OFFICIËLE BONNENLIJST Distribütiemededelingen Gemeenteraadsverslag BONNEN VOOR BROOD dan hoopt voor te gaan, Ds. J. J. Ritsema. Op Woensdag' 21 Juli slaag den onze "dorpsgenoten T. Vos. B. Prinse en T. de Koning yoor constumière. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters in Heusden. Op Vrijdag 20 Aug,, hopen de ouden van dagen uit de ge- meente een plezierreisje te maken naar Arnhem, Grebbeberg', Soest- dijk en Hilversum. De uitgestelde vergadering van de Orarijeverenigiinlgj zal thans gehouden worden op "Vrijdag! 20 Aug., des avonds 7.30 uur in ca fé de Zwaan. 'Aan de orde is be spreking voor de a,s. feesten op 3 en 4 Sept., benevens verkiezing van een nieuw bestuurslid en de benoeming van een commissie tot hulp voor het bestuur. Opkomst dringend' g|ewenst. (Zie adv.). GÓRINCIiEM. Een speciale attractie in de jubileum-feestweek alhier, is on getwijfeld het optreden van de we reldberoemde Djigiuiten Ruiter Ko zakken. Zij zullen optreden Zater dagavond 4 September op: het met extra schijnwerpers verlichte feest terrein buiten de Waterpoort. In hun demonstraties zijn Speciale ju bileumnummers opgenomen en het laat geen twijfel, of op deze avond ziullen de toeschouwers bijzondere staaltjes van rijkunst en durf kun nen bewonderen. Er wordt voor dit optreden giro te belangstelling verwacht en daarom ratten wij een ieder aan reeds' nu plaatsbewijzen te kopen. Een advertentie in dit nummer verschaft u alle bijzonder heden. NIEUWENDIJK. Het verbouwen van een woonhuis voor de wed. .S'prangers alhier, is opgedragjen aan de fft. H. de Bok. Het Kon. Eik. fanfarecorps „Overwinning na Strijd" is aange zocht op 31 Augustus, te Andel, op 1 September te 's Gravenmoer en op 6 September te Nieuwen- dijk te concerteren, zulks in ver band met de aldaar te houden Oranjefeesten. De Chr. muziekvereniging'„Cres cendo" zal een concert verzorgen op 2(8 Aug.. te Hank, 31 Aug. te Nieuwendijk en 4 September te Meeuwen. Geslaagd te Breda voor het Middenstandsdiploma mej. Corrie Rombout en de heren Jan Ver steeg Bzn., M. Verschoor, A. Pruis- sen en B. van der Wiel. VEEN. -A.s. Vrijdag hoopt sergeant B. Kwetters als eerste van onze jongens in Indië, weer in zijn woonplaats terug te keren. Laat de gehele gëmeente door het uit steken der vlaggien hem hiermede welkom heten. Em laat ons hopen, dat allé andere spoedig mogen volgen. WERKENDAM. De Postduivenverenig'. „Tot Weerziens" hield een wedvlucht vanuit St. Quitin (B.). De uitslag was als volgt: M. A. Vos 1, 10, 14, 20; J. Zwets 2, 3, 8, 9, 23!; A. Visser 4, 5 M. Admiraal 6, 11 21 L. van Oord 7, 15'; D. Bies heuvel 12, 13 PI. Groene veld 16, 25; Gebr. Admiraal 17- 22; A. Biesheuvel 18, 19. Vrijdagmiddag! geraakte een vrachtwagen, gjeladen met varkens voeder van de firma Walraven te Nieuwèndijk, van de bandijk en sloeg over de kop. De waglen oe- kwam ieen gebroken as, terwijl een paar rijwielen, van een tweetal da mes uit Dordrecht, die met de vrachtwagen 'kwamen mieerijden, to taal werden vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ZALTBOMMEL. Onder overgrote belangstel ling herdacht het echtpaar G. van 'Maren en P. van Maren-v. d. Steen hoven, Zijfi 50-jarig) huwelijksfeest. De 71-jarige bruidegom, die 'in het openbare leven der 'stad gedu rende een lange reeks 'van jaren een zeer actieve functie vervult, geniet evenals zijn familie, een grote populariteit. Dit blieek over duidelijk bij de receptie. Meer dan 120 personen maakten "hun op wachting. Onder hen waren o.a. burgemeester Buissink, de heer Van Goelst Mjeijér, burgemeester vgn Rossum, ds. Bruinsma, Ned. Herv. predikant, de pastoor en de kapelaan van de R.K, parochie, alsmede de oude pastoor Willems, de g'gemeente-architect van' Zalt- bommel, de heer De Groot, de no tarissen Oltmans en Offermans en de besturen van de Vrijwillige Brandweer, van de voormalige Bur gerwacht en van de Motorclub „De li o mme le rwaard". Namens de Brandweer werd het echtpaar toe gesproken door de heren Jacobs en Kleinhout, namens