Ten afscheid. ©8@©8@©8@©8@©8@©8@©8@©8@ w ©8@©8@©8@©8@©8@©8@©8@©8@ W ©8@©8@©8@©8@©8@©8@®8@©8@ w ©8@©8@©8@©8@©8@©8@©8@©8@ W De nieuwste foto van onze jubilerende vorstin Gedurende 50 jaar hebben Nederland en. de Overzeese Gebiedsdelen de zege ningen ondergaan van de regering van H.M. KONINGIN WILHELMINA. Bii het einde van deze periode past het stil te staan bij het vele, dat in het gehele rijksgebied tot stand werd gebracht. Wii zien dan een mengeling van allerlei ge beurtenissen aan ons oog voorbijtrekken, iedere nuance in onze samenleving is hier in vertegenwoordigd en toch, hoe verschei den deze reeks ook zijn mag, één punt van overeenkomst vinden wii overalde warme belangstelling van onze Koningin. Wij hebben in de tekening, op de voor pagina van dit nummer, de grote afwis seling weergegeven, die het Nederlandse volk een wereldnaam 'heeft gegeven, wij vinden er de talloze takken van industrie welker producten een weg vonden tot in alle uithoeken der wereld, onverschillig of het nu rayon of radiobuizen, sigaren, tex tiel of koek, jenever of zuivelproducten, kunstvoorwerpen, schepen of schoenen wa ren. Ook de argraische bedrijven wisten zich tot een hoog niveau op te werken. Wii herinneren slechts aan ons wereldvermaar de stamboekvee, onze bloembollencultuur, de voortbrengselen van onze landbouw, de bomen- en bloemenkwekerijen en de geper- fectionneerde fruitteelt. Ook onze vissers hebben hun deel in de goede klank die de naam van Nederland overal geniet. Hoeveel schoons valt er niet .te genieten in ons kleine land op het gebied van de bouwkunst. Talloze kerken en gebouwen van klassieke schoonheid, zowel als mani festaties van de moderne bouwkunst. Tus sen de beide perioden waarin de Dom te Utrecht en de Waalbrug te Nijmegen werden gebouwd, kende ons land vele gro te bouwmeesters. A laar wij zouden de manschappen van de wetenschap tekort doen, door ook1 deze categorie die steeds een sieraad voor ons volk was, niet te noemen. Het is niet zon der grondige reden, dat de faam van on ze geleerden en de Nederlandse Hogescho len tot ver over onze grenzen is doorge drongen. Naast deze geestelijke reikwijdte van ons land, staat de materiële. Evenals de roep van onze producten en de gedegenheid van de Nederlandse we tenschappen de aarde in zijn geheel om vatte, zo omvatten ook onze verkeerslij- nen, ter zee of in de lucht, de gehele wereld. Schepen, treinen en vliegtuigen brengen onze producten naar verre lan den en voeren op de thuisreis vele bui tenlanders aan, die in het kleine Nederland het natuurschoon, de pittoreske dorpen le ren kennen en die met verbazing het taaie, volhardende volk gadeslaan, dat het klaar speelde in één jaar de tijdens de oorlog aan de zee prijsgegeven gebieden te her winnen. Daarnaast tonen zij eerbied voor een volk dat er niet voor terugdeinsde een dijk dwars door zee aan te leggen; dat zijn vleugels uitsloeg, ook toen direct na de bevrijding de situatie op alle gebieden zo wanhopig was. Dat volk weet zich gedra gen door de toewijding van een vrouw, de KONINGIN, die gedurende een halve eeuw haar zorgen wijdde aan de belangen van ons land. Het is mede door deze zorgen, deze toewijding, dat het volk van Nederland zijn KONINGIN WILHELMI NA nimmer zal vergeten... De inhuldiging in de Nieuwe Kerk te Amsterdam in 1898. H.M, de Koningin als gelukkige moeder in 1909.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 8