voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Brug bij Keizersvcer voor het verkeer opengesteld U«D m MTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummer9 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6595 MAANDAG 23 AUG. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Dinsdag! 17 Aulgjustus was voor het verkeer en het Land van Al tena een bijzondere dag!. Op< deze 4ag' toch werd' de brug over de Maasmond, die deze streek met het overige deel van Noordbrabant verbindt voor het verkeer open gesteld. Om elf uur vertrok de pont, die na de bevrijding! voor de ver binding! had gezorgd, voor de laat ste maal van de Zuidelijke oever. Voor de brug had' zich een groot gezelschap verzameld, waaronder verschillende autoriteiten, onder wie de hoofd-ingenieur van de af deling bruggenbouw de heer de Bruin, hoofd-inglenieur Boonstra, hoof d-inglenieu r Bekkering!-Vin kers, vertegenwoordigiers van de Kamers v. Koophandel van Waal wijk en Breda, het giemeentebe- stuur van Raamsdonk, met aan het hoofd Burgemeester Prinsen, wethouder van Houten als verte genwoordiger van de gemeente Breda, burgemeesters uit de om- liglgende gemeenten en vertegen woordigers van de maatschappijen die met de bouw van 'de geheel vernielde brug waren belast. Burgemeester Prinsen heette het gezelschap welkom en verklaarde, dat ,nietegenstaande de Waterstaat de opening op bescheiden schaal wilde doen plaats vinden, de ge meentebesturen van Raamsdonk en Dussen het daarmede niet eens waren en meenden dat deze ope ning niet onopglemerkt mocht voor bij g;aan. Immers de herstelde ver binding tussen het Land' van Al tena met het Zuiden, is daarvoor van te glrote betekenis. Nu nog' de brug over de Mierwede en alle factoren zlijri aanwezig! om de streek geheel uit ziijn isolement te verlossen. Met de Kon. harmonie „De Een dracht' 'van Raamsdonk voorop', marcheerde men over de brug naar de Zuidzijde, waar zich eveneens een. groot gezelschap had verza meld. Hier had het gemeentebe stuur van Dussen de leiding, met aan het hoofd Burgemeester A. J. Oderkerk. O.m. mierkten Wij •daar op#de burgemeester van Alm- kenc, Eet hen en de Werken en Sleeuwij'k, de .jeugd van Dussen en tal van belangstellenden. Burgemeester Oderkerk heette hier de aanwezigen welkom. Hij bracht dank aan de Waterstaat, in het bijzonder aan "Ir. de Bruin en zijn ingenieurs voor hetgeen zij in korte tijd tot stand hadden ge bracht. Hij verklaarde, dat de brug die \t hans voor de derde maal officieel voor het verkeer werd opengesteld, van niet te onder schatten betekenis was voor de twee stukken van Brabant, die graag! bij elkaar behoren, doch eerst door het glraven van de Bergsche Maas en daarna opnieuw door het twee maal laten sprin gen van de brug van elkaar wer den gescheiden. De thans herstel de verbinding zal zeker bijdragen tot verhoging van de welvaart van de streek, die gaarne haar bij drage wil verlenen om de wel vaart van het zuidelijk deel van Brabant mede te bevorderen. Hij wees er op, dat bij de Waterstaai nog grote werken op het pro gram staan en danjkt haar na mens zijn- gemieente en ook na mens de andere gèmleenten voor het werk dat is verricht en die de ze derde openstelling! heeft mo gelijk gemaakt. Onze harten zijn blijde, aldus spreker en onze ver wachtingen .zijn hoogi gespannen en vele en spreekt de 'wens uit, dat in niet al te ver verschiet een zelfde gebeurtenis zal mogen plaats vinden in het Noordelijk deel van Altena. Hij dankt allen die aan de totstandkoming van deze brug, hun medewerking hebben verleend en verzoekt vervolgens Ir. de Bruin tot de symbolische open stelling der brug te willen over gaan. Deze