Gemeenteraadsverslag Advertentiën GEVRAAGD In TEXTIEL H. VAN HERWIJNEN A. VAN HERWIJNEN-KRAAIJVELD KOMT, ZIET EN OVERTUIGT U waardig programma zal kunnen aanbieden. SLEEUWIJK. Voor het Mulo-diploma slaagde W. v. Vuuren alhier. VEEN. Door de zang vereen, werd een uitstapje gemaakt naar Arn hem, Apeldoorn, Amersfoort en Utrecht. Na de gehele dag volop genoten te hebben,, keerde men 's avonds hoogst voldaan huis waarts. De School met de Bijbel al hier mag zich in een gestadige bloei verheugen. Zij telt thans 187 leerlingen. Met de 5 benoemde Herv. leerkrachten schijnt een goe de keus te zijn gedaan. Hoogst dankbaar ziet het grootste deel onzer gemeente op de totstandko ming van deze school terug. Donderdagavond had alhier een droevig ongeval plaats. H. v. d. Planken üit Haarlem, ,welk|e met zijn verloofde bij familie lo geerde, was met een bootje op de rivier om te vissen. Bij het naar huis roeien, werd een sleep boot vastgegrepen, met {ie bedoe ling zich te laten voorttrekken. Het bootje kantelde echter, waarbij v. d. P. jammerlijk ver dronk. Zijn verloofde, welke kon zwemmen, kon door de beman ning van de .sleepboot gered wor den. WIJK. Op de Rijks Ii.B.S. te Go- rinchem werd bevorderd van de le naar de 2e klas C. Bouman al hier. WERKENDAM. Voor het examen kantoor typist (180 goede aanslagen per minuut) slaagde mejC. Kieboom alhier. Vergadering van de raad der ge meente DUSSEN op Donderdag 22 Juli 1948 des n.m. om half 5, in het café van de heer A. B. J. Heessels le Dussen. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. J. A. Oderkerk. Secretaris: WelEd. Heer A. A. Snijders. Opening met het formulierge bed, daarna lezing dei* notulen,die worden vastgesteld. W oningwetbouw. De Voorzitter deelt mede, dat het aan het gemeentebestuur is mogen gelukken de beschikking te verwerven over het bouwvolume, nodig voor de stichting van nog 10 woningwetwoningen. Aange zien zekere verplichtingen bestaan ten aanzien van architect Ir. S. J. v. Einden wordt voorgesteld de ze met de architectuur te belasten. Het is de bedoeling (j woningen te bouwen binnen het gebied van het uitbreidingsplan le Hank en 4 binnen het wederopbouwplan voor Dussen. Conversie van geldleningen. Een 2-lal ten name der gemeen te lopende geldleningen zijn aan gegaan tegen een hogere rente dan krach lens de bestaande prijs voor schriften is toegestaan. B. en W. stellen voor de geld gevers le bewegen genoegen te ne men mét de rente, wélke door de Ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën is voorgeschreven, ofwel zo dit niet gelukt andere gegadigden le zoeken die genegen zijn tegen zodanige rente liet re stant der schuld over te nemen. Hiertoe wordt besloten. Vaststelling begroting 1918. Zonder hoofdelijke bestemming wordt de begroting 1948 goedge keurd. Tegemoetkoming art. 13 der L.O.-wet 1920. Binnengekomen is een verzoek om tegemoetkoming ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1929 van W. Broos. De aanvrage voldoet ,aan de voor waarden der wet. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de te maken kosten te vergoeden tot 90 pCt. zoals in dergelijke gevallen gebruikelijk is. Goedkeuring begroting Burger lijk Armbestuur. Door het Algemeen Burgerlijk Armbestuur is overgelegd een be groting voor 1948. liet saldo de zer begroting is opgenomen in de ter vaststelling aangeboden gem.- begroting. 'Het lid Koekkoek merkt op, dat de gem. subsidie voor het Burg. Arm best. te hoog is. B. en W. stellen voor de begro ting van liet B. A. goed te keuren zoals zij aan de raad is overge legd. Hiertoe wordt besloten. Wij kindeling. De Voorzitter zegt dat het de bedoeling 'is t.z.t. wanneer de her bouw der gemeente meer over zichtelijk is over te gaan tot het geven van straatnamen. Het ogen blik is daartoe momenteel nog niet rijp. Wel moeten voorlopig huis nummers gegeven worden van de ter bewoning gereed komende wo ningwet woningen. Het is niet doenlijk deze aan te doen sluiten aan de bestaande huisnummers. Er moeten teveel letters worden ingelast waardoor liet geheel on overzichtelijk wordt. In afwachting van de te geven straatnamen stellen B. en W' voor voorlopig de wij ken. D en E in het leven te roepen. Wijk D wordt het gebied van het uitbreidings plan voor Hank en wijk E liet ge bied van het wederopbouwplan voor Dussen, en stellen voor de Algemene politieverordening in de ze zin te wijzigen. Subsidiëring tractatie schoolkin deren Regeringsjubileum H. M. de Koningin. B. en W. menen dat het op zijn plaats is een bedrag van 20 oent per schoolgaand kind beschikbaar te stellen voor tractatie bij ge legenheid van het regeringsjubi leum van H. M. de Koningin. De raad acht het bedrag wat so ber en wil dit op f0,25 per leer ling stellen, waartoe met algeme ne stemmen wordt besloten. Vaststelling besluit regelende de rangen en de bezoldiging van liet personeel der vrijwillige brand weer. Schrijven van Ged. St., waarin zij mededelen dat het als admini stratief sluitstuk van het besluit van 11 Febr. 