Plaatselijk Nieuws Schrijven van de Inspecteur der Domeinen te Tiel, waarin wordt geprotesteerd tegen een aanslag! in de straatbelasting van een per ceeltje grond. Aangezien gebleken is, dat het stukje grond buiten de gemeente is gelegen, is het be roep terecht ingesteld en wordt ontheffing verleend. Herbenoeming leden Commissie van Advies inzake vordering woon ruimte. Aftredend0 zijn de heren H. v. Coveren, C. Bouman, V. d. Werff, v. d. Kleij en ,C. v. Helden. Inplaats van de heer v. d. Werff die de gemeente heeft verlaten, wordt ter benoeming aanbevolen, de heeren A. A. v. Bergeijk en A. Vos. Eie aftredencfen en de heer A. A. v. Bergeijk worden benoemd, de heren*v.. Helden en v. d. Kleij met algemene stemmien, de heren v. Eiovjerien, Bouman gn v. Bergeijk miet 4 stemmien. Ee kasgeldlieining! groot f 7 5000 aangegaan 'met de Trichtsche Bank, te Maastricht, waarvan de loop tijd is verstreden, wordt verlengd. Rondvraag. Ee heer C. Bouman zou de pa am van Lange en Korte Steeg1 willen veranderen in straat, nu daar ,meerdere woningien langs zijn gebouwd. Ee Voorzitter ziegt toe, dat B. en W. zich hierover zullen be raden. Eie heer Bouman vestigt bij ver nieuwing de aandacht op de bal dadigheid der jeugd, vooral pp Zaterdag- en Zondaglavond. Zou daartegen igieen oplossing! zijn tie vinden? Wethouder v. Wijk 'begrijpt niet, dat de politie daartegen niet krachtig optreedt. Wethouder Rozia meent dat het de vraag is of de politie daartoe ook het recht heeft- Ee Voorzitter acht het enige middel het opnemen van een be paling in de politieverordening', waarbij het aan jeugdigje personen beneden een bepaalde leeftijd ver boden wordt, zich na een aange geven uur, zonder geleide op straat te bevinden. Spr. zal de kwestie nogeens met de politie bespreken en als zulks niet helpt, dan zal worden overgegaan tot invoering van genoemde bepaling1,. Spr. wijst op het nut van muziek-, zang- en andere verenigingen, waardoor de jeugd op passende wijze wordt bezig gjehoudën. E e heer Bouman informeert hoe of hetstaat met de aansluitingen aan de waterleiding in de Bol straat. Ee Voorzitter meent dat het stagneerde op een geschil tussen de Waterleiding Mij. en de polder van Aalburg. Blij meent evenwel, dat de zaak in orde komt. Ee heer v. Alphen zegt, dat in de woning van W. van Wijk drie gaten zitten^ Kan daaraan niets worden gedaan? Ee Voorzitter zal trachten met de eigenaar bemiddelend op te treden. Wetjh. v. Wijk vestigt de aan dacht op het hek 'bij de Ebbe, dat op het ogenblik jn de sloof ligt. Ee Voorzitter zal opdracht ge ven, dat op te ,doen bergen. Ee vergadering wordt hierop gesloten. Openbare vergadering van de raad der gemeente EETHEN, ge houden op Maandag 20 Sept., j.l., des nam. 2.15 uür. VoorzitterEdelachtb. Heer E'. A. van der Schans. Afwezig de heren E. van der Beek en H. van den Heuvel. Die Voorzitter opent de verga dering en leest het formulierge bed. Ee Voorzitter deelt mede, dat deze vergadering op dit tijdstip is belegd op verzoek van de rege ring om de veranderingen in de grondwet af te kondiglen in de plechtige zitting van de gemeen teraad. Spreker leest hierop de vier Staatsbladen houdende de vastge stelde veranderingen in de Grond wet. Ee notulen der twee vorige ver gaderingen worden hierop gele zen en vastgesteld. Ingekomen stukken Verzoek van J. A. van Wijk ,om een tegemoetkoming ingevolge ar tikel 13 der L.O. wet ,1920 voor zijn kind, dat de Ulo te Sleeuwijk bezoekt. 'Op voorstel van B. en W. wordt met algemene stemmen beslotein deze vergoeding per week vast te stellen op f2.