LEZING Distributiemededelingen voor alia suikerzieken in 's-Hertogenbosch en omgeving. Eoor het College van B. ien W. worclt tot 15 October a.s. gele genheid gegeven om zich op te geven om voor 2 van deze wo ningen in aanmerking! te komen. Op de gehouden fok veedag! te Za.lt bommel behaalde de land bouwster de wed. G. van Wijger- den alhier met haar 5-1'arig paard, Gronings type, in de afdeling!Ster- en Kroonmerriën, een eerste en tevens de kampioensprijs De heren G. C. Vervoorn en C. A. Vervoorn behaalden resp. een 2e en 3e prijs. De heer G. Vier voorn behaalde tevens inët zijn 2-jarige merrie Gelders type een ie prijs, terwijl J. W. van Dalen in deze afd. een 3e prijs behaalde en H. van Wij- gerden alhier een eervolle ver melding verkreeg!. De merrie van C. A. Ver voorn werd^ reserve'kampioen Gelders ty pe. Öp dezelfde fokdag waren te vens verschillende personen met hun geiten aanwezig, waarmede diverse 2e prijzen werden behaald, Alles bijeen wel een mooi suc ces voor 'Brakiel. EETHEN. Hoewel liet aantal geiten in de gemeente zeer sterk vermin derd is, had hier j.l. Zaterdag nog! een goede geitenkeuring plaats. Hiet aantal aangeboden dieren was behoorlijk en de ambitie onder de leden viel werkelijk mede, hoewel nog verschillende goede dieren af wezig bleven. De uitslag1 was als volgt Oudste categorie lammeren 5 goede lammeren met behoorlijke dieptie, waarbij nogal eens bemer kingen op de achterbenen moe ten worden gemaakt, ia Beatrix van. J. v. d. Koppel te Drongelen. ib Cor, van C. van Enkhuizen te Eethen. 2a Nelly van Wed. A. Burghout te Meeuwen. 3a Dipa, van F. van de Nieuwegiessen te Drongelen.. 3b Margriet van J. M. Kramer te Drongelen. Jongste categlorie lammeren Bij deze vier stuks, later nog vermeer derd met twee, die door omstan digheden niet op tijd konden zijn, waren enkele beste lammeren. De beenstanden, hoewel ook niet on- berispëliik, waren toch aanmerke lijk beter dan bij' de vorige klasse, ia Aly, van M. Krop te Aalburg, ib Marijke, van Joh. Verbeek te Eethen. ic Dikky, van M. Krop te Aalburg, id Coba van J. van der Beek te Eethen. 2 Cathalina, van F. M. Kamerman te Drom gelen. 3 Corry vari J. van Hov'en te Meeuwen. Slechts één 1 -jarige gleit werd' aangeboden. Deze, wat aan de fijne kant, kreeg een tweede prijs, 11.1'. Jansje van J. van der Beek te Eethen. 2-jarige en oudere, plaatselijk register geiten: Goed groepje, met zeer goed' dier aan de kop. 1 *S|ij- ke, van A. Arendse te Eethen. 2a Pie terne Ha van A. J. Bell te Ee then. 2b Elsje van J. A. van der Schans te Drongelen. 2-jarige stamboekgeitenGoed groepje. 1 Coba B 94 van F. van de Nieuwegiessen te Dronglelen. 2 Pietje B 95 van A. van Enkhui zen te Eethen. Oudere StamboekgeitenGoed niet zeer goede gleiten aan de kop. 1 Ada B 38, van M. Krop te Aal burg. 2a Corry B 71 van S. G. Millenaar te Erongelen. 2b Frans je H 792, van S. M. Kramer te Drongelen. 3 Cornelia B 93, van Wed. A. Burghout te Meeuwen, Tenslotte dongen de eerste prijs- winsters der oudere geilen nog mede naar de kampioenstitel. Voor de commissie was het niet moeilijk deze aan te wijzen. Ada van Krop was gedicideerd de winster, meit gewenst type, mooi uier en bestie stand. Moeilijker was het een reserve aan te wijzen. De Commissie be staande uit Ir. Tromp, ass. vee- teel Iconsulent, met de heer Car ton van het bestuur van de Bond, en twee andere heren konden niet tot overeenstemming komen en zo werd bij arbitrage Sijke van A. Arendse. ie reserve-kampioen en Bet je van S. G. Millenaar, 2e re servekampioen. De beslissing had zonder critiek ook andersom kun nen zijn. Sijke beschikt over ee.11 goed stel beenwerk en een goed type en sterke bouw. Betje is wat ouder en is een géit met zeer hogie productie, haar dagopbrengst is nu in October nog 31/2 kg!. Vóórhaar leeftijd is zij nog sterk en glaaf. Die heer R. P. H. P. van der Schans slaagde te Wagieningen voor het examen landbouwinge nieur. 