34 leden bedankt hadden, toen hun de contributiekwitantie werd aan geboden. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Het programma voor de herden kingsfeesten door 't bestuur op gesteld werd voorgelezen en besproken. De hear A. Bax zei de medewerking van de muziek, aan de opluistering der feestelijkheden toe. De „ronde van Heusden" lokte discussie uit. Er werd besloten een „ronde per fiets" en een ronde te voet voor dames en voor heren te houden. Het programma ziet er nu als volgt ut: Eerste dag, 31 Augustus: 1. Reveille. 2. Kerkdiensten. 3. Plechtige Raadsvergadering. 4. Ontvangst comité ten gemeen tehuize. 5. Zanghulde kinderen en mu ziek. 6. Optocht met muziek, de schoolkinderen en de ver schillende verenigingen door Heusden. Na de middag: 7. „Ronde" van Heusden. 8. Volksspelen. 9. Uitreiking prijzen. 10. Muziek op dé tent. 11. Toneeluitvoering op de Vis markt. 12. Tableau. l Tweede dag, 1 September. 's Morgens .1. Tractatie der kinderen op de verschillende scholen, 's Middags 2 Kinderspelen. 's Avonds 3. Muziek en zang. Er werd besloten tot gevel- en étalage-versiering en hiervoor prij zen beschikbaar te stellen. Er werden commissie's gevormd voor 't toneel, voor 3rronde'' van Heusden en volksspelen, voor kin derspelen en voor kindertr acta tie, uit een of meerdere bestuursleden en enkele leden bestaande. Bij de rondvraag staken enkele leden hun mening over de vrij ma tige opkomst der leden niet onder stoelen of banken. Ze vroegen of de liefde voor 't Oranjehuis alleen maar bij een bepaalde groep der bevolking aanwezig is, oandat van de andere categorie, de zoge naamde vooraanstaanden, er slechts zelden een of twee ter ver gadering komen, maar meestal geen enkele. Ook informeerde men óf bij de „bedankers" (nog ouders van schoolgaande kinderen waren. Dit zou, zei men, een schandaal zijn. Gelukkig noemde het bestuur geen namen. De bedankers kunnen het nog goed maken. Enkele uit de vergadering boden zich n.l. aan, om de oud-leden te gaan verzoe ken weer lid te worden en om te trachten nieuwe leden te werven. We wensen de heren wervers veel succes. Een Gouden Re- geringsjubilé van de „Landsvrou we" en Heusdenaren, idie geen lid zijn van de vereniging, ,die voor tdè gehele, maar dan ook voor de gehele bevolking tracht een feest in elkaar te zetten. [Hoe is dat te rijmen? AALBURG. Woensdag 21 Juli a.s. hoopt voor de Ger. Gemeente alhier op te treden, D;s. Aangjeenbrulg te Dordrecht, des avonds om 7 uur. De heer A. F. Muis alhier, slaagde te Eindhoven voor het Mu lo-diploma A. DUSSEN. Vrijdaglmiddajgj had in Ho tel Heessels die aanbesteding plaats van het uitvoerfen van bestratmg|s- en rioleringswerken tot denieuw- geprojecteerde scheidiriglsweg in net Wederopbouwplan 'te "Dussen. Het werk werd glegund aan de fa. Elshout-de Bont te Raamisl- donksveer voor f 49.900. EETHEN. In de raadsvergadering; van V rijdagjmi d dag' werd de raad de gjemeerflebegroting voor 1948 aangeboden. Voor de gewone dienst in ontvangtst en uitgaaf tot een bedragl van f460007.23, met 'npost onvoorzien glroiot f1586.90. Voor de kapitaaldienst in ont- vangjst en uitgaaf van f429.572.34. De beglroting! voor 1947 wordt gewijzigd met een bedrag van f 27120.48. In de plaats vah de heer C. A. Vos, die als lid van de ComJmissie ingevolge de woon- ruimtewet heeft bedankt, wordt be noemd, de heer A. L. de Graaf f. Aan mej. Schukking wordt met ingang! van 1 Augustus eervol ont slag verleend als onderwij zienes aan de O.L. school te Drongelen, we gens haar benoeming als zodanig te Cape 11e a.d. IJssel. (Volledig verslag volgend nr.) GIESSEN. De Oranjevereniging heeft besloten op 28 Aug. a.s. alhier een oranjefeest te organiseren. 's-GRAVENMOER. Van de lichting 1949 wer den in ons dorp acht personen goedgekeurd voor de militaire dienstplicht en twee personen af gekeurd. Dinsdag 13 Juli j.l. maakten van uit ons dorp een gezelschap een reis naar België waar o.a. de steden Luik en Spa werden be zocht. De Gem. Zangvereen. „Excel sior" maakte Woensdag 14 Juli een reis naar de omgeving van Soest, enz. LAND VAN ALTENA. Door de aanhoudende re- iglens z(ijn verschillende uiterwaar den lanlgfs de Mjaas overstroomd. Het hooi werd in allerijl binnen gehaald, ofschoon het nog nat was. De bonenteelt dreigtt door het natte weer 'te mislukken. Ook' aan de veilin'gen is de aanvoer van giroenten beduidend kleiner dan