begon met de Burgemees. ters van Raamsdonk en Dussen dank te zeggen voor de .woor den aan het adres van de Water staat en zijn persoon gericht. Idij noemde deze 3 e opening een mijl paal, waarbij het gojed is even stil te staan, omdat daarbij tevens blijk wordt gegeven van de her bouw van ons land. Als straks de brug bij Deventer ook weer voor het verkeer opengesteld zal zijn, blijft er pogi slechts een b'rug1, die door het oorlogsgeweld is ver nield over, om heropend te war den n.l. die bij Vianen. ^Vlleen de bruggen van Arnhem en Venlo zijn van tijdelijke aard. De herstel ling van de brug bij Keizersveer heeft lang geduurd', omdat: de Duitsers vooral de onderbouw grondig hadden vernield. Hij brengt hulde en dank aan de di verse aannemers en ginlg vervol gen^ over tot de openstelling. Een meisje, keurig in het wit, Dood hem, op een kussen, een schaar aan, waarmede hij het lint door knipte. De fanfare van Dussen speelde het Wilhelmus en e'en lan ge file van auto's 'reed van de zuidelijke kant de bring! over, met- de verkeerspolitie voorop. Hierop marcheerde de fanfare van Dus sen naar de zuidelijke oever en kregen de auto's, die 'in een lange rij aan de noordelijke kant ston den te wachten gei eigenheid om' hun reis naar het zuiden te ver volgen. Met de autoriteiten voer tie pont toen voor de laatste maal, met de vlaggen 'in top en omringd door tal van motor- en zeilbootjes, die met vlag'gen en vlaggetjes versierd waren, naar de andere oever,, waar men door de fanfare van Dussen met een fikse mars werd verwel komd, 1 Hiermede was het officieel ge deelte afgelopen en verzamelde zich het gezelschap in het gemeen tehuis van Raamsdonk, om nogt enige tijd de gast te zijjn van die gemeentebesturen van 'Raamsdonk en Dussen. r IIEUSDEN. In de Vrijdagavond gehou den raadsvergadering, waarin aan het adres van de stedenbouwkun dige Ir. v. d. Laan, minder vrien delijke woorden werden gelégd, besloot de raad» over te gaan tol onteigening van een strook tuin grond ter diepte van 11 meter, gemeten uit de rooilijn van de aan te leglgien weg langs de De- mert, eigendom/ van Mevr. de Wed. Mefkx-Verhoeven. Ir. v. d. Laan "had geen 'ge volg gegeven aan het in de vo rige raadsvergadering genomen be sluit om een situatietekening te maken van het gehele complex. Hij had slechts 2 woningen ge projecteerd op de plaats waar de „ruïne" staat en een aan de 'an dere zijde. Het voorstel van B. en W. ,om tot de bouw van ;deze 3 woningen te besluiten, werd met algemene \stemmen aangienomen. Het ligt in de bedoeling! van de raad om als het noodzakelijk mocht blijken, aan Mjevr. de Wed. Merkx een gedeelte Van de grond terug te verkopen. Eveneens werd met algemene stemmien besloten aan het R.K. Kerkbestuur een oppervlakte van 4500 M2 grond gratis af te Staan voor de bouw ener kerk op het Burchtplein. (Volledig! verslagl in een vol gend nummer). De commissie, die zich. be last had met het werven van -le den voor de Oranjevereniging, heeft veel succes gehad met haar arbeid. Niet minder .dan 166 nieu we leden gaven zich op. Donderdag a.s. verschijnt een volledig programma van de fees telijkheden te Heusden in „Het Nieuwsblad". Men wordt aange raden dit blad zorgvuldigg te be waren, om als gids te kunnen raadplegen. Hierin staat ook „waar" en „tot wanneer" men rich zal' kunnen opgeven voor de volksspelen. Tevens wordt bekend' gemaakt, dat in de feestweek een wedstrijd in gevel- en etalagieversierlng ge houden zal worden, waarvoor flin ke prij zen beschikbaar gesteld zijn. Laat iedereen zoveel mogelijk mee doen Heusden een feestelijk aan zien te geven. Aanvankelijk was besloten a.s. Donderdag 26 dezer een alge mene