Plaatselijk Nieuws Öratrjs <il1bum TWEEDE BLAD Feestelijke herdenking NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard FIRMA L. J. VEERMAN TE HEUSDEN ter herinnering aan het 50-jarige Regerings Jubileum en de Abdicatie van H. M. Koningin Wilhelmina de Inhuldigingsfeesten van H. M. Koningin Juliana. ©8@©8§>©8©@8 behorende bij het No. 6594 DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1948 IIEUSDEN. JJl. Zondag! nam de Kon. Erk. Scherps ehuttiensgiltie „St. Bla- sius" alhier deel aan de Gildendag! te Oisterw'ijk ter gelegenheid' van het 700-jarig bestaan van het St. Barbara gilde. Aldaar werd deelge nomen aan de folkloristische op tocht en officiële ontvangist ten gle- meentehuize. Na de optocht werd deelgenomen aan de kamipwedstrij1- den en behaalde de vereniging' een eerste prijs voor het tromme len en de prijs voor het verstko- mende gilde. Deze week vangen de per soonlijke kampioenschappen van Noord-Brabant dammen aan. A.s. Vrijdag in hotel Central om half acht de partij1 Nieuwkoop de Graag. A.s. Zondag' de 2e partij1 te Eindhoven. ALM KERK. Door Ds. Hintzbergen, Herv. predikant alhier, werd in de afgelopen week, met glrote dank baarheid, een bedrag van f 1950. 1 ontvangen uit de Herv. Gem. in Friesland, n.l. Balk f1200 enWyc- kel f750.voor de bouw der Herv. kerk alhier. 'Onder grote belangstelling gaf de muziekvereniging „Nooit Gedacht" j.'l. Zaterdag 14 dezer op het weiland van de heer J. :M. Blankers, een goed gleslaagd con cert. Een woord van dank aan de heer Blankers, die het terrein be langeloos beschikbaar stelde, is hier niet misplaatst, eveneens aan bode de Vette, voor zijn hulp hier aan verleend. EETHEN. Op het Consultatiebureau v. zuigelinglen alhier, kwamen ter on derzoek 16 kinderen n.l. dit Gen- deren 5, Eethen 6, Dr o nge l en 1, Meeuwen 3, B.-Broek 1. De volgende zitting! zal plaats vinden op 26 Aug. a.s., des mor gens om half elf. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA - Donderdag 11 Aug. maak ten de bakkers uit de omgeving van Heusden en het Land van Al tena, onder leiding van mej. Krop, agente van de Ned. Gist- en Spi ritusfabriek, een excursie naar Delft, waar de fabriek gevestigd is. s 's Morgens om 7 uur trokken twee touringcars van de A.L.A.D. er op uit om de bakkers op te halen. De ene langs 'Genderen, Dussen enz., de andere de route He us den-Werken dam. Over Dordrecht ging' het in de richting! Rotterdam langs het.sta- dion-Êeijenooïd en spoedig waren we in de Maastunnel, een groot en technisch bouwwerk, prachtig ver licht door neonlicht. Van Rotter dam-West sloegen wij de weg! op naar Delft. Een. prachtige, brede weg, waar het verkeer veel af wisseling brengt. De Lange Jan was reeds in de verte te „zien en zo naderden we dan de universiteits stad, ook bekend om zijn aarde werk, met zijn smalle straten, ve le brugg!en en oude huizen. De chauffeurs konden hier hun rij kunst tonen. Eerst werd de nieuwe kerk be zichtigd, waar het praalgraf van Prins Willem van Oranje en de prachtige ramen de moeite waard was om in ogenschouw te nemen, evenals het gotische bouwwerk. Daarna ging het naar de gist fabriek waar we direct bekenden ontmoetten en de Heer Hom, bij de bakkers een zeer welkome vriend. Over de galerij1, waarvan af ie prachtig naar beneden kon zien, werden we naar een lokaal geleid, waar we ontvangen wier den door de Weledele Heer Pietersen, em ployé van de gistfabriek, die het gezelschap bestaande uit dames en heren hartelijk welkom heette en mej. Krop hartelijk dank bracht voor de goede organisatie. Het gezelschap werd naar aan leiding van het schema, dat tegien de muur is bevestigd, op de hoogte