VERSCHOOB'I Distributiemededelingen Gevonden en verloren voorwerpen Manufacfurenhandel uit Woudrichem brandstoffen voor ka mer- en pensionbewo ners. Zij genoten hun opleiding bij de Éerw. Zusters te Gorinchem. Tot postcommandant bij de Rijkspolitie alhier is benoemd de heer A. van Dillen, terwijl de heer G. J. Sieben is benoemd te Reek. EETHEN. De aandacht van belangheb benden wordt er fcrp* gevestigd dat de najaarskeuring van sprinjgistie- ren. die tenminste één jaar pud' zijn, voor deze gemeente zal wor den gehouden te Gen deren op Dinsdag 7 September 1948, des namiddags te 13 uur bij café v- Wijk. Aan de eigenaars wordt verzocht de vroeger afgegevlen certificaten van goedkeuring vloer de nu weer ter keuring! aan te bieden stieren mede te brengen. Bewijzen van inschrijving! in het stierenregister, die bij de keuring overjgelegd moe ten worden, kunnen ,ter gemeente secretarie worden afgehaald. GENDEREN. iOp de gehouden vergade ring! van de Oranjevereniging al hier, werd tot bestuurslid geko zen D. Colet. In de commissie voor hulp aan het bestuur E. v. d. Beek Gz.„ A. v. p. (Kolk Qzn.b A. de Jong, H. Branderhorst en J. Oerlemans. Besloten werd om 3 Sept. kinderfeesten en 4 Sept. volksspelen te organiseren. GENDEREN. Dezer dagen slaagde te Den Bosch voor Coupeuse, mej. N. Mouthaan alhier. J.l. Donderdag maakte de Geref. J.M.V. een reisje naar Rbe- nen. Het bouwen van een berg plaats voor de brandweer is op- gedrag'en aan de firma Kramer alhier. Donderdagavond bracht de beroepen cand. J. Meijster uit Rot terdam: een bezoek aan de Geref. Kerk. Op 31 Aug. hoopt deHerv. Meisje sverenigingi een Oran jeavond te houden. Pp Vrijdag 3 Sept. zal al hier een dankdienst worden gehou den ter gelegenheid van het rege ringsjubileum van H. iM). Xoiiiniglin Wilhelmina. Alsdan hoopt voor te gaan Ds. J. J. Moll. s-GRAVENMOER. De heer H. Faro alhier ontving op 23 Aug. j.l. uit .han den van de Amerikaanse ambassa deur hier te lande de jMjeidal of Freedom, voor betoonde moed en opoffering bij het verlenen van hulp aan geallieerde vliegjers in de oorlogsjaren. Alhier is een aanvang ge maakt met het vernieuwen dier huisnummers. Was voorheen ge heel ons dorp doorlopend genum merd, thans zal in elke straat met nummer 1 worden begonnen. Een en ander zal de eerste tijd vooral voor de posterijen wel'enige moeilijkheden meebrengen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het Oranje- Comité alhier om in de morgen uren van 6 Sept. a.s. alsnog een gecostumeerde voetbalwedstrijd te organiseren. Het ene elftal zal worden samengesteld uit heren van het Oranje-Comité en sub co mité. Voor het 2e elftal zal men zich in de loop van de Volgende week op kunnen geven. D.V. zal op 8 September a.s., des avonds om 7.30 uur in de Chr. Geref. Kerk alhier op treden, Ds. J. H. Velema uit Bun schoten, met het onderwerpAb salom's hand een jeugdsiglnaal. HERPT. Programma der feestelijk heden van de Oranje ver. Herpt, Bern en Luttelherpt tier viering van het regeringisjubileum van H: M. de Koningin. 30 Augustus 6 uur. Reveille. 7.30 uur, H. Mas met Te Deum voor bijzondere intentie. Streekniewys, WOUDRICHEM. Ingezonden mededeling Aan de rand van het Land van Heusden en Altena Ligt het oude stadje WoudrichemDenk je aan oj kom je in dit plaatsjedan denk je ongemerkt aan visdaar reeds sinds vele jaren dit beroep hier wordt uitgeoejend. Doch er zijn rqeer dingendie hier Uw aandacht vragen. Sinds een tweetal jaren heejt zich een nieuwe winkelier in de van ouds bekende textiel zaak van BENJAMINS gevestigd. Het valt U daar niet moeilijk Uw punten te bestedendaar steeds de voorraden op peil gehouden worden en hij U het beste verschaft wat de tijd U biedt. Indien U vanwege Uw werk niet weg kuntbent U toch in staat zijn goederen te betrekkendaar wekelijks de buiten-cliënten door zijn vertegen woordiger C. VAN TILBURG uit Rijswijk bezocht worden. Mocht hij tot heden toe niet bij U geweest zijn) stuur dan een berichtje aan de zaak en het komt in orde. U behoeft natuurlijk de naam van deze winkelier niet te radenoj heeft U nog nooit gehoord van 9.30 uur. Optocht van versierde wagens. (Opstelling1 bij Café Jan Verhoeven). 1 Uur. Volksspelen (op het voet balterrein). 1. Hardlopen met hindernissen (jongens). 2. Hardlopen met hindernissen (meisjes). 3. Fietsen met hindernissen (jon- gjens 4. Fietsen met hindernissen (mieis- jes). 5. - Sprietlopen. 6. IMastiklimmen. 7Tonschuiven. 8i Tonrollen. 