Distributiemededelingen Sevonflen en verloren voorwerpen OFFICIËLE BONNENLIJST Voetbalsport het grootste gjedeeltie van de dag doorbracht. Dat hier voor de fi ngers heèl wat te zien was, behoe ven we haast niet te vermeiden, als men weet dat meerderen hun ner zelfs nog! nooit een .trein had.- den gezien. Men kwam dan ook ogen tekort om alles in zich oip te nemen. Van Arnhem werd de tocht voortgezet naar Apeldoorn, van waar men via Utrecht de terug reis aanvaardde, om te ruim1 elf uur weer in ons dorp te arriveren. Allen waren vol lof over deze mooie reis en raakten niet uitge praat over alles wat ze gezien en gehoord hadden. De echtelieden L. Sch reu- de rs en J. Schreuders-van Veen, herdachten Maandag 26 Juli hun 2 5- jarige echtvereniging ALMKERK. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat de derde bespuiting tot verdel ging! van de Coloradokever zal moeten plaats vinden in de perio de van 27 Juli t.pi. 6 Augustus 1948. CAPELLE. Onze dorpsgenoot H. J. de Jong Jzn., behaalde te Utrecht 't diploma vakbekwaamheid slager, boekhouden en handelskennis in gevolge Vestigingswet Kleinbedrijf Een viertal onder leiding van onze dorpsgenoot, de heer P. Christ staande zangverenigingen, behaalden op het een dezer dagen te Slikkerveer door de Chr. Gem. zangver. „Zanglust" gehouden Na tionaal Concours schitterende re sultaten. De Chr. Gem. Zangvere niging „Looft den Heer" uit Sprang werd in de 2e afd. met 309 p. een eerste prijs' toegekend. Het 's-Gravenmoers Mannenkoor in de 4e afd. met 304 p. een le prijs, het dameskoor „Soli Deo Gloria" uit 's-Gravenmoer in de 3e afd. een eerste prijs met 324 p. en ten slotte de Chr. Gem. Zang- vereen. „O.K.K." uit Waspik een tweede prijs met 291 p. De jeugdige dirigent kan met voldoening en trots op deze suc cessen, die het resultaat zijn van enige maanden van onvermoeide toegewijde 'arbeid terugzien en ze geven het overtuigend bewijs, dat de voetsporen van zijn helaas te vroeg ontslapen vader, wijlen Albert Christ volgt. DUSSEN. Zaterdag1' en Zondag j.l. speelde de schaakclub „Het Kas teel van Diussten" een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de schaak club „Etos" uit Terheijden. Oindanks het feit, dat enkele'bes te spelers van de .thuisclub ver hinderd waren deze wedstrijden mede toe* spelen, wist zij tegen de in de tweede klasse spelende „Etos' 'gelijk spel te maken en wel 5V2— 5Vg. EETHEN. De derde bespuiting v^an de aardappelvelden ter bestrijding van de Coloradokever zal in deze ge meente moeten plaats hebben in de periode van 27 Jfuli t.m. 5 Augustus a.s. RENDEREN. In verband met het uitge vaardigde verbod voor het houden van vergadering! tengevolge van ernstige ziektegevallen, gaat de te gen hedenavond ,uitgie schreven vergadering' van de Oranjevereni ging1 niet door. De Chr. Landarbeiders bond afd. Genderen, hoopt op 6 Aug1, een plezierreisje ,te maken naar 'Rotterdam. De muziekvereniging! alhier hoopt a.s. Zaterdag deel te nemen aan het Nat. concours te Montfoort en zal dan uitkomen in de 3e afd. Zaterdag 24 Juli heeft de trekking plaats glehad der loterij ten bate der muziekver. „Excel sior" alhier. ie prijs, rijwiel, no. 18382e pr. naaibox, nor 1140; 3e pr. schemerlamp, no. 15994e pr. electr. fietslantaarn, no. 14935e pr. electr. strijkijzer, no. 105^4óe pï. spiegel, no. i 533 7e pr. schil derij, no. 1063 8e- pr. rijwielband, no. 5709e pr. therfnofles, no. 1950; 10e pr. boodschappentas, no. 1019 lie pr. schilderij, no. 925: 12e pr. eau de cologne, no. 1337; 13e pr. sierpot, no. 606; 14e pr. doos sigiaren, no. 936; 15e pr. asbajt, no. 1043. De prijzen kunnen afgehaald worden tegen pverlegfging van 'tlot vanaf 28 luli21 Aunt. a.s. bjj H. J. KramerB 174, Genderen. HERPT. Op dé veebeo orde lings wed strijd van de kring Den Bosch R. K.J.B., die ten doel heeft goede veebeoordelaars te verkrijgen, be haalden de drie van de Herptse R.K.J.B médedingendende 2e prijs Az. Buijis Azn., 5e prijs G. Timmermans en 8e prijs