WEGENS VERBOUWING Gemeenteraadsverslag R. DE WIT HEUSDEN zijn onze zaken gesloten van Maandag 2 Augustus af tot Woensdag 18 Augustus Let op de volgende Advertentie's Vergadering van de raad der ge meente ALMKERK op Dinsdag 27 Juli des nam. 3 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer H. Blok. I SecretarisWelEd. Heer A. Geu- deke. Als de Voorzitter de vergadering met het formuliergebed opent, is de heer A. B. Snoek afwezig. Lezing notulen, die worden vast gesteld. Ingekomen stukken en medede ling van de heer Snoek, dat hij verhinderd is deze vergadering bij te wonen, aangezien hij een ande re bijeenkomst heeft, die hij nood- z akel ij k moet b ij w o nen Verslag van de Centr. Techn. Dienst over het jaar 1947. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit, waarbij 'n strook grond groot 6 are aan de Geref. Kerk is verkocht. idem, overname noodwoningen. I Balans van de Keuringsdienst voor waren met verlies- en winst rekening over het jaar 1947. Vaststelling van de gemeente-re kening, die van het G.E.B. en de Vleeskeuringsdienst over het jaar 1945. Al deze stukken worden voor kenningsgeving aangenomen Het verzoek van de Stichting Moederheil te Breda om subsidie, wordt afgewezen. Verzoek van de Sportvereni ging „Altepa" te Nieuwendijk om subsidie. In dit verzoek wordt aan gevoerd dat de vereniging belang rijke kosten heeft gehad om het terrein bespeelbaar te maken. Thans moeten nog kosten wor den gemaakt voor een kleedkamer ,enz. waarvoor de vereniging een jaarlijkse subsidie verzoekt. B. en W. hebben gevraagd, haar een jaarlijks overzicht van ont vangsten en uitgaven te willen overleggen, waaruit bleek dat er over het afgelopen jaar een over schot in kas bleek te zijn, voor het lopende jaar zijn nog geen definitieve cijfers te geven, doch het oVerschot daarvoor wordt ge raamd op f300. Voor het maken van een kleedkamer enz. is wel een behoorlijk bedrag nodig, doch deze kosten moeten als kapitaals uitgaven worden beschouwd en dus over jaren worden verdeeld, waar echter de voetbalvereniging aan de Uppelsedijk een subsidie ineens heeft gehad van f 125, stel len B. en W. voor ook aan de vereniging te Nieuwendijk voor éénmaal hetzelfde bedrag toe te staan. De heer Ouwerkerk merkt op, dat de gemeente tot heden nog weinig heeft gedaan voor de sport, waarlegen de Voorzitter inbrengt dat de gemeente het terrein aan de Nieuwendijk op het uitbrei dingsplan heei't geplaatst. De huur die de vereniging echter moet be talen is veel te hoog, als zjtj^daar tegen bii de prijsbeheersing recla meert, krijgt zij* zeer zeker ver laging. Met alg. stemmen wordt hierop overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Aanmerking door Ged. St. ge maakt op de gem.-begroting voor 19.48, waarbij wordt aangedrongen op de invoering van een straatbe- lpsting. De Voorzitter zegt dat voor dit jaar nog een sluitende begro ting is verkregen pp flus thans nog niet tot invoering van een dergelijke belasting behoeft te wor den overgegaan, doch vermoedelijk zal men er op de duur niet aan kunnen ontkomen. B. en W. worden door de raad gemachtigd, om de nota van aan merkingen te beantwoorden. Vervolgens stellen B. en W. voor de huur van de Bungalowwonin gen, die aanvankelijk door de raad was vastgesteld op f4,per week, deze met ingang van dp eerste huurweek in Juli te brengen op f3.50 per week. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Voorstel verkoop bouwgrond. Van de kleermaker C. Spran- gers is het verzoek ingekomen om hem een stukje bouwgrond te wil len verkopen van 400 vierk. meter en hem bouwvolume te willen vem strekken voor de bouw ener wo ning met kleermakerij. B. en iW. stellen voor aan het verzoek te voldoen en de gitond te verkopen tegen f3,75 perM2. De heer Burghout lijkt de prijs nogal hoog, waarop de Voorzit ter opmerkt, dat het 't mooiste ge deelte betreft en in de prijs straat- aanlegging is begrepen. Met alg. stemmen wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Besloten wordt tot verlenging van de thans lopende