voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Vacantietijdl f VAN AITÉNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6594 DONDERDAG 19 AUG. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Dinsdagmiddag vonddeopie- xiingi plaats van de gleheel gemo derniseerde winkels in textiel en sterke dranken van de heer de Wit aan de Wijksestraat. Voor dit doel verenigde zich des middags, om drie ,uur in ho tel Central een heel gezelschap van dames en heren. Nad^t eerst een kop thee met gebak was rondgediend, ging het naar de winkelpanden, waar de ene deur werd ontsloten door mevr. v. Vliet uit Utrecht, vroegere eigenaresse van de panden, het andere door de heer A. Verschuur, voorzitter van de R.K. Middenstaridsvereniginjg, waarna in beide panden een klijkje werd genomen. Het ma'g worden gezegd, dat alles er keurig en netjes verzorgd uitziet en wij stel len ons voor, dat dames bij het zien van al de artikelen die er te koop lagegn, hebben gewatertand, evenals dit met de heren in de andere afdeling het gieval was. Een aantal bloemstukken verhoogde de aantrekke lijkheid Na, deze bezichtiging begaf het gezelschap zich weer naar hotel Central, waar de ere wijn werd ge serveerd en onder een glas, siga ret en sigaar nog gezellig enigle tijd w erd vertoef d, waarbij de heer A. Verschuur de heer en mevr- de Wit geluk' wenste met de ope ning en meerdere personen hun gelukwensen uitten. Het mag gezegd, Heusden is weer een winkelpand rijker ge worden, waarop het trots lean zijn. Vanwege het Christelijk Na tionaal Vakverbond zal a.s. Za terdag 2 i Augustus een grote land dag worden gehouden te Nieu- wendijk, waarvan wij de bijzon derheden reeds in ons vorig num mer vermeldden. Van Heusden, Wijk en Aalburg zullen extra bussen rijden, welke vertrekken om kwart voor twee van Aalburg van de garage A.L- A.D. en de Lange stoep en van Heusden om 2 uur van Wijksie- poort. Leden en niet-leden, gaat allen mee naar Nieuwendijk. Men kan zich opgeven bij A. Roza, Zuidersingel en P. v. Hou- welingen, Sterrestraat alhier. Dus doet allen mee, aan de opbouw van het C.N.V. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Vrij dag 28 Augustus a.s., des avonds om acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergade ring 16 Juli j.l. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Aanbieding igiemeente reke ning en rekening vleeskeuringsbe- drijf, beiden over 1947. 5. Verzoek van G. J. van Dies- sen om tegemoetkoming ex art. 13 L.O. wet 1920. 6. Wijziging begroting. Burger lijk Armbestuur Herpt 1947- 7. Wij'zig:ng 'begroting Gods huizen Heusden 1948. 8. Aanbieding rekenmig Gods huizen Heusden over 1947- 9. Verzcek om subsidie van a. het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant. b. Stichting iMoederhieil Breda. '10. Verzoek van „Ons Middel baar Onderwijs in Noórdbrabant" om het subsidie ten behoeve van de R.K. Lycea te Den Bosch voor 1948 en volgiende jaren te handha ven op f 150'.per jaar en per leerling. 11. Verzoek R.K. Kerkbestuur om beschikbaarstelling! Igtrond voor de bouw van een nieuwe kerk. 12. Verzoek R.K. Schoolbestuur om beschikbaarstelling igieldena. voor aanschaffing nieuwe school- meubelen voor Bij'z. Meisjesschool1; b. aanschaffing inventaris voor 7e en 8e leerjaar. 13. Verordening re'glelende de tegemoetkoming! in 'de vervoerkos ten van schoolgaande kinderen. 14. Voorstel van B. en W. in zake bebouwing verlengde Noor- de rsingel. 