Toor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Gemeenteraadsverslagen ^*D van ALTtHA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6604 MAANDAG 27 SEPT. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Vergadering! van de Rand der ge meente ALMKERK, op Maan dag 2o Sept. 1948. Eie Voorzitter opent de verga dering met het formuliergebed, waarna hij overgaat tot het Moor- lezen van de grondwetswijzigingen. Ee notulen der twee vorige ver gaderingen worden g'e liezen en on- ve ra nd er d vas tge sit e l d Afwezig waren de heren C. G. de Jong, weth. en A. Ouwierkerk, met kennisgeving!, terwijl1 de heer v. d. Wal thans ter vergadering kotat. 1 Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven, waaruit blijkt, dat de grondaankoop van de heer Wiltinfc uit Utrecht is vertraagd. Ee Voorzitter hoopt echter, dat deze spoedig zijn beslag zal heb ben gekregen. Tevens volgt de goedkeuring van de wijziginiglen in de begro ting van 1948, een gloedkeuringl van de wijziging' in de hondenbe lasting en een reglelingi in de voor ziening van de salarissen van 'Se cretaris en ontvanger. Aanvrage om subsidie van het Groene Kruis, om uitzending van zwakke kinderen te bekostigen. Er worden dit jaar 12 kinderen uit gezonden, de kosten bedragen per kind' f 84.en de uitzending ge schiedt voor een periode van 6 weken. B. en W. stellen voor om f45.per kind' te verlenen, vvel;k voorstel wordt aangenomen. 'Het Fokdagcomité vraagt een subsidie voor de op 5 October te houden fok dag, hetwelk een algemeen belang1 is voor de ge hele streek. B. en W. stellen voor een sub sidie te verlenen van f75.ter wijl voorgesteld wordt aan het bestuur van de Warmbloedpaar denfokkerij die een concours hip- pique organiseert, f 50.te ver lenen. Aldus wordt besloten. Ee heer Snoek informeert of er vermakelijkheidsbelasting be taald moet worden voor, dezefok1- dag en concours. Ee Voorzitter zegt, dat voor de keuring g'een, maar voor het con cours wel vermakelijkheidsbelas ting verschuldigd is. Hierna wordt behandeld de be- grotinigl voor de herbeslrating! der Fabriciusstraat en om de Kerkstr. te bestraten achter de kerk, terwijl aan de Molenkade ook herbestra ting plaats vindt. In verband met de bestrating achter de kerk, zal met de polder Een Ouden ,Doorn overleg gepleegd worden. Ee heer Spranger die in de vorige vergadering 400 M2 bouw grond was toegewezen, heeft in middels verzocht om inplaats van 400 M;2, 560 M2 te mogen ontvan gen, hetwelk wordt toegestaan te gen de vastgiestelde prijs. Besloten wordt aan de heer H. W. Kant een stukkje bouwgrond aan de Nieuwendijk te verkopen groot 396 M2 tegen f3.75 per jaar. Aangezien de gemeentepolitie niet meer bestaat, heeft het Rijk voorgesteld om een huur van f 1 56 per jaar of f3.per ,we£k te betalen voor het gebruik van de cellen aannex het kantoortje onder het gemeentehuis, daar niemand hier iets tegen heeft, wordt beslo ten deze huur te doen .ingaan. Hierna leest de Voorzitter een circulaire voor ten aanzien van het zo productief mogelijk gebrui ken en verhuren der nieuwe wo ningen b.v. om dez'e te verhuren aan gezinnen met: kinderen, zodat ze ook de 'gehele woning gebrui ken. Ee heer Snoek spreekt over tel geval Heijstek, die een woning heeft betrokken zonder in het be zit te zijn van de vereiste vergun ning. Er was reeds een 2-tal maan den geleden besloten dat. deze wo ning door de gemeente ontruimd zou worden, dit is thans nog niet gebeurd. Ee Voorzitter zegt, hierin in gebreke te zijn gebleven, daar be doelde persoon deze woning ge kocht heeft. Hierop