voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws VAN AlTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummer9 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6601 DONDERDAG 16 SEPT. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur? voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Op die Ednsdagavofad gteh-ou- clen ledenvergadering1 der R. K. Middenstandsvereniginig! afd. Heus den, in hotel Central, werd onder leiding van haar voorzitter, de heer A. Verschuur, mededeling gedaan van de, plannen der Gez. Veretii- gingien inzake de a.s. Fancy-Fair op 1.4, 15 en 16 October g.s., waarvan de voorbereiding in volle gang is en de resp. circulaires ver zonden zijn. Besprokien werd ook de a.s. St. Nico laas wink el week, waarvoor de definitieve plannen besproken zullen worden op de ledenvergadering! der Ge;z. Mid denstands vere niginigten op Einsdag' 21 Sept. a.s. Fe heer Ant. van Blade 1 uit Oudheusden hield bii de rond vraag een krachtig' pleidooi voor de opbloei van' de Middenstand en laakte de laksheid van ver schillende R.K. middenstanders. Vervolgens werden de boekjes met loten aan de leden vers trekt, waarvan de trekking pp 16 Oct. plaats heeft. Na een dankwoord en opwek king tot aller medewerkingj sloot de Voorzitter met de Chr. groet deze geanimeerde vergladering1. In hotel Concordia hield de Prot. Middenstandsvereniging1 voor hetzelfde doel een vergadering, waarbij ook Es. Anker tegenwoor dig was. Ook hier liet de opkomst der leden te wensen over. Tot penningmeester werd bii meerderheid van stemmlen geko zen de heer M, Janson, die zijn beneeming aanvaardde. Zondagmiddag j.I. óm half vier werd in de Ev. Luth. kerk te 's Hertogenbosch, onder glrote be langstelling!, de nieuwe predikant der gecomb. Ev. Luth. gemeenten 's Hertogenbosch, Breda en Heus den, Es. P. C. R00denburg, be vestigd. Eeze plechtigheid werd verricht door de consulent dezer gemeen ten, Es. Dir. S. van der, Woude uit Amsterdam, waarna dé intree- predikatie door Es. Roodenburg gehouden werd. Aan het einde van de dienst werd deze daarop hartelijk toege sproken door Mr. A. van Veen, voorzitter van de kerkeraad te 's- H e rtogenbo sch Van de receptie in de consisto riekamer na afloop van de dienst, werd een druk gebruik gemaakt. Zaterdagavond werd in het Wapen van Amsterdam, voor eep slechts matig bezette zaal, het Oranjespel „Moeder des Vader lands" opgevoerd, dat op 31 Aug. op de Vismarkt in de openlucht werd' gegieven. Ee betreffende commissie voor de te houden Fancy-fair hield Donderdag j.I. een vergladering in „Central". Een dertigtal dames ziegden medewerking! toe, terwijl een z.g.n. inkoop-comniissie werd gekozen. Burgemeester v. Eelft zal uitgenodigd worden het ere-voor- zitterschap van het te vormen ere- comité op zich te nemen. In het clublokaal Hotel Cen tral, kwamen Einsdagavond de schutters der scherpschuttersver eniging „St. Blasius" bijeen. Mede tegenwoordig! waren een tweetal bestuursleden van de Langsstraatse Schuttersbond, naar aanleiding van het behaalde succes bij de gehou den competitiewedstrijden van de- Schutte rsbond, waarop St. Blasius de zilveren beker behaalde. Ee definitieve uitreiking zal a.s. Zondag op het Bondsconcours te Elshout plaats hebben. Na het ma ken van een foto, welke eerstdaags geplaatst zal worden, komen we nader op dit schitterende succes terug. Zaterdag j.I. speelde de bil jartvereniging! D.E.S. een vriend schappelijke wedstrijd tegen haar naamgenoot E.E.S. uit Eersel. Voor enige weken geleden was E.E.S. uit Heusden op bez'oek in Éersel om aldaar