Gemeenteraadsverslag )otln$ëlic eetkamer i 9 Gorcum's Schrijfmachinehuis 3E VERKOOPTENTOONSTELLING WAALWIJK ELECTRO MOTOR HUISBIJBEL DRESSOIR MET HANDSMEEDUZEREN DEURBESLAG WONINGINRICHTING Langendijk 57-59 Telef. 2464 Ontwerpen van Licht'- en Krachf>installatie's Adviezen op Electro en Radio Technisch gebied Uitvoering van alle Electro technische werken Technisch Bureau „E.L.G.O* te ZALTBOMMEL met Philips wondertuin en cineac Vergadering! van de raad der ge meen tie VEEN, op Maandag 20 September 1948, des ji.m. 1.30 unr. Voorzitter: Edelachtb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris Wieled. Heer H. XW. Morelissen. Afwezig met kennisgeving! de J. van Ballegooijen. Ee Voorziitter opent de verga dering met het formuliergebed. Ee Secretaris jlees't de notulen der twee laatste vergaderingen, welke onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukkien: Schrijven van de prov. ,raad der Vereniging1 tot bevordering! van de arbeid voor onvolwaardige ar beidskrachten, houdende verzoek, om voor 1949 en volgende jaren een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. 'Op< voorstel van B, .en W. wordt met algemene sitemfmjen besloten een subsidie van fio..per jaar te verlenen. Verzoek van hlet provinciaal Ge nootschap voor Kunsten en .We tenschappen in Noord-Brabant om subsidie van 1 cent per inwoner voor het jaar 1949. Hoewel B. en W. overtuigd zijn van hiet nuti dezer verenigingl, laat de positie der gemeentekas niet toe aan elke verenigingl die zulks verzoekt pen subsidie te verlenen- Op voorstel van B. en W. .wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Proces-verbaal van kasopname bij de gemeente-ontvanger, ver richt door het Verificatiebureau der Verenigingl van Nederl. Ge meenten, waaruit blijkt dat kas, boeken. en bescheiden in gloeide orde werden aangetroffen. Schrijven van Ged. Staten de zer provincie, waarin wordt .me degedeeld, dat tegjen het doen van een kapitaalsuitgaaf van f4361. voor de uitbreiding der straatver lichting geen bezwaar bestaat. Be heer Timmermans vraagt hoever de straatverlichting uitge- breid zal worden. Ee Voorzitter antwoordt, dat dit zai geschieden over het grootste gedeelte van 'de Hogle Maasdijk, de Wielstraat, Vlaasstraat en Nieuwstraat. Ee heer v. d. Pol vindt het jam mer ,dat het gedeelte van de Hogle Maasdijk, dat er nu overschiet, ook niet Iegelijk in .orde kan wor den gemaakt. Ee Voorzitter zegt, dat liet toe gestane bedrag daar niet toerei kend voor is. Eén en ander heeft echter zijn volle aandacht en ook dit gedeelte zal, zodra dat moge lijk is, van straatverlichting wor den voorzien. Hij verwacht dat de thans geprojecteerde verlich ting voor 1 Jan. a.s. giereed zal zijn. - Schrijven van dp lieer TL ,A- Rungé, waarin hij mededeelt de benoeming tot hoofd der O. ,L. schooi aan te nemen. 'Schrijven van de A.N.W.B. waar in deze zijn erkentelijkheid uit spreekt voor de toetreding dei- gemeente als lid van Iele vereni ging. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van Ged. Staten inzake het vprlenen van een gratificatie van 2 pet. over 1948 aan de se cretaris en de ontvanger. Wordt eveneens voor kennis geving! aangenomen. Voorlopige vaststelling gemeen terekening dienst 1947. Ingekomen is een schrijven van de hLeer J. van Ballegooijen na mens de commissie van onderzoek der gemeenterekening, waarin de ze mededeelt, een uitgaafpost van f85.te hebben aangetroffen voor onderhoud van graven van gesneuvelde militairen. Ee Voorzitter zegt, dat deze uitgaaf betrekking heeft op het onderhoud der graven van ge sneuvelde Euitse militairen die op RAHCO LEVERING voiio garantie GROTESTR. 