voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Verzorg Uw huid! Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6590 DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Onze stadgenoten J Gij se 1- hart, Ant.. de Kok, W. Kuij sten en J. La ros slaagden tie 's Bosch voor het middenstandsdiploma. Die heren Gijselhart, Kjuifsfcen en Laros genoten "hun opleiding! bij de heer Kant alhier. Miej. T de Mol slaagde voor het eindexamen R.K. Meisjes Mulo te 's Bosch. Onze stadgenoot H. Gijs- vv'jj t, leerling' van de M.T.S. ,te 's Bosch, werd van de 2e naar de 3e klas bevorderd. Wij! herinneren er aan, dat a.s. Zaterdag! collecte wordt gle- houden voor het nationaal hulde blijk (kankerfonds Nu, de tentoonstelling de Ned. Vrouw 18981948 niet ver meer in het verschiet ligt, heeft het comité stappen ondernomen om de reis te orgianiseren. Op Dinsdag' 2.4 Auglustus zal .te 9.30 uur een bus van de A.L.A.D'. vanaf Heusden naar Den Haag1 vertrekken. Prijs per plaats f 4. behalve voor de dames die reeds de helft van de reiskosten stortten en daarvoor een bewijs ontvin gen. Ook dames, die niet voornemens zijn die tentoonstelling! te bezoeken kunnen toch voor zover er plaatsruimte is deze reis naar Den Haag' meemaken. De lede'nvergjaderinigi der damclub V.D. besloot deel te ne men aan de competitie Noordbr, Dambond hoofdklasse. Ken tien tal met reserves werd hiervoor opglesteld en gbedgek'eurd. Ejeln nieuw lid n.l. S. Bargfhoorn werd aangenomen. In Sept. zullen we derom de speelavonden aanvan gen hieraan zal een alg'. .verga dering' voorafgaan. Op de gehouden zittingivan het Consultatiebureau v. Zuigelin gen waren 23 zuigelingen voor on derzoek' aanwezig! n.l. uit Heusden 18, Oudheusden 1, Hedikhuizen 3, Herpt 1. In de maaiid Augustus geen zit ting. i AALBURG. Zaterdag, ,7 AugL, zal in de consistorie der Herv. kerk al hier, zitting! worden gehouden tot het .ontvangen van zitplaats enge l- den ,,des avoiids van 7 tot 8.30 uur. - ANDEL. r' Aan aandelen en vrijwillige Bijdragen werd voor het Herv'. Consistoriefonds alhier ruim f 6000 geplaatst. Ds. Klerkx alhier heeft een beroep ontvangen naai' de Herv. keik van Noordeloos. De laatste collecte voor het Herv. Consistoriefonds bracht fioo op. Van de Chr. school alhier rijn een 7-tal leerlingen toegela ten tot de Chr. Muloschool tie Sleeuwijk en Gorkum. Deze week zullen twee van onze dorpsgenoten zich inschepen ter vervulling van militaire dienst plicht in Indië. ALMKERK. J.l. Zaterdjag 31 Juli be haalde de muziekver. „Nooit Ge dacht" alhier, onder leiding van de heer J. H. Koekkoek, op het muziek- en zangconcours te Mont- foort in de 2 e afdeling! een iste prijs m'et 356 punten, mlet een eervolle vermelding der jury. 's Avonds werd de heer Koek koek en diens echtgenote, door d(e leden der verenig|in!g| een bloemstuk' aangeboden. Bovenge noemde vereniging] kan met trots teiuiglzien op deze succesvolle dag. Telegiraphisch ontving! het corps nog bericht, dat het het hoogst aantal punten had behaald van het gehele concours en tevens een di- recteursprijs van f25.Hierdoor behaalde „Nooit Gedacht" een 3- tal prijzen. Hulde aan directeur en lieden, die zo gelauwerd uit de strijd te voorschijn zijn giekomen. De zangvereniging „Halle lujah" alhier behaalde op het te Utrecht gehouden concours, in de afd. Ui trmuftend heid een rste prijs met 31$ punten. BABILONIëNBROEK. Naar wij