gesteld door mijnheer de Gast, hoe de fabricage van de gist en het nevenproduct, spiri tus, plaats vond. Daarna werd het gezelschap in vieren gesplitst, en werden rondgeleid door de heren I-Iom, de Gast, v. d. Meer, .Beskers, om het gehele fabriekscomplex te bezichtigen. Een aantal gebouwen te veel om na te viertellen, werden in ogenschouw glenomen. We kwa men ook in een 50 m. hoog ge bouw, waar we met de lift om hoog gingen, waarbij zich een prachtig panorama aan ons oog ontrolde. Daarna daal d en we naar ben eden, af, maar nu langs de trappen, vat niet zo vlug ging als met de lift. Verschillende étages werden gepas seerd. Hier zagen we glrote ketels van ongeveer 1450 H.T., waar de gist in vervaardigd werd. Zo za gen we de afscheiding van gist .en alcohol, gist en water en ten slot te de kneding van de glist, het af wegen en inpakken wat geheel ma chinaal geschiedt. Hierbij' waren wie aan het ein de gekomen, na een wandeling! van iplm. 2 uur. Daarna werd het gezelschap een diner aangeboden, namens die, fa briek. Tijdens het diner werd' een speech afgestoken door de Heer ,Hom, waarin o.m. gezegd werd dat de bakkers standvastig en sa- menhorig moesten, zijn. Collega v. RIjsbergen dankte namens het gle- zelschap en richtte tevens woorden van hulde en dank tot mej. Krop, voor de geregelde en vooral in oorlogstijd moeilijke voorziening! van de gist, waarop een applaus van de ^aanwezigen volgde. Daar na sprak; de Heer Pietersen het gezelschap toe en hield de bak kers voor, steeds eensgezind, niet alleen met een excursie, maar ook in zaken te zijn wat in de toekomst die nog veel zorg zal baren, strikt nodig is en hoopte dat de band tussen fabriek en bakkers, verste vigd zal worden en in de toe komst wanneer andere tijden aan breken niet zal verslappen. Het gezelschapp werd verder een prettige dag toegewenst. De reis naar Den Haag en Scheveilingen werd hierna aanvaard. Verschillen de gingen in Den Haag naar ken nissen, de rest naar Scheveningenu in de hoop aan het. strand eens heerlijk te genieten, waarvan door het slechte weer niet veel terecht kwam. Om half zeven vertrokken de bussen naar Den Haag, naar de Jacobskerk, de afgesproken plaats, waar een gedeelte nog moest arriveren. Te ruim 8 uur ving de tdfugtocht aan, zodat men om 10 uur Gorcum bereikte, pre cies op tijd voor de boot jaaar Sleeuwijk. Nu verbet de een na de ander de bus en behoorde de excursie naar Delft voor de bak kers tot het verleden, die zeker bij hen nog lang in herinnering zal blijven en waarvoor zij mjgj. Krop, als de Gist- en Spiritusfa briek zeer dankbaar zijn. NEDERIIEMERT. Onze oud-dorps genoot, de heer D. de Jongh, thans onderwij zer aan de Chr. U.L.Q, school te Gouda, slaagde, evenals zijn vrouw, mevr. de Jong|h-van Gent, voor het Zending'siexamen derGer. Kerken. Van tie vijf cursisten van het Middenstands instituut, onder leiding van de heren Kant en zuigeiiniglen. 1948" is in verband met de fees telijke illuminatie van de Residen tiestad, inplaats van Woensdag 8 Sept., vastgesteld op Donderdag 2 Sept. a.s. De gelegenheid tot deelname staat nog open. Men melde zich bij mej. Schulz, waar verdere in lichtingen te verkrijgen zijn. Tot bevordering van het vreemdelingenverkeer op het Ei land met haar prachtig natuur schoon en 'haar speeltuin-attractie, vaart de „Janihudi" tweemaal daags een gieregie!de dienst tus sen 's Hertogenbosch en het Ei land Nederhemert. Onze oud-plaatsgenoot C. de Jongh, radio telegrafist bij' het door de Verenigde Naties gecharterde KL jMj.