220-222 299.301 Te koop: 2 P.K., 380/66. Merk E.M.F. Dordu Brieven onder No. 25 aan het Bureau van dit Blad. Afd. VULPEN-SERVICE j E E T H E N (N.-Br.) VOLLE GARANTIE VAKKUNDIG BILLIJK DE VAN 5 TOT EN MET 9 OCTOBER de algemene begraafplaats alhier zijn ter aarde besteld en dat: de gemeente deze kosten van het rijk terugontvangt. Voorts is het de commissie op gevallen dat de aanslagén in d!e grondbelasting der perceeltjes die voor de sanering dier Vlaasstraat indertijd zijn opgeruimd', nog al tijd slaan'ten name der vroegere eigenaren. Zij acht het gewenst de overge'bleveti stukjes gtron'd notarieel le doen transporteren, zodat de eigendom1 daarvan ook daadwerkelijk aan de gemeente komt. Eie Voorzitter erkent de juist heid van deze opmerking en zeglt toe deze aangelegenheid op korten termijn in orde te doen brengen. Eaar de commissie verder geen op- of aanmerkingen heeft, dankt de voorzitter deze voor het ver richte onderzoek en stelt voor, de rekening voorlopig vast te stel len. Met algemene stemmen wordt de rekening hierop voorlopig! vast gesteld wat betreft de g'ewone dienst in ontvangst op f 117025.49 en in uitgaaf op f 105297.09, alzo met een batig slot van f 11728.40. Voor de kapitaaldienst in ont vangst en uitglaaf respectievelijk op f225642.34 en f225576.13, al zo met een batig slot van f66.21. Ee wethouders onthielden zich ingevolgie. artikel 257 der Gemeen tewet van medestemmen. Rondvraag. De beer Timmermans vraagt hoe bet staat met de bouw van hiet inieuwe gemeentehuis en zou deze bouw met kracht willen door zetten. Ee Voorzitter antwoordt, dat B. en W. er naar streven deze aan gelegenheid zo spoedig mogelijk af te werken. Ee heer Timmermans vraagt of de woonwagen, die thans stand plaats heeft aan de Zwaansheuvel niet wat dichter bij liet dorpi ge plaatst kan worden b.v. op een terrein aan de Vlaasstraat. Ee mensen waar het om gaat .hebben al 18 jaar in Wijk en Veen ge staan en niemand heeft ooit pver- last van hen ondervonden. Ee Voorzitter acht de stand plaats van woonwagens dicht bij de bebouwde kom bezwaarlijk, zo dat hij deze aangelegenheid eerst nog eens nader wil bezien. Ee lieer Timmermans acht het gewenst glle binnenwegen der de- meente te bestraten, hetgeen z.I. in de kosten niet zoveel ,uit| feal maken. Ee Voorzitter merkt op, dat jd.it vanwege de hogle kosten die daar aan ,-verbonden zijn niet in een' jaar kan geschieden. Het lig|t wel in de bedoeling de besfratingl der wegen in de toekomst tuit .te brei den. Ee lieer v. d. Pol vestigt de aandacht op de omstandigheid, diat langs de Hoge Maasdijk, voorna melijk in de omgeving van de aanlegplaats vuilnis van de dyk wordt gestort. Hij vindt dit een. ongewenste toestand en zou daar aan een einde gemaakt willen zien. De Voorzitter zegt toe, aan de politie opdracht te zullen geven hierop te letten. Hierna volgt de .plechtigje af kondiging! van de wijzigingen m de grondwet dodr de Voorzitter, waarna de vergadering! wordt .ge sloten. 1 Wij kunnen thans, uit beperkte voorraad, een leveren, in prachtige stempelband, prijs f 7.05» Firma L J. VEERMAN, Heusden m Laat niet „prutsen" aan Uw vulpen. Elke reparatie voeren wij als specialisten veilig en feilloos uit1 11

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4