voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de' Bommelerwaard Binnenland Plaatselijk Nieuws Gemeenteraadsverslag Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6589 MAANDAG 2 AUGUSTUS 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur WILHELMINA, „PRINSES DER NEDERLANDEN". De particulier secretaris is door H.M. de Koningin gemachtigd ten antwoord op de hieromtrent ge stelde vragen, mede te delen, dat de Koningin weer evenals voor het overlijden van Koning Willem III de titel zal voeren van Prinses der Nederlanden. De Koningin dan Prinses Wil- helmina der Nederlanden zal zich vestigen op het Loo waar enige vertrekken in de westelijke vleugel voor haar in gereedheid zijn gebracht. In het paleis op de Dam zijn ëveneens enige vertrekken voorde Koningin ingericht. Het landhuis „Ruigen Hoek", persoonlijk eigen dom van de Koningin, zal haar tot verblijfplaats dienen als zij in Den Haag vertoeft. De Koningin zal zich geheel üit het openbare leven terugtrekken en voorlopig algehele rust nemen. Zij zal dus na 4 September niet deelnemen aan het feestbetoon. De Koningin hoopt dat ons volk haar positie zal begrijpen en haar zo nodige rust eerbiedigen. DE G.C.D. IN JUNI 1948. Gedurende de maand Juni 1948 maakten ambtenaren van de CCD 5443 processen-verbaal op. Hierbij waren 7468 verdachten betrokken, van wie er 171 in verzekerde be waring werden gesteld. Bij de Officier van Justitie wer den 2687 processen-verbaal inge diend; 4732 bij de Ambtenaar voor de Tuchtrechtspraak, terwijl 49 processen-verbaal door andere justitiële instanties worden behan deld. De meeste overtredingen wer den geconstateerd op het gebied van de akkerbouwproducten," n.l. 2685. Hierna volgden de vee- en vlees affaires, waarbij 1146 ver- dachtien waren betrokken. Op zui velgebied 'begingen 1005 personen een overtreding. In 837 gevallen werd tot inbe slagneming van goederen overge gaan. O.m. werden in beslag ge nomen: 51,116 kg granen, zaden en peulvruchten, 3150 kg vlees en spek, 63,984 stuks eieren, 10.793 kg groenten, 51 varkens en 9 run deren. HEUSDEN. Op het R.K. Lyceum te den Bosch werd van de 4e naar de 5e klasse bevorderd onze stadgenoot Henk Klaren. Onze vroegere stadgenoot G. H. Malingré slaagde in Den Haag yoor de acte AI. O. Boekhouden. Te Utrecht slaagde voor het eindexamen Patroonsopleiding aan de School voor de Grafische Vak ken onze stadgenoot G. A. v. d. Pol, terwijl Ton v. d. Pol werd bevorderd van de le naar de 2e klasse Op Dinsdag 20 Juli slaag den op de naaischool van de Zus ters, Kerkstraat Z 49 alhier 13 candidaten voor costumière n.l.: G. v. Houwelingen en N. v. Veg- gel alhier; R. v. Bokhoven, Z. lvuys, B. Piron en M. Buys, allen le ILerpt; N. Mouthaan, J. Duys- ter en S. Bouman te Wijk; F. de Koning, T. Vos en B. Prinsen, Genderen en A. Boom, Heesbeen. 12 vöor lingerie, n.l.: J. Trimbach, M. Verheij, A.Kla ren en v. Veggel alhier: S. Kramer, Eethen; J. Nieuwkoop, J. v. Flier en N. Mouthaan te Wijk; G. v. d. Heuvel, L. Schreu- ders en C. Meiresonne te Gende ren en R. Roubos te Heusden. AALBURG. A.s. Woensdag 4 Augustus, hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan Ds. Bel van Dirks- land des avonds om 7 uur. ALMKERK. t JBiij de gehouden inschrij ving' voor de aivierse tenten voor het Oranjefeest pp 31 Aug. jen 1 en 2 Sept., waren de hoogste in schrijvers Co nsumptie tent T A. KLoots, "fruit en gebak