A Bekendmaking Plaatselijk Nieuws f5 Voetbalsport w w nmf Ziet U punten als lijnen? VAN AlTUIA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6592 DONDERDAG 12 AUG. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag- middag uiterlijk 2 uur Indien dat het geval is, bent U astigmatisch. U heeft er zelf misschien geen erg in, maar Uw ogen wèl. Ook voor U hebben wij abso luut afdoende brilleglazen. FA. NORT Gasthuisstraat 13 Gorinchem Tel. 2487 Grote Paardenfokdag en Ruiterdag te Gorcum Volgende week Woensdags hoopt de V.L.A.V. voor de derde maal haar fokdagl te Gorcum te houden. Het aantal inzendin.g|en is wel njjet zo groot als in 1946 en 1947, doch toeloopt altijd nog! een 160 num mers. De kwaliteit zal goed zijn. De V.L.A.V. zócht samenwerking met de Zuid-HolL-Brab. bond van Landelijke rijverenig|in!g|en en deze houdt nu haar kampioenswedstrij den op t' zelfde terrein. Dit voor af vormt een zéér grote attractie. Öok 'smiiddags, wanneer de paar den in tuig ^voorkomen/ zullen de 2andelïjke^ruiters van de partij' zijn. Bij gunstig) weer kan het een mooie dag worden en men yer- wacht dan' ook veel bezoekook „van de overkant", dus uit het Land van A'ltena. We bunnen niet anders dan de hoop uitspreken, dat de blijde verwachtingen in ver vulling moglen gjaan. Burgemeester en Wethouders v. Heusden maken bekend, dat een schouwvoèring zal worden giehou- den langs de straten. De ingezete nen worden er op gewezen, dat de straten vóór 28 Augustus 1948 moeten zijn gezuiverd van giras en onkruid. Burgem. en weth. voornoemd, A. van Delft, Burgemeester. Th. M. Buijs, Wethouder. Heusden, 7 Augustus 1948. HEUSDEN. Zondag 15 Aug., des mor gens om 11 uur, hoopt Ds. ,P. Rodenburg voor de Ev. Luth. gte- meente alhier een predikbeurt te vervullen. De godsdienstoefening! der Geref. Kerk begint die och tend om 9.15 uur. Wegens verhuizing! van de R.K. Leesbibliotheek St. Jozef van de R.K. Kerkstraat naar de zieken barak in de Bloemstraat, zal de bibliotheek enkele weken gesloten zijn. De houders van boekten worden verzócht, de boeken a.s. Zaterdag of Zondag terug te bezorgen pp het oude iadres R.K. Kerkstraat. De storm die Zondag! over ons land heeft g|ewoed, heeft ook hier zijn sporen achtergelaten. Een der bomen op de stadswal, moest het ontgelden en brak, doormid den. f 1 Verdere onheilen deden zich ge lukkig niet voor. Het Dubbelmannenkwartet, directeur de heer L. Groen, behaalde op het Concours te Ermelo een le prijs met 315 punten in de 3e afdeling. AALBURG. - Dinsdag 17 Aug1, a.s., des avonds 7 uur, hoopt voor de Ger. Gemeente alhier op te treden, cand. Mallan van Rotterdam. AALST. Zaterdag 1 Aug. had de jaarlijkse gleitenkteurinjg plaats na bij deweegbrug!. Als keurmeesters, fungeerden de beren Blikman uit Arnhem en A. van Loon uit JBru- chem. Er werd in zes groepen gekeurd, waarbij de volglende prijL- zen zijn toegleklend Provinciaal register gleiten1. A. van Ooijen. 2. Johs. Opstelten. 3. Bast. van Diriel. Plaatselijk register gteiten1A- van Ooijen. 2. Wed. J. van Balle góoijen (beide inigleschreven in provinciaal register). 3. E. van Ballegóoijen. 