Distributiemededelingen Bevonden en verloren voorwerpen In Heusden wordt met mensenlevens gespeeld. WAT IS ZO IETS WAARD? (Ingezonden). 's-GRAVENMOER. Voor hen, die aan het z.g.n. Rokkendefilé wensen deel te ne men, hetwelk gehouden wordt door vrouwen in Nederlandse kle derdrachten op 2 Sept. as. inden Haag, bestaat gelegenheid voor vrouwen en meisjes zich voor 12 Aug. e.k. op te geven bij de dames J. W. de Raadt-v. d- Meer, Hoofd straat en Faro-Begeer, Juliana- laan. Ook zij, die niet in Neder landse klederdrachten, nationale feestrokken en schotjes wensen deel te nemen kunnen zich voor het bijwonen van dit défilé even eens 'voor bovengenoemde datum aan vorengenoemde adressen mel den. Dit sluit echter deelname uit. HEESBEEN. 'Met ingiangi van i Aug. is in de plaats van de beer Ph. Piek benoemd als ondercomlmjandant v. de brandweer, de hee,r M. J. de Bruin. Bij eventuele brand wordt verzocht te melden bij de heren A. Nieuwkoop, commandant en Mi. J. de Bruin. De landbouwer J. C. alhier, had zijn aardappelgewas ter be strijding van de coloradokever, niet bespoten. Voor dit feit werd G. veroordeeld tot f 400.boete. Bovendien had hij een ambte naar, met de opsporing belast, mis handeld. Hiervan werd eveneens proces-verbaal opgemaakt. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA Zaterdag 24 Juli 1.1. verga derde de Coop. Vervoersonderne ming „Wegtransport" Waalwijken het Land v. Heusden en Altena, gevestigd te Waalwijk, Grotestraat 137, Tel. 227. Bij afwezigheid van de Voorzitter de heer J. v. d. Maa iden te Wijk, nam thans de hon neurs waar de heer J. Pot te Waalwijk. De Voorzitter opende deze ledenvergadering met een har telijk welkom en verheugde zich er /over, dat zoveel leden waren opgekomen naar deze belangrijke samenkomst, waar aan de orde wasverkiezing van een geheel nieuw bestuur en wat verder de agenda aangaf. In het kort memo reerde hij de .gang van zaken en bet verloop in deze vervoersonder neming. Hij bracht ook dank aan de heren v. d. Maaden en Pouli voor het vele werk dat ze hebben verricht de laatste weken om de achterstand in de administratie bij te werken, welke was achter ge1 raakt tengevolge van het feit, dat de administrateur met te veel werk overbelast was. Na lezing notulen en enkele me- delingen volgde bestuursverkiezing. Met bijna algem. stemmen werd het oude bestuur herkozen. Inplaats van de heer J. v. d. Maaden, de vorige voorzitter, werd thans gekozen dë heer J. Pot uit Waalwijk, terwijl verder in het bestuur zitting hebben de heren J. G. den Dekker, Veen, J. de Jong, "Capelle, J. C. Oerlemans, te Sprang-Capelle, C. Kolff te Sleeu- wijk, j. v. d. Maaden te Wijk en J. v. Wijk te Genderen. Na nog enkele mededelingen gé- daan te hebben betreffende de Lan delijke Organisa'ie „Wegtransport" sloot de Voorzitter deze gezellige vergadering, dankte de leden voor hun aanwezigheid en spoorde hen aan tot eensgezindheid en samen werking. We zien in andereplaat sen in onze omgeving wat er ge beurd als er geen samenwerking is. Werk dus eensgezind samen. Is ejr iets, dat U anders zoudt willen en beter tot zijn rechtkomt op een andere wijze, komt dan even praten of bel 227 Waalwijk. Het is Uw eigen zaak en Uw ei gen belang. NEDERHEMERT. Donderdag 5 Aug. a.s. des avonds te half acht uur, hoopt de WelEerw. Heer L. Gebraad van Leersum ten huize van D. Oo- men voor te gaan. NIEUWENDIIK. De Chr. Gem. Zangvereen. „Oefening Kweekt Kunst", direc- Door het buitengewoon warme weer van de laatste dagen is het zwemmen wieer zieer op de voor grond gle treden met alle gevol gen van dien. Daglelijks worden er dan ook gevallen van vjerdrinking1 gemeld en hoewel het af te keu ren is, dat dikwijls niet-volleerde zwemmers zich in stromend water begeven, is het wel te begfrijpen. Immers, elk levend wezien zoekt tijdens de warme dagen verkoe ling jèn waar kan dit beter gezocht worden dan in het water? En vooral kinderen zien geen of wei nig glevaar en hoewel zij door de ouders natuurlijk steeds op* het ge vaar worden gewezen, zullen zij toch in een onbewaakt ogenblik te water gaan. 