an ders. ii OUDENDIJK. Terwijl Zondagmiddag een zoon van de Wed. P. liep te wan delen, kwam hij met zijn Brie voet op een oneffenheid, waardoor hij overzwikte en tegen een hek viel. Dit had tot gevolg dat hij zijn lin kerarm brak. Opname in het zie kenhuis te Breda bleek noodzake lijk. RIJSWIJK. Daar een gledeelte vaü de uiterwaarden teiglenover tie Nol1 al hier onder water staan, haasten de bioeren zich, bevreesd voor hoig! meer overstroming1, het hooi huis waarts te halen. De vollg'eladen boerenwagens rijden door 't water naar de veerpont, om daar oyer- glezet te worden. De aanleg! van de drinkwa terleiding is langs de Hoge Maas dijk reeds gevorderd tot aan de girens van Giessen. WOUDRICHEM. Veilingbericht van '12 Juli: Eerstelingen f 6.50f 8.50 en Ei- geheumers f 9,00f10,alles p. 100 kg. Nadat de toeleidende brug tot de stad aan de zijde van de richting Almkerk is vernieuwd, is men thans begonnen met de ver nieuwing van de brug aan de zij de van Rijswijk. - WERKENDAM. Voor het Mjulo-examieto slaagden „N. v. d. Stelt, A. Visser, L. W» v. Dam1, P. J. v. Berchuam en C. v. 't Hooft almer. WIJK EN AALRURG. Deze week zal in onze ge meente een collecte worden ge houden ten bate van de Stichting 1940—1945. Gezien het mooie doel, menen wij te mogen veronderstellen, dat een ieder naar vermogen zijn of haar offer hiervoor zal bijdragen. ZUILICHEM Donderdag! 15 Juli j.l'. be haalde de Christ, gem. zangver. „Sursuin Corda" alhier op het m uziek- en z angconoours te R ode graven een.ie prijs in de 4e af deling! met 311 punten. Tevens werd door genoemde vereniging* op die dag nog een plezierreisje gemaakt. O.a. werden bezocht Gouda, Haarlem1, Bloemen- daal en Zandvoort aan Zee. Te circa 11 uur arriveerde men weder ter plaatse, hoogtst voldaan over hetgieen men gezien en ge noten had. Dit reisje werd gemaakt per tou ringcar van v. Leeuwen. Onze dorpsgenote Mej. C. Ceton slaagde voor het Mulo-exa men A. De feestelijkheden ter gele genheid van het 50-jarig regerings jubileum van H. M. de Koningin zullen in deze gemeente plaats heb ben op 3 en 4 Sept. a.s. Vergadering van de raad der ge meente HEUSDEN op Vrijdag 16 Juli 1948, des avonds om 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. v. Delft, tevens Secretaris. Aanwezig alle leden. Na opening met het formulier gebed worden de notulen der vo rige vergadering vastgesteld. Ingekomen stukken: Besluit van Ged. St. waarbij! goedkeuring werd verleend aan het raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegroting 1947. Voorstel van B. en iWi.' tot het aangaan van een geldlening, max. groot f 135500, Wordt besloten deze geldlening aan te gaan bij de Rijksverzeke ringsbank tegen een rente van 3 pCt. voor de eerste 10 jaren, daar na 3y2 pCt. en looptijd 50 jaren. Benoeming commissie onder zoek van de gemeenterekening (en Vlee skieurings bedrij f 1947 Tot commissieleden voor het on derzoeken dezer rekeningen wor den door die Voorzitter aangewe zen, de heren Dekker, Verschuur en te Vruchten. Reclame^ s traatbelas ling zullen in besloten vergadering worden behandeld, zodat de Voorzitter de openbare vergadering met bet for muliergebed sluit. Dr. Reel ontvangt de fractieleiders De kabinetsformateur, dr. Reel, heeft in de loop van Donderdag besprekingen gevoerd over de vor ming1 van een kabinet met de lei ders der Tweede Kamer-fractiep van de K.V.P., de Partij van de Arbeid, de C.H.U. en de V.V.DL Prijzen nieuw schilderwerk. Naast de prijzenbeschikking voor sch ilderswerkzaam heden, welke de prijzen regelt op hasis van het aantal gewerkte uren, is met ingang van 20 Juli 1948 voor nieuw schilderwerk, in het bij zonder bij de woningnieuwbouw, een regeling per vierkante meter getroffen. Voor buitenschilderwerk f2,60 per vierk. meter, voor binnenschil- derwerk f2,70 per vierk. meter, beide inclusief materiaal. De wijze van opmeten van het aantal vierkante meters is nauw keurig omschreven. In tegenstelling tot het vorige jaar zijn de vooruitzichten van ap pels en peren zeer slecht te noe men. De verwachte opbrengst van de appels zal dit jaar nauwelijks de helft van die van 1947 bedra gen. De peren zullen waarschijnlijk slechts een derde van de opbrengst van het vorige jaar bedragen. De ongunstige weersinvloeden der laatste maanden hebben de vruehtzetting ten zeerste belem merd. UWSBLA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1