voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws EEN GOUDEN JUBILARIS De Koningin neemt afscheid. VAN ALTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6598 DONDERDAG 2 SEPT. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Dinsdagmiddag heeft Koningin Wilhelmina in het Olympische Sta dion te Amsterdam, waar zii met het Prinselijk gezin getuige was van het huldigingsspei in Neerlands •Tuin, het woord gericht tot het Nederlandse volk. De Koningin sprak de volgende afscheidswoorden ,,Ik dank alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid hier op dit ogenblik. Met vreugde begroet ik de vertegenwoordigers uit Indone sië, Suriname en de Nederlandse Antillen, die hierheen zijn gekomen om mijn jubileum te herdenken en de inhuldiging van mijn doch ter bij te wonen. Dat ik mij, vanwege mijn leef tijd, tot enkele uren feestbetoon heb moeten beperken, doet mii leed maar ik geef allen die ik niet kan ontmoeten de verzekering dat ik met hun herdenking meeleef en met ware belangstelling volg al hetgeen zij hebben ondernomen om mijn jubileum te vieren. In het bijzonder waardeer ik daarbij het streven om niet alleen een feest te vieren zonder meer, maar om dingen tot stand te bren gen van blijvende waarde voor on ze toekomst. Een kleine vergoe ding voor hetgeen mij ontgaat is, dat ik thans door de microfoon tot u kan spreken en zo in per soonlijke aanraking met u kan zijn. Ik zal u niet vermoeien meteen opsomming van al wat geschiedde in deze vijftig jaren. Slechts wil ik een enkel woord zeggen over het alles beheersende gebeuren van de jongste tijd, het verzet hier en in Indonesië, onze vrijheidsstrijd. In 'het bijzonder richt ik een woord tot allen, die in die strijd^ op welke wijze ook, hebben mee gestreden. Ik wend mii tot hen, die nog dagelijks offers brengen in het leed, dat zij hebben te dragen. Ik gedenk de duizenden die hun leven hebben gegeven. En alien, de levenden en hen die zijn heen gegaan dank ik voor hun vader landsliefde en voor wat zb mii ge geven hebben in hun samenwer king. Het is voor mij een Vreugde te weten, dat ook mijn beide kinde ren, ieder op verschillende wijze, hun uiterste krachten hebben ge geven in de grote strijd voor de bevrijding van het vaderland en met u allen mijn actieve medewer kers zijn geweest. Zii kennen als gij het jongste verleden. Als ikzelf hebben zij met u medegeleefd en begrijpen zij u. Thans loopt dit tijdperk voor mii ten einde. De strijdende taak, die wij allen te zamen gehad hebben, die wij zovele jaren tezamen heb ben vervuld, ga ik neerleggen. Veel is er in de oorlogsjaren ge droomd en verwacht van de toe komst. Voor velen is de werkelijk heid na de bevrijding een teleur stelling geworden. Ik vertrouw dat gr sterk zult zijn en veel zult verwezenlijken van wat toen als toekomstdroom in ons allen leefde en thans nog leeft. Aan de vooravond van mijn PwPHfK', Op 4 Sept. a.s. hoopt de heer J. H. ROZA de dag ite herdenken, waarop hij vóór 50 jaren 'in dienst trad bij wijlen de heer L. J. Veerman, uit gever te Heusden. Zeer vele jaren was hij als kantoor- en winkelbediende werkzaam en behaalde o.m. het diploma boe'k houden. Na het overlijden van de héér Vëërinah, werd dc^lzaaTc door mevrouw Veer man-Stok vis voortgezet, waarbij de heer Roza als zaakwaarnemer op trad, waartoe hem reeds tij dens de heer Veterman procu ratie was verleend. Hierdoor werd de jubilaris ook belast met de verzorging van het „Nieuwsblad van Heus den" en toonde hij in de jloop der jaren zich als een uiterst bekwaam journalist, die mede door zijn objectieve raadsver slagen, van verschillende zijden waardering en instemming ont ving voor zijn werk. Al heel spoedig werd de zaak van Mjevr. Veerman over genomen en voortgezet door de heren J. H. Roza en A- v. d. Pol, onder de naam Firma L. J. Veerman. Hoewel de jubilaris wars is van alle eerbetoon en dch al tijd als een zeer bescheiden fi guur aandient, menen wij van daag op deze jubileumdag;, dat een woord van gelukwens en welverdiende hulde en dank aan zijn adres, op zijn plaats is. Want ook naast zijn plaats in de zaak Veerman, is de heer Roza geen onbekende in Heusden en omgeving. Als Voorzitter van Heusdens Belang en de Vereniging voor Ziekënhuisverpleginlg, voorheen als Regent der Godshuizen en Voorzitter der Prot. Kiesver eniging, heeft de heer Roza én door deze verenigingen én bij meerdere gelegenheden ook persoonlijk, zijn krachten gev geven, voor het welzijn van Heusden. 