-bij vier voer per bus en f 1.50 bij gebruik van teen rijwiel. Verzoek van de voetbalvereni ging! om toewijzing .van een stuk grond bij de haven te Erongëlien. Ee Voorzitter zegt, dat het ge meentebestuur niet afwijzend te genover dit verzoek staat. B. en W. zullen deze zaak nog nader onderzoeken en dan met een af gerond voorstel 'bij de raad bo men. Wanneer ,er een terrein in het dorp Eet hen beschikbaar was zou dit beter zijn. N Ee heer Gouda zegt, dat er be sloten is in het uitbreidingsplan een sportterrein aan te wijzen. Wanneer er in EröngeLen een 'mo ge lijkkheid is zou, dit terrein ech ter tijdelijk in gebruik gegeven kunnen worden. Het stuk wordt aangehouden tot de volgende vergiadering. Beschikking van de Minister voor Wederopbouw, waarbij inge volge de premieregeling voor wo ning verbetering een premie wordt toegekend aan J. A. van Mers- bergen fe Gender en. Met algeme stemmien wordt be sloten de voorgestelde premie be schikbaar te stellen. Ee heer Prinse vraagt of die woning van v. Mersbergen is aan gesloten op de waterleiding. Ee Voorzitter zegt, dat de voor waarde om tol aansluiting over te gaan, in de bouwverordening! is opgenomen. Ee Voorzitter deelt mede, dat er een onderzoek is ingesteld naar de vastgestelde presentiegielden v. raads- en commissievergaderingjeri in de omliggende gemeenten. E aarbij is gebleken dat de ge meente Eethen het laagst stond' van alle gemeenten in het Land van Heus den en Altena. B. ien W. stellen voor hiet presentiegeld van de Raad, van de Raadscom- missiën en de Commissie voor de woningvordering vast te stellen,op f2.50 per vergadering!. Eit voorstel wordt met alge mene stemmen aangenomen. IIEUSDEN. Onder grote belanglstellingi werd Dionderdagmorglen het stof felijk overschot van ,de heer ,H, A. M. J. M. Verhoeven ,op de R.K. begraafplaats ter aarde be steld. Een groot aantal auto's bracht familie en kennissen van de overledene in Heusden, zodat de lijkwagen, die geflankeerd werd door de leden van de Heusdense vrijwillige brandweer, in keurige uniformen met de helm op, door een stoet werd gevolgid, zoals Heusden nog zelden heeft gezien. Overal langs de weg stonden mensen opgesteld, om gieluige té zijn van de laatste tocht. In de R.K. Noodkerk in de Butterstraat werd een gezongen H. Mis opgedragën door Pastoor F. J. Mommers, waarbij Pastoor Tim mermans uit Herpt en Kapelaan Barten assistentie verleenden. In de lange vstóet liepen mee Burgemeester van Eelft en vele notabelen van Heusden, de Hoofd inspecteur van het brandweerwe zen, de heer Meenhorst uit Bre da en de Commandant van de 's Hertogenbossche brandweer, de heer Donders en verschillende de- putatie's van ver enig ingën. Aanmerkingen op de begroting voor het dienstjaar 1948. Ee Voorzitter deelt mede, dat er enige kleine wijzigingen moe ten worden aangebracht, die in een afzonderlijke begrotingswijzi ging zijn opgenomen. Ee begroting wordt met algem. stemmen overeenkomstig het voor stel van B. en W. gewijzigd. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. st. besloten de kasgleldle- ning groot f 200.000.lopende bii de Rijkspostspaarbank met een jaar te verier^gen. Op voorstel van B. en W. wordt de begroting 1948 overeenkomstig het besluit van de Raad inzake herbouw van de school te Meeu wen, met algemene stem(fnen jgle- wijzigd. Rondvraag. Ee heer Prinse vraagt of de straatverlichting tno'g wordt opge knapt. "Ee Voorzitter zégt, dat de op dracht daartoe reeds is uitgegiaan naar de "P.N.E.M. Ee uitvoering laat echter op zich wachten. Ee heer Prinse vraagt of er nog! iets komt van de uitbreiding van het lichtnet. Eie heer Sterkienburg zegt, dat men bij de P.N.E.M. beweert, dat er geen materiaal is. Aangezien er echter verschillen de uitbreidingen zijn gemaakt, wordt er door verschillende lie den betwijfeld of deze bewering op waarheid 'berust. Ee heer Gouda dringt .er op aan om bij Ged. Staten de belan gen der glemeente naar voren te brengen. Eie ;Voorzitter zegt, dat er be weerd .wordt, dat die Centrales niet van ,voldo<ende capaciteit zijn om nog uitbreidihgën toe te staan. Weth. Sterkenburg zegit, dat er voldoende stroom was voor de feestverlichting, ,zod,at dergelijke kleine uitbreidingen als door deze gemeente igievraagid' zijn, geen ge wicht ,in de schaal legglen. Eie heer Prinse vraagt hoe het staat met de wiegvefbieteringi. Ee Voorzitter zegt, dat het plan voor Eethen aan Ged. Staten ter goedkeuringl is, inglezonden. Eie technisch ambtenaar van de Prov. Waterstaat heeft een onderzoek in gesteld, zodat binnenkort bericht wordt verwacht. Ee heer Donken vraagt, waar om de Polderweg van Eethen naar Erongelen nog1 niet hersteld is. Eie Voorzitter ziegt, dat het de finitief herstel te duur was. Spr. weet momenteel niet waar de zaak op vastzit. 