de Burger wacht door de heer Rutgers, die behalve een bloemstuk, ook nog een boekwerk aanbood en namens de motorclub door de heer Gewin. Niet ^minder dari 77 grote bloemstukken maakten het huis tot een lustwarande. Fruitmanden en tal van cadeaux, stapels kaarten en brieven/ alsmede telegrammen, zowel uit de stad als daarbuiten getuigden van medeleven. Beide muziekcorpsen Euterpe en de Ka rei, brachten des avonds een se renade. Het was voor het gouden paar met familie een oïivergetelijke dagi. ZUILICHEM Het heeft H.K.H. Prinses Juliana, Regentes van het Konink rijk der Nederlanden, op voor dracht van de Minister van Oor log!, behaagd, om bij besluit van 2»2 Juni 1948 aan onze oud-dorps genoot, die heer G. A. Schalk, thans o ppe rwachtmee ster-b ri gade- commandant der Kon. Marectiaus- sée te Groesbeék, toe te kennen de Bronzen Leeuw, wegens zijn bijzonder moedige en beleidvolle daden in de strijd tegenover de vijand, door op 10 Mei 1,940 als commandant van de kazemat Mid den Lent op bevel de grote ver- keershrug te Nijmegen te doen springen. Voorts door, toen hij onmid dellijk daarna reeds vijandelijk ar tillerievuur ontving! en enige pro jectielen de kazemat troffen, waar van twee het schietgat, waardoor 'hij met de bediening tegen de grond werd geslingerd, licht werd gewond en tijdelijk geheel doof was. op rustige wijze, na eerst met de bediening "de kazemat te hebben moeten verlaten wegens de daarin hangende verstikkende kruitdamp, als eerste de kazemat kort daarop opnieuw te bezetten, door welk voorbeeld de bediening1 ook daarin terugkeerde. Hooijkaas, M. v. d. Maas, W. G. v. Brakel, KL v'. Brakel Ezn. en J. Westerlaken herbenoemd als lid van de Commissie inzake verdeling der Woonruimte. 'Ook wordt besloten een bijdrage uit 's Rijks kas aan te vragen om te voorzien in het tekort op de exploitatierekening voor de 4 te bouwen woningwetwoningen. Tenslotte wordt nog besloten f J. per leerling beschikbaar te stellen voor tractatie der schoolkinderen bij de a.s. feestelijkheden. Bij de rondvraag deelt de heer C. A. van Veem mede, dat de dui ker in de Essedel kapot is. De Voorzitter zal deze zaak on dier zoeken. De heer Westerlaken maakt oen opmerking', dat des Zondags wordt gevoetbald. De Voorzitter ze git toe, opdracht te zullen geven om daarop te let ten. De heer M. v. d. 'Maas vraagt hoe het staaf met de .regeling1 van de maximum1-snel beid in de bebouwde kom. De Voorzitter deelt mede, dat niet harder dan 40 km m{ag wor den gereden. Maat* er is geen toe zicht op, wat spr. zeer betreurt. De heer B. v. Veen vraagt nog een inlichting omtrent de regeling voor de woningverbetering: en om trent de finanrieringsregeling 1948. De Voorzitter beantwoordt deze vragen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering; op de gebruikelijke wijze met dankgebed. voor het tijdvak van 22 Augustus t.m. 4 Sept. 127-2 Brood, 800 gram brood (geldig t.m. 28 Augustus) 128-2 Brood, 200 gram brood (geldig f.m. 28 Augustus) 129 Brood, 400 gramvbrood (gleldig t.m. 28 Augustus) ALLE BONKAARTEN. 134 Algemeen, 400 gram brood' of 1 rantsoen gebak TABAK- EN VERSNAPERIN GEN KAARTEN. 91, 95 Tabak, 2 rantsoenen siga retten of kerftabak Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag. 20 Au|g. a.s. worden gebruikt. 'Vervolgens cfaarna op voorbeel dige wijze zelf het vuur met het kanon, in de kazemat op de vijan delijke artillerie te openen en ach tereenvolgens twee stukken tot zw ij ge n te b r e nge n Tenslotte door, na het bevel tot vuren aan de zware mitrailleur in de kazemat te hebben gegeven, deze persoonlijk bij een hapering te herstellen en stknd te bljijven houden, totdat hij 's avonds be viel' ontving om terug te trekken. De uitreiking! van deze onder scheiding zal op 25 Augustus a.s. te Deventer plaats hebben door Z. K.H. Prins Bernhard. RIJSWIJK. Zaterdagavond om 7 uur hoopt onze zangviereniging „De Lofstem" een concert te geven waaraan o.a. hun medewerking zul len verlenen de zangver.