4. W. van Horssen. 5. E. van Ballegóoijen. 6. J. N. v. Veen. Oude melkgeiten1. J. N. van Veen. 2. G. Vissers. 3. P. Loef1 4. Wied. J. van Balliegooijen. Deze vier zijn thans ingeschreven in het plaatselijk register. Eenjarige melkgieiten1. J- C. Gijbe. 2. MJ. van Driel. 3. Johs. Bisschop. 4. B. van Driel. 5. G. Visser. 6. Johs. Bisschop. 7. A. van Ooijen. 8. Jac. v. d. Laar. De vier eerstgenoemde ingeschreven in het plaatselijk register, hetgeen voor deze rubriek een zeldzaam heid is. Ingeschreven lammeren 1Bast. van Driel. Wilde lammeren1Bast. van Driel. 2. J. Biesheuvel. 3. Jac. vj d. Laar. Totaal zijn 28 dieren ter keu ring aangle boden, hetgeen ,wat minder is dan voorgaande jaren. Over de aangevoerde exemplaren was de jury echter zeer góed te spreken. CAPELLE. Tot verpleegster bij; de ver eniging „Het Groene Kruis" te 's Gravenmoer is benoemd, Zr. E, Ph. Sneep alhier. -Te 's Hertogenbosch slaag de een dezer dagen voor 'het Mid dens tandsdiploma onze dorpsge noot M. van der Mast, leerling van de Sprangse Middenstands cursus. De postduivenvereniging De Luchtvaart, hield een wedvlucht vanaf Quievrain met de volgende uitslag H. Verduin 1, 35 en 36; Gebr. v. Onzenoórt 2, 3, 4, 5, 42, 44 en 49; J. van Doornik 6, 8, 11, 18 en 25 J. de Meter 7, 10, 14 en 16; G. Treffers 9, 28 en 41; M. van Peer 12, 22 en 3d.; Adr. Klootwijk 13 en 48 J. Nieuwen- huizen 15; J. van 'Oosterhout 17 en 30P. Nieuwenhuizen 19, 20, 24, 34 en 50J. van Dam 23 Ev Haverhals 27 Adr. Blom 21, 26, 29> 37) 45 en 47 1 J- van Raams- donk' 33 W. Versteeg 32, 43 en 46; J. van Dronglelen 38; H. Vos 39 en C. Broeks 40. In een dezer dagen gtehou- den vergladerihg! Zijn met het ooig op de Jubileumfeesten voor de Kom, Winterdijken en Stationsweg een drietal buurtcomité's gtevormld, welke het Oranjecomité behulp zaam zullen zlijh bij1 het samenstel len van de te houden allegórische optocht. I Voor het examen Engels L.O. slaagde onze vroegtere dorps genoot, de heer Jac. van Beek Wz. thans onderwijzer bij! het Chr. U.L.O. onderwijs te Lekkterkerk. GENDEREN. Het bouwen van een woon huis voor de heer J. v1. d. Beekj is opgedragen aan de fa. Kramer De heer J. Weidema alhier slaagde voor het Middenstands diploma. Op Woensdag 18 Aug., des avonds om 7 uur, hóópt voor de Geref. Kerk op te treden, cand. Meijster uit Rotterdam. HERPT. Dinsdag 17 Augustus hoopt de ZeerEerw. Heer Timmermans, pastoor (alhier, de dag te herden ken, dat hij voor 25 jaar het her derambt over onze paróchie aan vaardde. De vcollecte voor een huldeblijk onder de parochianen gehouden, bracht het buitengewoon mooie be drag van f3000 op. De Oranjefeesten zullen al hier op jMaandag 30 Aulgfustus gehouden worden. Vele nummers sieren het programma "der volks spelen. MEEUWEN. De bouw der pastorie van de Ned. Herv. kerk' is door de plaatselijke aannemters C. Vos, H. Redeker Jz!n. en Wed. Colet aan namen voor een bedrag van 38.683. UITWIJK. De muziekvereniging „Julia na" alhier is voornemens a.s. Za terdag een concert te geven. (Zie advert.). iVEEN. Begunstigd door mooi weer, maakte de Jongelingsver. tezamen met de