Gorcum's Schrijfmachinehuis Th. J. L. van den Berg De vracht voor onze rekening alles franco thuis mits Langendijk 57—59 Telef. 2464 iTijdig besteld-kost minder geld. Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres m HKiaili em- dii DE ORANJEFEESTEN TE HEUSDEN 9 GEZELLIGHEID illps;! WIJ GEVEN U KOSTELOOS TECHNISCHE ADVIEZEN! 2 uur, ronde van Oudendijk per fiets, afstands 6.2 km. 3 uur, mio- to r-b eh endigheids wedstrijden. (In- schrijving tot 2.30 uur v.m. op net terrein). 68 uur optreden van het Tamboers- en Pijperkorps Ju- bal: uit Dordrecht. 8 uuir, concert te geven door de muziékver. De Vries Robbé te Gorcum. 11.30 uur, slotwoord door *de Edelachtb. Heer Burgemeester van Woudricliem en Oudendijk. fOp het terrein zullen verschil lende tenten aanwezig zijn. WIJK EN AALBURG en VEEN -Door de vereniging „Het Groene Kruis", afd. Wijk en Aal burg en Veen zal in de maand September een z.g.n. Moedercur sus worden georganiseerd. Aange zien het verscheidene jaren gele-1 den is dat een dergelijke cursus werd gehouden, valt te verwach ten dat er veel belangstelling van moeders en a.s. moeders 'hiervoor zal zijn. Opgave voor deelname aan deze cursus kan geschieden bij de Wijk verpleegster, Zuster de Viries al hier. WAALWIJK. Op 16 September a.s. zal te Waalwijk de 2e Langstraatse Fok- veedag worden gehouden, georga niseerd door de Langstraatse Fok- verenigingen van Zwartbont H. en M. R. IJ. Veeslag, in samenwer king met Waalwijks Belang. Gezien 'het groot aantal inschrij vingen dat reeds binnenkwam en de plnl. 230 benadert en de vele ter beschikking gestelde medailles enz., belooft ook deze 2e interlo cal fokveedag van de Langstraat en omgeving weer een groot succes te worden. Inschrijvingen kwamen o.m. binnen uit Raamsdonksveer, Raamsdonk, Waspik, Kaatsheuvel, v.m. Besoijen, Waalwiik, v.m. Baardwijk, Drunen, Elshout, Oud- Heusden enz. Het terrein is midden in de kom der gemeente op het oude ten toonstellingsterrein, gelegen en al le zorgen zullen besteed worden aan overzichtelijke plaatsing van het tentoongestelde vee en goede outillage voor de bezoekers. Het belooft voor de veefokkers en de controle-verenigingen van de Langstraat en alle belangstellen den een mooie en waardevolle dag te worden. Dames-vulpennen elegant van model en Iraai van kleur. Heren-vulpennen kloek, zake lijk.... en toch edel van lijn! Afd. VULPEN-SERVICE b vaak een kwestie van een lampje hiér en daar, of een verandering in uw lichtpunten. Laat ons U rro eens helpen. Wij hebben mooi materiaal en ook de nodige Philipslanipen in de juiste lichtsterkten T echnisch'f^Bureau „E L'G O" EETHEN,'(N.-Br.) U tijdig Uw bestelling Board, Eternit, Halmplank en Triplex aan ons of aan onze vertegenwoordiger opgeeft. In dit geval profiteert U van ONZE NIEUWE SERVICE, die bestaat in het KOSTELOOS VERVOER van Uw zending aan Uw adres met onze eigen besteldienst. Onze mensen weten met het materiaal om te gaan, dus beschadiging van Uw bestelling is thans uitgesloten. ,^-d-B fy;pL$ J -Vil'**.- -Xv i.v -V-.- vVV»- «i.S» Vj HOOFDKANTOOR: SCHIEDAM - TUINLAAN 10 TELEF. 69444 (3 LIJNEN), NA 6 UUR TELEF. 69585 v v fegl I IT A i IS en BLIJFT li Na de raadsvergadering; had den de kinderen .van alle scholen die door de Heusdiense fanfare en bestuur der Oranje vereniginlgl waren afgehaald, zich op de speel plaats voor het tijdelijke gemeente huis opgesteld. De Burgemeester met de raad begaven zich naai; buiten en na het spelen van helt Wilhelmus, sprak de burgemees ter de kinderen als volgt toe 1 Wij zijn hier allemaal bii elkaar gekomen om te samen feest te vieren en wel twee heel grote fees ten, die we met veel luister vieren willen. Op de eerste plaats vieren we feest, omdat het nu 50 jaar gele den is, dat Koningin Wilhelmina onze Koningin, waarvan we alle maal zo veel houden, aan de Re gering kwam. Deze Vorstin gaat ons nu als Koningin verlaten en daar zijn we natuurlijk niet blii om, maar wel om het feit, dat de Regering van Koningin Wilhelmina zo lang heeft mogen duren en dat jze zo vruchtbaar was voor ons va derland. En op te tweede plaats is daar dan vanzelfsprekend feest, omdat we een nieuwe Koningin krijgen in de persoon van onze Kroonprin ses, Juliana, ook een Koningin naar wie we al jaren lang aller liefde en sympathie uitgaat, en die, wij twijfelen er niet aan zeker even veel voor