1 Hierna sluiting der vergladering. Eie leden van de brandweer, droegen de lijkkist naar de giraf- kelder. Een broeder van eie overledene dankte namens de familie voor de laatste eer de overledene be wezen. Onze oud-stadgenoot, de Eerw. Broeder Antonius, de heer Jacobus van der Staak, van de Missionarissen van Afrika, Witte Paters, die na 11 jaar jn de mis sie, nu 1 jaar in Holland -heeft doorgebracht, is op 21 Sept. J.l. weer vertrokken naar zijn Missie gebied te Kivu in de .Belgische Congo. Ee reis ging' (met nog .21 an dere Missionarissen) per vliegtuig van de Aero Holland Frits Diepen N.N. te Ypenburg. Het vertrek was uit Eindhoven naar Rome, alwaar de 22 ver trekkende Missionarissen, alvorens zij naar de Missie vertrekken, in particuliere audiëntie worden ont vangen door Z.H. de Paus. Verder gaat de reis Qver Cairo naar Entebbe aan het Victoriameer (Uganda), daarna heeft Broeder Antonius nog 500 km af le leg gen alvorens hij in de Kivu aan komt. Broeder Antonius vertrekt nu voor de tweede maal en wel voor 1 o jaar. Wij wensen hem van harte een behouden terugkeer in het vader land. AALBURG. Donderdag 30 Sept. hoopt Ds. van Dam uit Werkendam des middags 0111 half drie en des avonds 0111 zeven uur voor de Geref. Gem. alhier voor te gaan. ALMKERK. A.s. Donderdag 30 Sept., Vrijdag 1 en Zaterdagl .2 October zal alhier in de zaal van ,C. G. v. Dijk, een film worden vertoond van de Kronings- en Inhuldig,ingis- plechtigheden. Elke avond zullen 2 voorstellingen worden gfegeven, telkens n.m. 7 en 8.30 uur, terwijl Vrijdagsmi dd agjs om 3.30 uur een kindervoorstelling zal worden gie- geven. SLEEUWIJK. Op ide laatstgehouden le denvergadering! van de Korfbal vereniging! S.KJV. werd besloten ,op 6 Nov. a.s. een .avondje ,të organiseren met opvoering van toneelstukjes af te wisselen met muziek en optreden van een .con ferencier. i Tot leden der 12-tal-commissie werden gekozen miej. J. v. d. Pol en de hieer PI. O uwer kerk. SPRANG. 'Voor de acte L.O. slaagde te Utrecht de heer N. v. d. Kolk alhier. 1 Tot onderwijzer aan de Chir. school van de Ger. Giem. te Rijs- se.11 (O,.) is benoemd, de heer N. v. d. Kolk alhier. Bij de landbouwer H. aan de Loonsedijk hieeft een schaap reeds lammeren geworpen. Onder grote belangstelling herdacht de heer A. Iiulst :die dag, dat hij, voor 25 jaar in dienst trad 'bij de stoomloioierij /an de heer R. van Loon Gz. te Waal wijk. Verschillendie cadeaux ien bloemstukken werden hem aan geboden. Alhier werd een plaatselijk comité opgericht van de N.I.W. I.N. WIJK EN AALBURG. Onder voorzitterschap van de heer J. den Dekker hield de Gem. Zang vereen. „Con Amore" alhier op Donderdagavond in liet Verenigingsgebouw haar algemene jaarvergadering. In zijn openingswoord consta teerde de voorzitter dat de ver eniging zich in liet afgelopen jaar op een flinke bloei kon verheu gen. Hij .memoreerde de succes volle concoursen en bracht hul de aan de leiding van de Direc teur de lieer J. Baselaar en dank aan de bestuursleden en werken de leden voor de goede geest en samenwerking ond er ling. Hij sprak de hoop uit dat het komende verenigingsjaar een goed en vruchtbaar jaar zou worden. Hierna was het woord a,an de secretaris de heer J. van Tilburg voor het uitbrengen van liet Jaar verslag. Zeer uitvoerig behandel de hij hierin de verschillende ge beurtenissen van het verenigings leven. Plet verslag van de pen ningmeester de lieer A. v. Rijs wijk liet een gunstige finantiële toestand horen. Aan de orde was vervolgens de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de secretaris, de penningm., de bibliothecaris en een commissaris, terwijl een vacature als 2e voorzitter en 2e penningmeester le vervullen was. Herkozen werden als secretaris, J. v. Tilburg, als penningm. A. van Rijswijk en als bibliothecaris A. de Bruij 11. Door hel zich niet herkiesbaar stellen van de heer G. Lubberdink als commissaris kwam na her haalde herstemming de lieer H. Mans uil de bus, terwijl als 2e penningm. mej. R. v. Oosten be noemd werd. In de functie van 2e voorzitter kon geen beslissing verkregen worden, zodat hierover

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2