Ad. Buijs Azn., in het algemeen klassement kwamen Zij op de derde plaats. MEEUWEN. iMaandag 2 Aug', a.s. des avonds om 7 uur hoopt vopr jde Ger. Gemeente op te treden, Dis. Bel van Dirksland. NIEUWENDIJK. De jheer C. van Noorloos, slaagde te Dordrecht voor bet Mu lo diploma. Donderdag maakten de leer lingen der Chr. School, hoofd de heer G. die Jager, o.l.v. het perso neel een schoolreisje, dat mede door het 'gunstige weer buitenge woon geslaagld is. "s Morgens om 7 uur vertrok men met 2 autobussen van de fa. van Vliet te HardinxVe'ld, naar Amsterdam via Utrecht, waarmlen een rondrit door de stad maakte, vervolgens laiigls de Vecht, nagr Schiphol, waar hetgezelschap door de gids werd rondgleleid, zodat dit enorme bedrijf onder deskun dige leiding! werd bezichtigd. Hierna werd een rondvaart ge maakt door de Amsterdamse ha vens en werd een bezoek gebracht aan Artis. Op-de terugreis, bezocht men de speeltuin Oud-Valkeveen, waar de jeugd zich amuseerde mie,t ba den, varen, schommelen, doolhof en tractatie. Ook werd Hilversum nog aangedaan, waar de verschil lende Studio's werden bekeken en het raadhuis der gemeente met zijn mooie vijver en 55, meter Jhoge uitkijktoren en terrassen met prach tige bloemenaanlegj werden bewon derd. Na een genotvolle dag! arri veerde men te 10 uur weer in Nieuwendijk. Op Maandag 2 Augustus, des avonds om 8 uur, houden de Oranjeverenigiinigbn „Nieuwendijk' en „Prinses Margriet" een algeme ne ledenvergiadering in gebouw Ta- vénu ter bespreking, van de a.s. feestelijkheden op 31 Aug. en 6 September. Men kan zich deze avond opgeven voor deelname aan de historische en allegorische op tocht. Het K.E. fanfarecorps O. n. S., zal oj.v. haar directeur, de heer O. Walraven, morgen Vrijdag 30 Juli, deelnemen aan 'het con cours te Montfoort en uitkomen in de afd. Uitmuntendheid. Ook zal men deelnemen aan de. mars- wedstrijd. De Chr. muziekvereniging! „Cres cendo" directeur de heer H. J. Bokhove hoopt 3 Aug. a.s. deel te nemen aan het concours .te Baarn. Deze vereniging, zal uitko men in de isöe afdeling. VEEN. Candidaat Mallan zal Maan dag' 2 Aug., des avonds om 7 uur alhier voor de Ger. Gem. optre den, terwijl .op Woensdag Aug. des avonds om 7 uur gal optreden Ds. v. d. Woestijne vgn Ridder kerk. WIJK. Aan de Chr. MJuloschool te 's Bosch werd bevorderd ran de ie naar de 2e klas Wim de Bruijn alhier. WERKENDAM. Tot onderwijzeres aan de Herv. Chr. school alhier is be noemd mej. T. de Visser te Geer- truidenberg. Dezer daglen slaagde voor het toelatingsexamen Gymnasium' te Gorinchem, mejA. Schols pi llier. De Chr. giem. zangvereni ging „Hallelujah" alhier, welke heeft deelgenomen aan het zang concours te Hoog Soeren, behaal de aldaar een iste prijs in de 3e afd. met 326 punten. DISTRIBUTIEKRING TILBURG In de week van 2 tot en met 6 Augustus 1948 bestaat er gele genheid tot het aanvraglen en in dienen van formulieren ter vler- krijgiinjgl van extra rantsoenen we gens bijzondere arbeid op de ge bruikelijke zitdagen en uren o.m in de gemeenten Heusden, Kaats heuvel, Sprang-Capelle en Waspik. TIJDELIJKE VERLAGING VAN HET VLEESRANTSOEN. Tengevolge van «tijidelijke moei lijkheden bij! die vleesvoorziening!, in hoofdzaak veroorzaakt door z'wak aanbod yan slachtkoeien op de binnenlandse markt en enige vertraging! in de import van v'liees, heeft het iMinisterie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning de geldigheidsduur van 'de lo pende vleesbonnen met een week verlengd tot en met 7 Augustus 1948. De nieuwe vleesbonnen, die deze week konden worden verwacht, zul len per die datum, dus een week later worden aangewezen, terwijl de geldigheidsduur vail deze bon nen nog .nader zal worden be paald. In verband met deze verminde ring van het v'lieesrantsoen zal .het kaas rantsoen, dat op de nieuwe bon van deze week verkrijgbaar zal worden gesteld, met 50 giram worden verhoogd. De verhoging van het kaasrantsoen zal voor Hei ne kinderen (Di- en E-groepen) 25 gram bedraglen. VERLORENEen po-rtemon- naie met inhoud, van Doeveren naar Heusden. Terug te bezorglen bij L. van Rijswijk, Di 8, Doeveren. GEVONDENeen herenpolshor loge met rond bandje. Inl. ter gem.secretarie Dussen. GEVONDEN- te Andel een broche van Kr aam verzorging No'. 