voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM UIT VOORRAAD LEVERBAAR Reynolds Ball Point Pen Firma L. J. VEERMAN te Heusden JAARBOEKJE een product der wereldberoemde Chrysler-fabrieken FirmaGEBR Gorinchem Tel. 2747 Gevraagd: een PERSOON een PERSOON een JONGEN Met BLEIJENBERG's TOURINGCAR reist II veilig door binnen- en buitenland de Gereformeerde Kerken in Nederland Vraagt inlichtingen bij de Official-dealer gebeden, die voor u worden ge stort. En dan zal daarbij wei in hoofd zaak worden gedacht aan de 25 jaren, die u in Herpt hebt door gebracht en glewerkt hebt. En toch .'.laat mij het hier even memo reren, wat u reeds van .tevoren voor deze parochie deed, zij het. dan indirect. 'Ook vandaag voor 25 jaren stond u niet aan het begin. van uw loopbaan. De mooiste dag1 van uw leven, die als een glimlach des hemels tussen de andere dagen ligt de dag, waarop g|ij voor eeuwig tot Priester Gods werd gewijd lag toen al ver achter u. De jaren die lagen tussen deze priesterwij ding en het aanvaarden van uw pastoraat hadden giediend om u te vormen tot de ware „Man Gods", dat is tot de Goede Her der, de ernstige leraar, de vader- lijde vriend. Eenmaal te worden een „goede pastoor", daarop was immers al uw streven gericht. Al les in het belang van uw toekom stige parochie. Mjet dit doel voor ogen werd het u mogelijk met ge duld en liefde de vaak harde leer school te doorlopende teleur stellingen van het leven met blij moedigheid te aanvaardente 'le ren begrijpen en verdragen de hardheid van het menselijk oor deel het rauwe egoisme der we reld de onverschilligheid zelfs van de gelovigen voor Gods Woord'. 'Maar het feu sacré, ontstoken in uw hart bij de H.'wijding hebt gij steeds brandend gehouden en nog immer laait het jeugdig en thousiasme met onverflauwde kracht. Het kan dan ook niet an ders of na zo'n ernstige voorbe reiding moest uw zware taak hier wei vruchtbaar zijn; En nu, pa 25 jaar, Eerw. jubilaris, danken u uw parochianen als hun herder. In waarheid, gij waart de .herder en de hoeder van hun .zielen, dag' en nacht bereid om de door God aan u toevertrouwde kudde te lei den en te beschermen. Uw pa rochianen danken u vandaagj als hun leraar. Hoeveel honderden hebben bij u hun eerste Gods dienstonderricht genoten als kind? Gij waart hun leraar gedurende de schooljaren, gij bleeft dit toen zij ouder werden en als jongeling en meisje door u werden voorbereid en ingeleid tot 't volle leven. En nu lang reeds zelf vader en moeder geworden putten zij nog: uit uw leraars- en redenaarstalent wijsheid en kracht om hun kinderen ten voorbeeld te zijn. Ten slotte en niet liet minst, uw parochie dankt u vandaag' als hun vaderlijke vriend. Welke oude man of vrouw, wel ke jonge vadef of moeder, welk kind is er in de parochie, dat mijn heer pastoor niet persoonlijk 'kent en tot wien niet zijn aparte zorg en bijzondere sympathie uitgaat? Voor ieder, die de hulp van 'mijn heer pastoor nodig heeft, wordt tijd gevonden en wórdt raad ge schaft, hoe dan ook. Mijnheer Pastoor, zilveren jubi laris, wij hopen en bidden, dat wij nog lange jaren deze goede her der, leraar en vriend mogep be houden, en dat het u gegeven moge zijn nog jaren van bloei te mogen beleven van de 'parochie Herpt, die u zo dierbaar is. Hierna liet de harmonie zich weer horen, waarna het R.K. zang koor, onder leiding van de heer Winkel, Z.Eefw. toezong. De heer v. Bokhoven sprak na mens de verschillende verenigin gen als vol g't: Hooggeachte Jubilaris, Op deze blijde dag kom ik na mens alle verenigingen van Herpt u gelukwensen met uw 25-jarig pastoraat. Tot die gelukwens is wel bijzondere reden, want zo juist nog die kan lassen, autogeen en electr.,* die op de hoogte is met motoren en zelfstandig kan werken. Alleen zij, die weten van aanpakken en zelf iets klaar kunnen maken, komen in aan merking om goed te verdienen. die de gehele administratieve uitvoe ring kan verzorgen van boekhouding en correspondentie. voor lichte werkzaamheden. Brieven onder No. 38 a. h. Bureau v. d. Blad. Alleen