OFFICIËLE BONNENLIJST Neem sijn pakket voor Uw rekening KERSTPAKKETTEN-ACTIE Achttiende N.-Brabantsche Schapenfokdag reerde hiï het afscheid van Konin gin Wilhelmina, haar leven en haar werken, waarvoor hij haar dank en hulde bracht. Bii deze herdenkingsrede sloten zich, vervolgens met een speech aan de heren Koekkoek, die sprak namens alle raadsleden en de 'heer Bax. i i Het voorstel van B. en W. tot het vaststellen en verzenden van een adres van hulde aan onze af tredende Koningin Wilhelmina en een adres van trouw aan de toe komstige Koningin Juliana werd conform besloten. Eveneens 'het voorstel van 'B. en W. tot bena ming der nieuwe straat in het uit breidingsplan te Hank met ,,Juli- anastraat" en de nieuwe straat in het wederopbouwplan te Dussen met „Wilhelminastraat". De heer Koekkoek stelde voor 't presentiegeld der raadsleden voor deze vergadering te doen besteden voor de kosten der vergadering en voor het Kanker fonds. Besloten werd 'hiermede accoord te gaan. Hierna werd de erewijn rondge- schonken, terwijl door de fanfare enige volksliederen ten gehore werden gebracht. Nadat de Voorzitter de vergade ring gesloten 'had trok de fanfare vergezeld van alle schoolkinderen met onderwijzend personeel, bene vens gemeentebestuur en genodig den naar de in aanleg zijnde nieu we straat in het wederopbouwplan te Dussen. Door de fanfare werd het Wil helmus gespeeld en door de kin deren der R.K. en Christelijke scholen volksliederen gezongen. Daarna plaatste de burgemeester het straatnaambord „Wilhelmina- straat". De Burgemeester bracht dank aan de schoolkinderen en het on derwijzend personeel alsmede aan de fanfare. In de namiddag 'had ïn het uit breidingsplan te Hank een kinder aubade plaats en plaatsing vaneen straatnaambord julianastraat". Op de te Almkerk gehou den stierenkeuring werden de stie ren van de volgende eigenaren uit deze gemeente goedgekeurd: J. K. v. Achterberg, W. A. v. Meel en A A. Verhoeven. Naar men thans verneemt zal eind September de'thans in ge bruik zijnde trekpont aan het Ca- pelse Veer worden vervangen door een stoompont. GENDEREN. - Aan de dames welke op 15 Sept. de reis naar de tentoonstel ling in Den Haag zullen meema ken wordt medegedeeld, dat de bus vertrekt om half 7 vanaf de Melkfabriek. Op 3 en 4 Sept. werden al hier de jubileum- en kroningsfees ten gehouden. De eerste dag werd begonnen met de schoolkinderen. Op grootse wijze hadden de kinde ren een optocht georganiseerd, wel ke onder stromende regen, met me dewerking van het plaatselijk mu ziekkorps werd gehouden, 's Namid dags volgden kinderspelen, onder leiding van het onderwijzend per soneel. Ruimschoots werd getrac- teerd en de prijzen werden onder grote vreugde gewonnen. Des avonds had in het schoolge bouw een herdenkingsdienst plaats alwaar voorging Ds. de Jager, Ger. predikant te Dussen en Ds. Moll, Herv. predikant alhier. De tweede dag werd een grote allegorische optocht gehouden met medewerking van de muziekvereen. Excelsior". Een 25 keurig versier de wagens namen 'hieraan deel. Een 6-tal prijzen werden toege kend. De jury hiervoor bestond uit Mevr. Aanen uit Wijk en Mevr. v. Buuren uit Meeuwen. Des namiddags werd eerst per rijwiel de ronde van Gen deren ge reden, door een 11-tal deelnemers. Op het terrein werd door Burge meester v. d. Schans een woord gesproken, gewijd aan het Kon. Huis, waarop de muziekvereniging het Wilhelmus speelde. De volksspelen bestonden uit hardlopen met hindernissen, spriet- lopen, touwtrekken, koekhappen en kruiwagen rijden. Om 6 uur werd een uur pauze gehouden. Om 7 uur werd een gecostumeer- de voetbalwedstrijd gehouden, wel ke bij het publiek zeer in de smaak viel en ook wel 'het mooist ge noemd kan worden van alle volks spelen. -Des avonds werd een schit terend concert gegeven door „Oe fening en Uitspanning" en de Zangvereniging alhier. Om 9 uur werd een stoelendans gehouden met ongeveer 70 deelne mers. Hedenavond zal met mede werking van de muziekvereniging „Excelsior" een lampion-optocht worden gehouden. De muziekvereniging „Ex celsior,, hoopt morgen Vrijdag haar medewerking te verlenen aan de Oranjefeesten te Bab.rBroek. LAND v. IIEUSDEN EN ALTENA De Ned. Fruittelers organi satie, afd. Land v. Heusden en Al- tena organiseert de volgende tuin- bouwcursussen 1. Algemene 2-jarige Tuinbouw- cur^us (plaats waar de meeste be langstelling is). 