kasgeldle ning bij de Raiffeisenbank .tegen een rente van l3/i pCt. Voorstel garanlieverklaring par ticuliere woningbouw. De heer C. Sprangers, die is aangesloten bij de Louw- en spaar kasvereniging „Rohyp", vraagt hém gelden ter beschikking te wil len stellen voor de bouw zijner w/ming of tegenover genoemde ver eniging een garantieverklaring te verstrekken voor het niet renda bele gedeelte. Van de heer v. Oudheusden,die ook bij Rohyp is aangesloten is eenzelfde verzoek ingekomen. B. en Wi. lijkt het de beste op lossing dat pén garantieverklaring wordt gegeven, de vereniging .zorgt dan voor het benodigde bedrag. De heer Burghout vreest, dat het voor de gemeente een grote strop kan worden. De Voorzitter meent, dat dit niet zo'n vaart zal lopen. Het rijk bouwt niet zelf, doch draagt het bedrag bij voor 't niet rendabele ge deelte volgens de hiervoor .gelden de financieringsregeling. De lieer Kolff vreest, dat er over 10 jaren niets van het niet rendabele ged. zal terecht komen. De Voorzitter meent dat daar over niets valt te zeggen. De heer Kolff vraagt of over het niet rendabele gedeelte ook rente moet worden betaald, waar op de Voorzitter ontkennend ant woordt. Met alg. stemmen wordt hierop ook dit voorstel van B. en W. aangenomen. Overdracht ,,toreii"grond. Van het kerkbestuur is het ver zoek ingekomen, om haar de grond waarop de toren heeft gestaan, te verkopen omdat deze nodig is voor (3e bouw der kerk. Moet evenwel, wat te hopen is, later een toren worden gebouwd, dan is daarvoor vanzelfsprekend ook grond nodig, dagrom zouden B. en W. aan het verzoek willen voldoen, onder voorwaarde, dat het kerkbestuur de benodigde grond daarvoor in ruil afstaat. De heer Kolff begrijpt niet, dat de kerk niet op dezelfde plaats wordt opgebouwd en de gemeente dat gedeelte behoudt voor de be graafplaats. De Voorzitter zegt, dat Ir. de Bruyn van oordeel is, dat de be graafplaats niet midden in het dorp moet liggen, waarmede spr. het eens is, bovendien zou het vermoedelijk ook niet mogen. 'De heer Colijn zou B. en \V. willen verzoeken in overleg te tre den met 't kerkbestuur om te pro beren dat de toren aan de kerke lijke gemeente komt, een toren oe- hoort bij de kerk. De Voorzitter wil dit in een ver gadering van B. en W. wel be spreken. Besloten wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. Voorstel subsidieverlening voor de a.s. jubileumfeesten. Van de Oranjevereniging teüit- wijk-Waardhuizen is het verzoek ingekomen om subsidie voor de te houden feestelijkheden voor de tractatie van de 76 schoolkinderen. B. en W. stellen voor, ditmaal in yerband met de bijzondere fees ten een bedrag van f 1,per leer ling ter beschikking te stellen met welk voorstel de raad accoord gaat. Voorstel verhuur gem.-woning. De Voorzitter zegt dat het de woning betreft aan de Nieuwen dijk, ten aanzien waarvan door de woningbouwcommissie een an der voorstel is ingekomen. De com missie is van oordeel, dat de wo ning aan de Prins Bernhardstraat door de gewijzigde situatie be hoort te worden toegewezen aan de heer W. Snoek. De heer Colijn is van oordeel, dat de wed. v. d. Stelt ook wel in aanmerking mag komen. De heer Ouwerkerk merkt op, dat ook deze zodra daarvoor de gelegenheid bestaat, een woning zal worden toegewezen. Wethouder J. de Jong voelt er op 't ogenblik niet veel meervoor de woning aan W. Snoek toe te wijzen, deze beeft gelegenheid ge had om te bouwen en heeft dit niet gedaan. De heer Kolff zegt, dat de wed. v. d. Stelt de commissie er een verwijt van maakt, dat de woning aan W. Snoek wordt toegewezen. De heer Burghout zegt, dat haar a.sr. schoonzoon, die bij haar komt inwonen, thans in de Werken woonachtig is en dus daar een wo ning behoort aan te vragen. De lieer Ouwerkerk zegt, dat hij als lid der woningcommissie er aanvankelijk niet voor was de wo ning aan W. Snoek toe te wijzen, omdat hij de woning kon krijgen van C. Visser, die naar Amerika is vertrokken. Hadden B. en W. dit doorgezet dan had Snoek een woning gehad. Nu komt echter Vis ser terug