het clubgebouw te openen. Ei.Ei.Si. Hesuden moest echter aldaar het onderspit delven. Hoewel Ei.ES. Heusden met goede voornemens bezield was, kon zij1 ook thans de overwinning niet uit de wacht slepen. De uitslag was 259257 voor Eersel. Had Ei.Ei.S. Heusden in Eersel een gezellige avond' glehad,ook in het clubgebouw van Th S. Heusden ging het er gezellig'naar toe. Ook de Eerzelingen kenden de Brabantse gemoedelijkheid. Het zal wel niet de laatste ontmoeting zijn. AALST. Ee Unie-collecte die Zon dag 5 September in beide diensten in de Ned ..Herv. kerk gehouden is, heeft f 103.755 opgebracht. Ee leden der Chr,. Meisjes- yerenigingl „Lydia" brachten op Woensdag 8 Sept. een bezoek aan de tentoonstelling Ee Nederlandse Vrouw in Een Haag. Ook Dis. en mevr. Warmoltz miaakiten de reis mee. In de avonduren werd ook nog een kijkje in Amsterdam ge nomen ,waar natuurlijk ook veel te zien was. Pas na middernacht fceerde men in ons dorp terug. ANDEL. Ee heer I. Kraay alhier is geslaagid voor onderwijzer aan de gemeentelijke kweekschool te Eor- drecht. ALMKERK. Op 23 Sept. a.s. zal alhier op het feestterrein a.d. Emmik- hovensesteeg, een fokdag' en een concours hippique worden gehou den. (Zie advertentie). A.s. Vrijdag 17 dezer, des n.m. 8 uur, zal in de zaal vap de heer v. Eijk, een buitengewone le denvergadering! worden gehouden van de Oranjever. alhier. Trouwe opkomst gewenst. CAPELLE. -Ee tijdens het op de mu ziektent over de Binnenhaven ge geven avondconcecrt gehouden col lecte voor onze jongens overzee heeft, naar we vernemen, een be drag van f 50 opgfebracht. In de vacature, ontstaan door het overlijden vaii de heer C. B. Timmermans, is tot lid van de gemeenteraad van S prang-Ca- pelle benoemd de heer C. Bras penning. Ee postduivenvereniging!De Luchtvaart' hield Zondag j.I. een wedvlucht vanaf Neufvilles. Aan de Protestantse Land- bouwhuishoudschiool te dezer plaat se zal ingaande October a.s. bij genoegzame deelname op Dins dagnamiddag' en Eonderdagavond een kookcursus voor beginnelingen en op Woensdagavond voor ge vorderden worden heropend. Te vens zal Donderdagsmorgen een verstelcursus worden gehouden. Voor d'e primaire cursus aan de ze school hebben zich 20 en voor de naaicursussen ruim 50 leerlin gen aangemeld. GENDEREN. Zaterdag j.I. maakten de schoolkinderen alhier, onder lei ding van het onderwijzend perso neel een uitstapje naar Oosterhout en Tilburg. Aan de firma Kramer al hier is opgedraglen het bouwen van een 15-tal woningen te Waal wijk voor de gemeente aldaar. 's-GRAVENMOER. Maandagavond 13 Sept. j.I. werden de jubileum- en kronings feesten .in ons dorp besloten met een vuurwerk op de Molendijk. Hiervoor bestond erg veel belang stelling zowel van de zijde van de inwoners van ons dorp als van de omliggende plaatsen. Eonderdagavond a.s. zal in de Geref. kerk alhier een grote propaganda-avond wiorden belegd voor het verenigingjsleven van de Geref. kerk alhier. Medewerking wordt verleend door de jeugdver enigingen, mannen- en vrouwen vereniging. Eeze ver gladier ing zal om half acht beginnen, terwijl de toegang vrij is. Er zal' een collecte worden gehouden voor de kerst- pakkkettenactie van de Jongelings vereniging! voor haar leden die in Indië in militaire dienst zijn. GIESSEN. In de maand Januari a.s. hoopt ds. Langhout van Zundert zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. kerk van Giessen-Rijswijk. MEEUWEN. A.s. Zaterdag 18 Sept. des avnods om 7 uur, hoopt voor de Ger. Gemeente op te treden, stu dent Vergunst uit Leiden. Zoals reeds eerder is aan gekondigd hoopt ons