'Het strandje aan de overkant van de Maas ,te Heus den, heeft een grote aantrekkings kracht op de jeugid en et* bevindt zich in de zomer steeds een aan tal kinderen en ook wel groteren, die de zwemkunst niet machtig zijn en het daar nu aan het leren zijn. Is het die personen kwalijk te nemen? Maar één stap te ver en de stroom heeft ze te pakken. Als er niet spoedig hulp is, (staat er de andere dag weer een kort be richtje vin de dagbladen onder „slachtoffers van het Zwemmen". Hecht de gemeente Heusden dan zo weinig waarde aan één mensen leven, dat ze berust in het feit dat er geen zwembad is? Welis waar zijn in de loop der jaren diverse plannen naar voren ge komen, doch al deze stuit ten af op diverse bezwaren. Enige maanden geleden was in de raads vergadering gesproken over een leur de heer J. de Graaf, behaal de op het concours te Putten een le prijs met 318 punten in de afd. Uitmuntendheid. Voorzeker een mooi succes. OUDENDIJK. Na een afwezigheid van ruim 2V2 jaar, arriveerde hier Dinsdag middag vanuit Indonesië de ser geant A. v. Vugt. Dat hij door fa milie en kennissen hartelijk werd verwelkomd, laat zich begrijpen. Een zoon van de landbou wer H., had bij het schoonmaken van oliezaad het ongeluk met een zak voor zich te vallen. Hij be zeerde zich hierbij clermate, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. VEEN. Ds. J. Rootselaar te Ooster- wolde bedankte voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier. De O. V. Sergeant B. Kwel lers hoopt na een verblijf van 2l/2 jaar in de tropen, 18 Aug. weer in het vaderland terug te keren. WIJK EN AALBURG en VEEN Uitstapje naar 's-Gravenhage, bezoek aan de tentoonstelling »De Nederlandse Vrouw", Scheveningen en bezichtiging der illuminatie's in de binnenstad. Het plaatselijk Comité „Tentoonstelling Nederlandse Vrouw" deelt mede, dat er nog tot 16 Augustus a.s. gelegenheid zal zijn zich voor de reis op te geven. Het vertrek is nader bepaald op 7.30 uur v.m. Om ver gissing te voorkomen, zij nog medegedeeld, dat aan dit uitstapje zowel door heren als dames kan worden deelgenomen. De aanmelding voor Wijk geschiedt bij Mevr. Aanen-van Unen voor Aalburg, door afwezigheid van Mevr. Schouten-v. d. Heuvel, eveneens bij Mevr. Aanen-van Unen terwijl voor Veen de aanmelding dient te geschieden bij Mej. Corrie Jiskoot (door afwezigheid van Mevr. v. d. Loo-Beundermann). Men ver- zuime niet, van deze bijzondere gelegenheid gebruik te .maken. Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt, dus spoed noodzakelijk. WASPIK. Dp 5 Augustus a.s. hopen de tweelingzusters Anna Maria Theresia de Bont alhier en Hui- berdina Petronella de Bont, wed. van de heer Joh. A. v. Schijndel, te Baardwijk, haar 95e verjaar- jachthaven met een zwembad, doch Ged. Staten vonden het bedrag e.r voor te hoog. Voor een zwembad alleen waren de kosten ook jbe hoog, doch is er geen ontwerp te maken, waarbij die kosten nj,et zo hoog komen, dat het plan wéér niet kan doorgaan. Hier moet een oplossing glevonden worden en wel spoedig. Elke dag( zonder zwem bad kan slachtoffers eisen en eén mensenleven gewonnen door een zwembad heeft alle kosten beloond en zelfs overtroffen. Wil de gemeente raad hebben? Stel u met die heer JMonshouwer te Sleeuwijk in verbinding1. Deze heer heeft het in Sleeuwijk in 6 weken voor elkaar gekregen. Heus den kan 't waarschijnlijk niet in 6 weken, maar het hoeft nu toch geen jaren meer te duren. Daar staat te veel voor op het spel en er is reeds te lang g(espeeld met jonge levens. Ais de Raad van Heusden nog eerbied heeft voor 'n mensenleven, dan make zij voort gang', opdat tenminste het volgend jaar in een zwembad gezwommen kan worden. Het gemeentebestuur en de raad is er om de belangen van de in- zetenen te behartigen. Welnu, als zij niet alles voor een zwembad geprobeerd' heeft en niet al haar krachten daarvoor ingespannen, dan moet elk gemeenteraadslid en ook de Burgemeester persoonlijk de verantwoording dragen vooreen eventueel verdrinkingsgeval te Heusden en zij zullen altijd de gedachte bij zich blijven dragen, dat door hun nalatigheid een mens hét leve#, verloor. de R. dag te vieren. Naar wij vernemen zou dit de oudste tweeling van Nederland zijn. WERKENDAM. Aan de firma Gebrs. van Oord is tegen f 15.000 opgedragen het herstel van de Rijkshavenwer ken op Vlieland