2870. Terug te bekomen bij M. Treffers, Heistraat, Wijk. CORRESPONDENTIE In een ingezonden stuk in jiet Nieuwsblad van Gorinchem van Maandag 26 Juli insinueert de heer J. Kant, dat onze redactie zijn ingezonden stuk, opglenomen ifi ons nummer van 15 Juli, zon der zijn voorkennis, met de naam van Mej. A. M. v. Straten-Viveen zoü hebben geplaatst, een bewe ring, die op een grove .onwaarheid berust. v Bij de eerste aanbieding1, waarbij het bedoelde stuk ondertekend was met„Enige Huisvrouwen van Woudrichem", is plaatsing door ons geweigierd, met de medede ling dat opname aEeen 'kon plaats vinden, indien het ondertekend werd. De algemene* stelreglel is, dat bij persoonlijke aanvallen, 'in gezonden stukken alleen worden opgenomen, als zij met een n&am ondertekend zijn. Wij ontvingen het daarop terug! met de naam van mej. A. Mj. van Straten-Viveen voorden, waarna opname volgde. Van onbekendheid, zoals de heer Kant beweert, is dus geen sprake. DE REDACTIE. voor het tijdvak van 1 tot en met '14 Augustus 1948. BONNEN VOOR BROOD EN VLEES. 087-1 Brood, 800 gram brood. Geldig tot en met 7 Augustus. 088-1 Brood, 200 gram brood. Geldig tot en met 7 Augustus. ALLE BONKAARTEN. 090 Algemeen, 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. 091 Algemeen, 1 ei. 092 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 093 Algemeen, 100 gr. bloem, zelf rijzend bakmeel of kindermeel. BONKAARTEN KA, KB, KC. 096 Algemeen, 750 gram suiker, boterham strooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen. 097 Algemeen, 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. 098 Algemeen, 250 gram kaas of 31272 gram korstloze kaas. 0919 Algemeen, 250 gr. waspoeder. B 107, 800 gram brood. Geldig tot en met 7 Augustus. B108, C110, 500 grain boter of margarine of 400 gram vet. C109 400 gram brood. Geldig tot en met 7 Augustus. BONKAARTEN KD, KE, 111 Algemeen, 500 gram suiker, boterham strooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen. 112 Algemeen, 125 gram baler oï margarine of 100 gram vet. 113 Algemeen, 125 gram kaas of löö1/* gram korstloze kaas. 114 Algemeen, 500 gram waspoe- D 117, 800 gram brood. Geldig tot en met 7 Augustus. E119, 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kinderbis- cuits of kindermeel. TABAK- EN VERSNAPERIN- GENKAARTEN. 87 Versnaperingen, 200 gram ver snaperingen of 200 gram sui ker, boterham strooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 90 Versnaperingen, 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. df 200 gram jam, stroop enz. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid,, a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van de strook M. Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. De bonnen 044, 045 en 046 Vlees blijven geldig tot en met 7 Aug. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 30 Juli worden gebruikt. AALST. Roda I won Zaterdag! in een wel zeer forse wedstrijd met 21 van Sparta I te Andel. In de eer ste helft scoorden zij het enigje doelpunt, na de rust mai'kte de thuisclub spoedig glelijk. Een kwar tier voor het einde scoorde Roda het winnende doelpunt. Jn heel 'wat betere sfeer speel de het tweede elftal thuis tegen Wilhelmina 3 ,uit Aalburg. Door een 11 gelijk spel werden de punten dan ook broederlijk ge deeld. De reserves, weerden zich kranig tegten Achilles 2 uit Veen, doch verloren niettemin met 2o. Zaterdag' 31 Juli drie uitwed strijden. Het eerste en tweede elf tal gaan naar Noordeloos 1 en 2. Roda 3 zal het teglen Erakei 3 gaan opnemefi. Denk ér om jon gens, dat wordt oppassen, het .gal Zaterdag in vreemde olngleving niet cadeau gegeven worden. 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2