Knapenvereniging, het jaar lijks uitstapje. Nadat eerst Schip hol bezichtigd werd, giing het naar de hoofdstad, waar enkele mu seums bezichtigd werden. Vanhier ging het weer verder naar Volen- dam en Marken. Hiermede was. het dagprogramma nog niet af gewerkt, want in de avond werd ook Oud-Valk e veen nog bezocht. jMet dit alles was de dag zo ge vuld, dat het middernachtelijk uur al verstreken was,.toen men thuis kwam. Het is een dag geweest, waarbij volop genoten is en waar bij chauffeur Smits de gehele dagl zijn medewerking gaf om; alles te doen slagen. t Het programma van de Jubileumfeesten te Gorinchem. Zoals het zich laat aanzien, zul len de jubileumfeesten te Gorin chem op grootse wijze gevierd worden. Naast de opvoering van het openluchtspel „Vijftig; jaren lief en leed", het optreden van ,de folkloristische dansgroep' „Lou Ri- bon de Provence" uit Orange, ieen sprookjesachtige gondelvaart, het optreden van de Djiguiten ruiter kozakken, het afsteken van een schitterend vuurwerk, een herden kingsdienst waarin Ds. Straatsma zal voorgiaan en Jo' Vincent zal optreden, een historisch-a lle gori- sche optocht, sportdemonstratïes openlucht-bioscoop, een optocht voor versierde fietsten en een keur van concerten, etc. etc. zal: de stad een feestelijk aanzien hebben en zal Gorinchem in de week' van 30 Augustus tot en met 6 .Sep tember duizenden belangstellenden trekken. Het zal: voor allen die aan de feestelijkheden willen deelnemen of Gorinchem wensen te bezoeken aan te bevelen zijn precies te weten, welke gebeurtenissen zullen plaats vinden, op welke dag en hoe laat. Daarom kunnen wij' een ieder aan raden, een uitgebreide feestgids aan te schaffen, waardoor men bovendien nog kan meedinglen naar prachtige prijzen in een gratis lo terij, waarvan een schitterend huis kamer-ameublement de hoofdprijs vormt. (Zie adv.). WIJK EN AALBURG. Op Woensdag 18 Au)g. zal het 30 'jaar .geleden zijn, dat de boerenleenbank „Wijk en Aalburg" werd opgericht. Op die datum zal in 1de zaal van café Maaszicht een a'lglemene ledenvergadering wor den gehouden, waarin de» heren B. van Wijk, die al deze 30 jaren voorzitter van de bank is geweest, alsmede de bestuursleden G. B. v. Wijk en P. Vos, die eveneens; 30 jaren lid van de. bank #ijin, ztullen worden igehuldigld- De heer P. Vos was tot 1947 Kassier en werd toen wegens zijn ieeftijd vervangen door de heer M. Schou ten. De heer Vos is thans reserve- bestuurslid. HEUSDEN. Heden, Donderdagavond, zal er weer getraind worden. Aller op komst gewenst. Zondag: gaan het ie en 2e elf tal naar Tilburg.om resp. R.K.F. S.V. I en II te gaan bekampen. Zij' die de reis wensen mede te maken kunnen zich tot Zondag morgen.' opgteven bij de heer P. Verheij. Vertrek 12 uur. AALST. Zaterdag ontving Roda I Asva I uit Ameide en behaalde een 32 overwinning. Het was een op hoog peil staande en in de beste verstandhouding gespeelde ontmoeting, waarvan de leiding bij van Resteren uit Gorinchem. in goede handen was. Het tweede elfta 1 verloor aan de overzijde van de Waal met de sprekende cijfers UWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1