en Terschelling. -Laagste inschrijver voor het het makën van wegen in de Noord watering van de polder Walche ren, was ,M. J. van Oord alhier, tegen f128.750. Het werk is g|e- glund. Het aanbrengen van oezin- kinglen enz. tot herstel der strand- hoofden op Ameland, is tegen f217.500 opgfedragien aan J. G. v. Oord en G. van Oord alhier. WIJK. Maandag j.l. maakten de kinderen der Openbare School al hier onder leiding van 't personeel met een autobus van de „iVlad" een reisje naar Amsterdam. Er werd een bezoek gebracht aan 'tvliegveld Schiphol, waarde grootste vliegtuigen voor de ver bindingen met alle landen en we relddelen de volle bewondering van de jeugd wekten. Van hier ging het naar Amster dam, waar de meest markante bouwwerken werden bezichtigd en een schitterende tocht van ander half uur door de vele grachten, waarover honderden bruggen, en door de havens werd gemaakt. Machtige Oceaanstomers, enkele dokken en 't prinselijk jacht Rok ken aller aandacht. Na een be zoek aan Artis werd de terugtocht via Valkeveen, waar de jeugd zich kostelijk in de speeltuin met zijn schommels, motorbootjes en dool hof vermaakte, weer aanvaard. Hoogst voldaan kwam 't gezel schap in de beste stemming 0111 plm. 10.15 uur weer veilig thuis. Een woord van hartelijke dank voor de goede zorgen aan de Alad, die door haar bekendheid met de route en 't voortreffelijk materiaal, het reisje tot een waar genot maakte. Naar wij vernemen ligt 'tin de bedoeling 30 Aug. a.s. met de lagere klassen en de per Sep tember te vormen aanvangsklas ook een uitstapje te maken en wel naar 'Rhenen. ZUILICHEM De bouw van de Ned. Herv. Kerk alhier vordert snel. Ook wordt verwacht dat de in aanbouw zijnde 8 woningwetwo ningen volgende maand gereed zul len komen. DISTRIBUTIEKRING GELDERMALSEN TOESLAG BIJZ. ARBEID. Ter verkrijging van toeslagkaar- ten wegens bijzondere arbeid voor de 10e en 11e periode 1948, die nen de volledige in duplo ingevul de naamlij sten, alsmede de naam lijsten van de 8e en 9e periode, voor ontvangst getekend door de werknemers, in het tijdvak van 2 t.m. 0 Augustus a.s. op de bekende zittingsdagen en uren te worden ingeleverd. Bij nieuwe aanvragen moeten de stamkaarten van de betrokken werknemers worden overgelegd. Na-aanvragen dienen in de week van 23 t.m. 27 Aug. a.s. te wor den ingeleverd. Bewijzen van afschrijving kun nen door de werkgevers schrifte lijk worden aangevraagd bij het indienen van de nieuwe aanvragen. Men dient hierbij steeds volledige gegevens te verstrekken, namelijk: volledig adres, stamkaartnummer, naam van de oude werkgever en over welke periode het laatst toe slag is ontvangen. NIEUWE WERKKLEDING- BONNEN. Het C.D.K. deelt mede, dat de bonnen voor werkkleding H6 en L6 tot dader order geldig zijn. Op de bonnen H6 kan men ko pen: een overall, een werkpak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratorium jas of een mouw- schort. Op de bonnen L 6 kan men ko pen: een werkbroek of werk jasje van keper, drill of satijn, beavar- teen, Engels leer, Manchester of pilo, een kort werkjasje, een koks- buis of een korte stofjas. De bonnen H7 t.m. 1112 en L7 tm. L12 zijn nog niet geldig. De bonnen Hl t.m. H5 en LI t.m.' L5 en rantsoenbonnen VC en VD blijven voorlopig geldig. DE PRIJS VAN RIJST. Voor de rijst waarvoor onlangs een voorinleveringsbon voor alle leeftijdsgroepen is bekend gemaakt en welke eind Augustus op koop- bon zal worden gedistribueerd, is de maximum-verbruikersprijs vast gesteld op f 0,10 per 100 gram. Deze prijs is aanzienlijk hoger dan in 1945 tengevolge van de stijging der rijstprijzen, terwijl bij de ou de prijsregeling 'het artikel rijst gesubsidieerd werd. Daarentegen wordt wel subsidie voor kindermeel van rijst (rijst- bloem) gegeven, zodat de verbrui kersprijs gelijk blijft aan die van 1945, n.l. f 0.24 per pakje van 250 gram. GEVONDEN'11 zwarte dames schoen in de Poortweg. Terug te bekomen bij W. W. v. Leeuwen D 87, Almkerk. VERLORENeen oud Indisch zilveren broche, met letter P. er in gegraveerd. Terug te bezorgen bij Nic. de Graaf, kapper, Almkerk. GEVONDEN: een losse sleutel van een bestelwagen. Inl. Rijkspolitie Eethen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2