P. Zwart. vis en zuurtent C. Versteeg, jjsco en patate-frites M. Timmermans. BABILONIëNBROEK. k De collecte, welke' vorige .week gehouden werd voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f 1222. CAPELLE. De lessen aan de te dezer plaatse te openen Huishoudschool zullen 1 Sept. a.s. aaaivangen. Voor de 1 Oct. a.s. vacant Vergadering van de raad der ge meente DUSSEN op Maandag 22 Juli 1948, des n.m. 5 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer A. J. A. Oderkerk. Secretaris: WelEd. Heer A. A. Snijders. Opening met formuliergebed, daarna lezing van de notulen, die worden vastgesteld. Afwezig zijn öe heren H. J. v. Honsewijk, A. Z. Snoek en Weth. v. Biezen. *W oning wetbou w De Voorzitter deelt mede dat het gemeentebestuur is gelukt om een bouwvolume te krijgen van 10 woningen, waarvan 6 bestemd worden voor het uitbreidingsplan te Hank en 4 voor het wed er op- bouwplan te Dussen. De heer Bax vraagt om welke reden er nu weer 6 van de 10 te Hank geplaatst worden, daar in Dussen de woningnood zeker niet kleiner is. De Voorzitter zegt dat dit in ver band staat met de industrie te Hank. De heer Bax zou graag die wo ningen aan het Noordeinde van Hank geplaatst zien. Die mensen hebben toch ook hun rechten. Waarom worden die steeds uitge schakeld. De heer v. d. Zouwen ziet hier een aftapping van mensen naar andere plaatsen. Het wordt hun moeilijk hier langer te bjijven. De heer Koekkoek acht het on verantwoordelijk dat de bewoners van dit gehucht misschien tegen hun wil overgeplaatst worden naai de dorpskern. komende betrekking van hoofd der Chr. School ad. Loonsedijk heb ben zich 16 sollicitanten aange meld. Benoemd is de heer Gerritse te Kinderdijk. Aan de R.K. Huishoud- en Industrieschool te 's-Bosch be haalden de dames J. Addink en I. Rijken het diploma mét getuig schrift éénjarige huishoudelijke op leiding. Het ligt in het voornemen, dat in verband met de verjaar dag van* H. K.H. Prinses Irene de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" en de gemengde zangver eniging ,,'tRozeknopje" Zaterdag 7 Aug. a.s. op de muziektent over de Binnenhaven zullen concerte ren. DUSSEN. Naar wij vernemen li git Eet in de bedoeling van het bestuur der plaatselijke fanfare Wilbelmi- na om bij geleglenheid van het gouden regleringsjubileum van H. M. de Koningin ,op Zaterdag 21 Augustus a.s. tQpn uniek muziekfes tijn te organiseren. De feestelijkhe den en de concerten zuillten plaats vinden in de tuinen van het aloude kasteel: te Dussen, dat door .ziijn blijziondere ligjgjing en aparte steek een zeldzame mooie omgeving} vormt voor het beluisteren en hét bijwonen der concerten. Reeds is overeengekomen, dat het voltallige muziekcorps Apollo uit Kaatsheu vel het grote avondconcert zal ver zorgen. Een uitstekend muziek- De Voorzitter zegt dat alleen landarbeiderswoningen gezet kun nen worden Maar hij wil het een en het ande.r met de Planologische dienst bespreken. De begroting 1948 wordt zon der hoofdelijke stemming vastge steld. Door het Burg. Armbest. Is over legd de begroting 1948 met het saldo hierin opgenomen in de gem. begroting. De heer Koekkoek vraagt of de subsidie niet te hoog is in verband met de Ouderdomspensioenen. De Voorz. acht van niet. Hierna vaststelling. De Voorz. deelt mede dat .B. en B. het op zijn plaats vinden, een bedrag van 20 ct. voor elk schoolgaand kind uit te trekken, voor tractatie in