-vliegtuig!, heeft uit handen van graaf Bernadotte, de bemidde laar in het Palestijnse conflict, na mens de Koning van Zweden, de medaille van verdienste in brons van het Zweedse Rode JCruis ont vangen. Op Donderdagmiddag 19 Aug. a.s., zal ten huize van Dr. Keizer weer* zitting worden gehou den door het consultatieburetau v. Eugster, slaagden te Utrecht vpor De 97-jarige „gezegende pe- het Middenstandsdiploma de vol- reboom" van mej. Hobo aan de gende vier herenA? van Balie- Molenpad is ten prooi gevallen gooyen te Aalst, T. Oomen Rzn. aan de elementen der natuur, en P. Oomen Rzn., beiden te <Ne- Door de hevige windstoten van vo- derhemert en A. M. Sterk te Aalst, rige week is hij totaal verstormti De reis naar Dien Haag!, ter en de gevallen en gebroken tak- bezichtigiingi van de tentoonstelling 'kien wijzen ook hier op de vergan- „De Nederlandse Vrouw .1898kel'ijkheid. en De fraaie en meest exclusieve foto's, o. a. van de plechtig heden in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, maken dit album dat reeds 4 dagen na afloop van de feestweek verschijnt voor ieder rechtgeaarde Nederlander tot een historisch document van onschatbare waarde. De prijs van dit unieke album, dat 64 pagina's van het formaat 25 x 321/2 omvat, bedraagt f 3.25. Om ver zekerd te zijn van een exemplaar, geve men reeds nu zijn bestelling op aan de wanneer ik vandaag hier, in op dracht van het feestcomité en na- van het zilveren jubileum van den Ze»rEerw. Heer mens al uw parochianen het woord \a/ 1 a ka t« 1 n x li moet voeren, temeer nog daar de W. L A. M. Timmermans als Pastoor van Herpt. feest predikant van deze morgen Mooi weer droeg yer veel toe bij, om deze feestelijkheden in alle opzichten te doen slagen. Vanaf de pastorie tot aan de kerk was met vlaggen en wimpels en een ereboog een heel aardige versie ring aangebracht. Om 6.45 uur namen zeer veel parochianen deel aan de generic communie, terwijl om 7.30 uur een gelezen H. Mis plaats vond. Om kwart voor tien werd de ZeerEerw. Jubilaris, met zijn fa milie, door misdienaars en bruid jes aan de pastorie afgehaald en naar de kerk geleid, waar om 10 uur een Solemnele H. Mis van dankzegging plaats vond. De feest predikatie werd gehouden door de Z.Eerw. Heer F. J. Mommers, pas toor te Heusden. Na de li. Mis werd een feest cantate gezongen door de paro chianen, afgewisseld door zang nummers van het R.K. Zangkoor. Na afloop werd de jubilaris door dezelfde stoet naar de pastorie ge bracht. Tegen half een marcheerde de harmonie „De Eendracht", om stuwd en gevolgd door een grote schare naar de pastorie. De voor zitter der liarmonie, de heer v. Oudheusden, sprak de jubilaris na mens de vereniging toe, waarna de „Lang zal hij leve"-mars werd gespeeld. De heer Chr. H. J. v. Herpt, voorzitter van het feestcomité, richtte zich hierop in de volgende bewoordingen tot de jubilaris Mijnheer Pastoor, omringd door geestelijkheid en fam Tie, aan schouwd door een talrijke menigte, ik word er haast verlegen onder mij het gras voor de voeten heeft weggemaaid en ik hem in wel sprekendheid niet kan overtreffen iedereen staat naar mij te kijken, al mijne woorden worden opger nomen en gewogen, het is haast geen werk om aan een dergelijke taak te beginnen en dat o,p van-» daag, nu het 25 jaar is geleden, dat u door Zijne Hoogw. Exc. Mgr. Arnold Frans Diepen werd aangewezen om het pastoraat van Herpt op u te nemen. Voorwaar een gedenkwaardige dag, omdat hij afsluit een* periode van 25 jaren, ln dewelke gij ge werkt hebt aan het zieleheil van de u toevertrouwde gelovigen een dag waarvoor gij Gode dankbaar moogt zijn, immers om een jubi leum te kunnen vieren behoort men tijd van leven te hebben, dit heeft God u geschonken, vanzelf

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5