volk en vaderland zal over hebben en zo dit van Haar gevraagd zou worden ook weer bereid zou zijn, dezelfde zware of fers voor dat vaderland te bren gen als weleer Haar Koninklijke Moeder, maar we hopen en wij bidden op deze dag, dat God geen zware offers van onze nieuwe Ko ningin vragen zal, en dat de Oran je-zon, die thans zo heerlijk haar jong gezin beschijnt, nimmer mo ge tanen, maar dat die steeds lich ter en warmer voor Haar en Haar Gemaal en kinderen zal gaan schij nen en dat ook de weerschijn er van moge afstralen op ons Neder landers. Het leven van Vorsten en Vor stenkinderen 'heeft immers ook ziin ups en downs. Als we eens even teruggaan in de geschiedenis van Koningin Wil helmina, dan lezen we daar hoe Zij als tienjarig meisje alleen met Haar Moeder Koningin Emma - in het paleis achterbleef, toen alle mannelijke leden van 'het Oran jehuis gestorven waren. Wat was dat een angstige tijd voor ons Ko ninklijk Huis. Natuurlijk werd de grootste zorg en aandacht aan het Prinsesje besteed. Heel haar omgeving was er opge richt om haar opvoeding in goede banen te leiden. Een tienjarig Ko ninginnetje, de jongste van Europa. Eens toen zij een bezoek bracht aan Engeland aan Koningin Victo ria, die Europa's oudste Koningin was, werden van beide Vorstinnen foto's gemaakt, die we nog altijd even mooi vinden. Wat moest de jonge Koningin veel werken en le zen. Zij zou immers later een heel land moeten besturen. En 'hoe goed de jonge vorstin zich van haar zware taak bewust was, blijkt wel uit 'het gezegde van onze geschied schrijver Japikse: „Geen onzer stad houders óf Koningen is met zoveel zorg groot gebracht; geen hunner heeft zo goed onderlegd zijn taak aanvaard als de Koningin kon doen, toen zij meerderjarig werd". Niet alleen was Wilhelmina groot van geest. Zij was ook edel en groot van hart en daarom kon Zij dan ook na haar eedsaflegging op 31 Augustus 1898 in een proclamatie getuigen: Mijn innig geliefde Moe der, aan wie ik onuitsprekelijk veêl verschuldigd ben, gaf mij het voor beeld' van een edele en verheven opvatting der plichten, die nu op mij rusten. Ik stel mij ten doel, dat voorbeeld na te volgen, te regeren zoals van een Vorstin uit het Huis van Oranje wordt verwacht". En Zij heeft dit gedaan. Heel haar regering door in blüde en droeve dagen. Blijde dagen, die. er Goddank zovele geweest zijn. Den ken we 'hier maar eens aan haar huwelijk met Prins Hendrik, aan de 'geboorte van haar geliefde dochter, Prinses Juliana, de verlo ving en 'het huwelijk van Prinses Juliana en de geboorte van de 4 kleine Prinsesjes. Maar ook in donkere dagen. Sterfgevallen in het Koninklijk Huis, rampen voor het vaderland, als overstromingen en mijnrampen e.d. en vooral in de laatste tien jaren, de wereldoorlog, die voor ons vaderland meebracht: dood en verderf, vernieling, armoede en ver banning. Hare Majesteit met Haar gezin kreeg ook hiervan Haar deel, maar de liefde voor en het contact* met het Vaderland bleef en zo wer den na de bevrijding Nederland en Oranei weer hereend. En nu gaat Koningin Wilhelmina ons ver laten, maar voor ons staat alweer de nieuwe Koningin Juliana en nu hopen en bidden wij, dat Haar regering even lang en even vrucht baar moge zijn en dat onze schei dende Vorstinne nog lange jaren moge mee genieten van de weder zijdse liefde, die Volk en Vorsten huis elkander toedragen en dat uit die liefde moge voortspruiten lief de en vrede en welvaart, tot geluk ^an 'het Nederlandse volk hier en overzee en tot geluk van een groei end en bloeiend Oranjehuis. Lang leve ons Vorstenhuis. Hierna zongen de kinderen on der leiding van de heer v. d. Broek enige vaderlandse liederen, speelde de fanfare en werd met de kinderen eqn rondgang! -door de gemeente giemaakt. De kinde ren van de bewaarscholen waren op versierde vrachtauto's ge plaatst. Des middags vonden volksspe len plaats ö.m. de ronde vanHeus- den per fiets en met hardlopen, terwijl daarna aan de Prins Hen drikkade verdere spelen plaatsvon den Prijswinnaars werden voor de fietsen: in de klasse 1416 jaar 1. Trimbach, 2. W. v. d. ;Oever, 3. Slaats. Klasse 17 jaar en pu- der: 1. Abr. Sluijmers, 2. A. de Kok, 3 A. Sluijmers. Hardlopen voor damesN. v. Willigen, 2. Sluijmers, 3. Colijn. v.v.vXv.\v.l-.v.'.,.v.x.v.:.:- ÏBSBBBBSSSB&S$pSSSSSG&

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7