vernemen bestaan er plannen om voor de ouden vian daglen een reisje te organiseren. Daartoe zal een beroep worden gledaan ppi de milddadigheid van de inwoners"""der gehele gemeente Eethen, om die onkosten te bestrij den. In aanmerking) komlen voor dit reisje allien die 65 jaar Leb- ouder zijn en invaliden. Wij hopen dat de burgerij mild zal bijdragen om dit uitstapje mogelijk tie ma ken en aan de ouden van daigen een prettigle dagj te geven. Van verschillende zijde werd reeds me dewerking toegezegd, zodat er a] igtoede hoop bestaat, dat de oud jes op reis niets tekort zullen ko men. Aan de burgerij is nu de taak om het financieel mogelijk te maken. De vrouw van W. O. v. ;d. Beek alhier had j.l. Zaterdag het ongieluk in de kelder te vallen, waarbij zijl een hersensschudding opliep. BOMMELERWAARD Op Vrijdag'.3o Juli j.l. is de Kring West-Gelderland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond op excursie gleweest naar Zeeland. Die leiding dezer excursie berustte bij die heer Mterkens, hoofd der (hhr. Lagere Tuinbouwschool te Zalt- bommel. Allereerst werd bezocht het boomkwekersbedrijf van v. d. Have te Ca pel le, daarna Zeelan&s proeftuin te Wilhelminadorp. Hier mede was de voormiddag1 geheel bezet en werd te Goes rust gehou den, zodat er voor de deelnemers gelegenheid was om .de inwendige mens te versterken. Tevens w0rd door een aantal de gelegenheid waargenomen om een kijkje te nemen in de magazijnen van de firma Massee, waar een aantal landbouwmachines zowel grote als kleine stonden opgesteld. Vervolgens werd een bezoek g|e- bracht aan het grote landbouwbe drijf „De Wilhelmhnapolder", waar enorme percelen met landbouwge wassen de bewondering wekte. Een employé van genoemd bedrijf gaf een uitvoerige uiteenzetting welke bij de deelnemers zeer in desma^k viel. Als toegift werd daarna pog een bezoek gebracht aan Walche ren, waar, op landbo u wgebie d giie t veel was te zien, maar wel al ler we ge nog de sporen van de inundatie in 1944. Voldaan werd daarna de teruigi- tocht naar huis aanvaard. Ben woord van dank1 past zeer, ^eker wel aan het adries van de heer Merkens, welke ,alles voorbeeldig had voorbereid, waardoor alles in vlot tempo kbji worden afgewerkt. Tegen zonnebrand, -vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huidPuroL CAPELLE. Te 's Bosch slaagde voor het examen Coupéuse ie ged., on ze dorpsgenote Mjej. Z. Verdujijn Cd Nadat enige weken geleden de landbouwersfamilie y. Beek aan de Loonsedijk naar Canada emi greerde, is dezer daglen de familie C. J. Roubos uit Vrijhoeve-Capelle ook daarheen vertrokken, terwijl eerstdaags ook de landbouwer A. Kuij sten met zijn gezin derwaarts zal vertrekken. Evenals vorige jaren zal de postduivenvereniging „De Lucht vaart" in dit seizoen weer een vlucht organiseren ten bate van de tuberculosebestrijding door de pi. Groene Kruisver. Deze vlucht zal plaats hebben op i©en nader .te be palen Zaterdag in September. DUSSEN. Doordat kinderen met luci fers speelden stond Zaterdagmid dag spoedig! een stroschelft nabij die boerderij! van M. Teuling! in lichte laaie. Dank zri het krachtda dig optreden van oe buren, kOn de met riet gedekte boerderij) van Teuling, welke 4 Meter van de stro,schelft gleleglen was, gespaard blijven. De brandweren van Ahnkerk en Dussen waren spoedig aanwezig en wisten het vuur tot bedaren tje brengen. GENDEREN. De gehouden