's-GRAVENMOER. Voor de Chr. Jeugdcentrale alhier zal op Woensdag 13 Oct. a.s., des avonds 0111 7.30 ,uur in de Ned. Herv. kerk optreden Es. Wouters, Geref. pred. te Dordrecht met het onderwerp „De aarde is des Heeren". Toegangl vrij. Na een verblijf van ruim 13 jaar als militair in Indië, is thans de heer J. de Bree met het tiroe-' pentransportschip „Grote Beer" naar het vaderland onderweg. Tot bestuurslid van de Ger. J.'V. „Pred. 12 :ia" alhier werd gekozen de heer G. Verhaglen Cz., terwijl de heren J. Nedeirveen en J. A. Heyblom werden herkozen. Naar wij thans vernemen heeft de bazar van de Chr. Jeugd centrale alhier, welke j.l. Zaterdag werd gehouden bruto f 676.70 op gebracht. De onkosten worden pp f 75-geraamd, zodat - de netto opbrengst ca. 600.zal bedra gen. In onze gemeente zullen Woensdag 13 October a.s., des avonds 0111 8 uur zal in de kleine zaai van het Casino, Parade te 's Hertogenbosch, Er. K. D. E. Da rners, Geneesheer-Directeur van het Groot Ziekengasthuis te s Bosch, een lezing houden over.„Wat is suikerziekte en welke behandeling verlangt ze in de oractijk". Mejuf frouw Ei. J. Ten Haaf JJoofd- diëtjste van het Voorlichtingsbu reau van de Voedingsraad zal daar na spreken over „Wat kunnen en mogen suikerzieken eten". Tenslotte behandelt de heer H. S. Roosje, Voorzitter der Neder landse Vereniging! tot behartiging; van de belangen van suikerzieken de vraag„Waarom bent u lid van de N.V.S.?" Er is gelegenheid tot het stellein van vragen. Die toegang is koste loos. Commissie van aanbeveling Mr. H. J. <M. Doeff, Burgemeester, Dr. K. L. tE. Earners, Geneesheer- Directeur Groot Ziekengasthuiis, Internist. c Dr. G. F. van Balen, Internist. Distributiekring GELDERMALSEN De Deider van de Distributie kring Geldermalsen maakt bekend, dat de inlevering van consumen tenbonnen door detaillisten voor de komende 2 weken als volgt is vastgesteld In de weex van 1823 October a.s. moeten worden ingeleverd de artikelen Brood, boter-margarine, vet, kaas, spijsolievlees en vlees waren door slagerstabak door grossiers. In de week van 1323 October moeten worden ingeleverd Brood, suiker-versnaperingen, bloem, was- poeder, vleeswaren door detaillis ten en tabak door detaillisten. Met ingang! van 25 October a.s. worden de consumentenbonnen eenmaal per veertien dagen in- nog een achttal nieuwe woningen worden gebouwd. GENDEREN. Bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk alhier, Ds. J. H. de Boer van Monnikendam. Op Woensdag 13 Oct. p.s. hoopt de Herv. Mannenver. al hier weer met haar seizoenverga deringen te beginnen. HERPT. Maandagavond zal in café Sleegers voor de leden der schut tersgilden St. Catharina uit Herpt en St. Blasius uit He us den een lezing worden glehouden door de Weled.Gestr. Heer Mr., v. d Mor tel uit Vught over het gfildewezen. Alle leden worden dringend daar bij uitgenodigd. Alhier is een cursus in be drijfsleer en landbouwboekhoude 17 'geopend, die gleleid wordt door Je heer J. v. d'. Broek. Bij de opening waren tegen woordig het bestuur van de af deling Herpt van de N.C.B. met de geestelijk adviseur pastoor Tim mermans en het bestuur van de plaatselijke afdeling van de R.K. Jonge Boerenstand'. IJie voorzitter van deze bond, de heer N. de Wilt, sprak een kort woord, waarin hii wees op het belang van deze cursus. Die voorzitter van de plaatsie: lijke afdeling van de N.C.B.' die de cursus opende,, noemde het ver heugend dat in de jongleren een drang tot ontwikkelingi ziit, waar door deze cursus is mogelijk ge worden en spoorde aan tot volhou den. Hij wees op1 de noodzake- geleverd. Nadere mededelin'glen hieromtrent volgen. Uitreiking nieuwe bonkaarten. In het tijdvak van 7 Sept. t.m. 21 Oct. 1948 zal de uitreiking plaats vinden van de bonkaarten 812, voor: zelfverzorgers, niet-zelf- verzorgers, a.s. en jonge moeders. Mede te brengenInwisselbon van bonkaart 810. 2e Distributie stamkaart. Controlekaart CA. CB of CM (a.s. en jonge moeders). Het publiek dient de bescheiden onmiddellijk bij de uitreiking te controleren. Reclames, ingediend nadat het uitreiklokaal eenmaal is verlaten, worden niet in behandeling geno men. BRAKED, 13 October, A 2 t.m. A 127 en B 1 t.m. B 25. 14 October, B 26 t.m. B 157. 1 q October, C 1 t.m. C 131. AADST, 16 October, B 2 t.m. B 40. 