informeert dhr. Snoek of men de overschrijving van den Bosch inzake de Hypotheekactie gezien heeft, waarop de Voorzit ter ontkennend antwoordt. Ee woningcomm. stelt voor om de woning te verhuren aan A- Snoek Wzn. Ee Voorzitter merkt op, dat JB. en W. hieraan hun stem met kon den geven, omdat op de vorigle vergadering hetzelfde advies door de commissie was verstrekt en toen bij stemming besloten was om ze niet aan Snoek ie verhuren. Aangezien 2 leden het voorstel steunen, wordt het toch instem ming gebracht en" verworpen met 3 tegen 6 stemmen. Hierna Wordt geadviseerd om de woning toe te wijzen aah Wies- te rhof, maar aangezien dit voor stel door niemand wordt gesteund, wordt het niet in stemming ge bracht. Eaarna stelt men voor ze ie verhuren aan de Wed. v. d. Stelt, welk voorstel wordt aangenomen met 7 tegen '2 stemmfmen, Lzodat deze woning thans is toegewezen onder voorbehoud, dat de Wed. v. d. Stelt ook de woning kan betrekken van W. v. Hofwegen aan de Verlaatsedijk, daar deze waarschijnlijk minder huur zal kos ten. Mocht zij tot het laatste be sluiten, dan worden B. en W. gemachtigd de woning te verhuren naar hun goeddunken. Ee heer Snoek merkt nog .op, ten aanzien van de heren Snoek en Westerhof, dat dergelijke per sonen zelf wel een woning konden bouwen, inplaats dat de gemeente het voor hun moet doen. Bij de huidige financieringisregeling is het voor deze personen geen bezwaar meer. Hierna wordt overgegaan tot stemming van leden voor de wö- ningcommissie. Als candidaten wa ren gesteld: J. Kolff, A. Ouver- kerk, A. C. de Later, J. B. Brarv ger, P. A. Nieuwenhuizen, allen aftr.als tegencandidaten O. Wal raven, H. J. de Graaff, ,H. de Bok, A. 'N. Colijn, A. Nieuwenhuizen Pzn. Bij de gehouden stemming verkreeg J. Kolff 8, A. vOuwer ker k 8, H. de Bok <6, A. N. Go- lijn 5 en P. A. .Nieuwenhuizen 6 stemmen zodat deze vijf geko- ven werden. Ee heren Kolff en Golijn .zijn ter vergadering' aanwezig' en ne men hun benoeming aan. Ee heer Kolff had wel liever een ander in zijn plaats gezien, want het is een baantje waar je beste vrienden mee kwijt raak!t, maar ook weer andere vrienden mee terug Er wordt ook nog Qver enigfe andere woningproblemen gespro ken en leegkomende woninig'en o.a. bij de heer Kolff. Bij de beantwoording van deze vraag van de Voorzitter, verwekt de heer Kolff algemene vrolijk heid, maar aan het einde .merkt hij op, dat het wel: in de notulen mocht worden vermeld, maar niet in de courant. Eit antwoord ver grootte no'g! de vrolijkheid. Ee geme e ntierekening! over hei- dienstjaar 1947 wordt aangebo den en de heren Ouwerkerk, Wal raven en de Boer, met als secun dus de heer Burghout worden be reid gevonden dezie rekeningten te controleren en na te zien. Rondvraag. Ee heer Snoek! vraagt wanneer de beloofde bespreking zal plaats hebben met de P.N.E.iM. over ide tarieven voor de leviering van stroom. Ee vVoorzitter zal deze zaak on derzoeken. 'Verder .vraagt de heer Snoek wanneer B. en W. met voorstel len komen aangaande de nieuwe begraafplaats, <dit duurt; volgens spr. (Wel wat lang, hij wou er maar eens wat mee opschieten. Ee Voorzitter zegt; toe in de eerstvolgende .vergladeringi van B. en W. dit punt aan de orde he zullen .stellen. Ee heer de Boer informeert naar de vuilophaaldienst. Ee Voorzitter antwoordt, dat 2 plaatsen .zijn aangewezen om het yuil te storten en dat spoedig begonnen ,zal worden bij wijze .van proef ipm het vuil op Je halen. Ee ,heer Burghout vraagit of bet niet mogelijk is om bij te nood brug over de Alm een lantaarn .te plaatsen ,en 's nachts