19:48 nog noodzake lijk is vast te stelFen een besluit regelende de rangen van het per soneel der vrijwillige brandweer. Op voorstel van B. en W. wordt hiertoe besloten. De restauratie van het Kasteel tot raadhuis en gemeentewoning zal eindelijk doorgang vinden. Reeds geruime tijd geleden heb ben B. en W. zich in verbinding gjeslekl met de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Begin Juni ontving het gemeen tebestuur van de commissie voor de Monumentenzorg bericht, dat de restauratie van het kasteel tot raadhuis en gemeentewoning werd gegund aan P. v. d. Sluis te Gies^ send am voor een bedrag van f200.000. - Het Bureau Financiering We deropbouw publiekrechtelijke li chamen is bereid van het totaal bedrag ad f200.000 een voorschot van 90 pCt. te verlenen in de als oorlogsschade aan te merken kos ten ad f 75.534.dit in afwach ting van de totstandkoming van de definitieve wet op de Oorlogs schade. Ten aanzien van het resterende lied rag ad f 124,457.heeft het Ministerie van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen reeds toe zegging gedaan, om in dat gedeel te, dat niet via Bureau Financie ring Wederopbouw Publiekrechte lijke lichamen zou worden gefi nancierd, een subsidie van 90p{Ct. te verstrekken. Ten laste van de gemeente blijft nog een bedrag van f 12,445,70. Besloten werd ter dekking van het bedrag, financiële medewer king te verlenen, terwijl de Voor zitter toezegde, spoedig de goed keuring van Ged. St. te vragen. Rondvraag. De heren Koekkoek en Bax ves tigen er de aandacht op, dat de gemeente wegten in onordelijke toe stand verkeren. De Voorzitter zegt,, dat dit zijn volle aandacht heeft. De heer Koekkoek vraagt of het niet wenselijk zon zijn voor de gemeente-arbeiders een instructie vast te stellen. De Voorzitter zegt, dat dit in de volgende B. en W. vergladering besproken zal worden. De heer Bax vraagt hoe het staat met het herstel van het pand A 86, bewoond door O. de Ruijter. De Voorzitter zegt, dat de hier voor benodigde gleïden bij het rijk reeds zijn aangevraagd. De heer de Wit informeert, hoe het staat miet de drinkwatervoor ziening iQp de Peerenboom. De Voorzitter zegt, dat van de Waterleidingimjaatschappij bericht is ontvangen, dat de kosten van aan leg te hoog zijn. B. en W. zullen op dit punt nog nader terugko men. De heer Koekkoek informeert nAafr het Zwarte Eind. Hij achtte het ongewenst de bewoners van dit gehucht, misschien ongewild over te planten naar de dorpskern te Hank. Gaarne zou, hij, zien, dat de mensen aan het Zwarte Eind werd tegemoet gekomen door wo ningbouw daar ter plaatse. De Voorzitter zal een en ander met de Planologische Dienst be spreken, hetgeen vermoedelijk een herziening van hipt Uitbreidingls- plan tengevolge zal hebben. Op Maandag 2 Augustus a.s., D. V., hopen mijn geliefde Ouders WILLEM VOS en JOHANNA ALIDA VOS-VOS den dag te herdenken, waarop zij voor 25 Jaar in het Huw.elijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven, is de wens van hun dankbare Zoon JAN en Verloofde. Rijswijk, 26 Juli 1948. Maasdijk 45. Gelegenheid tot feliciteren Maandag 2 Augustus a.s. 8"vv/v/v/v/a/v/vxv/vrra XOCIZXOCZDOOCZIX^ In plaats van kaarten. J. JOH. MES en G. C. P. VAN DIJK hebben de eer, mede namens weder zijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waar van de voltrekking, D.V., zal plaats hebben op Dinsdag 3 Augustus a.s. De kerkelijke bevestiging zal plaats vinden in het gebouw der Chr. Ge- ref. Kerk van Dussen, door de Wel- eerw. Heer Ds. J. Lekkerkerker, Ned. Herv. Predikant te Westbroek, des nam. 3 uur. Capelle (N.-Br.) Winterdijk C 230 Dussen Hoek A 113 20 Juli 1948. Gelegenheid tot feliciteren te Capelle op Maandag 26 Juli 's avonds tussen 7 en 9 uur te Dussen op de trouwdag 's namiddags tussen 4.30 en 5.30 uur. Toekomstig adres Kootwijkerbroek (gem. Barneveld). D. V., op Dinsdag 3 Augustus a.s., hopen onze geliefde Ouders en den dag te herdenken, dat zij 25 Jaren geleden in het Huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven, is de wens van huil dankbare kinderen BETS en DRIKUS MAAIKE en HENK ZEGER. Almkerk, E 33, Hoekje. Gelegenheid tot feliciteren vanaf nam. 3 uur in de zaal van C. G. van Dijk te Almkerk. Bij genoegzame deelname, personen in het gehele Land van Heusden en Altena, die thuis een bijverdienste wil len verdienen met het schoon maken en snijden van zilver uien. Voor nadere inlichtingen zich te wenden tot C.G.TIMMERMANS, VEEN Witboomstraat 205 - Tel. 8 Prima 3-delige Bedden 2-persoons vanaf f 98. Alle Ledikanten 10% korting Kinderledikanljes met toog en gordijn in diverse prijzen In Wiegen een grote sortering tegen zeer lage prijzen Kapstokken, Spiegels, een ruime keuze voorradig Lakenskatoen, 190 breed Lakens 150 breed Keper Heren Onderbroeken in prima kwaliteiten Tricolbroeken, Sportbroeken, enz. enz. In Sokken hebben wij een speciale reclame Botermarkt O 89 HEUSDEN Tel. 66 S\AAAAAAAAAA Extra Reclame H. VINK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2