18 October, B 41 t.m. B 175. POEDEROYEN, 19 October A 1 t.m. A 55. 20 October, A 56 t.m. A 111. DISTRIBUTIEKRING TILBURG Die Directeur van .de Distribu tiekring Tilburg' maakt het volglen- de bekend Ten eerste SCHEERZEEP iVOOR KAPPERS. Aan herenkappers worden -we derom toewijzingen scheerzeep uit gereikt, thans voor de 12e en 13e periode 1948, alsmede de ie en 2e periode 1949 op basis van 20 rantsoenen per bediende, werk zaam in het herenkappersbedrijf, met inbegrip van de patroon, in dien deze medewerkt. De aanvraagformulieren kunnen worden afgehaald en ingeleverd ïi. het tijdvak van 1125 October a.s. aan het plaatselijk distributie kantoor op de vastgestelde zitda- gen. Hierbij moet worden overgelegd liet „Bewijs van Inschrijving 1948'' afgegleven door de Centrale Am- bachts-administratie. Herenkappers, die niet in staat zijn bedoeld bewijs van inschrijving over te leggën, komen in g'een ge val voor scheerzeep in aanmer king. lijkheid om, vooral in deze tijd, zich zoveel mogelijk te ontwikke len, wil men kans van slagen Krii- gen. Verheuglend noemde hu het ook, dat de heer v. de-Biroek, zien heeft weten te bekwamen om de/Je cursus te geven. Pastoor Timmermans sprak een bemoedigend woord en spoorde aan tot trouw bezoek van de cur sus. i i Die heer v. d'. Broek dankte voor de aan zijn adres gerichte woorden, spoorde de Leerlingen aan de tot hen gesproken woor den ter harte te nemen en gaf een uiteenzetting van de te behandelen stof van de cursus, waarmede 100 lesuren gemoeid zullen zijn. VEEN. 'Vorige week had in onze gemeente een droevig ongeval plaats. Terwijl een aantal kinderen aan het spelen waren, in een kuil waar zand afgeglraven werd, stort te op een gegeven moment deze in. Een der kinderen, het 10-jarig zoontje van J. de Fijt er, werd on der het zand bedolven. Nadat men 'het kind' uitgegraven had, bleek het reeds overleden te zijn. Tot secr. kerkvisitator voor Noordbrabant en Limburg is be noemd de heer PI. v. Helden, ou derling der Ned. Herv. g'emeente alhier. Die heer H. Boerboom, hoofd der Christelijke school is benoemd tot leider van de Herv. J.V. te dezer plaatse. Door de kerke raad der Ned. Plerv. gemeente is een beroep uit gebracht op Ds. J. W. de Bruijn te Sprang. Ten tweede RANTjSiOENBON- NEN SCHEERZEEP. In verband met de aanwijzing van. bon Re serve PI der tabaks - kaart voor het kopen van één rantsoen scheerzeep, kunnen man nelijke personen, geboren in 1930 of eerder, die niet in het bezit z;ijn van een tabakskaart QA 808, doch aan wie een versnaperingen- pf gecombineerde kaart resp. QB 808 en QC 808 is uitgereikt, één rant soenbon voor 50 gram scheerzeep of 100 gram scheiercreme of 400 gram snelscheercreme afhalen aan het plaatselijk distributiekantoor op de vastgestelde zitdagen. Met deze uitreiking wordt een aanvang gemaakt op Maandag, 11 October a.s. Die distributiestamkaart van be langhebbende moet hierbij worden overgelegd. Tien derde: TOESLAG BRAND STOFFEN GROTE GEZINNEN. Aan de gezinnen, wonende in de gemeenten, ressorterende onder de distributiekring Tilburg', waarvan de gezinssterkte bij de uitreiking van de kolenkaart TA 806 uit 8 of meer personen bestond, wordt een bericht van oproeping glezon- den waar en wanneer de bonnen voor extra rantsoenen vaste brand stoffen kunnen worden afgehaald. Gezinnen, welke na het tijdstip van uitreiking der kolenkaart TA 806 door gezinsvermeerdering'per 1 October 1948 tot de gestelde norm van 8 of meer personen zijn ges Ge gen, kunnen zich onder over legging der stamkaarten van alle gezinsleden vervoeg'en aan de pl. distributiekantoren op de vastge stelde zitdagen. Gezinnen, welke echter zijn ge daald tot beneden de gestelde norm, komen niet in aanmerking voor extra rantsoenen. Voor deze uitreiking moeten worden overgelegd de stamkaarten van alle gezinsleden met inbegrip van het inwonend dienstpersoneel. OVER 14 DAGEN CACAO EN EXTRA VOEEINGSVETTEN. In de bonnenlijst, welke op 21 October wordt gepubliceerd, zul len wederom bonnen worden aan gewezen voor cacao, en wel 5°

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2