7.2 kg :g|oede eerste. Van hem werden dit jaar 23 afstammelin gen ig|emerkt en wel1 pitst., 9 'best, 8 zeer goed, 4 gloed' jen 1 vrij goed. Reserve-kampioenram werd. Y 178, een eigen fokproduct door de békende ram Y 85, welke vo rig jaar Ika'm pioen was. Y 178 i|s in eigendom bij J. J. Dingemans te Bruchem ten gaf dit jaar 5.6 kg goede (prima, als 1-jarige. Kampioenooi werd (die eenjari ge, niet gelamde, ooi 998 van E. van der .Beek te Genderen, in goe de conditie. Deze kampioene gaf dit jaar 8.1 kg gloede eerste. Reservekampioene werdY 398, een 3-jarige ooi van N. van JRheen te Bruchem. De klasse oudere ram men is wel ooit beter geweekt. De oudere eenjarige rammen wat onregelmatig, met de reservekam pioen voorop. Bij de jongere jaarliriglrammen blonk ram Y 201, gefokt door G. van sder Laar te Aalst en eigen dom van A. van Baaien te Brake 1 heel wat boven zijn concurrenten uit. Bij de ramlammeren de num mers 29, 30 en 31 van E- van der Beek te Genderen, uniform en van goed soort. Bij de tweetallen de nummers 34 en 35 van jVLaas te Kerkwijk, met als vader de kampioenramzwaargebouwde goedsoortige lammeren. Bij de en kelingen was Cat. 281 van J. Sneep te Oudemolen, van goed type met zeer regelmatige li chaamsbouw, kon als geheel iets robuuster. Bij de groepen ram lammeren geboren na 1 Maart, vormden de tweetallen eefo goede rubriek, waarbij Cat. 61 en 62 van H. Brouwers te Bruchepi als kopnummer werden vernoemd. Bij de enkelingen vonden extra ver melding Cat. 79 van J. de Waal te Kerkwijk en Cat. 276 van J. van der Ven te Poederpijen. (Wordt vervolgd). voor het tijdvak van 12 t.im. 125 September 1948. BONNEN VOOR BROOD 207-1, 207-2 Brood, 800 gram brood 208 Brood, 400 gram brood' ALLE BONKAARTEN. 209 Algemeen, 120 glram spijsolie 210 Algemeen, 250 glram boter of margarine of 200 glram vet 211 Algemeen, 1 ei 212 Algemeen, 200 gram rijst 213 Algemeen, 400 glram brood BONKAARTEN KA, KB, KC: 215 Algemeen, 250 glram boter of margarine of 200 glram vet 216 Algemeen, 200 glram kaas of 250 gram korstloze kaas 217 Algemeen, 50 glram thee 218 Algemeen, 125 glram koffie 219 Algemeen, 250 glram was- ipoeder 220 Algemeen, 750 glram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingjen Bi 229, 200 gram 'kaas of 250 Igrarn korstloze kaas BONKAARTEN KD, KE, 221 Algemeen, 125 glram boter of margarine of 100 gram vet 222 Algemeen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 223 Algemeen, 500 gram suiker, lbotefhamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz. of 500 'gram versnaperingen 224 Algemeen, 500 gram was- poeder F 235, 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kindie rbiscuits TABAK- EN VERSNAPERIN- GENKAARTEN. 10.5 Versnaperingen, 200 g|ram versnaperingen of goo gjram sui ker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 108 Versnaperingen, 100 glram versnaperingen of 100 gram sui ker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. TOfcSLAGKAARTEN Geldig zijn de bonnen van de strook Q. Deze bonnen Zijn 14 dagen jgleldigl. Bovenstaande bonnen kunnen needs op Vrijdag 10 September a.s. worden gébruikt. 2. Cursus voor volwassenen in de Fruitteelt, zo mogelijk te Werken dam of Sleeuwijk, te Wijk en Aal burg en te Meeuwen. 3. Cursus voor volwassenen in ziektenbestrijding en de fruitteelt. 