15. Voorstel B.en W. tot stich ting woningbedrijf. ALMKERK. Begunstigd door zeer mooi weer vond in de week van 2 t.!mi. 7 Aug. de bazar pilaats van de voetbalver. A.V.V. alhier, waarvan de opbrengst bestemd' is voor de aanschaffing van een kleedlokaal. Donderdag 5 Aug. werd om 7 uur 's avonds aangïevanglen en werd het openingswoord gjesproken door de heer A. B. Snoek^ die heit co mité veel sucoes toewenste en van harte hoopte, dat het beoogde doel zal worden bereikt en spoedig kan worden overgegaan tot aanbeste ding van 'het reeds lang gewenste en zeer noodzakelijke lokaal. Hierna werd direct begonnen met sioelen, schieten enz. en cle eerste avond was de opbrengst vrij behoorlijk, evenals de tweede. Za terdag echter bracht hel? meeste geld in het laad je en werd de ba zar bezocht door ongeveer 900 personen. Tegen elf uur vond de trekking plaats van de loterijen en de uitslagen van de andere at tracties. De pot bonen bevatte 4777 stuks ie prijs A. v. Bur gel en 2 e prijs mej. R. Pruisen. De pot erw ten bevatte 9222 stuks: ie prijs Mej. J. Biesheuvel. De pop welke een geschenk was van de bond voor plattelandsvrou wen, was Puck van Heel genaamd, en werd gewonnen door J. Vroe gen. Het rijwiel van de loterij viel op no. 62 hetXvelk in bezit was vaïi C. Dekker. 1 Aan het slot sprak de voorzit ter ,de heer A. van Herwijnen, er zijn blijdschap over uit, dat door geen enkele wanklank deze bazar was verstoord en 'dankte allen die hadden medegewerkt om alles te doen slagen. In het bijzonder dank te hij de heer J. Vink, welke zich uitstekend had gehouden als hoofd man van het rad van avontuur. Hij deed een beroep op de vele Almkerkse jongens om lid te wor den van A.V.V., daar deze zeer nodig zijn voor aanvulling der elf tallen. De verloting der fornuiskachel werd een week uitgesteld. Hierme de behoort deze bazar weer tot het verleden, tot opluchting van hen die bergen werk hebben ver zet om ai les een vlot verloop te doen hebben. Wij wensen, dat spoedig een keurig kleedlokaal het eigendom mag zijn van A.V.V. en veie successen nog mogen worden behaald, doch bovenal dat de spor tiviteit op zeer hoog peil: mag blijven. Dit laatste is voor de ver eniging van nqg groter belang dan klinkende successen. Hoog de sportgeest vrienden. De heer Schoon uit Werken dam bracht met zijn installatie schitterende muziek ten gehore. Zaterdag! 14 Augustus vond' de trekking plaats van het fornuis met nog twee andere prijzen, de uitslag was als volgt Fornuis, lot no. 287, A. Akker- mans uit Oudenboschkolenkit, lot no. 350, J. Verhoeven uit Ouden dijk; 2 siervazen, lot no. 189, voetbalver. Well. n KOMPAS KANTOOR EN TOERISTENKAART van NEDERLAND met alphabetisch plaatsnamenregister Prijs f 0.80 Zakkompas van Nederland f 135 Toeristen kaart van Noord-Brpbant en andere provincie's f 1.25 Verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. J. VEERMAN te Heusden. BABILONIëNBROEK. Onze geachte predikant, Ds. v. Putten, ontving deze week een beroep naar Hagestein. Werd reeds eerder aange kondigd, dat in ons dorp ook dit jaar ter gelegenheid van het.re geringsjubileum en kroning fees ten zouden worden georganiseerd, thans is het definitief, dat deze feiten alhier op waardige wijze zullen worden herdacht. Op Donderdag 9 September, des avonds zal in de Ned. Herv. kerk een bid- en dankstond worden ge houden, waarin de plaatselijke pre dikant, Ds. R. C. van Putten ,zal voorgaan. Op Vrijdag 10 September, des n.m. zullen kinderspelen worden gehouden, terwijl