verband met het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin. De heren v. d. Zouwen en Bax achten dit te laag en zouden het op 25 ct. per kind willen zetten De heer Koekkoek is die me ning ook toegedaan en zegt men moet bij de jeugd het nationaal gevoel tegenover het Oranjehuis aankweken. Met alg. stemmen wordt beslo ten het bedrag op 25 ct. vast te stellen. Rondvraag. De heer Bax vraagt wat de oor zaak is dat de gemeentewegen zo> slecht onderhouden worden. Ligt hier de schuld bij de leiding of bij de gemeentearbeiders; het treft hier in de eerste plaats de Hoeken en de Kerkstraat. Dan zien we ook dat het gras langs de Nieuwsteeg en in Dussen-Binnen op plaatsen 1 meter hoog staat. 'korps met zeer hoogstaande mu zikaliteit, hetwelk zich voorname lijk in de laatste jaren een uitmun tende naam in de muziekwereld beeft verworven. Ook zal een con cert worden geëngageerd door het Dames-Mandolineorkiesf, eveneens uit Kaatsheuvel afkomstig. Voor al1 giezïen het feit, dat de goede mandolinemuziek in het Land van Heusden en Altena nog weinig! be kendheid hleeft verworven mg gén wij aannemen, dat ook' dit orkest een grote belangstelling zal mogen ten deel vallen. Een en pnder sa menvattend belooft de avond van 21 Augustus a.s. in het teken van Haar, die wij met zoveel ^trots onze Landsvrouwe mogen noemen, ieen grootse en op muzikaal j>|ebiéd hoogstaande feestelijkheid te wor den. Wij! hopen op deze feeste lijke muziekgiebeu rtenis, die wijl van harte toejuichen, nog uitvoerig! na der teru^ te komen. EETHEN. Ingenieur S. J. v. Emden te Delft, architect van het ge meentehuis alhier, is benoemd tot hoogleraar en belast met de spe ciale opdracht voor het uitbren gen van advies voor de wederop bouw van Bandoeng. In de Vrijdagmorgen gehou den raadsvergadering deelde de Voorzitter mede, dat voor twee va cante betrekkingen van onderwij zend personeel aan de Openbare scholen te Drongelen en Babilo- niënbroek, zich thans reeds 16 sol licitanten hebben aangemeld. Het lijkt daar wél op een rimboe. De heer Koekkoek kan zich bij het gezegde van de heer Bax aan sluiten. Met ziet overal hirk en distels. Hij acht het wenselijk dat voor de gemeente-arbeiders éen in structie wordt vastgesteld. De Voorzitter zegt dat de schuld ligt bij de leiding, maar B. en W. zullen er hun aandacht aan schen ken. De heer Bax zegt dat herhaal- lijk gesproken wordt over de Tech nische Dienst, die moet overal bij te pas komen, hetgeen veel geld kost en waarvan weinig resultaten te zien zijn. En wat de gemeente arbeiders betreft, zou spr. Ben Wi. er met nadruk op willen wijzen, om deze mensen op de wegen tê laten en hen niet doorlopend in de tui nen te laten zitten langs de mo lenkade. Laat dat liever door vak mensen doen, hetgeen veel minder geld kost en tevens beter werk wordt geleverd. De heer de Wit vraagt hoe het staat met de drinkwatervoorzie ning aan de Pereboom. De Voorzitter zegt dat men zich in verbinding heeft gesteld met de waterleidingmij., maar B. en W:. zullen op dit punt nader terugko men. De heer Bax vraagt hoe het nu eigenlijk staat met herstel van het pand A 86, bewoond door C. de Ruiter. Herhaaldelijk is daarover gesproken, maar 'steeds zonder re sultaat. Laat men ons hier maar praten of hoe zit dat. De Voorzitter zegt dat hiervoor de benodigde gelden bij het Rijk zijn aangevraagd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1