- „Zang- lust" uit Veen en de mondaccor- deonver. „Concordia" uit Zaltbom- mel. Alle drie verenigingen staan onder leiding van de heer H. A. Runge te Zal tb o mme 1. Distributiekring TILBURG Uitreiking nieuwe bonkaarten. In het tijdvak van 12 Juli t.m. 27 Augustus 1948 zal in onder-, staande gemeenten op de daarvoor gestelde plaatsen de uitreikking plaats vinden van bonkaarten voe dingsmiddelen en toeslagkaarten MD' 810-811 voor a.s. en jonge moeders (alleen lopende gévallen nieuwe aanvraglen moeten aan het loket „voorlichting!" worden inge diend). Voor vetkrijgfing Vian bovenver melde kaarten moet de Tweede Distributie-stamkaart worden over gelegd, benevens worden ingele verd voor een a. bonkaart voedingsmiddelen de inwisselingsbon, welke links bo venaan de bonkaart 808 voor komt. Deze bonnen mogen los wor den aang'eboden b. toeslaglkaartje MD' één in- wisselinglsbon MD-kaart, voorko mende aan de kaarten CM, CA of CB. Deze bonnen mogen niet los worden aangeboden. De aanmelding! van het publiek dient te geschieden volgens onder staande alphabetische indeling. WASPIK Dinsdag 24 Aug. voor de letters A t.m. E. Woensdag 25 Aug. voor delet ters F t.m. K Donderdag 26 Aug. voor de let ters L t.m. R Vrijdag! 27 Aug. voor de let ters S t.m. Z. DE KEUZEBON VERMICELLI. Aangezien gebleken is, dat dienaangaande hier en daar een misverstand bestaat deelt het Cen traal Distributiekantoor mede, dat tarwegriesmeel uitsluitend ver krijgbaar is op de keuzebon yoor vermicelli e.d. niet op tarwebloem- bonnen. Kort verslag: van de vergadering van de Raad der gemeente ZUILICHEM, gehouden op Vrijdag 13 Aug. 1948. VoorzitterEdelachtb. Heer C. Hobo, waarn. Burgemeester. SecretarisWeled. Heer H. C- van Os. Aanwezig alle raadsleden, behal ve de heer A. van Vuigit., De Voorzitter opent de verga dering met gebed. Na het lezen der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd, brengt de Voorzitter een aantal ingekomen stukken ter tafel o.a. processen-verbaal van kasopname bij de gemeente-ontvanger en der legeskas. Voorts dat tegen het raadsbesluit van 2 "Juli 1948, uit- keringsbesluit 1947 voor het ge- meentepersoneel geen "bedenkingen bestaanb. de plaats waar de nieuwe O.L. school wordt gebouwd door Ged. St. wordt goedgekeurd c. dat geen gelden voor woning wetwoningen meer worden ver strekt; d. dat de PGEM de plan nen zal uitwerken voor eLectrifi- catie van de Meidijke. de verhu ring der woningwetwoningen door Ged. Staten is goedgekeurd. Deze stukken worden voor, ken nisgeving; aangenomen. Besloten wordt alsnog aan de W el vaa r ts s tich t i ng Bo mme 1 er waard over 1945 een subsidie van 10 oent per inwoner uit te keren. Medegedeeld wordt, dat door de PGEM het contract voor de straat verlichting! ter tekening is ontvan gen. Aangeboden wordt de rekeninig dienstjaar 1947, waarvan de ge wone dienst sluit mét een nadelig saldo van f329.65 en de Kapitaal- dienst met een nadelig slot van f15991.83. Naar aanleiding van enige op merkingen door Ged. St. wordt de begroting, 1948 gewijzigd. Besloten wordt een tweetal per celen bouwland aan te kopen t.w. van P. C. van Brakel het bouwland de Ham voor f 5500.en van P. D. van Horssen het bouwland de Ham voor f 3300. Aan J. van Lopik wordt een perceeltje grond in erfpacht ge geven voor f 3. Vastgesteld wordt de salaris- en loonver ordening voor deze ge meente. 'Omtrent de wegienverbetering wordt besloten het raadsbesluil van 2 Juli j.l. te wijzigen overeenkom stig de wens van Ged. Staten. Tevens wordt besloten de begro ting 1948 ka pi taaldienst aan te vullen met f25.000.voor dek king van de kosten wegenverbe tering, voor zover deze werken nog m 1948 zullen worden uitge voerd. Besloten wordt een voorschot in gevolge de Landarb.wet, groot f3150.te verstrekken aan G. v. d. Bogerd alhier. Na ampele bespreking worden met algemene stemmen de heren MEEUWEN. A.s. Woensdag 25 Aug., des avonds pm! 7 uur hoopt vioor de Ger. Gemeente op te treden, Ds. Aangeenbrug, uit Dordrecht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2