MEUBILEERING BEDDEN WONINGINRICHTING MATRASSEN Va. €h. Sehreuder Zonen WIJKSESTRAAT W 128- 130 Tel.49 HEUSDEN W. P. VAN DER ZALM Je Speeltuin" BELASTING Voor Uw complete slaagt U bij ons naar hartewensch! Aangeboden BEZOEKT Dagelijks geopend Kerstmis in Augustus? H. ZWART Tuinder Almkerk D 80 Adviesbureau voor Belastingzaken en Boekhouding: Spoorlaan 66 Tilburg Dn Accountant: 6. VENNINX, Ziet onze ruime sortering Eigen stoffeerderij Ringen en Thermometers Petroleumvergassers Gegalv. Afwasteiltjes op het Eiland Nederhemert Land- en Tuinbouwers en Zakenlui l zijt ii daarvoor dankbaar en met u ook uwe parochianen. Wij her inneren het ons nog; zo goed hoe gij biji ons giekomen zijt, hoe g|ij uw intrek naamt in deze pas torie, maar ook hoe gij gebruik moest nemen van onze kerk, £>nze oude kerk die reed» 30 jaren dienst had gedaan als noodkerk, waar reeds drie pastoors' ovgr ge tobd hadden om deze te idoen verdwijnen en er voor in /de plaats te zetten een nieuwe kerk, Go de waardig. i Toen u de benoeming! voor Herpt was geworden, gi;nig: alom het praatje dat u een speciale op dracht had hier zo giauw mogelijk een nieuwe herk te doeïi verrijzen. Uw eerste toespraak tot uw jpa- rochianen en uw eerste werkien in deze parochie giinglen in (die richting; en u was nauwelijks a 5 maanden in Herpt, de kerk #vas er gekomen, uwe parochianen heb ben u toen daarin naar vermogen gesteund. Waren er velen, die meenden dat uw werk daarmede in deze parochie was afgedaan en dat ,u een eervolle promotie zou worden toegekend, dit is niet geschied (en daarom is het vandaag! pok feest in Herpt en daarom gaan pnze blikken ook terug naar .uw ,werk in de afgelopen 2 5 jarenuw voor naamste werk, het bouwen onzer kerk, alleen daar bleef het niet bij, de naakte muren waren ,zo opgetrokken en gereed gemaakt om er de H.H. Diensten ,in te verrichten en om deze zo goed mogelijk tot hun recht te doen komen, daarop was uw gehele wer ken, waren al uw zorgen giericht. Waar het hoofdpunt dier kerkelij ke plechtigheden zich voordoet, is allereerst aangepakt en zo zaglen wij dat bij uw zilveren priester feest u zeer kostbare kerkgewaden werden aangeboden, die thans nog in al hun pracht gebruikt wor den. v Bij uw i21/2-jarigi pastoraat ge schiedde dit eveneens alhoewel op iets geringlere schaal, doch zoda nig dat men kon zeggen, dat on ze pastoor voor alle gelegenheid op zijn best voor de /dag kon kpi- men. N De door u inglestelde maande lijkse collecte voor de inwendige versiering der kerk heeft veel kun nen completeren, geregeld kan er uit geput worden om een ten an der te verfraaien. Was uw werk erop gericht om waar alles zich op concentreerde in orde te hebben, u wist het daarheen te leiden ,dat bij de ver schillende giften, die de kerk wer den gedaan, deze aan dat doel bleven beantwoorden, kijk naar de afwerking van pet hoofdaltaar, naar de vloer in het .priesterkoor, naar alles wat met de Ji. Eredienst verband houdt en hoe dit afgeslo ten werd door de prachtige .com muniebank flie ook onze kerk siert. Is 'bij dit alles het pog enigs zins voldaan, ook he.t oor moest voldaan worden en daarom waren uwe zorgen ook dusdanig! dat, toen er een nieuw hoofd van de schop! moest komen, dez'e ook goed or ganist en goed leider van het koor zou zijnook hier moest al les in overeenstemming zijn en daarom hebt u het ook kunnen bewerkstelligen, dat er een mooi orgel gleplaatst werd. Tijdens de bezetting hebben wij twee jubilea gehad n.l. uw 40- jarig priesterfeest en het 50-jarig1 bestaan der parochiewij waren toen gedwongen dit in alle be scheidenheid te vieren, bet b'ijeen- febracliüe bedrag! was toen ,plm. 2500. i De bevrijding bracht ook vlee] schade aan onze kerk, uw ener giek optreden wist deze spoedig te herstellen, waartoe een muzi kale rondgang door Herpt ook weer een aanzienlijk bedrag op bracht. Thans lean uw feest in volle luister glevierd- worden en daarom hebben wtij' wederom' een beroep op uw parochianen gedaan. Heb ik reeds gezegd, dat al uw zorgen er op gericht zijn, om liet eerst in orde te brengen, (laar waar alles zich op ooncentreerd, dit indachtig hebben wij ons voor ogen