maalidcoliecte in de Herv. Kerk voor de kerk voogdij heeft opgebracht f 100.03. De muziekver. „Excelsior" alhier, behaalde op - het concours te Montfoort een 2de prijs met 277 ppnten, in de ie afdeling. De Herv. Knapenver. hoopt op Vrijdag 6 Aug. een uitstapje te maken naar Amsterdam. De nekkramp breidt zich al hier niet verder uit, de patiënten maken het allen wel. HERPT. De heer Chr. Bruijsten al hier slaagde voor het midden standsdiploma. Hij genoot zijn op leiding bij de heer Kant te Heus den. MEEUWEN. Het dameskoor „Oefening en Ontspanning" behaalde onder leiding van de heer P. H. v. Rijs wijk, op het concours te Utrecht een eerste prijs met 307 'punten. Op de laatstgehouden ver gadering van de Oranjevereniging „'Meeuwen' 'en het dameskoor „O. en O.' 'werd het progjramima op glesteld voor het te houden Oranje feest op 4 Sept. alhier. Het 'Egt in de bedoeling! om des yoormiddagjs de kinderspelen te houden met tractaties. Om half negen 's morgens zullen de kinde ren opglesteld worden in de dorps straat, dan in optocht naar hlet feestterrein, indien mogjelijlk met medewerking van Meeuwens Fan fare. 's Middags 2 uur beginnen de volksspelen o.a. stoelendans, ring- rijden enz. Na afloop' vahf de spe len wordt een optocht gehouden naar de grens van Meeuwen-Dus sen, om aldaar de muziekvereni ging „Crescendo" van de Nieu- wendijk af te halen. Zijn deze gearriveerd dan gaat het terug naar het feestterrein, waar de gevuld; wordt met muziek en zang!. De kroon van de dag jen tevens het sluitinglsnummier zal rijn het zeer bijzondere vuurwerk, dat des avonds phn. 11 uur zal worden afgles tokenZie adve rt. VEEN. 1 Voor 't middenstandsdiplo ma slaagjde uit onze glemeente de heer J. v. Ballegopyen Jz. Het gehouden muziek- en zangfeest is in alle' opzichten gioed geslaagd. Het ten gehore gebrachte werd door een zeer groot publiek met aandacht beluisterd. WIJK. Te 's Bosch slaaglde voor het middenstandsdiploma mé]N. Bur ster alhier. Zij: igenoot haar opleiding! bii de heer Kant te Heusden. WIJK EN AALBURG. Voor de bouw ener semi- permanente school te Aalburg! werd ingeschreven als volgt J. E. Haspels te Eethen f 36900. Gebr. de Later, N'dijk f30822. fa. P. A. Kramer, Gend. ,f 30800. fa. v. d. Wal en $mit, t Amsterdam! f30478. P. v. Straten, W'chem' f29047. J. Wende 1 de Joode, Sleeuwijk f24811. Voor de bouw ener onder wij zers- woning te Wijk door J. E. Haspels te Gienderen f 26061. P. A. Kramer, Genderen f21700. J. Wendel de Joode, SleeUiWijk f21414. P. v. Straten, W'chem f21237. fa. v. cl Wal en Smit, Amsterdam f 18978. Het werk is aan de JLaagste in schrijvers gegund. De Oranjevereniging gaat steeds door met hare voorberei dende werkzaamheden voor het a.s. Jubileum- en Kroningsfeest. Een iooo-tal stoelen rijn gehuurd voor zitplaatsen, terwijl de repetities voor het Groot Historisch Open luchtspel zeer goed vorderen, dit spel beloofd werkelijk iets groots te worden, daar hiervoor, ook wat het uiterlijk aangaat, geen moeite of kbsten gespaard worden. Hier van kan in de Is te plaats genoemd worden de costuums van de zeer bekende fa. Serné uit Amsterdam, terwijl' het kapwerk in handen is van de fa. Michels, de décors rijn van de fa. Beyne en Zn., beide eveneens uit Amsterdam, de ver lichting en gteLuidsinstallatie wordt verzorgd! door de firma Versteeg uit Gorinchem. bla

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1