dorp op i'8 Sept. a.s. op waardige wij'ze het feit te herdenken, dat ons vader land 50 jaren mocht geregeerd worden door een vorstin, die thans afscheid' heeft genomen als Konin gin der Nederlanden. Maar tevens ook het feit, dat het Oranjehuis blijft regeren over ons volk in de persoon van H.M. Koningin Julia na. die op 6 Sept. is gekroond. Ees morgens zal een grote alle gorische optocht gehouden wor den. Ee te volgen route is als volgtOpstellen op het kasteel Meeuwen. Vertrek 8 uur precies,- Eoor het dorp naar de molen, vervolgens door de Molensteeg naar de Erongelsedijk, Meeuwense- dijk naar het Capelse vger, door de Tib recht naar de Eussense Baan, vandaar weer door Meeu wen naar het feestterrein tegen over garage Zaaier. Eeelname aan deze optocht is geheel vrij, pok die geen inwoner zijn van bet dorp Meeuwen mogen meedoen. Gezien reeds tientallen wagens zijn Bemiddeling van Nederlandse arbeiders naar Frankrijk. "Het op 2 Juni 1948 onderte kende arbeidsverdrag met Frank- j^jk opent voor een niet onaan zienlijk aantal Nederlandse arbei ders de mogelijkheid voor één of meer jaren in de Franse'landbouw te werken. (Voorlopig 'kan van deze gelegen- hheid slechts gebruik worden ge maakt door ongehuwden of echt paren zonder kinderen. Ee loonvoorwaarden, sociale ver zekeringen enz. zijn gelijk aan die voor de Franse arbeiders gelden de. Ee huisvesting gleschied't op de- boe rderij Tussen werkgever en werkne mer wordt een arbeidsovereen komst gesloten voor de tijd van één jaar. Eaarna zijn béide par tijen volkomen v'rij Namen én adressen van 'Franse werkgevers, die glaarnie een Neder lander in dienst nemen zijn ble kend. Ee reiskosten naai* Frankrijk ko men niet voor rekening van de werkhemer, terwijl' voor het bin nentreden van dat land verschil lende faciliteiten worden verleend. Voor energieke arbeiders be staat in de regel binnen redelijke tijd de mogelijkheid van deel bouw. (Ook de mogelijkheden om na verloop van enkele jaren een ei gen bedrijf te beginnen zijn zeer zeker aanwezig. Nadere inlichtingen omtrent een en ander worden desgewenst ten aanzien van het gebied van het gewestelijk Arbeidsbureau 's Hier- togenibosëh gaarne verstrekt door het arbeidsbureau 'te ATmkerk. opge'gleven, beloofd deze optocht een mooi succes te worden. Het bestuur van de Oranjever. treedt opi als jury en heeft voor de mooiste wagen më't het aardigste idee een prijs beschikbaar gesteld. Dok voor de versierde fietsen zat nog een aparte prijs uitgerëikt' worden. Dip het terrein aangekomen zal direct begonnen worden met de kinderspelen. Ee kinderen worden tussentijds getracteerd op gebak, limonade en diverse Versnaperin gen. Ees namiddags wordende volks spelen gehouden o.a. ringrijden, scho enrapen, blaas trappen enz. Voor deze «spelen zijn prachtige prijzen beschikbaar, welke tevoren te zien zijn in de jury tent op het terrein. Na afloop hiervan wordt de oriëntatie- en prestatierit gere den. Ee deelnemers krijgen 5 min. voor het vertrek ieder een kaartje waarop de te volgen route is uit gestippeld'. Het is natuurlijk te be grijpen dat deze rit niet 4 met de ogen dicht gereden kan worden, maar het gaat er om, om ogen, oren en hersens dobbel te gebrui ken. Voor deze rit zijn geldprijzen beschikbaaf. Dm plm. 8 uur doet de muziek vereniging „Crescendo" uitNieu- wendijk zijn intrede. Eeze zal op feestelijke wijze op het terrein ge bracht worden. Eoor de ere-voor zitter, de Edelachtb. Heer Burge meester v. d'. Schans zal dan een openingswoord' gesproken worden,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1