9. Stoelendans (jongens). 10. Stoelendans (meisjes). 11. Touwtrekken (jongens). 12. Touwtrekken (meisjes). 13. Gecostumeerd voetballen. 7 uur. Concert bij de oude To ren te geven door die Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" van Herpt en Bern. 8 uur. Fakkeloptocht. 9 uiir. Uitreiking der prijzen. '10 uur. Taptoe. 31 Augustus 1 uur. Volksspelen der school gaande kinderen. Daarna prijsuit reiking en tractatie. Alle schoolgaande kinderen uit Herpt, Bern en Luttelherpt wor den verzocht op 31 Aug. om half een aan de school aanwezig te zijn. Onder de volksspelen zullen en kele demonstraties worden gege ven door de gymnastiekver. van de R.K.J.B. MEEUWEN. Ter gelegenheid van het 50- jarig regleringlsjubileum van onze Koningin, zal er morgenavond 7 uur een dankdienst gehouden wor den, waarin zal voorgaan de heer v. Helden uit Veen. NIEUWENDIJK. Tot bestuursleden van het fanfarecorps „Overwinning na Strijd" werden herkozen de heren H. Kasen, voorzitterW. Kasen, penningmeester en C. Straver, mu- ziek-commissaris WIJK EN AALBURG. De fanfare - „Oefening en Uitspanning" zal behalve de fees telijkheden in eigen gemeente, morgen, Dinsdagavond een concert verzorgen m Uitwijk, Zaterdag 4 September een in Genderen en Zaterdag 18 September een in Poederoijen. WOUDRICHEM. De stamboekvarkenfokvere- niging Land van Altena hoopt op 17 Sept. a.s. mét een 20-tal fok- varkens deel te nemen aan de grote Landbouwtentoonstelling te Dordrecht. ZUILICHEM Onze dorpsgenoot ,de heer G. Ceton, slaagde bij de re Utrecht gehouden examens van de Ver eniging van Leraren in het Boek houden en van de Nederlandse Associatie voor bet Practij'kdiplo- ma Boekhouden, voor beide diplo ma's. Eveneens slaagde onze Horps- genoot de heer C. Koren voor "het diploma Vakbekwaamheid Behan gen en voor Gezel. Deze genoot zijn opleiding bij de schilderscur sus Otto te Geldermalsen. Distributiekring 231 ALMKERK WIJZIGING ZITTINGSDAGEN. In verband met de sluiting van het Distributiekantoor op 31 Aug. 1948 en op 6 September 194,8 zullen de op die data plaats heb bende zittingen van de Afd. In lichtingen en Gentrale Kas ate volgt plaats vinden Andel, 2 Sept. 1948 van 9.30 tot 11.30 uur. Giessen, 2 September 1948 van 2 tot 3.30 uur. Wijk, 7 September 1948 van 9.30 v tot 12 uur. Veen, 7 September 1948 van 2 tot 3.30 uur. T.a.v. de Afd. Handel zal het tijdvakli van 30 Aug. t.m. 11 Sept. 1948 als één geheel wor den beschouwd, zo^lat Slechts één maal gedurende deze 14 dagen kan worden ingeleverd' en wel als volgt Woudrichem, Giessen, Rijswijk en Andel te Woudrichem op 1 Sep tember 1948. Dussen en 'HanJk te Dusssen op 2 September 1948. Almkerk en mnstreken, te .Alm kerk op 3 Sept. 1948. Wijk ien Veen te Wijk op 7 Sep tember 1948. Eethen .en Omstreken tie Eethetn op 8 September 1948. Werkendam en Silieeuwijk te Wer kendam op 10 September 1948, De kantoren zijn geopend van 912 en van 12 uur. 'Uitzondering moet worden ge maakt voor de inlevering door tabaks-detaillisten welke uitslui tend kunnen inleveren in de week van 6 t.m. 11 Sept. 1948. Hiertoe zal in de gemeenten Dussen, Woudrichem en Almkerk extra zitting worden gehouden op 9 September 1948 van 911 uur, DISTRIBUTIEKRING GELDERMALSEN Aanvraagformulieren MD 323 16 (vaste brandstoffen vioor ka mer en pensionbewoners voor bet stook seizoen 194819949) dienen in het tijdvak van 30 Augustus t.m. 10 September a.s. te wor den afgehaald. Die formulieren dienen te wor den ingeleverd in het tijdvak van 13 t.m. 24 September a.s. door de verhuurders ten behoeve van de huurders, onder overlegging van de Tweede Distributiesfcam- ten van de verhuurders, alsmede van de huurders. Alleen die kamerbewoners ko men in aanmerking, die een af zonderlijk te verwarmen woning- gedeelte ter bewoning hebben ge huurd en zijn ingeschreven in het bevolkingsregister der gemeente alwaar de aanvraag wordt inge diend. Afhalen en indienen van de for mulieren op de békende zittings dagen en uren. VERLOREN in Heusden, een nieuwe haarstrik (Schotse ruit). Terug te bezorgen, Wijksestraat W 137, Heusden. GEVONDENEen portemon- naie met inhoud, een lederen cein tuur en een achterbord van een vrachtauto. Terug te bekomen bij de Postcommandant der Rijkspo litie te Wij'k en Aalburg. VERLOREN Een dubbel arm bandje bestaande uit acht dubbel tjes, in de omgeving van de Voor straat of Verlaat. Terug te bezor gen bij T. v. d. Water, Voorstraat, Almkerk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2