'Ook de pas opgerichte Bouwvereniging! kwam mede door*, zijn bemoeiingentot- stand. Naast zijn dagelijkse werk kring en zijn plaats in het verenigingsleven in Pleusden, neemt de heer Roza nog altijd actief deel als Voorzitter en lid aan de muziekvereniging te Wijk, waar hij al verschillende jubilea achter de rug heeft. -Bij al zijn omvangrijk werk is hij nog steeds bereid' ziijn krachten en adviezen te gevên tot bloei en vooruitgang van Heusden, iets wat door hem - als een gewone plicht wordt beschouwd, doch dat in de praktijk niet zo eenvoudig is. Het zal de jubilaris op 4 Sept. zeer zeker niet aan be langstelling ontbreken. troonsafstand bind ik u dit op het hart. Met erkentelijkheid denk ik voorts aan velen, hetzij hoog of laag geplaatst, die gedurende deze lange, jaren mij bii het vervullen van mijn taak hebben bijgestaan. En thans gaan mijn gedachten terug naar het verre verleden, naar mijn kinderjaren en de liefde van mijn onvergetelijke glrijze vader. Ik denk aan mijn moeder, aan wie ik zo onuitsprekelijk veel ver schuldigd ben, aan haar, de wiize regentes, die mij opvoedde en met haar moederlijke liefde en zorg omringde, aan haar, wier hart steeds uitging naar de lijdenden in ons volk. Ik denk aan mijn innig betreur de man, die mij bij het vervullen van mijn taak tot grote steun is ge weest en wiens nagedachtenis bii ons volk steeds in het teken zal staan van dienende liefde. Nu wend ik mijn blik naar de naaste toekomst, naar de troons bestijging van mijn dochter. Het is voor mij als moeder een aangrijpend ogenblik, nu mijn kind een stap zet als deze. Zij aanvaardt haar taak in een moeilijke en ingewikkelde tijd, een tijd, die vraagt om sterke mensen. Als vanzelf rijst nu voor mii op het beeld van onze stammoeder, wier naam zij draagt. Groot was het geloof, Groot waren de taaie volharding en offervaardigheid, Groot waren het verstand, de bezieling en het moederlijk hart van Juliana, de moeder van de Vader des vaderlands. Ik kan mijn dochter geen bete re wens medegeven, dan dat zij, geheel als kind van haar eigen tijd, bezieling moge putten uit de ze lichtende gestalte, voor wie als voor vele Nederlanders van vroegere en latere tijd geldt, ik heb de goede strijd „gestreden ik heb de loop geëindigd ik heb het geloof behouden. HEUSDEN. - Voor de opvoering van het Jubileum- spel op heden avond 7 uur in „Het Wapen van Amsterdam" zal van 2-3 uur gelegen heid bestaan om plaatsen te bespreken. Dinsdag 7 Sept. houdt het Consul tatiebureau voor zuigelingen weer zitting. CORRESPONDENTIE. In verband met de Nationale Feest dag op 6 September, zal ons blad dien dag niet verschijnen, zodat het eerstvolgend nummer Donder dag 9 September uitkomt. DE REDACTIE. Zaterdag 7 September a.s. zal fn de Bréestraat Z 138 alhier een kantoor geopend borden, ter verkrijging' van Neder!!. Staatslo ten, door de heer A. C. (Noofen, die als dëbitant, is aangesteld. Voor loterij liefhebbers een wa re uitkomst, daal* hier in Heusden nog nimmer een kantoor is ge weest. (Zie acfy.) -In het kader van d'e jubi leumfeesten hield he,t scherpschut- 'tersgilde St. Blasius een onder linlg! concours. M. van Leeuwen be haalde de eerste prijs. Door B. en W. is aan de bestoren der gezamenlijke Mid- densitandsve re niginjgie n ver gu n ninig verleend tot hel houden van een Fancy-fair op 14, 15 en 16 Oc tober a.s. alsmede voor het aouden van een verloting, waarvan de op brengst dient voor het organiseren van een grote Middenstandsfen- toonstelling in 1949. Binnenkort zal met de uitgifte dezer verloting een aanvang worden genomen. De hoofdprijs zal bestaan uit een ra diotoestel. BABILONIëNBROEK. Blijkens elders in dit blad geplaatste advertentie:, zullen de Oranjefeesten worden gehouden op 9, 10 en 11 Sept. 0,'p .19 .(SiepU om- 7 uur wordt begonnen met een bid- en dankstond in de Ned. Herv. kerk, waarin D.V. hoopt voor te gaan Ds. R. C. van Put ten. Op 10 September om 2 uur, zal een aanvang worden gemaakt met de kinderspelen, terwijl des avonds een- concert Zal worden gegeven door de fanfare „Excel sior' 'te Genderen, Dameskoor te Meeuwen, Mannenkoor te Poede- rooijen, gem. zangvereniging te Andel en de Cihr. gem. zangver- enigingi te A'lmkerk. 11 September zal de hoogtijdag worden, 's Mjorgens zal de histo rische optocht, bestaande uit 33 groepen of waglens, om 8 uur op het feestterrein worden opge steld, vanwaar om' half negen pre cies zal worden vertrokken naar richting Biesheuvel. Om plm. 9 uur, zal bij; voorh. café Lankhaar, de officiële .ontvangst plaats heb ben van de Prins van 'Oranje, welke door de Scheveningse vis sers zal worden gebracht, waarna doorgereden wordt naar de Bies heuvel, van de Biesheuvel terug door het gehele dorp naar de korenmolen te Dussen (Binnen), vandaar via Meeuwen en Eethen, terug naai* het feestterrein. Om half twee zullen alle deel nemers van de optocht op het feestterrein een gezamenlijke kof fietafel gébruiken, zodat ieder in de gelegenheid zal zijn, alle per sonen in prachtige costuums van nabij' te zien. Niemand verzuimle dan ook om half twee getuige £e zijn van dit gebeuren. Verder vermeld het programma, om 3 uur volksspelen, .waaraan

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1