en is de situatie dus gewijzigd waarom spr. thans de woning wel aan W. Snoek wil toe wijzen. Hij betreurt het evenwel dat B. en W. niet meer ruggegraat hebben getoond. De heer Heijstek geeft een uit eenzetting van het geval Visser, waarna het voorstel der Commis sie overgenomen wordt door B. en W. om de woning toe te wij zen aan W. Snoek. In stemming ge bracht word het verworpen met 4 voor en 6 tegen. Voor stemden de wethouder C. G. de Jong en de heren Kolff en Burghout. De kwestie wordt verwezen naar de woningcommissie voor het uit brengen van een nieuw advies. De gemeentebegroting wordt ge wijzigd overeenkomstig het voor stel van B. en W. Rondvraag. De heer de Boer dringt er op pan om achter de nieuwe wonin gen een schuurtje te bouwen, het lijkt nu wel een kermisterrein. De Voorzitter acht dit alleen mo gelijk, als daartegenover ook de huur iets wordt yerhoogd. De heer de Boer meent dat de bewoners daartoe zeker bereid zul len zijn. De heer de Boer vestigt de aan dacht op de kuilen in de nieuwe bestrating. De Voorzitter zal hieraan aan dacht schenken. Wethouder J. de Jong vraagt namens het Mannenkoor dat op 30 Aug. voor H. M. de Koningin moet zingen om bij die gelegenheid de gemeentevlag te mogen gebrui ken. De Voorzitter zegt dat deze vlag door de Duitsers is meegenomen, er zal evenwel een nieuwe vlag worden besteld. De heer v. d. Wal heeft nog niets bemerkt over de verplaat sing der palen voor de paarden markt. 1 De Voorzitter acht zulks niet uitvoerbaar. De lieer Ouwerkerk meent, dat de vermakelijkheidsbelasting in de gemeente de Werken veel soepe ler is dan hier. De Voorzitter is zulks niet be kend, zal dit echter onderzoeken, en een verordening van de Wer ken opvragen. De heer Ouwerkerk dringt aan op bespoediging van de nieuw bouw aan de Nieuwendijk. Dezelf de spr. wijst er op dat in de vo rige vergadering, toen het ging over subsidieverlening aan de fok- vereniging er is gezegd, dat an dere gemeenten zouden volgen. Nu is echter gebleken dat het verzoek in andere gemeenten is afgewezen. Spr. zou in het vervolg gaarne goede en juiste voorlichting wil len zien. De Voorzitter merkt op, dat die voorlichting niet van hem afkom stig is. De heer Kolff zou iets willen zeggen over liet crepeergeval v. Noorloos en v. Breugel. De Voorzitter merkt op, dat de ze kwestie niet bij de raad thuis hoort, doch op het terrein van de woningcommissie en B. en W. ligt. De heer Heijstek vraagt of ook aan de Nieuwendijk bij een wo ning een schuurtje kan worden gebouwd. De Voorzitter zegt dat is gead viseerd om pen gedeelte van de schuur van Snoek, als bergruimte te nemen. Wordt deze niet afge staan dan kan ze worden gevor derd. j De lieer Heijstek zegt, dat in de notulen wordt gesproken over demping van een sloot bij de wo ningen aan de Nieuwendijk. De Voorz. zegt dat deze kKves- tie op 't ogenblik bij Ged. St. ligt. De heer Colijn bepleit verkrij ging van industrie. De Voorzitter deelt mede dat B. e(n W. in dit iotpzicht actief zijn. De heer Colijn zegt dat in de vorige vergadering een verzoek 0111 een bijdrage in de kosten voor het bezoeken van een ambachts school werd afgewezen en nu heeft hij gezien dat dit in de gemeente Eethen werd toegestaan, hoe zit dat? Weth. C. G. de Jong heeft dat ook gezien, doch er stond bij „zolang; het kind leerplichtig is". De heer Colijn heeft gezien, dat de Kamer van Koophandel zich ook al gaat bemoeien met de toe wijzing van woningen. Men raakt daardoor steeds verder achterop. De Voorzitter is het daarmede eens doch er is niets tegen te doen. De heer Colijn vraagt of er al iets bekend is omtrent het kerk hof. De Voorzitter antwoordt ontken nend. De heer Colijn voelt voor in voering van een straatbelasting, als- dan tenminste ook wordt overge gaan tot verbetering der wegen. De heer Ouwerkerk zou eerst nieuwe wegen willen zien en dan overgaan tot invoering van een straatbelasting, dan weet men ook waarvoor men betaalt. De vergadering wordt hierop ge sloten. v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4