brieven met zeer uitvoerige omschrij- ying van opleiding, kennis en ervaringen, alsmede het verlangd loon. voorradig in den Boekhandel van de VRAAGT PRIJS EN INLICHTINGEN Beleefd aanbevelend hebben wij uit de mond van de voorzitter van hiet feestcomité ge hoord, wat door u mijnheer Pas toor in de parochie Herpt is tot stand gebracht en met welk een zegen 4e goede God uw werk heeft overladen. Gedurende het plechtig dank offer van deze morgen hebben wij onze Lieve Heer dan ook bedankt voor de bijzondere gunsten, waar mede Hij uw pastoraat heeft ver rijkt en daarbij hebben wij vu rig gesmeekt, dat het u moge giegieven zijn, om uw levenstaak, n.l. de afwerking onzer mooie kerk, te zien vervuld. Ook de familieleden van de ju bilaris mijn hartelijke gelukwensen namens alle verenigingen van Herpt. Bijzonder vreugdevol zijn op db- ze blijde dag de leden van alle verenigingen gestemd en bijzonder de leden van die verenigingen, waaraan u ook ongeveer 25 jaar ais geestelijk adviseur zM verbon den o.a. van de Boerenbond, Boe renleenbank en Jonge Boeren stand. Wat dat wil zeggen. om 25 jaar geestelijk adviseur van een vereniging te zijn kan ik in korte woorden tot uiting brengen. U hebt 25 jaar lang in het lief maar ook in het leed van die ver eniging gedeeld en dit laatste vooral heeft u dikwijls vele avon den bezorgd, die u wel liever an ders had willen doorbrengen. Maar wij kunnen zeggten, dat u altijd op onze algemene vergade ringen en op de meeste bestuurs- vergaderingen tegenwoordig waart en niet alleen tegenwoordig, doch u ook liet horen als hiet nodig was, waaraan het voor' een groot gedeelte te danken is, dat deze verenigingen tot zulke grote bloei zijp giekomen. Andere vereniginigen o.a. het Wit-Gele .Kruis, Boerinnenbond en voetbalvereniging hebt u mede op gericht en zijn door uw stuwkracht geworden wat zij nu zijn. In het bijzonder mag ik hier nog: wel vermelden uw ijver voor de Ver eniging het Wit-Gele Kruis, welke vereniging zonder haar geestelijk adviseur niet denkbaar is. Uit dit alles blijkt zeer duidelijk, dat liet verenigingsleven van Herpt u grote dank is verschuldigd. Die dank, geachte jubilaris, willen wij niet bij woorden laten, maar na mens de verenigingen, de Boeren bond, Boerenleenbank, Coop. Aan- en Verkoopvereniging, Wit-Gele Kruis, Jonge Boerenstand, Boerin nenbond, Schutterij St. Cathrien, voetbalver. Herptse Boys, en Oran jevereniging bied ik u de haard aan, die naar ik hoor gisteren op de pastorie is bezorgd. Ik spreek daarbij de hoop uit, dat u nog lange jaren van dit geschenk ple zier zult hebbben en dat de ge zellige winteravonden, die u bij deze haard zult doorbrengen, u zullen herinneren aan de dank baarheid der verenigingen van Herpt u op deze blijde dag ge bracht. Tenslotte, moge ons aller vu rige wens ir vervulling gaan, d,at ten dienste van Prijs één gulden 90 cent. Verkrijgbaar in de Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Telef. 19. pastoor Timmermans nog vele ja ren moge werken tot heil van de parochie Herpt en tot groei en vrede van onze verenigingen. Tot: slot zongen de schoolkin deren onder leiding van het hoofd der school, de heer de Man, een toepasselijk lied en speelde de har monie. De jubilaris dankte zichtbaar aangedaan voor al deze hulde en zeide ,dat deze oorzaak kan zijn, om zich hovaardig te gaan ge voelen. Het beste middel daarte gen achtte hij, om de gebrachte hulde, terug te wijzen naar Hem, van wie hij de wijsheid en de kracht had ontvangen, om al deze dingen te doen. Hij dankte voor de redevoeringen, de geschenken, zang; en muziek en sprak de bede uit, dat hem de kracht zou wor den geschonken, om nog enige jaren te kunnen arbeiden, in het belang van zijn parochianen. Van de receptie die hierna volg de ,werd door zeer velen gebruik gemaakt om Z.Eerw. gieluk te wen sen. Ook zeer vele telegrammen, brieven en kaarten werden op deze dag ontvangten. Om half acht volgde een plech tig Lof tot sluiting van de dag. O T O TRUCKS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7