te laten bran den. «Meerdere leden dringen aan om .meer dan 1 lantaarn (te vdoen branden, aangezien er anders on gelukken .zullen glebeuren. Ee heer v. d. Wal informeert naar de straatverlichting op de Waardhuizensesteeg, .terwijl de heer Kolff om lichtpnuten in de Bloem steeg vraagit. Volgens .de Voorzitter zal aan het verlangen van alle vragers niet kunnen worden voldaan, maar het .zal bekeken worden, terwijl er 1 lichtpunt in de «Bloemsteeg wordt toegezegd. Ee .heer Kolff informeert naar de .schuurtjes die achter de (nieu we .woningen geplaatst moesten worden .aan de Fabriciusstraat. Ee Voorzitter antwoordt, dat de meeste bewoners hun antwoordt nog .niet hebben ingezonden, maar dat ze het bijna allemaal bezwaar lijk .vinden om hiervoor een «ver hoging van huur van fo.40 per week he betalen. Hierna .stelt de heer Kolff voor, om de huur te verlagen (en de schuurtjes .toch te doen bouwen. Ee .heer Heijstek informeert of het ,ook aan de Nieuwendijk piet mogelijk .gjemaakt kan worden, dat als er een begrafenisstoet passeert het verkeer wordt stilgelegd, zo als dit in andière plaatsen gebeurt. Eie politie is er altijd' bij, maar fêat fhet verkeer ongehinderd voor bij jagen. Verder informeert de zelfde spr. naar de verkeersbor den. v Ee Voorzitter antwoordt, dat hij: de politie zal vragen ook het vler keer aan de Nieuwendijk stil ie legjglen en dat het verboden ,zal zijn .om een begrafenisstoet voor bij te rij den. Ten aanzien van de verkeersborden merkt spr. op, dat er nog glewacht wordt op de palen. Niets mee raan de orde zijnde, sluit de Voorz. de vergaderinjgj. U eet toch wel trouw Uw groente ook rauw? Een sla is gauw klaar En geeft geen slink-bozwaar, Gas wordt niet verstookt, Voedingswaarde niet verkookt En de smaak blijft zo fris Als een dauwdroppel isl Recepten „Allerlei met rauwe groenten" a 3 cent te bestellenVoorlichtings bureau van den Voedingsraad, Koninginne gracht 42, Den Haag. Vergadering van te raad der ge meente WIJK en AALBURG, op Maandag 20 Sept., des nam. 2.30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer 'C. B. J. Landweer. SecretarisWelEd. Heer Wi. Bouman. Afwezig de he eren C. v. He'jf den efi R. J. v. Suilichem, als d'e Voorzitter de vergadering opent met het formuliergebed. Ee Secretaris leest de notulen der vorige vergadering die wor den vastgesteld. Hierop volgt de plechtige af kondiging! van de veranderingen in de Grondwet. Ingekomen stukken Goedkeuring raadsbesluit, waar bij aan de heer Eu ij stier voor 8 jaar een strookje grojid tier lengte van 10 meter in pacht wordt af gestaan. Nota van aanmerkingen op de ge meentie re kening over 1945. Ee aanmerkingen zijn van zuiver ad ministratieven aard, B. en W. wor den gemachtigd om de nota te beantwoorden. Eveneens de nota van aanmerkingen op de giemeen- tebegroting voor 1948. Ook te 4e aanmerkingen zijn slechts van ajd- ministratieven aard. Een verzoek van J. v. Kuyk Gz. om hem een strook grond van 10 meter aan de Aalburgs^e Steeg te willen afstaan, op welk stuk grond hij een schuur heeft gebouwd. Op voorstel van B. en W. [be sluit de raad het verzoek in tie willigen en het stukje girond voor de tijd van 30 jaar in erfpacht af te staan tegen de gebruikelijke vergoeding' en voorwaarden. Schrijven van de Inspecteur voor het Lager Onderwijs, waarin deze accoord gaat met de aanschaffing van leermiddelen voor de Open'b. lagere school, waarvoor een be drag van f585.nodig is. Op voorstel van B. en W. be sluit te raad het bedrag beschik baar te stellen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1