gesteld te proberen of pnze kerk niet gesierd kon worden .met een passende preekstoelwanneer wij het bedrag, dat eerder is op gehaald in de bezetting bij de thans opgehaalde «f 3000 tellen, welke ik u hierbij aanbied namefis uwe parochianen, dan mogen wij veronderstellen dat deze zo spoe dig mogelijk ook onze kerk zal sieren. Deze f3.000, mijnheer pas toor ,dat is een bedrag van ulw1 kleine parochie, en wanneer wij dan horen welke aanslagen thans allemaal gtedaan worden op de ,ver- moglens en inkomsten van uw .pa- rocnlanen, dan spreekt hier toch vooral uit hoe deze met u mee willen werken om 'Gods woning zo luisterrijk mogelijk te doen zijn, hoe goed deze zijn om hun herder te steunen in zijn werken; ik .weef het wel, er is hier .op het onder maanse niets' volmaakt, doch ük durf u er de verzekering! .van te geven, dat de ondergrond uwer parochianen goed is en dat zii. al ien met u meeleven. Aanvaard dan dit geschenk uwer parochianen, werk nu aan de ver volmaking uwer kerk en stel pns op zeer korte termijn in fiet (ge not van de nieuwe preekstoel en moogit u er dan lange rijd nog ple zier van hebben; Itat 'géve .God, Burgemeester v. Delft richtte hierna liet woord tot de juoilaris en zei Een jubileum is een mijlpaal in ons leven. Het is eigenlijk de dag, 'waarop een zekere periode wordt afgesloten. Is het juist daarom, dat onze gedachten op zo'n dug onweerstaanbaar getrokken worden naar die andere dag, waarop tdie periode begon? Zo zal1 het zeer zeker ook u, gaan, Eerw. jubila ris. De dag, waarop gij voor ,215 jaar uw pastoraat alhier aanvaard de i s vandaag even levendig in uw geest, als de dag van-het zilveren feest zelf. De dankbaarheid eft liefde van uw parochianen, familieleden, vrienden en bekenden vloeit van daag in brede stromen tot u uit en veel en vurig zijn zeker de GARNITUREN STOELEN vanaf f95 enz. Pracht LEDIKANTEN f45 geschilderd eiken f59, f69, f93 SPIRAALMATRASSEN f28 f33,74, f38, f42,40 SCHUIFTAFELS f38,75 f45, f59. f65 Eiken en Old finish SLAAPKAMERS f275 f330, f469 HUISKAMERS compleet f245 enz. enz. een grote partij Putjeskoolplanten Tevens 100000 Andijvieplanten Een Stortkar (nieuw) een partij Paardentuig en een ijzeren 5-balks-egge Telefoon 32 voor de Weck Pracht koperen (rond) Bergstraat Wijk MET UW VACANTIE Thans is bet zoover, dat onze Vertegenwoordigers ook U een bezoek kunnen brengen om het een en ander te verduidelijken. Wij ver-zorgen al Uw belastingzaken en alle bezwaar- en beroepschriften, enz. voor i 15. - per jaar, z mder dat er nog eenige kosten bijkomen. Heb geen wantrouwen, doch onderzoekt de degelijkheid van onze kantoren. Onze Vertegenwoordigers zijn allen voorzien van een legitimatiebewijs, zoodat U er zeker van kunt zijn, met een vertrouwd Accountantskantoor te doen te hebben. Wij houden op 20 verschillende plaatsen in Brabant zitdagen, zoo ook voor deze omgeving te WIJK EN AAL8URG in café Duisterwinkel Hoogen Maasdijk A 16, elke derde Donderdag der maand van 10-2 uur; te ANDEL in café Bouman dienzelfden dag van 3-7 uur; te MEEUWEN in café Korevaar elke vierde Donderdag der maand van 10—2 uur en te DUSSEN in café Leemans dienzelfden dag van 2 6 uur 9tó Ik moet op tijd overzee zijn om alle 200.000 militairen en burgerpioniers een pakket te geven met Kerstmis, want juist dan voelen zij hoe vèr zij, van huis zijn. Met Kerstmis in de tropen ook van U een NIWIN-Thuisfront pakket voor één van die 200.000 mannen. Het bevat een blik sigaretten, CJ' stroopwafels, kaas, roggebrood, pepermunt en andere lekkernijen; een zak agenda, een potlood en drie cadeaux van blijvende waarde. Koopt een etiket! Voor f. 5.— vermelden wij U als afzender op zo'n pakket. Uw plaatselijk NIWIN-comité zal dit graag voor U doen. Weet U dat adres niet dan kunt U f. 5.— of meer per postwissel of giro 511000 overmaken aan NIWIN, den Haag. Wij kunnen Uw etiket niet op het pakket voor een bepaalde militair plakken. Vijf gulden betekent: Kersfvreugc/e voor een militair overzeel Koninginnegracht 26 Den Haag 4 IA In samenwerking met: Band Ned.-lndië, Kath. Thuisfr., Prot. Interk. Thuisfr., U.V.V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6