ledenvergadering der Gez. Mddenstandsvereniginlgen te doen plaats hebben, deze is echter we gens de a.s. feestdagen 'ijl verband met het jubileum .van H.M. de Ko ningin uitgesteld tot half Septem ber. Tevens werd _,door de bestu ren besloten aan het Fancy Fair van 14, 15 en 16 Oct. a.s. gen verloting te verbinden, waarvoor de nodige vergunningen aan B. en W. zijn aangevraagd. De de finitieve plannen krijgen reeds vas te vorm. De leden winkeliers worden als nog herinnerd aan de opgave voor deelname aan de wedstrijd voor de mooist versierde en meest ver zorgde etalage van 31 Aug. t.m. 6 Sept. a.s. Donderdag speelden de le den der damclub V.D., de heren A. Nieuwkoop en A. de Graag te gen elkaar een partij voor de wedstrijd om de provinciale titel* f Na een betrekkelijk eenvoudige opening, verkreeg' de Gra^g, welke met zwart speelde een scherpe aan val op wit's lange vleugel. Hoe wel wit zich goed verdedigde kon niet voorkomen worden, dat zwart Speciale attractie in de Gorinchemse feestweek. Zoals uit een advertentie in dit blad olijkt, zal er in de jubileum- feestweèk te Gorinchem eien spe ciale attractie te bewonderen zijn, bestaande in het optreden van een f oi'klo ri s ti scbe dansgr oe p uit Gran ge, Zuid-Frankrijk, het stamland van het Huis van Oranje. Deze dansers zijn speciaal' met hun bur gemeester naar Neder land' geko men om aan het Regering;sjubi- ieum van oiize vorstin luister [bij te zetten. Zij zullen in nationaal costuum speciale volksdansen uit voeren, terwijl eigen muziek en diecors aan het geheel een (bij zonder karakter zal geven. Dit pro gramma-nummer is van 'bijzonder gehalte en zal de bezoekers dichter brengen tot het volk uit Grange, dat met hechte banden aan ons 'land is verbonden. Wij raden een ieder aan deze uitvoering bij te wonen, waarvoor bijzonderheden vermeld staan in de advertentie, welke in ons blad' is opgenomen. of een vooruitgeschoven stelling verkreeg! of in een knelpositie ge raakte. Wit koos het laatste en kwam hierdoor in giro te moeilijk heden. Een tiental zettén later moest Nieuwkoop een §tuk offeren, won deze direct terug, maar ten koste van een doorbraak naar dam' van zwart. Deze doorbraak sloeg dermate door, dat nog! voor de tweedee tijdscontrole moest wor den opgegeven. Een nuttige over winning! van de Graag)maar Nieuwkoop zal in deze vorm spe lend, nogi wel meer van zich laten horen. 1 AALBURG. A.s. Donderdag 26 Aug., hoopt voor de Geref. Gem. ,alhier, des avonds om 7 uur .voor te gaan, Ds. van Dpm uit Werken dam. AALST. Ter gelegtenheid van het gouden regeringsjubileum can H. M. de Koningin heeft het plaatse lijk comité gemeend de jongjens in Indië een extra verrassing: te moeten doen toekomen in de vorm! van een jubileum-pakket, waarbij' dan ook aan versnaperingen en rookartikelen gedacht zal worden. De moeilijkheid is nu de hiervoor benodigde bonnen, waartóe de co mité-leden een dringend beroep doen op de ingezetenen om hun hierbij niet in de steek te laten. Laten zij die bonnen voor dit doe! kunnen missen, deze inleveren liefst zo spoedig mogelijk, bij B. van Ooijen, Maasdijk B 35, opdat het comité ook deze moeilijkheid' weer te boven komt en de ver van huis en haard vertoevende vrienden laat blijken dat de inwoners hen niet vergeten. ALMKERK. Door de Fok- en Controle vereniging V.Z.O.D. alhier werd een commissie ingesteld ter be studering derkunstmatige inse minatie. Deze commissie is samen gesteld uit de herenM. Ver schoor, A'. B. Snoek, O. Walraven, W. Snoek en Z. van Herwijnen Sr. In een daartoe uitgeschreven le denvergadering van bovengenoem de fokvereniging zal rapport wor- NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1