des avonds een concert door diverse gunstig be kend staande zang- en muziek verenigingen zal worden gegeven. Het hoogtepunt zal worden be reikt op Zaterdag 11 September, 's Morgens vermeld het program ma een historische optocht, waar in o.m. de volgende voorstellin gen voorkomen, te weten Bata vieren, Kruisridders, Valkenjacht, Stamhuis van Oranje, Prins Wil lem I en gezin, Prins Willem III, aankomst Koning Willem I te Scheveningen en vele andere histo rische figuren, alsmede voorstel ling der elf provinciën. De costuums voor de personen zijn gehuurd bij de bekende firma de Munnik te 's Gravenhage, wel ke o.a. met groot succes vorig .jaar het historisch spel te Go- rinchem verzorgde. Na de optocht zullen alle deel nemers gezamenlijk een koffie maaltijd op het feestterrein ge bruiken, waardoor ieder van nabij deze mooie costuums nog zal kun nen zien. Wij twijfelen niet of velen zullen dan ook reeds des middags op het feestterrein zlijn om dit alles in ogenschouw te nemen. „Verder vermeldt het programma ,s middags nog volksspelen, waar aan door ieder deelgenomen kan worden en waarover binnenkort verdere medëdelingten volgen, ter wijl 's avonds een slotconcert volgt. |Op het feestterrein zal door band: en pick-up voor de nodige muziek worden gezorgd', terwijl' voor diverse verversingen tenten aanwezig zijn. iMien lette op de bekendmakin gen en advertenties over het feest en»houde 10 en 11 September vrij' om g)etuige Ce zijn van dit feest, dat een sucoes beloofd' te worden. De Meisjesverenigiing „Een ding is nodig!" alhier, maakte vo rige week een driedaags reisje naar Zeist en omgeving. Des mor gens te ongeveer 7 uur werd de reis begionnen via Gorinchem Utrecht naar Zeist, waar verschil lende bezienswaardigheden werden bezichtigd o.a. de omgeving en tevens die Grebbe berg. Te Utrecht werd die St. Pieterskerk en de Utrechtse Dom bezichtigd. Te on geveer 8 uur keerde men in ons dorp terug. Het geheel' had een gezellig ver loop en stond onder leiding van Ds. v. Putten, die de reis mee maakte. Alles werd per fiets vol bracht. Vorige week' maakten de kinderen van de O.L. school alhier een reisje per A.L.A.Dl naar Rot terdam en Scheveningen. Dat op die dag door de schoolkinderen veel werd genoten behoeft niet te wor den vermeld', vooral de Maastunnel waar zij bijna niet uitgekeken kwa men, trok veel belangstelling. Het geheel stond onder leiding van het hoofd der school, de heer v. d. Brugge. 'De gehouden collecte voor de Herv. kerk alhier, welke had' opgebracht f 1222.is thans aan gevuld tot f 1300.Dit is het bedrag, dat nog nodig was voor de restauratie uer kerk. Deze laatste f78.zijn dopr een onbekende gever verstrekt. DUSSEN. (Onder zeer grote belang stelling werd Woensdagmorgen de brug bij Keizersveer voor het ver keer opengesteld en werd de laat ste tocht met de pont gemaakt. Er was zeer veel belangstelling. In een volgend nummer hopen wij hierop uitvoeriger terug te ko men. t 's-GRAVENMOER. Mej. G. Schep alhier slaag de te den Haag1 voor het diploma lerares nuttige handwerken voor meisjes voor huis- en schoolon derwijs (akte K). De collecte voor het vuur werk bij de a.s. inhuldiging van Koningin Juliana, bracht de som van f 181.05 op. Mej. M. Rosenbrand alhier slaagde te Breda voor het diplo ma fraaie handwerken. GENDEREN. Op Donderdag 26 Aug.. zal D.V. in de Geref. Kerk twee hu welijken worden ingezegend. Als IEUWSBLAD 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1