4. Een cursus in sorteren en ver pakken van fruit op de veiling te Veen. Om toegelaten te kunnen wor-' den tot de cursussen genoemd on der 2 en 3 voor volwassenen, moet men minstens 21 jaar oud oï in het bezit van een diploma Algemene Land- of Tuinbouwcursus zijn. Aanmelding voor alle cursussen bii dhr. J. Noordermeer te Veen, J. v. Gammeren te Rijswijk en A. Visser te Werkendam, Vissersdijk 102 of rechtstreeks bii Ade Secretaris Jac. de Haan te Meeuwen. Aanmeldingen moeten uiterlijk 15 Sept. a.s. binnen zijn. LAND VAN ALTENA. Het verbeteren der wegen langs de Bergsche Maas is te gen f 8925 gegund aan de N.V. Visser's Wegenbouw en Aann. Be drijf te Drunen. VEEN. De heer G. Vos had bij het notenplukken, het ongeluk, zodanig te vallen, dat hij op medisch ad vies in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. WIJK EN AALBURG. Programma van de feeste lijkheden ter gelegénheid van het 50-jarig regieringsjubileum van H. -M. de Koningin en de inhuidigling van de gezamenlijke thuisfronten Zie elders in dit blad. vanwege de Ver. „Het Texels Schapenstamboek voor Noord brabant" gehouden'te 's Her togenbosch, in de overdekte veehallen, op Woensdag 25 Augustus 1948. We waren ditmaal wederom „onder dak" in de derde grote hal. De restauratiewerken vlotten goed en na de diverse verwoes tingen worden weer verschillende verbetering aangtebracht, bij; de we deropbouw van deze machtige hal len. Alle hokken waren wederom overzichtelijk opgesteld en dezelfde heren van 1947 fungeerden ah arbiter en juryleden. tOok het se cretariaat was in dezelfde handen met medewerking van de Ass. R.V.C. Bastiaansen en be Leeuw, Ad. Afd. N.Br. JSLW'F, Door het wat groter aantal in zendingen dan in ,1947 duur den de keuringen even langer. 'Over de kwaliteit van het aan gevoerde fo'kmateriaal mag mjen over het algemeen tevreden zijn. De zgn. markt voor gere gistreerd materiaal is intussen ko men te vervallen en daarvoor fn de plaats is .weer "terugglékomen het bekende verkoopstaatje, spe ciaal voor ramlammeren, dat voor belangstellenden nog gratis ver krijgbaar is biji het secretariaat, Rlijksveeteeltconsulentschap Fr. D. RooseveltLaan 47 te Girme'ken. Iets meer uniformiteit in de fokgroepjes verdient wel' aanbeve ling in de. toekomst en pok wat meer beperking in de zgjn. (enke lingen. De fokkers-inzenders moe ten het peil' van hun fokdag jntijet verlagen, door nu de verkoop afdeling is verdwenen dgl. die ren aan te gaan géven voor de fokdag. Niet het vele is goed, maar het moet wordenhet goede is veel Die belangstelling van bui tenaf had groter kunnen wezen maar niettemin is er veel verhan deld tegen behoorlijke prijzen, vooral tussen de leden londerljug. Er verhuisden echter ook ver schillende dieren naar buiten de provincie ,met name naar Gelder land, Utrecht, Zuid-Holland en Zeeland. Het secretariaat boekte maar even een 80-tal overschrij vingen, terwijl er na de, fokdagl nog steeds verschillende overschrij vingen binnen komen. Verschillende fokkers gaven zich als adspirant-lid' op. Al zal dan ook in de bakermat Texe|, gezien het verslag van het L.E.I., het aantal schapen terug lopen tot -een kleinere fokkern, in de andere Provincies vestigt het Texelse schaap steeds meer naam en de veehouders doen goed wat schapen te houden met het oog oip de bedrijfsinkomsten en niet het minst metj het oog pp ide verbetering van het grasbe stand. Óns werd aangemaand kort te zijn. Daarom allereerst nog iets over de gemaakte verkoopprijzen. Ramlammeren ginglen van de hand voor 120140 gld. Ooilammeren verwisselden van eigenaar voor j 6595 gld. Oudere rammen gin gen niet veel' hogler dap. .slacht- waarde, 120130 gld. Een enkele bracht 225 gld. pp. Over de.prij zen voor oudere ooien kwamep we niets te weten. De secretaris van het C.B.S. de heer Ir. Verschuyl, toonde zijn be langstelling., alsmede de gemeente secretaris en verschillende verte genwoordigers van de Provinciale stamboeken. Kampioenram werd Y 103, ge fokt door T. Versteeg te Dubbel dam en eigendom van W. A. Maas te Kerkwijk. Deze gaf als 1 j. 6,4 kg jgbede eerste wol' en ais 2-j.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2